Celstraffen en 300.000 schadevergoeding voor onverklaarbare zuuraanval op
vrouw
![1bf70067-de03-304e-babc-ef2bf20b44e9.jpg?width=1104&height=828&aspect_ratio=1104:828&cb=1af534a22c4962c84e113209d468073c]()
De rechter heeft celstraffen van zes jaar en 14 maanden jeugddetentie opgelegd aan twee verdachten van een zuuraanval op een vrouw in Rotterdam-Vreewijk. Het slachtoffer raakte daarbij onherstelbaar verminkt. De verdachten moeten het slachtoffer en haar man bijna 300.000 euro schadevergoeding betalen.
De 38-jarige vrouw liep op 11 mei 2023 op de Zaailand in Vreewijk toen er plotseling een man op haar afkwam en zwavelzuur over haar heen gooide. Ze raakte gewond aan haar gezicht, hals, handen en armen.
Het slachtoffer lag twee maanden in het ziekenhuis en moest meerdere operaties ondergaan. Tijdens de rechtszaak werd een verklaring van haar voorgelezen: "Ik kijk in de spiegel en ik zie een persoon die ik niet herken." De vrouw vertelde ook dat zij zwanger was en een miskraam heeft gekregen door de aanval.
Flinke schadevergoeding
De rechter benadrukt de ernst van het misdrijf: "Wat het feit des te heftiger maakt, is dat de verdachte het slachtoffer niet kende en in opdracht van iemand anders dit zeer ernstige strafbare feit heeft gepleegd. Het slachtoffer weet tot op de dag van vandaag niet vanuit welke hoek dit haar is aangedaan."
De twee verdachten zijn ook veroordeeld tot een forse schadevergoeding. Zij moeten het slachtoffer 272.000 euro betalen. 122.000 euro voor gemaakte (medische) kosten en 150.000 aan immateriële schade. Ook haar echtgenoot heeft recht op een schadevergoeding van het tweetal. Hij krijgt een bedrag van 17.500 euro.
Motief bleef onbekend
De politie heeft nooit een motief voor de zuuraanval kunnen achterhalen. De vrouw, die in België woont, zegt dat zij geen idee heeft waarom zij het doelwit was.
De verdachten hebben daar ook geen verklaringen over afgelegd. Hoofdverdachte is Armory J.(21). Hij zou de opdracht hebben gekregen via Snapchat en 450 euro hebben gekregen voor de klus. Hij is nu veroordeeld tot 6 jaar cel.
José B. (19) kreeg 14 maanden jeugddetentie. Hij heeft de vrouw achtervolgd toen zij een hamam in Rotterdam-Zuid verliet en gaf instructies aan de hoofdverdachte. Eerder is al een derde verdachte bij de kinderrechter veroordeeld, die met de zuurgooier was meegelopen.
Mwaaagh ik vind het niet kunnen , en wat een ellende?