Niet gespeeld, maar vind het concept veel sterker dan de uitwerken. Helaas gebeurt dat vaker bij recente WotC avonturen.quote:Op donderdag 19 december 2024 12:34 schreef Mensen_doe_rustig het volgende:
Zijn er ook mensen die Icewind Dale: Rime of the Frostmaiden spelen/gespeeld hebben?
Wat vond je er van?
Ik heb bij Dragon of Icespyre peak ook echt heel veel qua verhaal moeten doen om het ene beetje interessnt te maken. Anders is t gewoon een stel dungeons doorlopen om sterk genoeg te worden om de draak te verslaan, waarvan je vanwege de titel van de campaign binnen 1 minuut weet waar ie zich bevindtquote:Op donderdag 19 december 2024 14:37 schreef ashardalan het volgende:
[..]
Niet gespeeld, maar vind het concept veel sterker dan de uitwerken. Helaas gebeurt dat vaker bij recente WotC avonturen.
Echter, is er RUIM voldoende om er een mooi geheel van te maken, met een beetje werk.
DND Date nights?quote:Op vrijdag 20 december 2024 09:17 schreef DoomCow het volgende:
Gisteren weer een sessie gehad in onze homebrew campaign. Op een gegeven moment was het tijd voor de date-night die er al een tijdje aan zat te komen. 1 speler heeft een serieuze date met een NPC, een andere speler heeft een fun date via een dating service (die ook het evenement sponsort). Mijn karakter is gevraagd voor een niet-romantische avond met een mysterieuzere NPC (met begeleiding van een gezamenlijke vriendin) en een 4e speler gaat in de buurt zitten om te kijken of hij wat de date van een van de andere spelers kan verstoren,
Mijn paladin kiest een tafel uit in het midden van de zaal, en vraagt op een gegeven moment of hij toestemming krijgt van zijn 2 tafelgenoten om een spreuk te gebruiken om het gesprek wat eerlijker te laten verlopen. En nadat hij dit krijgt cast ik een Zone of Truth. de DM besluit dat de saving throws langer werken dan 1 ronde om tijd te besparen. Zelf rol ik een nat 20 op mijn eerste save en verder zijn er 2 NPCs die de save halen (waarvan 1 aan mijn tafel zit)
Coolquote:Op woensdag 26 februari 2025 18:20 schreef ashardalan het volgende:
Morgen beginnen met sessie 0 voor een 5.24 campagne, maar WotC heeft geen boekhouder gemaakt... Zelf er maar 1 ontworpen: https://makerworld.com/en/models/1153282
Mathfinder (quote:Op woensdag 26 februari 2025 18:23 schreef Mano_ het volgende:
[..]
Cool
Ik dacht heel even dat je een boekhouder-class bedoeldeDie bestaat ongetwijfeld voor Pathfinder
Die updates?quote:
quote:Op maandag 31 maart 2025 13:24 schreef ashardalan het volgende:
Ik heb een "oepsje" gedaan & iets gekocht
@:Ang3l mocht je van je B&G Phandelver af willen...
ja de 2024 boeken van PHB, DM en monster.quote:
Ja ja... Je campagne sterft toch wel door planningsconflicten... Je kan het beter maar preventief opgeven en mij de set verkopenquote:Op maandag 31 maart 2025 14:08 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Ik ben hem nog niet echt aan t gebruiken, maar dat komt nog wel
Paart handout wel (omdat er nog een groep in Lost Mines zit).
Maar het "Below" gedeelte is nog on aangeraakt.
Waarom niet gewoon live?quote:Op dinsdag 1 april 2025 08:36 schreef Jimbo het volgende:
[..]
ja de 2024 boeken van PHB, DM en monster.
Inmiddels een VTT gemaakt voor de volgende campagne die ik op tafel kan gooien, nu nog een computerscherm in omkisting, maar ga vd zomer maar eens een TV inbouwen in een tafelblad.
Zooi mooie animated maps erbij nu.... nu nog leren spelen
Printen. Koop een 3D printer & ga printen. Ik print* ze (verkoop) voor 1.50 per print uur. wat in 99% van de minis op medium grootte uit komt op 1,5-3 euro verkoopprijs. Kostprijs is daar iets onder.quote:oh that reminds me, zijn er behalve op ali/etsy ook ergens goedkope mini's te kopen? (lieft met verf, want ga zelf niet zitten verven). Ik zou er een stuk of 10 nodig hebben voor op het speelveld, maar weinig trek 100 eur ofzo neer te lappen voor wat van die dingen
quote:Op dinsdag 1 april 2025 10:41 schreef ashardalan het volgende:
[..]
Ja ja... Je campagne sterft toch wel door planningsconflicten... Je kan het beter maar preventief opgeven en mij de set verkopen
to be fair, een 3d printer is ook weer een paar honder euro, dan is het kopen van een paar simpele figures toch goedkoperquote:Op dinsdag 1 april 2025 10:41 schreef ashardalan het volgende:
en P1s, A1 van Bambulab, of Anycubic Cobra, Elegoo's laatste printer, etc. Creality is het enige merk welke ik actief afraad, 100% vanwege het totale gebrek aan quality control daar.
Recent mijn Strahd campaign geëindigd. Voor mijn karakter niet goed, maar wel het verwachtte einde.quote:Op dinsdag 1 april 2025 13:24 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Heus niet!
Bij Lost mine of phandelver zijn ze al bij de ingang van wave echo cave. Komt helemaal goed!
De andere campagne (Dragon of icespyre peak) is bijna bij de draak zelf.
Beide richting een einde. Dus ben benieuwd of ze door willen. En of ik dan de DM blijf, of iemand anders t wordt.
Curse of Strahd, met mij als speler, is ook bijna ten einde.
Rhyme of the Frostmaiden is nog maar pas begonnen.
Niet als je er zoveel print als ikquote:Op donderdag 3 april 2025 18:05 schreef Jimbo het volgende:
[..]
to be fair, een 3d printer is ook weer een paar honder euro, dan is het kopen van een paar simpele figures toch goedkoper
christ wat een geldquote:Op donderdag 3 april 2025 19:00 schreef ashardalan het volgende:
draak kopen, ga je al snel naar de 25-150 euro, al naar gelang grootte.
D&D schaal is 28mm, en de printtijd verschild vooral met de complexiteit van het model. Gemiddeld op een X1c een uur tot anderhalf. Maar da's een vrij snelle printer.quote:Op donderdag 3 april 2025 21:05 schreef Jimbo het volgende:
[..]
christ wat een geld
Maar nee, ik heb echt like... misschien wat ratten of honden nodig en misschien wat skelly's ofzo. dus dan haal je een printer er niet uit, haha
Hoe lang doe je eigenlijk over het printen van een normale kleine (wat is dat, 35mm?) ? Duurt dat echt uren of like 10 min? Totaal geen idee hoe snel zo'n printer is
Damn dat dat nog zo lang duurt joh. Had echt t idee dat het in 10-15 in klaar zou zijnquote:Op vrijdag 4 april 2025 06:16 schreef ashardalan het volgende:
[..]
D&D schaal is 28mm, en de printtijd verschild vooral met de complexiteit van het model. Gemiddeld op een X1c een uur tot anderhalf. Maar da's een vrij snelle printer.
Tiamat in meerdere kleuren duurt heel veel langer
Die begint bij ons ook richting het einde te gaan.quote:Op donderdag 3 april 2025 18:14 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Recent mijn Strahd campaign geëindigd. Voor mijn karakter niet goed, maar wel het verwachtte einde.
Typisch wat voor jou.quote:Op woensdag 9 april 2025 13:14 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Die begint bij ons ook richting het einde te gaan.
Ik denk dat ik de bruid van Strahd wordt
quote:Op woensdag 9 april 2025 17:52 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Typisch wat voor jou.
Wij hebben een nieuwe Strahd, Barovia is veranderd in de Shadowfell. En ik ben een koe.
Tja, het gebeurt...quote:Op woensdag 9 april 2025 17:52 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Typisch wat voor jou.
Wij hebben een nieuwe Strahd, Barovia is veranderd in de Shadowfell. En ik ben een koe.
Ik vraag me af of je dat wotc nog wel nodig hebt eerlijk gezegd.quote:Op vrijdag 11 april 2025 21:05 schreef ashardalan het volgende:
Na Chris Cao, Chris Perkins, is nu ook Jeremy Crawford weg bij WotC... Dit komt na alle ontslagen van de afgelopen paar maanden en het miljoenen verlies wat Sigil is...
Dingen gaan niet goed bij WotC
Voor nieuwe edities, voor nu; ja. Zodra ze de rechten voor/het met D&D verkopen, wordt het een ander verhaal.quote:Op vrijdag 11 april 2025 21:11 schreef Document1 het volgende:
[..]
Ik vraag me af of je dat wotc nog wel nodig hebt eerlijk gezegd.
De nieuwe editie van dnd verkoopt voor geen meter. Hasbro heeft overal problemen.quote:Op vrijdag 11 april 2025 21:05 schreef ashardalan het volgende:
Na Chris Cao, Chris Perkins, is nu ook Jeremy Crawford weg bij WotC... Dit komt na alle ontslagen van de afgelopen paar maanden en het miljoenen verlies wat Sigil is...
Dingen gaan niet goed bij WotC
Ik heb 1 campagne lopen in 5.24quote:Op vrijdag 11 april 2025 21:27 schreef Document1 het volgende:
Ik ken eigenlijk ook niemand die is overgestapt. Pas een nieuwe groep begonnen met 5e, niemand die er ook maar over begon.![]()
Tja, kan je vinden, maar D&D is wel (momenteel) dé gateway voor mensen om TTRPGs te spelen. Daar heb je idd geen WotC voor nodig, maar wél een toko die het uit wil geven.quote:Ondertussen is er zoveel beschikbaar waar heb je dat hele wotc voor nodig? Die lamme dnd streams van ze met over acting spelers?
Ik lach m'n ballen uit m'n broek als Chris & Jeremy D&D kopen van WotCquote:Op vrijdag 11 april 2025 21:20 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
De nieuwe editie van dnd verkoopt voor geen meter. Hasbro heeft overal problemen.
Zou me niks verbazen als een koper zit te azen op een goed moment.
Mijn groep wil overstappen nu onze campaign erop zit.quote:Op vrijdag 11 april 2025 21:27 schreef Document1 het volgende:
Ik ken eigenlijk ook niemand die is overgestapt. Pas een nieuwe groep begonnen met 5e, niemand die er ook maar over begon.![]()
Ondertussen is er zoveel beschikbaar waar heb je dat hele wotc voor nodig? Die lamme dnd streams van ze met over acting spelers?
Klinkt grappig.quote:Op dinsdag 22 april 2025 14:00 schreef Ang3l het volgende:
Een klein beetje tabeltop gerelateerd wel.
Afgelopen weekend hebben we de Session Zero gehad van Five hundred Year old Vampire (FYOV)
[ afbeelding ]
Het was een kickstarter multiplayer game, gebaseerd op het solo spel " Thousand year old vampire".
[ afbeelding ]
Je maakt een vampire, met bepaalde statistieken (geboortejaar, uiterlijk, mark of the vampire) en TRAITS (3 connections, 3 resources, 3 skills). Met een dobbelsteen rol je daarna een getal en zoveel bladzijdes ga je vooruit in het boek waarop een prompt staat wat er gebeurt in het leven van je Vampier (in t geval van TYOV), en in t geval van het multiplayer spel (FYOV) rol je allemaal samen en zoveel jaar ga je vooruit in het "verhaal", waarbij je een prompt kaartje trekt uit een desbetreffende stapel.
Op die prompt (bladzijde danwel kaartje) staat wat er gebeurt, welke TRAIT je krijgt of verliest (ofwel bijschrijven of afstrepen van de lijst) en wordt je vervolgens gevraagd hoe je daar kleur en smaak aan geeft (in vertel- of journal-vorm). Daarnaast maak je steeds verplicht een MEMORY aan, maar je kan er maar een x aantal hebben dus je wordt ook gedwongen dingen te vergeten (door te strepen) van je MEMORIES. Tja, het leven van een 1000/500 Year Old Vampire........... je vergeet wel eens wat.
Bij het boek (TYOV) is het game over als je geen traits meer hebt om af te strepen, of je zo oud wordt dat je op een van de eindpagina's met een eindprompt komt. Bij het multiplayer spel is het me nog niet helemaal duidelijk, want daar zijn we nog niet. En zo ontstaat er een soort verhaal/dagboek van je 1000/500 jaar oude Vampier.
Het solo spel (TYOV) kun je in ongeveer een avond "uitspelen".
Het multiplayer spel heeft ongeveer 8 sessies (CONVOCATIONS) waarbij je als COHORT samenkomt en je elkaar vertelt wat er is gebeurd. Daarnaast maak je voor elke Convocation een ARTEFACT wat de tijd voorstelt tussen de vorige en de huidge tijd. Dat kan een papierwerk zijn, knutsel, plakboek, beeldhouwwerk, tekening, minecraft nabouwen van je estate, etc etc whatever. Aan het einde van de 8 sessies is ja vampier dood, en komt er een tentoonstelling van al die artefacten door een persoon en dat stelt dan t 500 jaar leven van die Vampier voor.
-------------------------------------------
TL;DR
Een soort character build, random prompt, story driven game over Vampieren, met als einde een eigen gecreeerd leven van een 500 jarige Vampier.
Ik vond sessie 0 super vet. Samen een beetje een continent kiezen (we kozen Europa, Scandinavie) en een start jaar (we kozen 1520, de slag om Bogesund) en dan samen worldbuilding doen a.h.v. wikipedia en fantasie. Wie zijn we, wat is onze relatie met elkaar, wie is onze Prime Vampire, etc.
Voor sessie 1 heb ik vervolgens een prompt gekregen dat ik walg van mijn bestaan en als kluizenaar terug ben getrokken, met de vraag waar en hoe ik dan aan m'n voedsel kom. Dat moet ik dus uitschrijven.
Als artefact heb ik een bebloede banier gemaakt van mijn adelllijk huis (Gyllenstierna).
Zoveel zin in de volgende sessie!
(en voor solo spelers: TYOV is echt aan te raden)
2 van ons hebben Thousand Year Old Vampire al, en hebben Vampire: The Masquerade gespeeld.quote:Op dinsdag 22 april 2025 15:21 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Klinkt grappig.
Hoe heb je voor iets zo niche een groep gevonden?
Ik worstel ook altijd met OC en IC verschillenquote:Op zondag 18 mei 2025 15:26 schreef Kaneelstokje het volgende:
Is wel even wennen, iemand spelen die slim is.
Hallo Roderik-Jan-Flip-Hein van Diepenvoorde tot Hellenvuurquote:Op woensdag 13 augustus 2025 00:06 schreef ashardalan het volgende:
Roderik-Jan-Flip-Hein van Diepenvoorde tot Hellenvuur
Heb al tijden het idee om eens een keer een Loxodon Rogue te spelen. Gewoon voor het idee dat een grote dikke olifant snel en lenig is.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 00:06 schreef ashardalan het volgende:
Vandaag mijn campagne (DM) afgesloten... Spelers wilde meteen weten "hoe nu verder"... Maw; de groep wil (weer) bij elkaar blijvenMooi...
Dit keer ga ik speler zijn, na 2 campagnes geDMed te hebben voor dit zootje ongeregeldOntmoet Roderik-Jan-Flip-Hein van Diepenvoorde tot Hellenvuur, een Edele Barbaar
[ afbeelding ]
This is gonna be fun![]()
En dan een porseleinkast beroven?quote:Op dinsdag 19 augustus 2025 12:15 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Heb al tijden het idee om eens een keer een Loxodon Rogue te spelen. Gewoon voor het idee dat een grote dikke olifant snel en lenig is.
Dat zou het punt zijn om het karakter met pensioen te sturen.quote:
quote:Op dinsdag 9 september 2025 18:30 schreef ashardalan het volgende:
The DM Lair heeft weer een kickstarter uit. Dude maakt hele goede D&D content, ben groot fan. Feywild thema dit keer, expansion + 12 avonturen.
https://www.kickstarter.c(...)rickery-of-the-wilds
Deze "homebrew" is vaak van hoger niveau dan wat WotC uitbrengt... Plus, Explorer's Guide to Wildemount en Call of the Netherdeep zijn beide óók geclassificeerd als homebrew, op dndbeyond. Staan niet voor niets onder "partenered content".quote:
Ik heb toevallig iemand vorige week een D&D cocktail boek gegeven en daar staan leuke dingen in (ook soms hapjes)quote:Op dinsdag 16 september 2025 13:02 schreef Drankster het volgende:
Voor een DnD sessie doen wij vaak samen eten, zo veel mogelijk in de sfeer van DnD/fantasty/middeleeuwen.
Nu heb ik al verschillende gerechten gemaakt uit kookboeken zoals het Skyrim kookboek en cocktails uit Düngeonmeister.
Hebben mensen hier nog leuke gerechten voor in deze setting? Het liefst glutenvrij ivm allergie anders kan ik wel een glutenvrije variant maken. Laatst hadden we ook een gelatinous cube toetje gemaakt en dat was (buiten de smaak om) echt een succes
[ afbeelding ]
Ik speel met onze groep alleen nog maar online (met Foundry nu, eerder Roll20). Vroeger woonden we allemaal bij elkaar in de buurt, maar life happens en er zijn er een paar vertrokken, waardoor fysiek bij elkaar komen elke week gewoon niet praktisch is.quote:Op dinsdag 16 september 2025 18:47 schreef StateOfMind het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
Die jullie het ook zo uitgebreid of echt puur op papier?
Op de middelbare school (tien hadden we nog guldens, zo lang geleden) speelden we ook regelmatig D&D, maar dat groepje is later uiteindelijk verwaterd, en sindsdien niet meer gespeeld.
Vond het altijd wel tof.
Wel maps met mini's en props om uit te delen, maar niet zulke kaarten nee.quote:Op dinsdag 16 september 2025 18:47 schreef StateOfMind het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
Die jullie het ook zo uitgebreid of echt puur op papier?
Op de middelbare school (tien hadden we nog guldens, zo lang geleden) speelden we ook regelmatig D&D, maar dat groepje is later uiteindelijk verwaterd, en sindsdien niet meer gespeeld.
Vond het altijd wel tof.
Onze DM is een leraar en gebruikt in de browser een digitaal schoolbord systeem waarin je PNGs kan importeren, plaatsen en schuiven zoals jij wil. Ideaal systeem hiervoor. Alle plattegronden en plaatjes haalt ie dus gewoon van internet en het scherm van de laptop cast hij naar de TV.quote:Op dinsdag 16 september 2025 18:47 schreef StateOfMind het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
Die jullie het ook zo uitgebreid of echt puur op papier?
Op de middelbare school (tien hadden we nog guldens, zo lang geleden) speelden we ook regelmatig D&D, maar dat groepje is later uiteindelijk verwaterd, en sindsdien niet meer gespeeld.
Vond het altijd wel tof.
Denk dat dit wat te laat is, heeft de hype gemist.quote:Op dinsdag 9 december 2025 13:22 schreef Ang3l het volgende:
DND related:
Op prime is The Mighty Nein begonnen. Naast Vox Machina weer een animatie serie over DND van Critical role.
Ik vind 4 juist een hele fijne grootte qua groep.quote:Op dinsdag 9 december 2025 17:21 schreef Kaneelstokje het volgende:
Lijkt er op dat onze groep een nieuwe speler moet gaan zoeken.
De vriend die is overleden hebben we nooit vervangen, want dat voelt verkeerd om het zelfs maar te opperen.
Maar nu gaat er een verhuizen naar verweggistan. Dan blijven we met 4 over. Even brainstormen of en waar we een nieuwe persoon gaan zoeken.
Ik geniet er volop van, maar denk wel dat je gelijk hebt dat de grootste storm voorbij is.quote:Op dinsdag 9 december 2025 17:17 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Denk dat dit wat te laat is, heeft de hype gemist.
Of misschien juist goed om de hype weer wat aan te wakkeren.
Overal merk je dat het over is, helaas.
De D&D film heeft juist niets toegevoegd, mede vanwege die dramatische marketing van die makers met hun "we hebben de held lekker ge-emasculeerd"quote:Op woensdag 10 december 2025 11:49 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Ik geniet er volop van, maar denk wel dat je gelijk hebt dat de grootste storm voorbij is.
Critical role, Dimension 20, Baldur's Gate 3, de DND film. Het heeft de fanbase wel flink vergroot denk ik. Als ik om me heen kijk spelen er zoveel mensen meer dnd dan eerst.
Of zit er in dat laatste seizoen van Stranger things weer iets van DND?
Nee idd, het is echt een ondergesneeuwd dingetje geweest, maar iedereen DIE hem heeft gezien vond hem heerlijk. Veel dingen voor fans, ook genoeg voor niet kenners. Hoogstaand arthouse drama? Nee. Hoeft ook niet. Gewoon echt een leuk lekker spektakel met een hart van de makers.quote:Op donderdag 11 december 2025 19:09 schreef ashardalan het volgende:
[..]
De D&D film heeft juist niets toegevoegd, mede vanwege die dramatische marketing van die makers met hun "we hebben de held lekker ge-emasculeerd". Iets wat gelukkig een leugen bleek te zijn. Ook de OGL ellende toen hielp niet mee en de reputatie van D&D films bij het normale publiek is ook om te janken.
Dat allemaal bij elkaar heeft, denk ik, gezorgd voor een dramatische bioscoopopbrengst. Wat heel jammer is, want ik heb niemand gehoord die het een slechte film vind. Een aantal vonden de film niet leuk, maar iedereen was het er over eens dat het een competent gemaakte film is. Eén die zeker een vervolg verdiend, imo.
3 spelers voelt als te weinig. Zo snel overweldigd, plus als 1 iemand niet kan moet je cancellen.quote:Op woensdag 10 december 2025 11:48 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Ik vind 4 juist een hele fijne grootte qua groep.
Vond de film erg voorspelbaar. Was een fout die te kijken mijnerzijds.quote:Op woensdag 10 december 2025 11:49 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Ik geniet er volop van, maar denk wel dat je gelijk hebt dat de grootste storm voorbij is.
Critical role, Dimension 20, Baldur's Gate 3, de DND film. Het heeft de fanbase wel flink vergroot denk ik. Als ik om me heen kijk spelen er zoveel mensen meer dnd dan eerst.
Of zit er in dat laatste seizoen van Stranger things weer iets van DND?
Hoe komt t?quote:Op maandag 20 april 2026 11:41 schreef Kaneelstokje het volgende:
Ben alles kwijt. Geen dobbelstenen meer, geen minis, geen aantekeningenboekje etc.
De dobbelstenen met de arena is niet meer voorradig. Dus maar wat anders besteld. Spijtig.
Geen idee maat. Het lag in de schuur.quote:
Ai 😱quote:Op maandag 20 april 2026 13:55 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Geen idee maat. Het lag in de schuur.
Het kan zijn dat er een inbreker was die de dobbelstenen nodig had, maar niet 6000 euro aan fietsen. Wie weet?
Maar ik vermoed dar mijn vrouw, die de schuur heeft opgeruimd, het in een andere tas heeft gedaan met rommel die wegmoest.
quote:Op maandag 20 april 2026 13:55 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Geen idee maat. Het lag in de schuur.
Het kan zijn dat er een inbreker was die de dobbelstenen nodig had, maar niet 6000 euro aan fietsen. Wie weet?
Maar ik vermoed dar mijn vrouw, die de schuur heeft opgeruimd, het in een andere tas heeft gedaan met rommel die wegmoest.
Meh, ben al weer een tijdje speler in een campagne, maar blijf DM'en veeeeeeeeeel leuker vindenquote:Op dinsdag 31 maart 2026 14:27 schreef Ang3l het volgende:
Overigens ben ik bijna DM af
Na Lost Mine of Phandelver (3x) en Dragon of Icespire Peak is het nu bijna gedaan.
• De 1e groep van Lost Mine of Phandelver naar Icespire gaat verder in The Shattered Obelisk. Nog steeds Phandalin dus. Maar met mij als speler en een andere DM.
• De 2e groep van Lost Mine is door met Ryme of the Frostmaiden, met mij als speler en een andere DM.
• En de 3e groep van Lost Mine zit nu in Wave Echo Cave voor de 3e sessie en dus echt wel zo goed als klaar en dan is t gedaan met mij als DM
Verder als speler nog wel The Lost Orchard of Feydalin (aangepaste Lost Mine in the feywild) met mij als speler.
En The Crooked Moon (D&D kickstarter spin-off met american folk horror) met mij als speler.
En Curse of Srahd met mij als speler (biiiijna klaar, maar dat denken we al meer dan een jaar)
Dus geen DM meer, wel nog genoeg te spelen
• Curse of Strahd (Half Elf - Bard - School of Whispers)
• Shattered Obelisk (Tiefling - Druid - Circle of Stars)
• Lost Orchard (Human - Warlock - Archfey Pact of the Chain)
• Rhyme of the Frostmaiden (High Elf - Wizard - Bladesinger)
• Crooked Moon (Threadborn - Artificer - Artillerist)
Ook wel ff lekker.
Het is wat het is.quote:Op maandag 20 april 2026 13:56 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Ai 😱![]()
Er zijn mensen voor minder verdwenen![]()
Ik vind DM'en best wel wat werk en als je dan > 5 campagnes hebt naast je eigen theater repetities, en 2x bestuursfuncties en LARP en zangles en optredens en OOK nog wel eens wil gamen ... dan wordt dat wat te veel. Dus dan vind ik het nu wel ff heerlijk dat ik gewoon kan spelen zonder voorbereiding en dat t me "alleen de avond zelf kost" (al zit ik dan nog steeds background shit te verzinnen want zo ben ikquote:Op maandag 20 april 2026 22:06 schreef ashardalan het volgende:
[..]
Meh, ben al weer een tijdje speler in een campagne, maar blijf DM'en veeeeeeeeeel leuker vinden![]()
Tja, dat doe je natuurlijk zelfquote:Op dinsdag 21 april 2026 10:08 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Ik vind DM'en best wel wat werk en als je dan > 5 campagnes hebt naast je eigen theater repetities, en 2x bestuursfuncties en LARP en zangles en optredens en OOK nog wel eens wil gamen ... dan wordt dat wat te veel. Dus dan vind ik het nu wel ff heerlijk dat ik gewoon kan spelen zonder voorbereiding en dat t me "alleen de avond zelf kost" (al zit ik dan nog steeds background shit te verzinnen want zo ben ik)
Ja vooral dat natuurlijk, met een gezin is het gewoon heel lastig om deze hobby maar vol te blijven pompen met kostbare tijd. Maar één campagne lukt dan nog, een tweede is ondenkbaar. Maar ik vraag me ook wel af hoe je uberhaupt de headspace en focus hebt om meerdere campagnes tegelijk te lopen.quote:Op dinsdag 21 april 2026 11:34 schreef Kaneelstokje het volgende:
Met mijn werk en mijn gezin heb ik echt niet genoeg tijd om meer dan 1 campaign te spelen.
Ik heb geen gezinquote:Op dinsdag 21 april 2026 12:30 schreef Marsenal het volgende:
[..]
Ja vooral dat natuurlijk, met een gezin is het gewoon heel lastig om deze hobby maar vol te blijven pompen met kostbare tijd. Maar één campagne lukt dan nog, een tweede is ondenkbaar. Maar ik vraag me ook wel af hoe je uberhaupt de headspace en focus hebt om meerdere campagnes tegelijk te lopen.
Schoonmaken, sporten, werken, gezinsleven, sociaal leven, hobby's. Het is allemaal niet te combineren.quote:Op dinsdag 21 april 2026 12:30 schreef Marsenal het volgende:
[..]
Ja vooral dat natuurlijk, met een gezin is het gewoon heel lastig om deze hobby maar vol te blijven pompen met kostbare tijd. Maar één campagne lukt dan nog, een tweede is ondenkbaar. Maar ik vraag me ook wel af hoe je uberhaupt de headspace en focus hebt om meerdere campagnes tegelijk te lopen.
Kun je ze beter verkopen, of hun organen verkopenquote:Op dinsdag 21 april 2026 15:57 schreef Marsenal het volgende:
[..]
Pro-tip.
Postnatale abortus is thuis bespreekbaar gemaakt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.L'Amour menaçant:
Qui que tu sois, voici ton maître. Il l'est, le fût ou le doit être.
quote:Op dinsdag 28 april 2026 10:01 schreef Ang3l het volgende:
Pffff, wat ben ik toch klaar met Curse of Strahd (3 jaar!!)
Die hele area is al mega groot en dan kun je over het kasteel ook nog eens 50 sessies doen zowat
En als t dan nog eens samenhangend kasteel is. nee gewoon random "pas op een val" en "een chest met loot en nog een magic item" en random filler characters met inderdaad een prima achtergrondje en een creepy sfeer, maar dat is het: er in gezet voor de creepy sfeer en niets toevoegend aan het verhaal zelf.
Dat is een beetje mijn probleem met de hele Curse of Strahd Barovia Ravenloft campaign eigenlijk. het is meer een setting dan echt een leuke campaign (vind ik). Het voelt als een Ryan Murphy American Horror serie waarbij men dacht "O en dit is creepy", "O en hier dan nog een enge pop!", "o dit is een creepy magic item!" en dat allemaar maar random in huisjes, dorpen en kasteelkamers heeft geflikkerd.
Het is dan denk ik ook echt niet de bedoeling om het als een completionist te spelen, want er is gewoonweg te veel en te random shit. 3 jaar geleden een hond gevonden, altijd meegenomen in de rugzak, nu in t kasteel heel random de eigenaar gevonden in een kamer... "O dank je wel" en donewow.
En de keuze van de tarotkaarten die de items random ergens droppen leek me heel leuk, maar werkte ons qua verhaal uiteindelijk erg tegen. Het voelt nu echt aan als een "Let's get it over with, we wanna go home" en elke kamer gooit ons weer iets voor de voeten waarvan we denken "Zout op!"
Maar goed....En is Strahd inmiddels dood?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Emotionele exclusiviteit monogamie-adept
Vorige week!quote:
Ja, dat kasteel is wel enorm.quote:Op maandag 1 juni 2026 09:33 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Vorige week!
Ein-de-lijk! Na 3 jaar spelen.
En dan nog werd Ravenloft een klein beetje "afgeraffeld", want dat alleen is al een campagne op zich.
Heel heel laag. Het zijn gewoon random kamers met random trap+loot en het is laag na laag na laag na laag!quote:Op maandag 1 juni 2026 18:58 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Ja, dat kasteel is wel enorm.
Vind het een zwak punt in de campagne. Qua logica en schrijfwerk zeer laag.
Pretty sick. Deze wil ik.quote:In addition, while attuned to the belt, you have a 50 percent chance each day at dawn of growing a full beard if you're capable of growing one, or a visibly thicker beard if you already have one.
Totaal mee oneens. Het kasteel is juist heel logisch opgebouwd, met behoorlijk veel achtergrond informatie per kamer. Inclusief waarom die kamer die inhoud heeft. Maar ok, ieder z'n dingquote:Op maandag 1 juni 2026 18:58 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Ja, dat kasteel is wel enorm.
Vind het een zwak punt in de campagne. Qua logica en schrijfwerk zeer laag.
Als je Strahd correct DM'ed, is het een volledig open zanddoosje. Dus, ja. Je kan er heeeeeeel erg in het begin al heen.quote:Op dinsdag 2 juni 2026 09:59 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Heel heel laag. Het zijn gewoon random kamers met random trap+loot en het is laag na laag na laag na laag!
En dan beseffen dat je al aan t einde van een ellenlange wereld en quests zit. Het was echt een dooddoener.
Maar goed, je schijnt er ook heel vroeg in de campaign te kunnen komen. Dan is t misschien nog geen "quest moeheid". Maar dan ben je toch gewoon super under-levelled?
Avernus is erg leuk, als je Baldur's Gate deel negeert imo. Over nutteloze toevoegingen gesprokenquote:Nee. Ben blij dat we er "doorheen zijn", maar deze heeft voor mij geen replay value.
Op naar Avernus!
Maar dan ben je toch heeeeeeeeeeeeeeeeeeeel erg underlevelled?quote:Op maandag 8 juni 2026 07:28 schreef ashardalan het volgende:
[..]
Als je Strahd correct DM'ed, is het een volledig open zanddoosje. Dus, ja. Je kan er heeeeeeel erg in het begin al heen.
Maar als je, vanwege de open sandbox, niet elke uithoek van het land afgezocht hebt, zijn lijken veel kamers compleet random in Ravenloft. Dan voelt het echt als "kamer 15, met weer een geheime deur A B en C en weer random magic item X". Next. op naar de volgende losstaande kamer met vast wel weer een uitgebreide achtergrond.quote:Op maandag 8 juni 2026 07:28 schreef ashardalan het volgende:
[..]
Totaal mee oneens. Het kasteel is juist heel logisch opgebouwd, met behoorlijk veel achtergrond informatie per kamer. Inclusief waarom die kamer die inhoud heeft. Maar ok, ieder z'n ding
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |