quote:
De businesscase voor een vergroening van Tata Steel Nederland is zwak
Gepubliceerd op: juni 11 2025 | Beetsma, R. en G. Romagnoli
De Tweede Kamer overweegt miljardensteun voor de vergroening van Tata Steel Nederland (TSN). Maar is er vanuit het perspectief van het bedrijf, de Nederlandse samenleving en de EU wel een businesscase voor een groen TSN?
In het kort:
• Een groen TSN vereist naast overheidssteun voor de omschakeling naar groene stroom, mogelijk ook permanente subsidie.
• De maatschappelijke effecten van een vergroening van TSN en de opportuniteitskosten van de overheidssteun zijn onduidelijk.
• TSN’s rol in de strategische staalautonomie van de EU is onzeker vanwege de dure groene energie in Nederland.
https://esb.nu/de-busines(...)l-nederland-is-zwak/verduurzaming van TSN zou ¤7 miljard kosten!!! waaraan de overheid (wij de belastingbetalers) mogelijk 2 tot 3 miljard zou bijdragen. TSN's eigen vermogen is...min ¤150 miljoen

de operationele kasstroom -¤785 miljoen in 2024, en een schuldpositie van ¤243 miljoen.
mensen, TSN is een keihard falend bedrijf.
ik zal heel eerlijk zijn, ik vind het idee achter vergroening wel leuk, maar het is technologisch gesproken blijkbaar nog niet de tijd om te doen, want het is zo duur en zowat elke week zijn er weer nieuwe ontwikkelingen in deze ruimte, en ik vertrouw niet dat er door projectleiders goed genoeg wordt gekeken naar deze ontwikkelingen, waardoor we dus investeren in verouderde, inefficiënte ideeën. wat nu innovatief lijkt, kan over enkele jaren al achterhaald zijn, dus spelen we straks bij de openingen met suboptimale technologie. met hoe traag er hier gebouwd wordt, is het dus onbegonnen werk.
daarnaast is er al een wereldwijd staal overschot van 560 miljoen ton! 560 MILJARD kilogram staal
[ Bericht 0% gewijzigd door gwn_een_user op 12-06-2025 16:50:00 ]