abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Miss 200.000.000! zondag 2 februari 2025 @ 09:44:23 #1
367000 roos94
pi_216517415
De pleegouders van het 10-jarige meisje uit Vlaardingen dat verleden week zwaargewond naar het ziekenhuis werd gebracht, zijn maandagmorgen opgepakt. De 37-jarige Vlaardingers worden verdacht van poging tot doodslag en zware mishandeling van het slachtoffertje in hun woning.

In de nacht van maandag op dinsdag werd het meisje met zwaar lichamelijk letsel en in zeer zorgwekkende toestand door de pleegouders zelf naar het ziekenhuis gebracht. Zij was niet aanspreekbaar en kon niet zelf vertellen wat er was gebeurd. Ze is er nog altijd slecht aan toe. Er waren direct twijfels over hoe zij zo gewond kon raken.

Donderdag werd een grote groep rechercheurs op het onderzoek gezet om helder te kunnen krijgen wat er exact was gebeurd. Zo is er forensisch onderzoek gedaan in de woning in Vlaardingen waar het meisje verbleef. Ook is er buurtonderzoek gedaan, zijn er camerabeelden uitgekeken en is gesproken met diverse mensen die meer informatie zouden kunnen hebben.

Dit uitgebreide onderzoek leidde tot de aanhouding van de pleegouders van het meisje. Het onderzoek is nog in volle gang. De verdachten zitten in volledige beperkingen, wat betekent dat ze alleen met hun advocaat contact mogen hebben.

Twee andere kinderen elders ondergebracht
De politie stelt dat er nog veel onduidelijk is over deze ernstige zaak. Alle informatie is welkom om meer helderheid te krijgen over wat zich de afgelopen tijd heeft afgespeeld en wat de rol van de pleegouders is. In de woning verbleven nog twee andere kinderen. Zij zijn elders ondergebracht.

,,Deze uiterst trieste gebeurtenis maakt diepe indruk op velen. Als u op een of andere manier geraakt bent door deze zaak, dan kunt u contact opnemen met slachtofferhulp’’, zegt de politie in een verklaring, die terughoudend is met meer melden vanwege de privacy van het meisje en de andere twee kinderen in de woning.

https://www.ad.nl/binnenl(...)t-doodslag~a09fc1b3/

:{ Pleegouders zelfs. :{
pi_216517435
:N :r
Vreselijk
All I need is for my man to live up to his role
Onwetendheid is zaligmakend (Nalby)
pi_216517761
Huh, dit is toch van vorig jaar?
  zondag 2 februari 2025 @ 10:12:38 #4
365087 RamboDirk
Queers 4 Palestine!
pi_216517773
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2025 10:11 schreef Toine51 het volgende:
Huh, dit is toch van vorig jaar?
Klopt, die rechtszaak is nu gaande.
  Miss 200.000.000! zondag 2 februari 2025 @ 10:12:51 #5
367000 roos94
pi_216517778
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2025 10:11 schreef Toine51 het volgende:
Huh, dit is toch van vorig jaar?
Topic #3
pi_216518432
quote:
0s.gif Op donderdag 30 januari 2025 19:21 schreef Peppert het volgende:

[..]
Zelfherstellend vermogen binnen deze sector blijkt nihil. Ze moeten niks te willen hebben. Ze moeten naar buiten geklapt worden: geen bestuur meer en bevelen taakstellingen aan onderdanen werknemers geven maar naar huis en met pegels over de brug komen. Veel pegels.
[..]

Toch maar even gecheckt of nu.nl die foto's wél plaatst en die van de roof niet.
pi_216518475
Het lijkt wel of jonge kinderen steeds vaker het slachtoffer zijn? 10 jaar geleden hoorde je dat minder heb ik het idee.

Wat mij betreft is de enige oplossing kei hard straffen.
  zondag 2 februari 2025 @ 11:13:13 #8
11091 SEMTEX
Mevr. Hoe-die-nie
pi_216518567
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2025 10:11 schreef Toine51 het volgende:
Huh, dit is toch van vorig jaar?
Geen geupdate OP.
Kierkegaard: Life Can Only Be Understood Backwards, But It Must Be Lived Forwards
pi_216518758
Cijfers over overlijden kind

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
https://www.nji.nl/cijfers/overlijden-kind
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2025 11:08 schreef Jahr00n het volgende:
Het lijkt wel of jonge kinderen steeds vaker het slachtoffer zijn? 10 jaar geleden hoorde je dat minder heb ik het idee.

Wat mij betreft is de enige oplossing kei hard straffen.
Kei hard straffen werkt inderdaad het allerbeste vooral de doodstraf geeft een hoge garantie dat ze niet nog eens in de fout gaan. Maar voor die doodstraf gingen ze alsnog in de fout, hoe lossen we dat op?
  zondag 2 februari 2025 @ 12:51:48 #10
399258 n0sferat2
houdt van vijgen
pi_216520129
Hier moet eigenlijk wel een nieuwe OP komen.
Waar geen menselijkheid heerst, is het aan u om te streven naar humaniteit.
  zondag 2 februari 2025 @ 13:06:44 #11
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_216520390
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2025 11:08 schreef Jahr00n het volgende:
Het lijkt wel of jonge kinderen steeds vaker het slachtoffer zijn? 10 jaar geleden hoorde je dat minder heb ik het idee.

Wat mij betreft is de enige oplossing kei hard straffen.
Nee hoor. Als je een beetje het nieuws volgt, komt regelmatig voorbij dat een kind wordt gedood door zijn of haar ouders. Helaas.
Het wordt zelfs bijgehouden in statistieken.

Door pleegouders komt minder vaak voor. Wel vager verhalen van kinderen die alsnog uitgebuit en misbruikt worden door de pleegouders
Wie dit leest is een lezer van dit
  zondag 2 februari 2025 @ 18:37:57 #12
497374 Peppert
pi_216525912
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2025 11:06 schreef Nober het volgende:

[..]
Toch maar even gecheckt of nu.nl die foto's wél plaatst en die van de roof niet.
Nee, ik heb deze foto's van geenstijl en een andere website geplukt.
  woensdag 12 februari 2025 @ 16:28:59 #13
214643 Nober
pi_216651086
Advocaten omarmen vernietigend inspectierapport Vlaardings pleegmeisje: ‘Misstanden niet alleen aan verdachten te wijten’

quote:
De ernstige misstanden bij het Vlaardingse pleeggezin zijn mede het gevolg van het falen van de hulpverlening. Dat zeggen de advocaten die de pleegouders in de strafzaak bijstaan. Ze verwijzen daarbij naar het zeer kritische rapport dat de Inspecties Gezondheidszorg, Jeugd, Justitie en Veiligheid onlangs publiceerde.

Advocaat Silke Aarts, die pleegvader John bijstaat, spreekt van “een schrikbarend rapport”. Zij wil dat het wordt toegevoegd aan het dossier van de strafzaak.

“Er zijn dingen misgegaan ten aanzien van het meisje, dat kunnen we met zijn allen stellen. Maar blijkens dit rapport is dat niet enkel te wijten aan de verdachten. De instanties, waarvan je verwacht dat zij de noodzakelijke hulp en ondersteuning bieden, zijn ernstig tekortgeschoten.”

Mishandeling vier pleegkinderen
De pleegouders Daisy (38) en John (38) staan terecht voor de ernstige mishandeling van hun 10-jarige pleegkind. Daarnaast zouden zij nog drie andere pleegkinderen hebben mishandeld: het halfzusje van het meisje en twee Syrische broertjes.

De zaak kwam aan het rollen toen de 10-jarige in mei 2024 in het ziekenhuis belandde met botbreuken. Uit het onderzoek blijkt dat zich afgrijselijke taferelen moeten hebben afgespeeld in de Vlaardingse woning: opsluiten in een kooi die onder stroom stond, het gebruik van schokhalsbanden, kaalscheren, onthouden van voedsel, sigaretten uitdrukken op het lichaam en het laten staan van een kind in een emmer met eigen uitwerpselen.

'Tevergeefs om hulp gevraagd'
Volgens Silke Aarts hebben de pleegouders meerdere malen tevergeefs om hulp gevraagd, omdat zij de gedragsproblemen van het 10-jarige meisje niet aankonden. Jeugdbeschermer de William Schrikker Stichting (WSS) en pleegzorgbegeleider Enver zouden daarin gefaald hebben.

Advocaat Aarts: “Vanaf eind december 2023 tot aan de calamiteit in mei 2024 ging het meisje niet naar school en hadden WSS en Enver geen enkel zicht op de veiligheid en ontwikkeling van haar. De inspecties spreken van onprofessioneel handelen. Dat liegt er niet om.”

'Aan haar lot overgelaten'
De inspecties stellen dat het meisje aan haar lot is overgelaten door de instanties. Cruciaal in het rapport is de uithuisplaatsing van de Syrische broers in 2021 na signalen over mishandeling door de Vlaardingse pleegouders. De begeleider van Enver geloofde de broers niet en stond toe dat een jaar later nieuwe pleegkinderen in het gezin werden geplaatst: het 10-jarige meisje en haar halfzusje.

Advocaat Simone Epema, die Daisy bijstaat, wijst op een andere voorgeschiedenis. Een medewerker van WSS, die als eerste betrokken was bij de plaatsing van de 10-jarige, zou hebben gezien dat zij toen al littekens had. “Die zijn dus op een eerder moment ontstaan. Ik wil mevrouw daar nader over horen.”

Broer als getuige
De Rotterdamse rechters wijzen dat verzoek af, omdat er nog onderzoek loopt naar alle letsels. Wel wordt de broer van Daisy als getuige gehoord, die enkele weken bij het Vlaardingse gezin heeft gewoond.

Epema: “Hij kan verklaren over het gedrag van het meisje, het letsel waarmee zij in het gezin kwam en de omgang met haar pleegouders. Hij kan verklaren of er sprake was van huiselijk geweld en zo ja, door wie.” Mogelijk hint zij erop dat de verdachten niet in gelijke mate bij de mishandelingen betrokken waren.

Daisy is sinds vorige week opgenomen in het Pieter Baan Centrum om onderzoek te doen naar mogelijke geestelijke stoornissen. John zal op korte termijn naar het PBC gaan.

Levenslange intensieve zorg
Het Openbaar Ministerie zei eerder over het 10-jarige slachtoffer dat zij de rest van haar leven intensieve zorg nodig zal hebben. “De situatie van het meisje is de afgelopen periode niet noemenswaardig veranderd. Ze krijgt iedere dag de zorg die ze nodig heeft. Haar (biologische) moeder en jongere zusje hebben wekelijks contact met het meisje. Voor de moeder is dat heel belangrijk en van grote waarde.”

Het OM zegt de volledige versie van het inspectierapport nog niet te hebben en eerst te willen bestuderen voordat daar conclusies uit worden getrokken.

De volgende zitting is op 7 mei in Rotterdam. Voor de inhoudelijke behandeling wordt twee dagen uitgetrokken op 6 en 7 november 2025.

https://www.rijnmond.nl/n(...)verdachten-te-wijten
  woensdag 12 februari 2025 @ 20:55:58 #14
157454 kleinzusje
fashy
pi_216655455
Dankjewel Nober

Straks worden ze nog vrij gepleit :?
Wat een drama zou dat zijn !
All I need is for my man to live up to his role
Onwetendheid is zaligmakend (Nalby)
  woensdag 12 februari 2025 @ 21:02:15 #15
401987 ludovico
pi_216655553
Wat was het verhaal hier met de biologische moeder? Toch niet weggehaald n.a.v. de toeslagenaffaire?
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
  woensdag 12 februari 2025 @ 21:36:23 #16
214643 Nober
pi_216656256
quote:
0s.gif Op woensdag 12 februari 2025 21:02 schreef ludovico het volgende:
Wat was het verhaal hier met de biologische moeder? Toch niet weggehaald n.a.v. de toeslagenaffaire?
Nee.

quote:
- In november 2021 wordt het meisje met spoed uit huis geplaatst, samen met haar toen 1-jarige zusje. Ze werd mishandeld en verwaarloosd door haar verslaafde moeder, die zelf ook weer slachtoffer was van huiselijk geweld door haar (ex-)partner,
  woensdag 12 februari 2025 @ 23:36:56 #17
199256 kwiwi
de enige echte.
pi_216658430
quote:
0s.gif Op woensdag 12 februari 2025 20:55 schreef kleinzusje het volgende:
Straks worden ze nog vrij gepleit :?
Of in ieder geval deels. Maar ook dat zou bizar zijn.
  donderdag 13 februari 2025 @ 14:53:20 #18
157454 kleinzusje
fashy
pi_216665384
quote:
0s.gif Op woensdag 12 februari 2025 21:36 schreef Nober het volgende:

[..]
Nee.
[..]

Ongelofelijk triest verhaal!
Dus nu opnieuw mishandeling
Wat vreselijk :@ :|W
All I need is for my man to live up to his role
Onwetendheid is zaligmakend (Nalby)
  woensdag 5 maart 2025 @ 20:41:34 #19
214643 Nober
pi_216940327
Er was vandaag een debat in de tweede kamer.

Debat over het onderzoek naar de pleegzorg van een mishandeld meisje in Vlaardingen

https://www.tweedekamer.n(...)n/details/activiteit

Terugkijken
(Tijd 10:16-12:31 uur / Duur: 2:14:26)
https://debatdirect.tweed(...)ngen-10-15/onderwerp

De antwoorden van de vier staatssecretarissen
(Tijd 12:40-18:37 uur / Duur: 5:57:18)
https://debatdirect.tweed(...)ngen-13-30/onderwerp



[ Bericht 9% gewijzigd door Nober op 07-03-2025 12:48:27 ]
  woensdag 7 mei 2025 @ 09:27:05 #20
214643 Nober
pi_217564285
Benieuwd of de pro forna doorgaat vandaag.

Geen nieuwe nieuwsberichten net voor een nieuwe zitting dit keer.
  woensdag 7 mei 2025 @ 09:42:34 #21
405488 Kim-Holland
Kiss my ass
pi_217564411
quote:
0s.gif Op woensdag 7 mei 2025 09:27 schreef Nober het volgende:
Benieuwd of de pro forna doorgaat vandaag.

Geen nieuwe nieuwsberichten net voor een nieuwe zitting dit keer.
Pleegouders verdacht van mishandeling pleegdochter in Vlaardingen (pro forma)
Strafzitting | Arrondissementsparket Rotterdam

7 mei 2025
13:30
rechtbank Rotterdam
Opnieuw een pro-formazitting in de zaak van het 10-jarig meisje uit Vlaardingen dat zwaargewond was geraakt in de nacht van 20 op 21 mei. Ze was mogelijk mishandeld door haar pleegouders. Zij worden verdacht van poging tot doodslag en zware mishandeling, vrijheidsberoving en iemand in hulpeloze toestand brengen of laten.
https://www.om.nl/actueel(...)laardingen-pro-forma
´
  woensdag 7 mei 2025 @ 10:03:46 #22
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_217564599
Weet iemand wanneer de inhoudelijke rechtzaak is?
Wie dit leest is een lezer van dit
  woensdag 7 mei 2025 @ 14:41:31 #23
405488 Kim-Holland
Kiss my ass
pi_217566713
OM: Vlaardings pleegmeisje laat veerkracht zien.

ROTTERDAM – Het meisje uit Vlaardingen dat zwaargewond raakte omdat ze mishandeld zou zijn door haar pleegouders, zal altijd afhankelijk blijven van intensieve zorg en zal nooit een normaal leven kunnen leiden. Dat zei de officier van justitie woensdag in de rechtbank in Rotterdam.

Tegelijkertijd bewijst ze dagelijks hoe sterk en veerkrachtig ze is. Ze laat allen versteld staan over de stappen die ze letterlijk en figuurlijk zet”, zei de officier op basis van de laatste informatie van haar voogd. “Het lukt haar inmiddels om op haar eigen manier contact te maken met de mensen om haar heen. Dat is een mooie en bemoedigende situatie.”

Pleegvader Johnny van den B. en pleegmoeder Daisy W., beiden 38 jaar, werden aangehouden nadat hun destijds 10-jarige pleegdochter in mei vorig jaar zwaargewond was opgenomen in het ziekenhuis. Ze had hersenletsel en botbreuken en lag een tijd in coma.

De twee verdachten waren opnieuw niet aanwezig in de rechtbank. Beiden zijn onlangs zes weken opgenomen geweest in het Pieter Baan Centrum. De rechtbank verwacht in juni het rapport van de gedragsdeskundige observatiekliniek van justitie.

De advocaten van de verdachten zijn via hun cliënten al op de hoogte gebracht van de diagnose van de gedragsdeskundigen en hun advies voor een behandeling. Ze kondigden al aan dat ze de psychiater en de psycholoog willen oproepen voor de inhoudelijke behandeling op 6 en 7 november. De advocaten willen de gedragsdeskundigen vragen stellen over hun advies, het recidivegevaar en de vastgestelde persoonlijkheidsstoornissen.

De twee verdachten zijn ook aangeklaagd voor het mishandelen van nog drie pleegkinderen. De volgende zitting is op 14 juli.
https://www.transport-onl(...)aat-veerkracht-zien/
´
  woensdag 7 mei 2025 @ 14:43:53 #24
214643 Nober
pi_217566742
quote:
1s.gif Op woensdag 7 mei 2025 10:03 schreef MissButterflyy het volgende:
Weet iemand wanneer de inhoudelijke rechtzaak is?
Saskia Belleman:
quote:
Er zijn inmiddels data bekend voor de inhoudelijke behandeling van de strafzaak: die zal plaatsvinden op 6 en 7 november, met een uitloopdag op 11 november. Op 14 juli vindt er nog een pro formazitting plaats.
https://x.com/SaskiaBelleman/status/1920081758936051995

Rechter vroeg ook om de verdachten aanwezig te laten zijn bij die pro forma in juli. Volgens mij is er geen verplichting uitgevaardigd tot medebrenging.
  woensdag 7 mei 2025 @ 14:48:23 #25
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_217566821
twitter


Bijzonder wel, wat een eisen hebben de verdachten. Willen niet van voren getekend worden door de rechtbanktekenaar?
Wie dit leest is een lezer van dit
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')