Om waterstof te maken is veel energie nodig. Het kost meer om het te maken en op te slaan, dan dat het energie oplevert....quote:Op zaterdag 24 mei 2025 17:53 schreef 215 het volgende:
Ik had graag wat inschattingen over efficiëntie e.d. gezien. Ik snap ook wel dat het alleen nog op concept niveau is maar hoe veel belovend is het als de benodigde oppervlakte of de investering enorm blijkt te zijn? Jaren terug ook al eens gehoord dat ze met zonnepanelen direct H2 konden maken. Dat is kennelijk ook nooit van de grond gekomen.
Maar we blijven hopen op een goede doorbraak voor energie opslag.
Daar denken de cellen in planten weer anders overquote:Op zondag 25 mei 2025 00:02 schreef JopieKlaassen het volgende:
[..]
Fotosynthese levert geen brandstof op.
Opslag en transport van waterstof is inderdaad een behoorlijk probleem. Daarom is het misschien wel het beste om direct na de productie van waterstof het met kooldioxide uit de lucht te assimileren tot koolwaterstoffen.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 18:01 schreef TheFreshPrince het volgende:
Dus bij H2 is het produceren niet heel ingewikkeld maar het bewaren wel.
True, maar daarvoor is meer nodig dan slechts zonlicht en CO2.quote:Op zondag 25 mei 2025 00:03 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Daar denken de cellen in planten weer anders over
Naarmate we steeds meer zon- en windenergie gebruiken, krijgen we steeds meer periodes waarin er meer energie wordt geproduceerd dan verbruikt. Die energie overschotten kunnen gebruikt worden om waterstof te produceren.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 23:59 schreef Toine51 het volgende:
Om waterstof te maken is veel energie nodig. Het kost meer om het te maken en op te slaan, dan dat het energie oplevert....
Een installatie om waterstof te produceren (dmv elektrolyse) kan economisch alleen maar uit als deze 24/7/365 kan draaien.quote:Op zondag 25 mei 2025 00:12 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Naarmate we steeds meer zon- en windenergie gebruiken, krijgen we steeds meer periodes waarin er meer energie wordt geproduceerd dan verbruikt. Die energie overschotten kunnen gebruikt worden om waterstof te produceren.
Of zo'n installatie economisch rendabel is, zal van een heleboel factoren afhangen, en dan vooral van de prijs van de elektriciteit die de installatie nodig heeft. Op momenten dat er overschotten zijn, zal de stroomprijs heel laag zijn.quote:Op zondag 25 mei 2025 00:14 schreef TheFreshPrince het volgende:
Een installatie om waterstof te produceren (dmv elektrolyse) kan economisch alleen maar uit als deze 24/7/365 kan draaien.
Als dat alleen kan op het moment dat er overschotten zijn, dan staat zo'n ding dagen werkloos "uit z'n neus te peuteren".
Een heel deel van de wereld stookt hout, waar denk je dat dat mee gemaakt is? En olie of gas, is dat ook uit de lucht komen vallen ooit?quote:Op zondag 25 mei 2025 00:02 schreef JopieKlaassen het volgende:
[..]
Fotosynthese levert geen brandstof op.
Een beetje het zelfde verhaal als de kerncentrale. Het is zo duur dat het alleen uit kan als je altijd alles gebruikt. Je zou een installatie op een altijd veel zon en wind gebied kunnen zetten zoals delen van Marokko. Dan de H2 direct gebruiken voor kunstmestproductie, daarmee kan je met veel minder opslag en minder hoge druk toe omdat het een continue proces is op een vaste plek.quote:Op zondag 25 mei 2025 00:22 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Of zo'n installatie economisch rendabel is, zal van een heleboel factoren afhangen, en dan vooral van de prijs van de elektriciteit die de installatie nodig heeft. Op momenten dat er overschotten zijn, zal de stroomprijs heel laag zijn.
Dat is mooi nieuws. Ben benieuwd hoe de grote energiebedrijven hierop gaan reageren.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 12:39 schreef Candymannetje het volgende:
https://tw.nl/onderzoeker(...)e-en-toch-werkt-het/
[..]
Die zullen reageren door deze mensen heel snel af te maken, of door er een patent op te gooien en het nooit te gebruikenquote:Op zondag 25 mei 2025 09:00 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
Dat is mooi nieuws. Ben benieuwd hoe de grote energiebedrijven hierop gaan reageren.
Voor de grote CO2 uitstoters zou dit natuurlijk goed nieuws zijn, zij zijn dan straks juist hartstikke hard nodig.
Dus je bent niet klaar als je C2 hebt geproduceerd. Logisch, want dat is geen brandstof.quote:Deze C2-moleculen, die uit twee koolstofatomen bestaan, vormen de bouwstenen voor tal van industriële toepassingen, van synthetische brandstoffen tot kunststoffen.
We moeten logischerwijze eerst het verbruik van duurzame energie maximaliseren want dan verdwijnen de overschotten vanzelf en op de meest efficiënte wijze.quote:Op zondag 25 mei 2025 00:12 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Naarmate we steeds meer zon- en windenergie gebruiken, krijgen we steeds meer periodes waarin er meer energie wordt geproduceerd dan verbruikt. Die energie overschotten kunnen gebruikt worden om waterstof te produceren.
Gratis energie bestaat niet, anders kan de thermodynamica de prullenbak in.quote:Op zondag 25 mei 2025 13:43 schreef MMaRsu het volgende:
Dit soort uitvindingen zijn al een jaar of 60/70 onder de duim van America. Ze hebben in 1950 een secrecy act in wet aangenomen, en veel van dit soort uitvinden (gratis stroom etc, een auto die rijdt op zn eigen uitlaatgassen) worden gewoon opgekocht en verzwegen voor het grote publiek.
Zonder aluhoedje
Bekijk deze YouTube-video
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |