Bronquote:Vier aanhoudingen voor bekladden en vernielen kantoor Maersk Rotterdam
In Rotterdam zijn vier mensen aangehouden voor het bekladden en vernielen van ruiten van het kantoor van Maersk. Dat gebeurde rond 03.30 uur, aldus de politie.
Volgens de politie zijn meer dan twintig ruiten vernield en is er een "ravage van glas" achtergelaten. Volgens een verslaggever van de regionale omroep Rijnmond zijn de ruiten kapotgeslagen met een hamer. Ook is het pand beklad met rode verf.
Kledingwinkel Zara aan de Coolsingel is ook beklad. Op de ruit is met roze verf is 'stop the genocide' geschreven, schrijft Rijnmond. Wie er achter de vernielingen zit is nog niet bekend.
Eerder doelwit
Het Deense transportbedrijf Maersk was in het verleden ook al eens doelwit van actievoerders. Zij vinden dat het bedrijf Israël steunt, onder meer door wapens van en naar dat land te vervoeren. De actievoerders noemen het bedrijf daarom medeplichtig aan oorlogsmisdaden.
In mei werd de lobby van het pand in Rotterdam al eens bezet. Een week later demonstreerden zo'n honderd mensen tegen de komst van een schip van Maersk naar de Rotterdamse haven. Dat schip zou volgens de actievoerders wapenonderdelen uit Israël vervoeren.
Niet alleen Amsterdam hoor, hier in Utrecht zie je ook overal Palestijnse vlaggen aan balkons hangen.quote:Op maandag 2 juni 2025 11:51 schreef gwn_een_user het volgende:
blijkbaar mag je je tegenwoordig vrij voelen de boel te vernielen of wat dat ook, zolang je maar roept "stop met genocide!" of "free palestine!". in de supermarkt waar ik werk moet ik steeds vaker 'BOYCOTT' stickers van de schapskaartjes peuteren. op weg naar het werk zie ik ook steeds vaker de vlag van palestina opgehangen. tja, amsterdam he
1 kapotte ruit = 1 zielig Palestijns kindje geredquote:Op maandag 2 juni 2025 12:52 schreef monkyyy het volgende:
Laten we hopen dat het ingooien van 20 ruiten in Rotterdam zorgt dat er nu eeuwig vrede in het Midden-Oosten is.
Ik werk in Nijmegen, daar hangen er ook zo veelquote:Op maandag 2 juni 2025 12:40 schreef Hathor het volgende:
[..]
Niet alleen Amsterdam hoor, hier in Utrecht zie je ook overal Palestijnse vlaggen aan balkons hangen.
Namen en shamen voor wat precies?quote:Op maandag 2 juni 2025 15:47 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Ben geen fan van het bekladden en vernielen van dingen maar het namen en shamen van dat soort bedrijven is prima. Meehelpen met een genocide/oorlogsmisdaden mag best reputatieschade opleveren voor een bedrijf, uiteraard in de hoop dat bedrijven voortaan wel twee keer nadenken of die reputatieschade het waard is.
https://www.ad.nl/rotterd(...)nde-claims~ab21f3db/quote:Volgens hem vervoert Maersk geen wapens naar de Israëlische overheid en steekt de realiteit anders in elkaar. „Dit is een programma waarin veel landen betrokken zijn. De onderdelen van de F-35 worden in verschillende landen in de wereld gemaakt, waaronder Nederland en Israël. Wij vervoeren die onderdelen van en naar de verschillende producenten, maar het is niet zo dat wij de onderdelen, wapens of munitie aan het Israëlische defensieministerie leveren.”
Daar denken anderen anders over. Er is bewijs wat er op duidt dat Maersk hierover liegt en/of een semantisch spelletje speelt.quote:Op maandag 2 juni 2025 15:52 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Namen en shamen voor wat precies?
Wie denk je dat de reputatieschade opgelopen heeft hier?quote:Op maandag 2 juni 2025 15:47 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Ben geen fan van het bekladden en vernielen van dingen maar het namen en shamen van dat soort bedrijven is prima. Meehelpen met een genocide/oorlogsmisdaden mag best reputatieschade opleveren voor een bedrijf, uiteraard in de hoop dat bedrijven voortaan wel twee keer nadenken of die reputatieschade het waard is.
In het geval van bekladden en vernielingen is het inderdaad niet Maersk die de reputatieschade oploopt. Dat is ook één van de redenen waarom ik er ook geen fan van ben: het werkt averrechts. Naast natuurlijk het feit dat fysieke schade toebrengen aan andermans eigendom niet mag en verder gaat dat alleen protest.quote:Op maandag 2 juni 2025 16:24 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Wie denk je dat de reputatieschade opgelopen heeft hier?
Dat denk je echt? Ok.quote:Op maandag 2 juni 2025 16:50 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Maar goed, het protest omvat meer dan alleen dit. Er zit een hele beweging achter die vooral informatie verspreid en mensen er op attent maakt. Denk dat Maersk zeker wel reputatieschade oploopt daardoor en dat andere verschepers wel twee keer nadenken of ze dit ook willen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |