FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Malek F. verdacht van poging tot moord met terroristisch motief na mes
Noberdinsdag 13 mei 2025 @ 17:51
Bekend van:
Topicreeks: Steekpartij Den Haag minstens 3 slachtoffers, dader in been geschoten

Zie ook:
KLB / D66-rechter geeft Malek F TBS zodat geen terreur genoemd wordt

Malek F. verdacht van poging tot moord met terroristisch motief na mesaanval op Joods slachtoffer in kliniek

quote:
GRONINGEN - Malek F., de man die in 2018 in Den Haag drie mensen ernstig verwondde bij een mesaanval, wordt na een nieuw steekincident in de tbs-kliniek Mesdag in Groningen verdacht van een moordpoging met terroristisch motief. Het slachtoffer dat op 6 april werd aangevallen door de Palestijns-Syrische Malek F. is een Joodse man.

Het Openbaar Ministerie heeft De Telegraaf dinsdag ingelicht over de verdenking na vragen hierover. Malek F. is dinsdagmiddag aangehouden. Politie en OM deden in de afgelopen weken uitvoerig onderzoek naar het incident dat plaatsvond op een recreatieterrein in de tbs-kliniek.

Op beelden was te zien, zo melden bronnen rond het onderzoek en in de kliniek, dat F. heel doelgericht te werk ging. Hij belaagde zijn slachtoffer van achteren en sneed of stak in zijn hals. De handelswijze vertoont grote overeenkomsten met de aanvallen in Den Haag in 2018.

„We verdenken hem van een poging moord met een terroristisch oogmerk. De reden dat we hem nu pas hebben aangehouden is vanwege het onderzoek en de toestand van de verdachte”, zegt het OM. De verdenking is uiterst brisant: na het drievoudige steekdrama in Den Haag beschuldigde het OM Den Haag de vluchteling bij de rechtbank nog van handelen met een terroristisch oogmerk. De rechtbank zag hier onvoldoende grond voor.

Daarnaast blijkt Malek F. dus nog altijd levensgevaarlijk, terwijl hij al meermalen met onbegeleid verlof was gegaan en dit jaar weer buiten de kliniek zou gaan wonen.

Op een zonovergoten Bevrijdingsdag 5 mei 2018 stak de verwarde Malek F. willekeurig in drie passanten. Van een van hen sneed hij de hals half door, een ander stak hij in zijn hoofd en in andere delen van het lichaam. Het laatste slachtoffer zei vorig maand in De Telegraaf nog steeds fysiek en mentaal enorm veel last te hebben van de gebeurtenissen. F. was al bekend bij de GGZ. Hij was eerder opgenomen.

Het OM Den Haag ging bij de rechtbank uit van een terroristische daad. F. riep Allahu Akbar tijdens zijn aanval en uit tal van afgeluisterde gesprekken die hij in de gevangenis voerde met zijn moeder en broer, bleek de vluchteling de aanslag zelf te omschrijven als daad van jihad.

Hij sprak over het ’afslachten van ongelovigen op straat’ en maakte ook het taweed-gebaar toen hij neergeschoten werd. F. had net voor de daad zijn schulden afbetaalde zodat hij martelaar kon worden.

Na een eis van 15 jaar en tbs kreeg F. alleen tbs opgelegd. De rechtbank zag geen bewijs voor terreur en oordeelde dat de man volledig ontoerekeningsvatbaar was. Bij het Hof liet het OM de terreuraanklacht liggen. Het Hof legde F. net als de rechtbank alleen tbs op. Deskundigen achtten de kans op een terugval in een psychose onder invloed van psychosociale stressfactoren groot.

Uit onderzoek van De Telegraaf is gebleken dat F. al met onbegeleid verlof is gegaan en dit jaar zelfstandig buiten de kliniek zou gaan wonen. Tot verbijstering van de slachtoffers die van het verloftraject op de hoogte worden gehouden. Ook behield F. ondanks de veroordeling zijn legale verblijfstitel.

Een week na de steekpartij in de Mesdagkliniek is het verloftraject van F. stopgezet. Na de nieuwe steekpartij kan de IND alsnog zijn verblijfsvergunning intrekken, bevestigt de organisatie.

De advocaat van Malek F. was dinsdagmiddag niet bereikbaar, maar zal nog reageren.

https://www.telegraaf.nl/(...)achtoffer-in-kliniek
sp3cdinsdag 13 mei 2025 @ 18:10
quote:
Een week na de steekpartij in de Mesdagkliniek is het verloftraject van F. stopgezet. Na de nieuwe steekpartij kan de IND alsnog zijn verblijfsvergunning intrekken, bevestigt de organisatie.
Doe dan
Cockwhaledinsdag 13 mei 2025 @ 18:21
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 mei 2025 18:10 schreef sp3c het volgende:

[..]
Doe dan
Er staat 'kan'. Zegt genoeg. Hoewel deze kerel gewoon een kogel moet krijgen, ook in zijn thuisland hoort ie niet vrij rond te lopen.
Straatcommando.dinsdag 13 mei 2025 @ 18:24
Dat er nog twijfel bestaat om zijn verblijfsvergunning in te trekken. Als dat geen teken is dat er wat moet veranderen weet ik het ook niet meer.
RamboDirkdinsdag 13 mei 2025 @ 18:26
quote:
Palestijns-Syrische Malek F.
SPOILER
tkApIfibjeWt1ufWwj.webp
saparmurat_niyazovdinsdag 13 mei 2025 @ 18:42
Zeven jaar na de oorspronkelijke steekpartij op straat, en Malek gaat gewoon nog steeds met de vertrouwde modus operandi aan het snijden en steken, schijnbaar louter getriggerd doordat het slachtoffer joods is, zoals hij zich ook bij zijn eerdere daad richtte op "ongelovigen". Met zo'n vent kun je toch niets beginnen joh, alsof hij over een paar jaar extra wel een vredig en tolerant lid van de maatschappij kan zijn?

quote:
F. had net voor de daad zijn schulden afbetaalde zodat hij martelaar kon worden.
Ik ben wel blij om te zien dat Allah voorstander is van een fatsoenlijk schuldenvrij huishoudsboekje voordat je het aardse verwisselt voor het eeuwige paradijs vol maagden.
RotatoRdinsdag 13 mei 2025 @ 19:04
Wel bijzonder naïef dat ze dit soort barbaren los laten lopen tussen joodse TBS patiënten.
EttovanBelgiedinsdag 13 mei 2025 @ 19:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 mei 2025 18:24 schreef Straatcommando. het volgende:
Dat er nog twijfel bestaat om zijn verblijfsvergunning in te trekken. Als dat geen teken is dat er wat moet veranderen weet ik het ook niet meer.
kleurtje en islamitisch.

Per definitie zielig.

Die zit hier tot z'n pensioen en daarna.
Kapitein_Scheurbuikdinsdag 13 mei 2025 @ 19:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 mei 2025 18:24 schreef Straatcommando. het volgende:
Dat er nog twijfel bestaat om zijn verblijfsvergunning in te trekken. Als dat geen teken is dat er wat moet veranderen weet ik het ook niet meer.
Als de rechterlijke macht de bottleneck is hier, en daar lijkt het wel op, dan moet de wetgever die ruimte wegnemen bij de rechter. Oftewel, dan moet er in de wet geregeld worden dat een verblijfsvergunning niet ingetrokken kan worden bij een veroordeling maar ingetrokken moet worden bij een veroordeling.
RotatoRdinsdag 13 mei 2025 @ 19:18
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 mei 2025 19:13 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:

[..]
Als de rechterlijke macht de bottleneck is hier, en daar lijkt het wel op, dan moet de wetgever die ruimte wegnemen bij de rechter. Oftewel, dan moet er in de wet geregeld worden dat een verblijfsvergunning niet ingetrokken kan worden bij een veroordeling maar ingetrokken moet worden bij een veroordeling.
Dat omzeilt de rechter gewoon door in breed geformuleerde internationale verdragen te shoppen.