abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Trouwste user 2022 dinsdag 8 april 2025 @ 13:46:51 #1
7889 tong80
Spleenheup
pi_217318798
AvroTros en PowNed vormen straks het eerste omroephuis van de ‘nieuwe’ publieke omroep. De samenwerking in het kader van de miljoenenbezuiniging, moet op 1 januari 2029 worden bekrachtigd. Dat laten de omroepen weten aan deze site.



De kijker zal weinig van deze verandering merken. Zowel AvroTros (de omroep van onder meer Wie is de mol? en de talkshow Eva) als PowNed (De Hofbar, De gevaarlijkste wegen) behoudt de eigen identiteit en beeldlogo’s en in eerste instantie ook de eigen titels. In algemene zin zal de door politiek Den Haag opgelegde bezuiniging van in totaal 156 miljoen euro ook de programmering gaan raken.

De samenwerking vindt vooral achter de schermen plaats. Het delen van onder meer facilitaire diensten en een omroepgebouw moet leiden tot kostenbesparing. Dominique Weesie zal in de nieuwe constructie niet langer een directeursfunctie bekleden. De verwachting is dat de huidige AvroTros-baas Taco Zimmerman het nieuwe omroephuis gaat leiden.

‘Eersten die over onze schaduw heen durven stappen’
Directeur Taco Zimmerman van AvroTros: ,,De publieke omroep staat voor een enorme opgave om met fors minder geld haar belangrijke taken te vervullen. Tegelijkertijd wordt het bestel fundamenteel anders ingericht. Door de huidige succesvolle samenwerking met PowNed uit te breiden en samen een omroephuis te vormen, laten we zien vooruit te willen. Er is geen tijd te verliezen om de publieke omroep toekomstbestendig te maken. Samen met onze verenigingsraad gaan we dit voorlopige besluit verdere invulling geven.’’

En directeur Dominique Weesie van PowNed vult aan: ,,De huidige samenwerking tussen beide omroepen verloopt in zeer goede harmonie en heeft veel synergievoordelen. Laten wij de eersten zijn die over onze schaduw heen durven te stappen in het belang van een publieke omroep die efficiënt en slagvaardig is, maar met behoud van de identiteit van beide omroepmerken. Wij wachten nu op de kaders van de minister.”

Het is een kwestie van tijd voor ook andere omroepen de vlucht naar voren nemen. ,,Ik juich het toe dat AvroTros en PowNed duidelijk laten zien wat ze willen in het nieuwe omroepbestel”, reageert directeur Peter Kuipers van KRO-NCRV. ,,Ook wij zijn toe aan de volgende stap op weg naar een hervorming van het bestel. Wij staan open voor gesprekken met de collega-omroepen waar we een programmatische verwantschap mee hebben. Ik roep de bestuurders van de andere omroepen dan ook op om over hun eigen schaduw heen te stappen.”

NPO op de schop
De publieke omroep gaat totaal op de schop. Minister Eppo Bruins (Media, NSC) vindt dat het aantal leden van een omroep minder bepalend moet zijn voor de plek in het bestel. Daarom schaft hij de eis van minimaal 100.000 leden af.

Daarbij snijdt hij flink in het aantal omroepen. Dat zijn er nu nog elf, maar als het aan Bruins ligt blijven er maar vier tot vijf ‘omroephuizen’ over. AvroTros en PowNed zijn in dat kader nu de eerste omroepen die bekendmaken een samenwerking aan te gaan. Bruins wil ook dat de NTR (Het Sinterklaasjournaal, Het Klokhuis) verdwijnt.

https://www.ad.nl/show/av(...)omroephuis~a61f5c65/

Alles moet kapot. We hebben het mooiste omroepsysteem ter wereld, met de mooiste programma's. Bij de radio is de sloophamer jaren geleden al gebruikt om een uniek radiobestel te elimineren. :{

:T
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_217318804
Walgelijke man @Zipportal
  dinsdag 8 april 2025 @ 13:50:11 #3
292419 NoXia
Productiefoutje
pi_217318984
Heet het dan AvroTrosPowNed? AvroTros is immers al een samensmelting. Van mij hoeft het ook niet zo, die mediahuizen. Een beetje afgekeken van de Belgen maar zo'n systeem vorm je niet zomaar om. Zeker niet nu de bestaande omroepen zich gewoon samen in een jasje wringen. Eigenlijk moet je gewoon alles ontbinden en een heel nieuw bestel optuigen, als je dat zou willen.
't Echte en 't ware!
  dinsdag 8 april 2025 @ 15:04:22 #5
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_217319341
DitWasHetPowNews met duo presentatie Harm Edens en Rutger Castricum.
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
  Trouwste user 2022 dinsdag 8 april 2025 @ 15:11:45 #6
7889 tong80
Spleenheup
pi_217319371


:T
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_217320847
Publieke omroepen zijn niet meer van deze tijd.
  dinsdag 8 april 2025 @ 18:52:09 #8
112068 MMaRsu
I need some paprika
pi_217320976
Wtf hoe dan
welcome to my submarine lair. It's long, hard and full of seamen!
pi_217320986
Weg met dat activistische extreemlinkse zooitje.
pi_217321047
De Campingzender?
Government is not the solution to our problem, government is the problem.
High tariffs inevitably lead to trade wars... Markets shrink & collapse; businesses & industries shut down; and millions of people lose their jobs.
~Ronald Reagan
  Trouwste user 2022 woensdag 9 april 2025 @ 11:19:34 #11
7889 tong80
Spleenheup
pi_217325082
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 april 2025 18:53 schreef Nober het volgende:
Weg met dat activistische extreemlinkse zooitje.
Wat is er links aan ? Ik ken omroepen die openlijk extreem rechts zijn.

:T
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  Trouwste user 2022 woensdag 9 april 2025 @ 11:20:16 #12
7889 tong80
Spleenheup
pi_217325086
quote:
7s.gif Op dinsdag 8 april 2025 19:06 schreef nostra het volgende:
De Campingzender?
Die zijn rechts en commercieel.

:T
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_217325106
Lineaire TV :') :') :')
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  Trouwste user 2022 woensdag 9 april 2025 @ 12:13:42 #14
7889 tong80
Spleenheup
pi_217325403
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 11:24 schreef raptorix het volgende:
Lineaire TV :') :') :')
Ik kijk graag sport rechtstreeks op tv bv. Of Pinkpop etc......

:T
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')