abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Trouwste user 2022 dinsdag 22 april 2025 @ 10:58:37 #1
7889 tong80
Spleenheup
pi_217437709
Nederland wordt steeds vaker geconfronteerd met hybride aanvallen van Rusland, waarmee ze onze samenleving willen ontwrichten. Zo hebben Russische hackers afgelopen jaar voor het eerst geprobeerd een sabotage-actie uit te voeren op de computers van een openbare Nederlandse instelling. De sabotage richtte geen schade aan.



Dat schrijft de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) in het jaarverslag. Het bleef zeker niet bij deze ene poging. Zo ontdekte de dienst dat er ook is geprobeerd Nederlandse kritieke infrastructuur te hacken, mogelijk ter voorbereiding op sabotage. Dat mislukte omdat het doelwit snel maatregelen nam en het de Russen daardoor niet lukte om toegang tot het netwerk te krijgen.

Het is niet voor het eerst dat de MIVD waarschuwt voor de Russische hackers. Afgelopen september maakte de dienst al duidelijk dat de hackers van de Russische GRU-eenheid 29155 achter veel aanvallen en spionage zitten. Ze proberen daarmee de westerse hulp aan Oekraïne in beeld te krijgen en dat te verstoren.

Behalve hackers ziet de MIVD dat Russen ook op de Noordzee onze internetkabels, elektra en pijpleidingen heimelijk in kaart brengen. Mogelijk zijn dat voorbereidingshandelingen om deze later te kunnen saboteren. Ook ziet de MIVD dat Rusland veelvuldig beïnvloedingscampagnes optuigt om pro Russische sentimenten te verspreiden.

Ook op het slagveld voeren de Russen op grote schaal een digitale oorlog
Met de acties willen de Russen volgens de MIVD testen waar het Westen rode lijnen trekt. Maar ook willen ze hiermee onze reacties in kaart brengen, waarbij de Russen op zoek lijken naar het moment waarop de steun aan Oekraïne maximaal kan worden verstoord zonder een militaire reactie uit te lokken.

Ook op het slagveld voeren de Russen op grote schaal een digitale oorlog. Afgelopen jaar zag de MIVD een forse toename van hackers die tactische inlichtingen probeerden te krijgen. Zo lukte het de Russen om gaten in de beveiliging van mobiele telefoons van Oekraïense soldaten te misbruiken en zo hun locaties te achterhalen. Bovendien wisten ze deze waardevolle informatie snel bij aanvallende eenheden te krijgen.

Patrouille boven de poolcirkel
De Russen zoeken ook meer en meer de samenwerking met China, ziet de MIVD. Zo oefenen ze vaker samen, ook met andere landen zoals Zuid-Afrika en Iran. Maar ook zijn er voor het eerst Chinese strategische bommenwerpers samen met Russische toestellen op patrouille geweest boven de poolcirkel en trainden beide kustwachten.

Ook China blijft volgens de MIVD op grote schaal spioneren met hackers. Afgelopen jaar werd nog een spionage-actie blootgelegd op een netwerk van een bedrijf waarmee werknemers op afstand konden inloggen in computers.

https://www.ad.nl/binnenl(...)-nederland~ae808492/

Ik begin inmiddels het cliché 'We leven in vreemde en angstige tijden' te onderschrijven....... :{

:T
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_217437936
voor het eerst dat Russische hackers systemen in NL aanvallen? serieus?
pi_217437946
Komt wel heel erg dichtbij zo :'(
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_217438195
"Voor het eerst"
:')
Echte elektriciëns gebruiken geen jokari.
pi_217438206
Dat doen alleen Russen. :')
  dinsdag 22 april 2025 @ 12:13:51 #6
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_217438243
Nog steeds zat mensen in de ontkenningsfase. Die denken dat die Poetin poeslief is.
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
pi_217439679
Had dit niet in de topic “ Dat doet ie anders nooit” gemoeten?
  dinsdag 22 april 2025 @ 16:04:08 #8
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_217439683
Voor het eerst :')
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
pi_217439703
Wachten op het eerste heldere licht dat zelluf geen explosie heeft gezien dus alles is fake.
  Trouwste user 2022 dinsdag 22 april 2025 @ 16:34:13 #10
7889 tong80
Spleenheup
pi_217439828
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 april 2025 16:08 schreef Glazenmaker het volgende:
Wachten op het eerste heldere licht dat zelluf geen explosie heeft gezien dus alles is fake.
Derksen: 'als ik m'n hond uit laat kom ik nooit een wolf tegen.'

:T
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_217440406
Dat ze de hackers/ it'ers die geld verlangen om een reclamevrij internet te leveren ook maar eens saboteren.
pi_217441036
Wanneer gooien ze Yandex eens uit Schiphol?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')