abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Trouwste user 2022 vrijdag 20 juni 2025 @ 10:37:56 #1
7889 tong80
Spleenheup
pi_217991527
Het wordt dit weekend behoorlijk warm, vooral in het oosten en zuiden van Nederland. De gevoelstemperatuur kan daar oplopen tot 37 graden, aldus Weeronline. In het westen voelt het vooral zondag een stuk aangenamer aan. Het Rode Kruis doet ‘een beroep op het gezond verstand tijdens dit tropische festivalweekend’.



De ‘dringende oproep’ van de organisatie luidt: bereid je goed voor, gebruik je gezonde verstand en luister goed naar je lichaam.

Adviezen zijn onder meer: goed hydrateren, zonnebrandcrème gebruiken en geschikte kleren dragen. Verder wordt een pet of hoed aangeraden. Ook wijst het Rode Kruis op de risico’s van alcohol en drugs in combinatie met de warmte. Mensen die gaan hardlopen moeten zich afvragen of ze daar goed genoeg voor getraind zijn. Want: ‘Hardlopen in de volle zon kan al snel gevaarlijk zijn’.

In het zuiden van Nederland ligt de gevoelstemperatuur zaterdag rond de 33 tot 35 graden. Dat ligt in de rest van het land iets lager, maar het scheelt weinig. Op plekken waar het meer waait, zoals op de Waddeneilanden en in het oosten van Noord-Holland, is het wel een stuk aangenamer.

Zondag ligt de gevoelstemperatuur in het oosten van het land naar verwachting vrij hoog. Daar kan het naar gevoel oplopen tot 37 graden. In het westen voelt het dan weer een stuk koeler aan. Het warmste moment is daar het einde van de ochtend, maar in de middag koelt het door de wind lekker af. Zondag is het daarom wellicht iets te koud voor een middagje op het strand.

Door de late zonsondergang blijft het ook 's avonds lang warm en is een tropennacht, waarbij de temperatuur niet onder de 20 graden zakt, niet uitgesloten.

Festival- en strandgangers moeten dit weekend rekening houden met de hoge zonkracht. De zonkracht bereikt dit weekend niveau 7, wat betekent dat een onbeschermde huid al binnen tien tot twintig minuten kan verbranden.

Evenementen
Door de verwachte hitte zijn al verschillende evenementen afgelast. De voorstellingen van het symfonieorkest Philzuid die in het weekend gepland stonden in Eindhoven, Maastricht en Roermond gaan niet door, net als de Havenloop in het Gelderse Elburg. Ook onder meer de marathon van Sneek, de TT City Run en de TT Marathon in Assen gaan niet door.



De ANWB verwacht dat het de komende dagen veel drukker wordt bij de Wegenwacht door het warme weer. Hoge temperaturen kunnen zorgen voor technische problemen, zoals startproblemen en problemen met de accu. De ANWB zet extra mensen in.

De organisatie van het Muziekfeest op de Ring komende zaterdag op de Ring A10 neemt maatregelen. Zo komen er extra waterpunten en is er meer inzet van EHBO’ers. Ook zijn er speciale insmeerplekken op het terrein.

https://www.ad.nl/binnenl(...)e-verstand~aa6cacd2/

Hoedje op op Pinkpop.......



:T
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  vrijdag 20 juni 2025 @ 11:18:28 #2
482094 Mikeytt
Any/All. 1997
pi_217991803
Tip voor festivalgangers, koop uv werende kleding!
Revolutions are the locomotives of history.
[img]https://i.imgur.com/jDiUACq.png[/img]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')