abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_216216394
quote:
Sommige figuren maken het wel héél bont, en de Utrechtse islamitische geschiedenisleraar Ibrahim Sbaa is er zo eentje. In een tirade op Facebook roept hij zijn 18.000 volgers op om vooral niet te integreren in de Nederlandse samenleving. De aanleiding? De nieuwe ranglijst van populaire voornamen, waaruit blijkt dat namen als Mohammed en Musa aan populariteit verliezen en plaatsmaken voor universele opties zoals Sara, Liam of Sofia. Volgens Sbaa is dit een vorm van “kruiperigheid” tegenover ongelovigen en een bedreiging voor de islamitische identiteit schrijft De Telegraaf. Laten we één ding duidelijk maken: dit soort oproepen horen niet thuis in Nederland.

Voor Sbaa is het kiezen van een neutrale of universele naam een teken van zwakte en zelfs verraad aan de islamitische identiteit. Volgens hem creëren moslimouders met deze keuze kinderen die “niet trots zijn op hun religie en identiteit.” Hij insinueert dat het aanpassen aan de Nederlandse samenleving een gevaarlijke stap is richting “normalisering van ongeloof.” Dit soort retoriek zet moslims niet alleen tegen de rest van de samenleving op, maar voedt ook een wij-tegen-zij mentaliteit die schadelijk is voor de sociale cohesie.

Sbaa’s woorden passen in een bredere trend binnen salafistische kringen, waar segregatie wordt gepromoot als oplossing voor “toenemende islamofobie” en zogenaamd racistische systemen. Deze kringen roepen moslims niet alleen op om afstand te nemen van de Nederlandse maatschappij, maar zelfs om Nederland te verlaten en hun heil te zoeken in landen zoals Marokko. Theoloog Hamza Akkar, die eerder moslims aanmoedigde om hun toekomst in het herkomstland van hun ouders op te bouwen, draagt bij aan deze hoopgevende beweging. DDS ziet deze salafisten liever nog vandaag dan morgen vertrekken uit ons land.

Hier trekken we een grens: Nederland biedt vrijheid van religie en meningsuiting, maar geen vrijbrief om deze rechten te misbruiken om segregatie en afwijzing van de samenleving te promoten. Als men dit doet dan moet men worden aangepakt en indien men over een dubbele nationaliteit beschikt het land worden uitgezet.

Laten we eerlijk zijn: dit soort salafistische oproepen is een gif voor Nederland. We hebben een samenleving gebouwd op wederzijds respect en tolerantie, niet op het promoten van een parallelle samenleving waar moslimkinderen worden geïndoctrineerd om afstand te houden van “de ongelovigen.” Wat Sbaa doet, is niet alleen gevaarlijk, het ondermijnt ook de inspanningen van duizenden moslims die wél deel uitmaken van deze samenleving en bijdragen aan Nederland.

Hier ligt een taak voor politici, en met name voor Geert Wilders. Als iemand de mond vol heeft over de dreiging van salafisme, dan is hij het wel. Maar nu is het tijd voor daden. Roep op tot een verbod op salafistische organisaties en pak figuren als Sbaa aan die haat en verdeeldheid zaaien. Het salafisme hoort hier niet, punt uit.
https://www.dagelijksesta(...)se-voornaam-is-taboe

Zoveelste bewijs dat Islam is totalitair is en niet past binnen de normen en rechtskaders die wij hier nastreven.
twitter


Link naar het oorspronkelijke artikel (Premium) https://www.telegraaf.nl/(...)p%20om%20niet,%3A%20'Nederlandse%20voornaam%20is%20taboe'&text=Nederlandse%20moslimouders%20die%20hun%20baby,nieuwe%20ranglijst%20van%20populairste%20voornamen.
blablablabla
pi_216216424
Ibrahim klinkt een beetje zoals de gemiddelde fokker als Mohammed weer bovenaan de lijst staat: Butthurt
  woensdag 8 januari 2025 @ 16:17:53 #3
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_216216438
Meer Islam, meer diversiteit. Verrassend patroon en the usual suspects gaan het weer downplayen. @Mutant01 heb je al een SGP gezin uit Staphorst op het oog?
  woensdag 8 januari 2025 @ 16:23:26 #4
229532 Twiitch
Speelt met zichzelf
pi_216216497
Ik roep ook op tot segregatie.
Graag op anoniem
pi_216216525
Ik heb de speech niet opgezocht, maar het benoemen dat een andere voornaam kiezen een vorm van 'ongeloof' is, is niet perse verkeerd toch?

Maar deze man zal wel iets meer gezegd hebben dan dat. :')
pi_216216537
Als je je kind Mohammed noemt weet je toch ook al bij voorbaat dat die enkel een kans krijgt om de wajong in te komen? Er is geen werkgever die dat soort mensen aanneemt
pi_216216578
Nouja, goed teken toch dat universele voornamen populairder worden. Balen voor wappie Sbaa, maar ga dan ergens anders wonen.
Incelfrikandel
pi_216216599
Klopt, Nederlanders moeten zich maar aanpassen 🤭
  woensdag 8 januari 2025 @ 16:33:26 #9
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_216216609
quote:
0s.gif Op woensdag 8 januari 2025 16:30 schreef Frikandelbroodje het volgende:
Nouja, goed teken toch dat universele voornamen populairder worden. Balen voor wappie Sbaa, maar ga dan ergens anders wonen.
Dit soort wappies heeft een behoorlijk grote aanhang.
  woensdag 8 januari 2025 @ 16:33:57 #10
311938 Kopiko
We were so happy...
pi_216216617
Vreselijke man.
  woensdag 8 januari 2025 @ 16:35:35 #11
201761 phpmystyle
The emperor of Moscow!
pi_216216631
Dit is wat het is.
"Fifty years ago the Leningrad street taught me a rule - if a fight is inevitable, you have to throw the first punch."
Vladimir Putin
“To forgive the terrorists is up to God, but to send them there is up to me.”
Vladimir Putin
pi_216216707
Verwarde salafist. Rot lekker op naar Afghanistan ofzo
pi_216216760
als ze voor de keuze stonden: christen worden of de dood, dan kiezen ze de dood

[ Bericht 7% gewijzigd door GoldenAge op 08-01-2025 16:51:08 ]
pi_216216796
quote:
Sbaa
pi_216216817
Lekker niet integreren in het land waar je woont, zo kom je er wel
  woensdag 8 januari 2025 @ 16:51:16 #16
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_216216842
quote:
0s.gif Op woensdag 8 januari 2025 16:27 schreef Jahr00n het volgende:
Als je je kind Mohammed noemt weet je toch ook al bij voorbaat dat die enkel een kans krijgt om de wajong in te komen? Er is geen werkgever die dat soort mensen aanneemt
Doe ff normaal.
Dit soort uitingen zijn misschien wel een reden dat mensen hun kind geen namen als Mohammed meer durven geven aan hun kind.

Die Ibrahim Sbaa is een fluim overigens die het allemaal nog even verder op scherp zet.
  woensdag 8 januari 2025 @ 16:52:58 #17
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_216216859
quote:
Soerah 5, 51 O believers! Take neither Jews nor Christians as guardians—they are guardians of each other. Whoever does so will be counted as one of them. Surely Allah does not guide the wrongdoing people.
Kun je alleen maar respect voor hebben toch? :7
  † In Memoriam † woensdag 8 januari 2025 @ 16:53:01 #18
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_216216862
DDS als bron gebruiken :')
:')
pi_216216904
Hier moeten we respect voor hebben toch? Dit is de schitterende diversiteit en culturele verrijking die de Islam brengt. En niet alleen in Nederland trouwens maar in de meeste Westerse landen helaas.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_216216917
Op zijn oproep om het land te verlaten kan je het alleen maar mee eens zijn toch?

Verder gebruikt deze man deze vrijheid van meningsuiting. En bovendien, wat hij propageert, zie je toch al in de praktijk.
pi_216216935
quote:
1s.gif Op woensdag 8 januari 2025 16:42 schreef Aberkullie het volgende:
Verwarde salafist. Rot lekker op naar Afghanistan ofzo
Nou, meid toch! Wat racistisch, Islamofoob en xenofoob van je!
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_216216955
quote:
0s.gif Op woensdag 8 januari 2025 16:27 schreef Jahr00n het volgende:
Als je je kind Mohammed noemt weet je toch ook al bij voorbaat dat die enkel een kans krijgt om de wajong in te komen? Er is geen werkgever die dat soort mensen aanneemt
mag ik hopen!

en nederland verlaten? Dat klinkt als prachtig staaltje muziek in mijn oren! Neem de rest ook even mee wil je? Alles wat mohammed heet, een theedoek draagt of erger. Weg. Niet "minder minder". Nee "weg weg" .
just give a second thought
what if we don't get caught...
  woensdag 8 januari 2025 @ 17:05:27 #23
38559 WheeledWarrior
More than meets the eye
pi_216216981
Wat doet zo iemand hier, lijkt me doodongelukkig leven.
  Redactie Sport woensdag 8 januari 2025 @ 17:08:16 #24
274204 crew  Mexicanobakker
pi_216217003
Nou, als je het hier zo kut vindt, rot dan lekker op en ga ergens anders geschiedenisleraar spelen
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
pi_216217033
Als je deze gast er niet per direct uit pleurt zijn we verloren.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')