abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_215551441
quote:
0s.gif Op maandag 11 november 2024 17:43 schreef Droopie het volgende:
De Minister President is er klaar mee.
Zolang NSC niet tegenspurtert as woensdag, zal het mij niet verbazen dat er flinke maatregelen getroffen gaan worden.
Hoop het heel erg.

Het is bijzonder triest hoe weerzinwekkend antisemitisme zich weer zo heeft kunnen manifesteren en hoe dit misdadige tuig het goede imago van Nederland en van Amsterdam in het bijzonder hiermee internationaal bezoedeld heeft.
Article 1 Universal Declaration of Human Rights
'All human beings are born free and equal in dignity and rights. They are endowed with reason and conscience and should act towards one another in a spirit of brotherhood.'
pi_215551473
quote:
Besloten bijeenkomst legt bloot: Amsterdamse raad wilde voorkomen dat Halsema ’kop van jut’ zou worden
Onder landelijke druk debatteert de Amsterdamse gemeenteraad dinsdag over de ’Jodenjacht’ van afgelopen week. Halsema tipt de fractievoorzitters om in dat debat Den Haag een beetje ’terug te duwen’.

Terwijl de gewonden nog geteld werden en er onzekerheid was over vermissingen, besprak de Amsterdamse politiek vrijdagochtend hoe zij Geert Wilders en de landelijke politiek de wind uit de zeilen konden houden. In een besloten bijeenkomst van burgemeester Femke Halsema en de fractievoorzitters, werd uitgebreid overlegd hoe er eerder dan de Tweede Kamer gedebatteerd kon worden over de nacht waarin openlijk op Israëliërs werd gejaagd.

De burgemeester adviseerde de raad om de regie te houden, voordat landelijke politici die zouden overnemen. Vanuit de fractievoorzitters werd daarop geopperd om het spoeddebat naar voren te halen en zo de Tweede Kamer voor te zijn. Ook Halsema beaamde dat het verstandig was om op deze wijze het parlement ’de pas af te snijden’. Het zou volgens haar goed zijn als Den Haag wat ’teruggeduwd’ werd.

Aftreden
Dat vond ze niet alleen vanwege haar eigen positie, maar ook die van de gemeenteraad zelf. Vanuit de lokale partijleiders klonk de wens om de burgemeester niet ’de kop van jut’ te maken. Er moest voorkomen worden dat de discussie alleen over Halsema zou gaan, want Wilders had toen al opgeroepen tot haar aftreden.

Geen herhaling van vorige maand dus. Toen ging het in de gemeenteraad over bezoekers van een steunbetuiging voor Israël op de Dam, die op 7 oktober onderweg belaagd werden door pro-Palestijnse tegendemonstranten. Wilders wilde dat Halsema zou aftreden, omdat zij het protest zo dichtbij toestond. Een inhoudelijke discussie over de dag raakte op de achtergrond, in plaats daarvan ontstond een landelijk debat over de positie van Halsema.

In de Amsterdamse gemeenteraad werd dit behandeld als rondvraag. Het eindigde in een flinke uithaal van Halsema richting Wilders, onder massaal en luid applaus van raadsleden en ambtenaren. Het onderwerp is daarna niet meer inhoudelijk besproken, terwijl er wel wat te zeggen viel over het gebrek aan grip op de tegendemonstratie.

Ook dit keer voelen raadsleden de schaduw van Wilders. Wordt het een debat van de beeldvorming, waarin Halsema met voorspelbare een-tweetjes zoveel mogelijk buiten schot blijft? Of komt er dit keer wel een inhoudelijke discussie over de risicoanalyses vooraf en de gemaakte keuzes op het moment zelf?

Hoofdstad op hellend vlak?
Maar na zo’n bewogen jaar, met exces na exces, zal de Amsterdamse politiek zich toch moeten buigen over de informatiepositie van de lokale autoriteiten. Hoogleraar strafrecht Sven Brinkhoff (UvA) trok zaterdag in Nieuwsuur al de ’voorzichtige tussenconclusie’ dat het inlichtingenteam van de politie niet in staat was de burgemeester goed te informeren over alle risico’s. Was de politie overvallen door het geweld, of was er sprake van een blinde vlek?

Halsema heeft justitieminister David van Weel in aanloop naar donderdagavond op de hoogte gehouden van haar aanpak en belde hem ook in de nacht van de verschrikkingen om half twee al op. Vervolgens hielden ze de hele nacht intensief contact. ’s Ochtends vroeg stemden de burgemeester en minister zeven uur ’s ochtends hun reacties af in een bijeenkomst met premier Dick Schoof en anti-terrorismecoördinator Pieter-Jaap Aalbersberg.

’Lokaal gezag verantwoordelijk’
Van Weel schaarde zich vrijdagavond aan tafel bij Humberto Tan achter de voorbereidingen en aanpak van de Amsterdamse driehoek, waar Halsema zijn voorganger Ferd Grapperhaus nog moest verwijten dat hij haar na het Black Lives Matter-protest op de Dam ’in de kou’ liet staan. „Ik had vertrouwen in de maatregelen zoals de burgemeester mij die voorlegde”, zei Van Weel.

In een brief aan de Tweede Kamer wees Van Weel er wel op dat er vanuit Den Haag vooraf wel aandacht is gevraagd bij de Amsterdamse autoriteiten door ’de voorstelbaarheid van implicaties van de gelijktijdige voetbalwedstrijd voor de Kristallnachtherdenking’. De verantwoordelijkheid van maatregelen ligt bij het lokaal bevoegd gezag, benadrukte hij maandagmorgen nog eens. „We doen wat we kunnen, maar de directe afhandeling van de incidenten en de voorbereiding daarop, was natuurlijk een lokale aangelegenheid. Daar zaten wij niet actief in te sturen”, klonk het.

Er klinkt meer kritiek in Den Haag. Van Weels partijleider Dilan Yesilgöz liet zich zondagmiddag alsnog verbolgen uit over de Amsterdamse driehoek. Bij een bericht over de verboden demonstratie die toch plaatsvond op de Dam, schreef ze: ’En dan je afvragen waarom mensen vertrouwen in overheid verliezen. In hemelsnaam.’ Zo zaagde een tweede fractievoorzitter van een regeringspartij in de Tweede Kamer aan de stoelpoten van de burgemeester.

Onafhankelijk onderzoek
Minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) was maandagochtend afhoudend over de positie van Halsema, na de oproep van Wilders. „Dat is helemaal niet aan de orde nu. De burgemeester moet zich eerst verantwoorden in de gemeenteraad. Dat gebeurt morgen en ik neem aan dat ze daar haar volle verantwoordelijkheid zal moeten dragen.”

Er is een onafhankelijk onderzoek aangekondigd naar het optreden van de driehoek in de dagen rondom het duel. Het spoeddebat is bewust een raadsvergadering en geen commissievergadering. Dat houdt in dat er moties ingediend kunnen worden, waar direct over gestemd wordt. Halsema’s positie zal vermoedelijk niet ter discussie staan. De gemeenteraad heeft haar voor de zomer opnieuw benoemd voor nog eens zes jaar. Niettemin is er in de wandelgangen sinds enige tijd toenemende speculatie over hoe lang Halsema haar huidige rol zélf nog leuk vindt.
https://www.telegraaf.nl/(...)p-van-jut-zou-worden
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_215551482
quote:
0s.gif Op maandag 11 november 2024 17:25 schreef BaajG het volgende:

[..]
Je bevestigd haar post: Haat van alle kanten ja, ook jij maakt je schuldig aan haatzaaien, in dit geval moslimhaat. Zo kan men ook allerlei selectieve berichten posten over joden die christenen/moslims haten, of van rechtsextremisten die moslims/allochtonen/migranten/joden haten.
Zolang de mens leeft, zal er altijd haat zijn naar elkaar naar verschillende afkomsten, religie, standpunten etc. Je zou bijna zeggen dat we dieren zijn die graag in groepen leven.
  Redactie Frontpage / Weblog maandag 11 november 2024 @ 17:54:33 #254
80791 crew  Paul
Winnaar 5 FOK-awards 2022
pi_215551486
quote:
Activist Frank van der Linde heeft opnieuw een kort geding aangevraagd bij de rechtbank over het demonstratieverbod. Van der Linde wil kijken of de rechter het demonstratieverbod opnieuw in stand wil houden. "Het wordt nu wel heel lang dat een belangrijk grondrecht wordt tegengehouden", aldus de activist tegen AT5. Wanneer het kort geding precies wordt gehouden is nog niet duidelijk, dat moet de rechtbank nog bepalen.

Voor de verboden demonstratie die gisteren op de Dam werd gehouden zat Van der Linde ook in de rechtbank om het demonstratieverbod aan te vechten. De voorzieningenrechter ging mee in de argumentatie van de gemeente en de politie dat het 'paardenmiddel alleen geschikt was voor bijzondere omstandigheden', maar dat die omstandigheden er waren. Bovendien benoemde de rechter dat het - op dat moment nog - alleen voor het weekend was. Voor Van der Linde is de vraag of de rechtbank, na de verlenging van de noodverordening, dat nog steeds zo ziet.

Van der Linde laat daarnaast weten dat hij een demonstratie heeft aangemeld bij de Stopera voor morgen tijdens het spoeddebat. De activist, die zelf het initiatief heeft genomen voor het protest, verwacht dat het breed gesteund gaat worden. "Net zoals gisteren op de Dam." Een woordvoerder van de burgemeester bevestigt dat de demonstratie is aangemeld.
https://www.at5.nl/artike(...)en-langer-vastzitten

twitter
Winnaar FOK-Eredivisie-Toto 2025
  maandag 11 november 2024 @ 17:55:23 #255
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_215551492
quote:
0s.gif Op maandag 11 november 2024 17:54 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Zolang de mens leeft, zal er altijd haat zijn naar elkaar naar verschillende afkomsten, religie, standpunten etc. Je zou bijna zeggen dat we dieren zijn die graag in groepen leven.
De een is wat dierlijker dan de ander.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_215551498
quote:
0s.gif Op maandag 11 november 2024 17:25 schreef BaajG het volgende:

[..]
Je bevestigd haar post: Haat van alle kanten ja, ook jij maakt je schuldig aan haatzaaien, in dit geval moslimhaat. Zo kan men ook allerlei selectieve berichten posten over joden die christenen/moslims haten, of van rechtsextremisten die moslims/allochtonen/migranten/joden haten.
Ik haat moslims ja....weet je wat het verschil is? Ik ga er niks mee doen, ik hou het gewoon voor mezelf. Ik ga niet mezelf volplakken met bommen en mezelf opblazen in een metro of vliegveld.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
  maandag 11 november 2024 @ 17:58:42 #257
3778 popje
Watishetnutvaneenondertitel?
pi_215551516
Mensen, ik vind het allemaal heel naar dat alles zo ten opzichte van elkaar polariseert en dat het uitdraait op twee kampen waar je een keuze in moet maken, wie is goed en wie is fout? Alles is zwart wit en grijs bestaat niet meer...
Het leven is een groot feest, en jij bent ook uitgenodigd!
pi_215551526
quote:
Irritante eigenschappen hebben die gekken toch.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')