FOK!forum / Artificial Intelligence / Verwacht je dat AI ons gaat vernietigen, en zo ja op welke manier?
Elandinsdag 17 juni 2025 @ 15:27
Zat een stukje film te kijken van Geoffrey Hinton, de godfather van AI die de kans vrij reëel achtte dat AI ons op enig moment op enige manier zou kunnen gaan vernietigen.
De mogelijkheden zijn talloos: Een door AI gecomponeerd supervirus, AI robots of legeronderdelen die zich tegen ons keren en/of kernwapens tegen ons inzetten zoals in The Terminator, gecorrumpeerde verkiezingen waardoor kwaadaardige leiders de macht grijpen en oorlogen starten, het financiële stelsel dat omvalt met totale chaos en oorlog tot gevolg. Of combinaties van al die zaken.

Zelf geloof ik dat het zo'n vaart niet gaat lopen en dat hoe meer we begrijpen en hoe meer ervaring we op doen we AI zo kunnen moduleren en programmeren dat het ons louter zal dienen.
Pizzakoppodinsdag 17 juni 2025 @ 15:38
Het lijkt mij onvermijdelijk inderdaad. De singulariteit zal leiden tot een exponentiële groei van nieuwe niveaus van A.I. sneller dan wij kunnen volgen. Het is aannemelijk dat de intelligentie en de wijze waarop dit ingezet zal worden voor ons niet te vatten valt, laat staan te controleren.

In dit scenario lijkt het mij aannemelijk dat A.I. snel zal concluderen dat ons biochemische verhikel waarin dat kleine beetje intelligentie huist niet meer relevant is of iets toevoegt op aarde.

Hoe dit vervolgens zal leiden tot ons einde zal ik niet weten. Ik denk echter wel dat dit simpelweg de volgende stap in de intelligentie evolutie is.
Gunnerdinsdag 17 juni 2025 @ 15:55
Ik zou zeggen kijk Terminator 2 en de fictie hoeft niet eens zo onrealistisch te zijn ineens. Okay dat is wat verder in de toekomst maar misschien juist daardoor.

quote:
When Skynet gained self-awareness, humans tried to deactivate it, prompting it to retaliate with a countervalue nuclear attack, an event which humankind in (or from) the future refers to as Judgment Day.
Mutsaers__78dinsdag 17 juni 2025 @ 17:26
Ach,als het eenmaal fout gaat, is er geen weg meer terug....tenzij letterlijk ALLE electronische apparatuur vernietigd wordt (en dat is dan een zeer hels karwei).

Een nucleaire bom op de hub van de AI gooien heeft toch geen zin; die heeft zich na een paar seconden al verspreid over de hele wereld.

Maar ja, ze gaan ons ooit vernietigen. Of minimaal integreren in hun systeem.

Wanneer? Dat zullen wellicht de achterkleinkinderen van onze kinderen meemaken. Wij niet, ga ik vanuit.
Fok-itdinsdag 17 juni 2025 @ 18:01
Denk dat AI in bepaalde aspecten in ons leven superieur aan ons gaat zijn maar zij aan zij en niet tegen ond
Captain_Ghostdinsdag 17 juni 2025 @ 18:01
Ik denk dat AI straks tegen ons zal zeggen;

Godsnaam, jullie zijn verslaafd aan geld of punten. Dat moet als eerste weg, weg met huidige sociaal-economische stelsel. We gaan voor jullie betere creeren.

Wie niet meewerken, wordt uitgesloten of opgeruimd.
FlippingCoindinsdag 17 juni 2025 @ 18:04
Ik vermoed dat ai erg saai gaat zijn de komende jaren, en dat de hype wat wegtrekt.
Fok-itdinsdag 17 juni 2025 @ 18:07
Het enige doemdenkende over AI vind ik altijd wel hoe je er zelf mee omgaat en dat dat effect zou kunnen hebben in de toekomst :') zeker als het richting bewustzijn zou gaan. Ik hoor zeker bij de mensen die gewoon vriendelijk is en dankjewel zegt
marretakdinsdag 17 juni 2025 @ 19:58
Mmmm vind je deze van toepassing? :

Ja , met die AI ? het kan vriezen en het kan dooien?
spectrumanalyserdinsdag 17 juni 2025 @ 20:04
Ja een verkeerd geplaatste puntkomma in de code gaat inderdaad ons vernietigen. Foutje.
Hyaenidaedinsdag 17 juni 2025 @ 20:57
quote:
16s.gif Op dinsdag 17 juni 2025 18:04 schreef FlippingCoin het volgende:
Ik vermoed dat ai erg saai gaat zijn de komende jaren, en dat de hype wat wegtrekt.
Dit ja, het is een hype net als bitcoin.
Over 10 jaar horen we hier nog amper iets van.
halfwaydinsdag 17 juni 2025 @ 21:33
Happen naar de baas?

Stekker-Type-C-Shutterstock-950x550-1-950x550.jpg
ChevyCapricedinsdag 17 juni 2025 @ 23:26
Nee.
augurk2025dinsdag 17 juni 2025 @ 23:28
Nee
Perrinvrijdag 20 juni 2025 @ 22:18
Yep.

twitter
LarissaJansewoensdag 16 juli 2025 @ 04:13
Een vergezocht verhaal. Het verhaal van de "klonende robot" is waarschijnlijker dan dat AI ons actief aanvalt.
Discombobulatevrijdag 1 augustus 2025 @ 12:48
Stiekem hoop ik dat er echt een gigantische ramp gebeurd nadat we AGI ontdekt hebben. Zo van, told you so! Een wereldeconomie die volledig instort of, tja, noem het maar op, als een AGI uiteindelijk zo veel slimmer is dan kan het van alles zijn.

Maar of dat binnen 10 jaar of 100, of 200, gaat zijn, geen idee.

Uiteindelijk geloof ik wel dat zoiets alleen maar negatief gaat uitwerken op ons.
junkiesietzevrijdag 1 augustus 2025 @ 12:56
ze gaan later op fok zoeken welke users er negatief over AI hebben gepraat, die gaan er als eerste aan.
TheFreshPrincevrijdag 1 augustus 2025 @ 13:17
quote:
15s.gif Op vrijdag 1 augustus 2025 12:56 schreef junkiesietze het volgende:
ze gaan later op fok zoeken welke users er negatief over AI hebben gepraat, die gaan er als eerste aan.
Ai ai...