https://nos.nl/artikel/25(...)eden-door-zelfdodingquote:
Directeur zelfdodingorganisatie Florian Willet (47) overleden door zelfdoding
Florian Willet, directeur van de Zwitserse zelfdodingsorganisatie Last Resort, is op 5 mei op 47-jarige leeftijd overleden met hulp bij zelfdoding. Zijn overlijden werd bekendgemaakt door zijn collega, de Australische arts Philip Nitschke.
Nitschke is directeur van Exit International en bedenker van de zelfdodingscapsule Sarco. Volgens Nitschke was de dood van de 47-jarige Duitser het gevolg van een psychische crisis nadat hij vorig jaar 70 dagen in Zwitserland had vastgezeten.
De Zwitserse politie pakte Willet op in september nadat een 64-jarige Amerikaanse vrouw gebruik had gemaakt van de zelfdodingscapsule in een bos in het kanton Schaffhausen. Willet was als enige aanwezig bij het overlijden van de vrouw en lichtte de autoriteiten in na haar dood.
Beschuldigd van moord
In Zwitserland is zelfdoding onder bepaalde voorwaarden toegestaan, maar volgens de Zwitserse regering voldoet de capsule Sarco niet aan de wet. Willet werd daarna volgens Nitschke onterecht beschuldigd van moord.
De Volkskrant, die met Nitschke sprak over het overlijden van Willet, schrijft dat de officier van justitie zou hebben gehoord dat er wurgsporen op de nek van vrouw waren gevonden. Hardgemaakt wordt deze beschuldiging niet.
Ook heeft de krant opnames gezien van het overlijden van de vrouw. Daarop zijn geen aanwijzingen te zien van geweld.
Getraumatiseerd
De status van verdenking van wurging werd later verlaagd door Zwitserse justitie, en Willet werd zelfs vrijgelaten uit zijn voorarrest, maar hij was ernstig getraumatiseerd door zijn gevangenschap, zegt Nitschke. De directeur van Last Resort zou in gevangenschap amper informatie hebben gekregen en had nauwelijks contact met de buitenwereld.
In het overlijdensbericht valt te lezen dat Willet na zijn vrijlating van zijn balkon 'viel' en ernstig gewond raakt. Hij werd tweemaal toe opgenomen in een psychiatrische kliniek. Nitschke bleef de afgelopen maanden in contact met hem, maar het lukte de Australische arts niet om hem gerust te stellen.
Uiteindelijk is Willet in Duitsland overleden met behulp van een gespecialiseerde organisatie, laat Nitschke aan de Volkskrant weten. Hoe Willet precies is overleden, is onbekend.
Hulp nodig?
Denk je aan zelfdoding of maak je je zorgen om iemand? Erover praten helpt. Dat kan 24/7 gratis en anoniem via de chat op www.113.nl of telefonisch op 113 of 0800-0113.
Let op: hier volgt mijn mening: ik vind het jammer dat in de westerse wereld zo moeilijk wordt gedaan over zelfdoding, als je echt niet meer wil dan moet het gewoon klaar mogen zijn op een humane manier, dat bespaart zoveel leed bij de nabestaanden en dat zou zwaarder moeten wegen dan alle andere bezwaren: het zou mogelijk moeten zijn maar wel na gedegen begeleiding en toetsing, nu doen ze er nog veelste moeilijk over en is het heel moeilijk om het op een juiste manier voor elkaar te krijgen als mensen dit graag zouden willen