Dit is inderdaad het probleem. En het is wel zo dat dit nog meer "in your face" belastingen zijn. Waar je wel weet dat je loonbelasting betaalt en waar je ook weet dat je btw betaalt, uiteindelijk is het onzichtbaar voor je omdat je alleen het eindbedrag ervaart.quote:Op donderdag 19 december 2024 07:01 schreef Ludachrist het volgende:
Ik denk dat er bij heel veel belastingen stemmen opgaan om het te verminderen of af te schaffen.
Fair enough.quote:Op donderdag 19 december 2024 07:01 schreef Ludachrist het volgende:
Ik denk dat er bij heel veel belastingen stemmen opgaan om het te verminderen of af te schaffen.
Ja dit is typisch "zo oneerlijk" gejank.quote:Op donderdag 19 december 2024 07:18 schreef Groentespecialist het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
Verhogen natuurlijk.
Vermogens belasten vanuit ongelijkheid op zaken waar hele modale mensen last van hebben doet nauwelijks wat aan ongelijkheid.quote:Op donderdag 19 december 2024 07:30 schreef snabbi het volgende:
[..]
Dit is inderdaad het probleem. En het is wel zo dat dit nog meer "in your face" belastingen zijn. Waar je wel weet dat je loonbelasting betaalt en waar je ook weet dat je btw betaalt, uiteindelijk is het onzichtbaar voor je omdat je alleen het eindbedrag ervaart.
Maar goed, er is niet te discussiëren tegen emotie. Het voelt onterecht etc.
Even naar het CBS gekeken. In 2015 bracht alleen de erfbelasting al 1,2 miljard op. De schenkbelasting was 308,7 miljoen. Als we dat bedrag verplaatsen naar een andere belasting, zoals de btw: dan moeten we voortaan 22% btw betalen om het verschil te vergoeden (in 2015 was de btw opbrengst 44,7miljard, als je even makkelijk rekent dat dit alleen gebaseerd is op het 21%, zou 22% 46,8miljard opbrengen en dat levert meer op.. wetende dat een deel ook in het 6% tarief viel etc ga ik er een beetje vanuit dat het dekkend is).
Ik denk dat het niet handig is (zoals groentespecialist ook aangeeft) - want de btw wordt ook betaald door de mensen met een lagere inkomen. Dan verschuift de belastingdruk dus eigenlijk naar de mensen die minder draagkrachtig zijn. Immers, de erfbelasting valt bij een begunstigde die een financiële meevaller krijgt, daar niet echt op zit te rekenen etc. Ook als de begunstigde toevallig een laag inkomen heeft, dan nog is het een bedrag wat eenmalig is een waar niet echt op gerekend werd.
Ik snap dat emoties zeggen dat (elke) belasting vervelend is. In your face belastingen zijn het minst populair. Uiteindelijk is het wel gewoon handiger om te hebben.
probleem is dat het geld ergens vandaan moet komen, dus hier eraf is ergens anders een verhoging.quote:Op donderdag 19 december 2024 07:01 schreef Ludachrist het volgende:
Ik denk dat er bij heel veel belastingen stemmen opgaan om het te verminderen of af te schaffen.
Niet meer, een koophuis is nu gemiddeld 400.000 en is vaak afbetaald.quote:Op donderdag 19 december 2024 12:08 schreef 111210 het volgende:
[..]
probleem is dat het geld ergens vandaan moet komen, dus hier eraf is ergens anders een verhoging.
Maar met schenk en erfbelasting is het idd wel zo dat dit vooral is voor mensen met meer geld dan de gemiddelde burger en die weten altijd wel iets te vinden om dit te ontwijken
Maar het overige vermogen in aandelen en andere assets?quote:Op donderdag 19 december 2024 12:11 schreef Managarm het volgende:
[..]
Niet meer, een koophuis is nu gemiddeld 400.000 en is vaak afbetaald.
Waarom moet het ergens vandaan komen? De overheid kan ook gewoon minder uitgeven. Zoveel nutteloze projecten waar we prima zonder kunnen.quote:Op donderdag 19 december 2024 12:08 schreef 111210 het volgende:
[..]
probleem is dat het geld ergens vandaan moet komen, dus hier eraf is ergens anders een verhoging.
Maar met schenk en erfbelasting is het idd wel zo dat dit vooral is voor mensen met meer geld dan de gemiddelde burger en die weten altijd wel iets te vinden om dit te ontwijken
Zoals onderwijs en gezondheidszorg? Of verstevigen van de afsluitdijk? Wegenonderhoud? Ja, laten we gelijk overgaan naar een derde wereldland.quote:Op donderdag 19 december 2024 15:36 schreef TornadoDK het volgende:
. Zoveel nutteloze projecten waar we prima zonder kunnen.
Want dat is het enige waar geld heengaat?quote:Op donderdag 19 december 2024 15:43 schreef 215 het volgende:
[..]
Zoals onderwijs en gezondheidszorg? Of verstevigen van de afsluitdijk? Wegenonderhoud? Ja, laten we gelijk overgaan naar een derde wereldland.
Hou er rekening mee dat als de erfbelasting wordt verlaagd, er ergens anders iets wordt verhoogd.quote:Op donderdag 19 december 2024 06:59 schreef ludovico het volgende:
Afgelopen week had ik met andere users een discussie over erf en schenkbelasting, toevallig lees ik er net een artikel over inclusief een pol.
https://www.destentor.nl/(...)-belasting~ad2abfed/
72% van de 1300 stemmen wilt er vanaf.
Mensen ontwijken het massaal.
Mijn vermoeden is dat men het collectief een onrechtvaardige belasting vindt.
Sommige users vinden dat de ontvanger nog niks afgedragen heeft. Dat klopt. Maar bij deze transactie verliest de andere partij hetzelfde bedrag. De belastingdienst roomt met deze transactie meer geld af dan er aan waarde mee wordt toegevoegd. Dat is een fundamenteel verschil.
Zoon of dochter als werknemer in het bedrijf? Dan wordt er uiteraard wel belasting betaalt, daar steigert niemand om.
Xx
https://www.raadvanstate.nl/adviezen/@:144195/w06-24-00138-iii/
Maar de erfgenamen van de gemiddelde burger betalen dan ook helemaal niet zoveel erfbelasting.quote:Op donderdag 19 december 2024 12:08 schreef 111210 het volgende:
[..]
probleem is dat het geld ergens vandaan moet komen, dus hier eraf is ergens anders een verhoging.
Maar met schenk en erfbelasting is het idd wel zo dat dit vooral is voor mensen met meer geld dan de gemiddelde burger en die weten altijd wel iets te vinden om dit te ontwijken
Einde familiebedrijven.quote:Op donderdag 19 december 2024 16:49 schreef CertLog2 het volgende:
Erfbelasting gewoon op 100% zetten.
Erfenissen vergroten alleen het verschil tussen arm en rijk.
Over meerdere generaties gaat dit helemaal fout.
Natuurlijk wel als compensatie loonbelasting een stuk omlaag.
Dan heeft een iedere 20 jarige ook meteen voordeel en hoeft ie niet 30+ jaar te wachten op mogelijk geld van zijn/haar ouders.
Maar goed, dat is mijn mening.
Nee, bedrijf kan verkocht worden (door de staat) en indien er geen kopers zijn was het blijkbaar een k#t bedrijf.quote:Op donderdag 19 december 2024 16:54 schreef capricia het volgende:
[..]
Einde familiebedrijven.
Of wil je daar dan weer wel een uitzondering voor maken?
Dan dus bij leven zoveel mogelijk schenken.quote:Op donderdag 19 december 2024 16:49 schreef CertLog2 het volgende:
Erfbelasting gewoon op 100% zetten.
De staat moet de lokale Slagerij en Bakker gaan verkopen als vader overleden is?quote:Op donderdag 19 december 2024 16:58 schreef CertLog2 het volgende:
[..]
Nee, bedrijf kan verkocht worden (door de staat) en indien er geen kopers zijn was het blijkbaar een k#t bedrijf.
En de collectie sigarenbandjes van ome Wim.quote:Op donderdag 19 december 2024 17:01 schreef capricia het volgende:
[..]
De staat moet de lokale Slagerij en Bakker gaan verkopen als vader overleden is?
Ja? De gemiddelde burger heeft een afbetaalde woning van ¤ 400.000?quote:Op donderdag 19 december 2024 12:11 schreef Managarm het volgende:
[..]
Niet meer, een koophuis is nu gemiddeld 400.000 en is vaak afbetaald.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |