Respect dat hij er zo open en eerlijk over is, eveneens respect dat hij niet te beroerd is alles aan te pakken. Wel vreemd dat je geld verliest met vastgoed, zeker huizen zijn toch een behoorlijk waardevaste investering zou je zeggen. Worden eigenlijk alleen maar meer waard, hoe is het mogelijk dat hij hier op verloren heeft?quote:Hoe oud-profvoetballer Romano Denneboom miljoenen kwijtraakte en jarenlang de eindjes aan elkaar knoopte
Van een profcarrière naar een baan bij Albert Heijn. Het leven van een voetballer kan gek lopen. Oud-prof Romano Denneboom ondervond het – als beveiliger, keukenverkoper en boodschappenbezorger - aan den lijve.
Profvoetballer worden, het is de droom van vele jonge jongens en meisjes. Scoren voor je favoriete club, juichen in bomvolle stadions: kan het mooier? Jarenlang leefde Denneboom, die ooit zelfs eenmaal in actie kwam voor het Nederlands elftal, die droom. “Maar”, zegt de inmiddels 43-jarige Denneboom als zijn profloopbaan ter sprake komt, “ik zou het niet nog een keer doen.”
Natuurlijk, zegt de voormalig speler van onder andere SC Heerenveen, FC Twente en Sparta: het veld oplopen voor de warming-up, toegejuicht worden en scoren. Niets kan tippen aan de kick die die momenten geven. Maar toen hij dertien jaar geleden een punt zette achter zijn carrière en de balans opmaakte, kwam hij maar tot één conclusie: de voetbaljaren die achter hem lagen hadden hem zeker niet verrijkt.
Miljoenen weg
Zelfs financieel niet. De verdiende miljoenen vlogen immers van zijn bankrekening als worstenbroodjes over de gemiddelde toonbank van een Brabantse bakker. “Het ging over heel veel geld”, zegt Denneboom.
“Hoe ik dat voor elkaar kreeg? Heel simpel. Ik heb niet bij Real Madrid, Ajax of PSV gevoetbald, maar had op een gegeven moment wel drie woningen. Daar zat helemaal geen gedachte achter. Ik heb me destijds laten begeleiden bij mijn financiën en investeringen. Nou, dat was door de verkeerde.”
De in Schiedam geboren en in Spijkenisse opgegroeide Denneboom had simpelweg geen idee, zegt hij. Die onwetendheid in combinatie met bepaalde keuzes vormden een weinig succesvolle mix. “Want ik heb zelf ook echt dingen gedaan die niet goed waren. Dure auto’s kopen, horloges, van alles.”
‘Dan gaat het heel hard’
En, zo benadrukt hij nogmaals: “Ik had dus geen achtjarig contract bij Real Madrid. Ik had een eenjarig contract bij NEC. Die woningen waren niet verhuurd. Ik moest ze zelf betalen, had ook nog drie kinderen. M’n salaris was op. Ik heb die huizen ook helemaal niet goed verkocht. Nadat ik stopte, ben ik niet gelijk ander werk gaan doen, maar hield ik wel een bepaalde levensstandaard aan. Dan gaat het heel hard.”
Het moment waarop hij écht merkte dat het anders moest, was de dag dat hij zijn kinderen moest vertellen van zijn weinig rooskleurige financiële situatie. “Ik heb mijn kinderen eigenlijk alles kunnen geven, maar moest op een gegeven moment zeggen dat we niet meer op vakantie konden. Ik kon ze niet meer geven wat ik gewend was. Dat voelde voor mij als verlies. Daarin had ik gefaald.”
Parkeerkosten
Nog pijnlijker werd het toen zijn dochter hem op een dag vroeg of zij na een dagje uit de parkeerkosten moest betalen. “Dan ga je kapot. Ik zei: dat hoeft niet. Maar het geeft wel aan wat het met je kinderen doet. Dat was wel een heftig moment. Als je dan kijkt naar wat ik verdiend heb… dat was heavy.”
Dat moment ligt inmiddels zo’n zes jaar achter hem. In de jaren die volgden kon het zo zijn dat je Denneboom tegen het lijf liep als verkoper van keukens, beveiliger, postbezorger of boodschappenbezorger van Albert Heijn. Hij draait zijn hand niet zo snel ergens voor om, zoveel is duidelijk.
“Ik ben wel een aanpakker, dus heb ook altijd wel een job”, zegt Denneboom. Dat neemt nog niet weg dat het contrast met wat hij gewend was nog steeds immens was.
Contrast en schaamte
“Ik speelde weleens wedstrijden met oud-internationals van Oranje, zoals Frank en Ronald de Boer en Pierre van Hooijdonk. Zat ik de ochtend daarna om 07:00 uur weer in een busje om 700 kilo aan boodschappen weg te brengen, ging ik ’s avonds voor de tv liggen en zag ik die gasten in Bernabeu (stadion van Real Madrid, red.) staan voor Ziggo. Dat is een heel groot contrast. Ik leefde echt in twee werelden. Dat vond ik weleens moeilijk.”
Schaamte voelde hij ook, zegt hij. “Als ik de juiste keuzes had gemaakt tijdens mijn carrière en de juiste begeleiding had gehad, had ik niet 700 kilo weg moeten tillen in de regen. Ik moest ook in mijn eigen straat bezorgen en mensen weten ook dat ik voorheen profvoetballer was. Op een gegeven moment voelde ik die schaamte wel.”
Ongelukkig maakte het hem allemaal niet. Meermaals herhaalt hij hoe bevoorrecht hij zich voelt. Vanwege de mooie momenten die hij tijdens zijn voetbalcarrière heeft mogen meemaken.
Voldoening
“Maar ik ben ook blij dat ik dit heb doorstaan”, zegt hij. “Waarom? Omdat ik nu ook anderen kan helpen. Als ik genoeg geld had overgehouden aan mijn voetbalcarrière, weet ik niet of ik echt de Romano zou zijn die ik nu ben. Misschien had ik wel een andere houding. Dat weet ik niet, hè.”
Tegenwoordig werkt Denneboom als accountmanager voor Klupp Sportswear, het sportkledingbedrijf van de Rotterdamse ondernemer Pim Blokland. Ook geeft hij lezingen om jonge voetballers te waarschuwen om vooral niet in de valkuilen te stappen waar hij ooit zelf wel instapte.
Zijn huidige leven geeft hem voldoening. Met zijn voetbalcarrière was dat wel anders. “Ik was niet met carrièreplanning bezig. Ik was gewoon aan het voetballen. Ik deed maar wat. Ik had geen plan. Heeft me dat gelukkig gemaakt? Nee, het heeft me niet per se gelukkig gemaakt.”
Niks respect, hij had 3 kids, dan je red je 't niet met bijstand.quote:eveneens respect dat hij niet te beroerd is alles aan te pakken
Als 'ie dertien jaar terug gestopt is met voetballen; voldoende lui die op het dieptepunt van de kredietcrisis met verlies hebben moeten verkopen.quote:Op zaterdag 5 oktober 2024 21:11 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Respect dat hij er zo open en eerlijk over is, eveneens respect dat hij niet te beroerd is alles aan te pakken. Wel vreemd dat je geld verliest met vastgoed, zeker huizen zijn toch een behoorlijk waardevaste investering zou je zeggen. Worden eigenlijk alleen maar meer waard, hoe is het mogelijk dat hij hier op verloren heeft?
*kuch* Promes *kuch*quote:Op zaterdag 5 oktober 2024 21:36 schreef FlippingCoin het volgende:
Goed dat die gewoon lekker aan het werk gaat ipv in de criminaliteit stapt zoals sommige andere totaalidioten.
Heeft toch een redelijk leven. Hij is blijkbaar niet verslaafd, werkt gewoon en heeft een goed voetballerspensioen.quote:Op zaterdag 5 oktober 2024 21:47 schreef Beathoven het volgende:
Ik dacht vroeger al dat hij als speler naast zijn schoenen liep. Dat straalde hij uit. Maar dit vind ik kut voor 'm en erg dapper dat ie zicht uitspreekt. Gun 'm zeker een beter leven.
Hij heeft wel wat dieper gezeten, maar nu is het idd wel ok.quote:Op zaterdag 5 oktober 2024 21:52 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Heeft toch een redelijk leven. Hij is blijkbaar niet verslaafd, werkt gewoon en heeft een goed voetballerspensioen.
"Voormalig modale eredivisievoetballer werkt tegenwoordig als accountmanager", kom op, dit is totaal geen nieuws, hij is bovendien beter af dan 80% van zijn collega-modale voetballers.
gemiddelde jaarsalaris van een ED-speler ligt zo rond de 3 ton. Reken daar nog eens belastingen vanaf. Dan moet je denk ik toch wel 8-10 jaar top spelen om echt financieel onafhankelijk te worden.quote:Op zaterdag 5 oktober 2024 23:31 schreef ditiswatikvind het volgende:
Hij heeft gewoon pech dat hij niet nu profvoetballer is. Tegenwoordig verdien je zelfs miljoenen als je bij FC Groningen of Utrecht speelt. In zijn tijd was dat nog niet zo.
Ik denk dat hij destijds bij Heerenveen wel goed verdiendequote:Op zaterdag 5 oktober 2024 21:38 schreef -XOR- het volgende:
Miljoenen
Denneboom was 20 jaar geleden een speler van Heerenveen en NEC die net/ net niet goed genoeg was voor de basis. Dat gaat dus amper over tonnen.
Heerenveen en NEC, beetje de middelmaat van de eredivisie. Het gemiddelde salaris lag vanaf het jaar 2000 heel af en toe net onder de ¤ 250.000 per jaar, maar meestal (ruim) erboven. Dus dat het amper over tonnen gaat daar verkijk je je nog op.quote:Op zaterdag 5 oktober 2024 21:38 schreef -XOR- het volgende:
Miljoenen
Denneboom was 20 jaar geleden een speler van Heerenveen en NEC die net/ net niet goed genoeg was voor de basis. Dat gaat dus amper over tonnen.
250k begin 2000? Dacht het niet. Anno 2024 zijn er maar een paar spelers bij die 2 clubs die boven de 250k aan salaris hebben.quote:Op zondag 6 oktober 2024 11:31 schreef Accordtje het volgende:
[..]
Heerenveen en NEC, beetje de middelmaat van de eredivisie. Het gemiddelde salaris lag vanaf het jaar 2000 heel af en toe net onder de ¤ 250.000 per jaar, maar meestal (ruim) erboven. Dus dat het amper over tonnen gaat daar verkijk je je nog op.
Was niet geheel duidelijk denk ik. Het gemiddelde salaris binnen de Eredivisie lag vanaf het jaar 2000 heel af en toe net onder de 250k (en meestal dus ruim erboven). De topclubs trekken dat uiteraard fors omhoog, de degradatiekandidaten trekken het flink naar beneden, vandaar een gemiddelde.quote:Op zondag 6 oktober 2024 11:55 schreef Ciclon het volgende:
250k begin 2000? Dacht het niet. Anno 2024 zijn er maar een paar spelers bij die 2 clubs die boven de 250k aan salaris hebben.
Hij zal wel tussen de 1 en 2m hebben verdiend over zijn hele carriere, best wel een vetpot vergeleken met Jan Modaal.quote:Op zondag 6 oktober 2024 12:07 schreef Accordtje het volgende:
[..]
Was niet geheel duidelijk denk ik. Het gemiddelde salaris binnen de Eredivisie lag vanaf het jaar 2000 heel af en toe net onder de 250k (en meestal dus ruim erboven). De topclubs trekken dat uiteraard fors omhoog, de degradatiekandidaten trekken het flink naar beneden, vandaar een gemiddelde.
Dat wil niet zeggen dat hij dit jaarlijks verdiende, maar over een carrière gezien het hebben over "amper tonnen" klopt natuurlijk niet.
Voor dit soort data kan je daarom beter de mediaan pakken.quote:Op zondag 6 oktober 2024 12:07 schreef Accordtje het volgende:
[..]
Was niet geheel duidelijk denk ik. Het gemiddelde salaris binnen de Eredivisie lag vanaf het jaar 2000 heel af en toe net onder de 250k (en meestal dus ruim erboven). De topclubs trekken dat uiteraard fors omhoog, de degradatiekandidaten trekken het flink naar beneden, vandaar een gemiddelde.
Dat wil niet zeggen dat hij dit jaarlijks verdiende, maar over een carrière gezien het hebben over "amper tonnen" klopt natuurlijk niet.
Dat denk ik ook.quote:Op zondag 6 oktober 2024 12:09 schreef Ciclon het volgende:
Hij zal wel tussen de 1 en 2m hebben verdiend over zijn hele carriere, best wel een vetpot vergeleken met Jan Modaal.
Jan Modaal heeft dat inkomen 45-50 jaar en dat groeit. Hij moet het in zijn 10 vette voetbaljaren doen die ook weer niet zo heel vet zijn voor het overgrote deel van de Nederlandse profs. Als je dan 1 miljoen ipv 2 miljoen aan vermogen hebt opgebouwd door een aantal slechte beslissingen, kun je er niet comfortabel van leven.quote:Op zondag 6 oktober 2024 12:13 schreef Accordtje het volgende:
[..]
Dat denk ik ook.
In 15 jaar tijd is dat een behoorlijk salaris ja, zeker vergeleken met Jan Modaal.
Een ED speler verdiend naast zijn vaste salaris ook nog wel wat extra centen. Prijsje pakken, sponsortje voor de schoentjes, wat TV of reclame werk, beetje tekengeld en dat soort spul. Levert over het algemeen geen miljoenen op, maar als je een actieve carrière hebt van een jaar of 12 tot 15 en meedoet bij de subtop van Nederland dan verdien je echt wel een paar miljoen zoals je terecht opmerkt. Zullen er zeker geen 10 zijn, maar 3 miljoen is goed haalbaar. Moet natuurlijk ook geld af om te leven en geld levert goed beheerd weer geld op. Een gemiddelde speler moet makkelijk tussen de 1,5 en 2 miljoen kunnen hebben na zijn carrière.quote:Op zondag 6 oktober 2024 12:07 schreef Accordtje het volgende:
[..]
Was niet geheel duidelijk denk ik. Het gemiddelde salaris binnen de Eredivisie lag vanaf het jaar 2000 heel af en toe net onder de 250k (en meestal dus ruim erboven). De topclubs trekken dat uiteraard fors omhoog, de degradatiekandidaten trekken het flink naar beneden, vandaar een gemiddelde.
Dat wil niet zeggen dat hij dit jaarlijks verdiende, maar over een carrière gezien het hebben over "amper tonnen" klopt natuurlijk niet.
Maar ook met een behoorlijk risico. Een trap kan je carrière beëindigen. Vraag maar eens aan Niels Kokmeijer. Als je alles in hebt gezet op de voetbal en de rest hebt laten verslonzen dan eindig je vakkenvuller. Waar niks mis mee is en ik heb ook respect voor Denneboom uit het artikel die niet te beroerd is om aan te pakken. Maar het laat wel zien waarom het heel belangrijk is om ook over de tijd ná je carrière in de voetbal na te denken. Een klein deel kan binnen het betaalde voetbal actief blijven, bij een club of bijvoorbeeld de TV, maar dat zijn er maar heel weinig.quote:Op zondag 6 oktober 2024 12:13 schreef Accordtje het volgende:
[..]
Dat denk ik ook.
In 15 jaar tijd is dat een behoorlijk salaris ja, zeker vergeleken met Jan Modaal.
En dat is in deze tijd ook zeker niet zo. Hoe kom je bij die onzin?quote:Op zaterdag 5 oktober 2024 23:31 schreef ditiswatikvind het volgende:
Hij heeft gewoon pech dat hij niet nu profvoetballer is. Tegenwoordig verdien je zelfs miljoenen als je bij FC Groningen of Utrecht speelt. In zijn tijd was dat nog niet zo.
Zeker waar.quote:Op zondag 6 oktober 2024 12:56 schreef GereDathan het volgende:
Maar ook met een behoorlijk risico. Een trap kan je carrière beëindigen. Vraag maar eens aan Niels Kokmeijer. Als je alles in hebt gezet op de voetbal en de rest hebt laten verslonzen dan eindig je vakkenvuller. Waar niks mis mee is en ik heb ook respect voor Denneboom uit het artikel die niet te beroerd is om aan te pakken. Maar het laat wel zien waarom het heel belangrijk is om ook over de tijd ná je carrière in de voetbal na te denken. Een klein deel kan binnen het betaalde voetbal actief blijven, bij een club of bijvoorbeeld de TV, maar dat zijn er maar heel weinig.
idioot eigenlijk dat al die gasten ervan weten, want voorbeelden genoeg, maar toch niet in staat zijn om miljoenen inkomen om te zetten in een passief inkomen voor de komende jaren.quote:Op zaterdag 5 oktober 2024 23:19 schreef borisz het volgende:
Tja. https://en.wikipedia.org/(...)al_American_athletes
1/3e van de NFL spelers
gaat failliet. Ok oude bron maar ik denk dat er nu niet zo veel anders is.
Je moet in tien jaa
r je geld bij elkaar spelen. En als je dan net in de categorie Paar Interlands zit dan blijf je wellicht daar in hangen financieel gezien. Dan gaat het geld hard eruit.
In NL heb je dan ook nog het CFK voor de voetballers. Maar als je je iets permitteert dat je maar even kan veroorloven gaat het snel.
gemiddelde ja, daar moet je nog wel de ajax/psv/feijenoord spelers afhalen.quote:Op zaterdag 5 oktober 2024 23:40 schreef Abrikozentaart het volgende:
[..]
gemiddelde jaarsalaris van een ED-speler ligt zo rond de 3 ton. Reken daar nog eens belastingen vanaf. Dan moet je denk ik toch wel 8-10 jaar top spelen om echt financieel onafhankelijk te worden.
Zo denkt hij dus over zijn collegas.quote:Schaamte voelde hij ook, zegt hij. “Als ik de juiste keuzes had gemaakt tijdens mijn carrière en de juiste begeleiding had gehad, had ik niet 700 kilo weg moeten tillen in de regen
Bouaouzanquote:Op zondag 6 oktober 2024 13:14 schreef Accordtje het volgende:
[..]
Zeker waar.
Niels Kokmeijer inderdaad, kan me die tackle nog voor me halen. Wat een vuile smeerlap was dat ventje van Sparta zeg.
Tot je 3 huizen koopt die je niet verhuurt, een sportauto, een boot en een paar dure klokken.quote:Op zondag 6 oktober 2024 12:09 schreef Ciclon het volgende:
[..]
Hij zal wel tussen de 1 en 2m hebben verdiend over zijn hele carriere, best wel een vetpot vergeleken met Jan Modaal.
naa 2009 zijn er heelveel huizen diemet verlies verkocht waren , toen maakte de VVD in 2011 nog een keer de bouwcrisis er achter aan met 200.000 werklozenquote:Op zaterdag 5 oktober 2024 21:11 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Respect dat hij er zo open en eerlijk over is, eveneens respect dat hij niet te beroerd is alles aan te pakken. Wel vreemd dat je geld verliest met vastgoed, zeker huizen zijn toch een behoorlijk waardevaste investering zou je zeggen. Worden eigenlijk alleen maar meer waard, hoe is het mogelijk dat hij hier op verloren heeft?
veel voetballers die voor gaas gegaan zijn met rare dure aankopen en vastgoed heel duur kopen in 2007 en verkopen in 2011 is niet altijd goed gegaan, zeker aks je geen inkomen meer hebt daknoertnquote:Op zondag 6 oktober 2024 12:34 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Jan Modaal heeft dat inkomen 45-50 jaar en dat groeit. Hij moet het in zijn 10 vette voetbaljaren doen die ook weer niet zo heel vet zijn voor het overgrote deel van de Nederlandse profs. Als je dan 1 miljoen ipv 2 miljoen aan vermogen hebt opgebouwd door een aantal slechte beslissingen, kun je er niet comfortabel van leven.
Het is ook wel makkelijk schamperen om voetballers die te dure dingen kopen, maar ik had ook zo'n vriend die als ZZP-er ineens best forse inkomsten had en toen ineens een oude Rolls Royce wilde kopen, terwijl hij helemaal niet zoveel met auto's had. Helemaal niet zo duur maar het is moeilijk om de dingen in de juiste verhoudingen te blijven zien als je elke maand meer dan 30K krijgt overgemaakt.quote:Op zondag 6 oktober 2024 16:33 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
veel voetballers die voor gaas gegaan zijn met rare dure aankopen en vastgoed heel duur kopen in 2007 en verkopen in 2011 is niet altijd goed gegaan, zeker aks je geen inkomen meer hebt daknoertn
Wel als je naar dat salaris gaat leven en het over de balk smijt.quote:Op zaterdag 5 oktober 2024 23:40 schreef Abrikozentaart het volgende:
[..]
gemiddelde jaarsalaris van een ED-speler ligt zo rond de 3 ton. Reken daar nog eens belastingen vanaf. Dan moet je denk ik toch wel 8-10 jaar top spelen om echt financieel onafhankelijk te worden.
Dat zegt ie ook ,hij had totaal geen inkomen meer, maar bleef met geld smijten, dan gaat het heel hardquote:Op zondag 6 oktober 2024 17:24 schreef Inbox het volgende:
[..]
Wel als je naar dat salaris gaat leven en het over de balk smijt.
Maar als jij 3 ton verdient en daar laten we zeggen 150k netto aan overhoudt en gewoon net als de gemiddelde burger in normaal appartementje of huis gaat wonen en niet elk jaar een nieuwe, dure auto koopt dan heb je met 2-3 jaar voetballen een prima basis om de rest van je leven de vruchten van te plukken als je daarnaast nog een beetje blijft werken.
Beetje onzin... Kan in 10 jaar flink verdienen en kan het dan best veroorloven om 4 jaar een hbo of zo af te maken. Ik bedoel het is niet dat je totaal niks kan na 10 jaar voetballen of dat je per se met pensioen moet. Je kan prima iets gaan doen waarmee je weer kan verdienen. Is niet zo dat je het binnen 10 jaar bij elkaar moet spelen. Zou wenselijk zijn, maar een voetballer kan toch nog gewoon werken, hij is toch niet op of zo.quote:Op zondag 6 oktober 2024 12:34 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Jan Modaal heeft dat inkomen 45-50 jaar en dat groeit. Hij moet het in zijn 10 vette voetbaljaren doen die ook weer niet zo heel vet zijn voor het overgrote deel van de Nederlandse profs. Als je dan 1 miljoen ipv 2 miljoen aan vermogen hebt opgebouwd door een aantal slechte beslissingen, kun je er niet comfortabel van leven.
Waarom impliceren dat voetballers en heftruckchauffeurs eigenlijk weinig waard zijn? De heftruckchauffeurs en voetballers die ik ken, zijn allemaal mensen die hard werken voor hun geld. De een verdient alleen veel meer.quote:Op zaterdag 5 oktober 2024 23:22 schreef cosmosis het volgende:
Nou succes als pakketbezorger dan. De gemiddelde voetballer is niet veel meer waard dan een heftruckchauffer, dat ze toevallig iets beter tegen een bal kunnen trappen doet niet zo veel ter zake...
als je tonnen verdiend opeens dan denk je dat blijft wel een jaar of 5 zo door gaan , niet dus en de belastingdienst komt met een hele, hele vette aanslagquote:Op zondag 6 oktober 2024 16:23 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Laat zien dat het toch verstandig zou zijn als men op school wat echte life skills worden gegeven, zoals met geld omgaan.
Minder dan de helft kan HBO aan, en voetballers hebben vaak al 20 jaar geen klas meer van binnen gezien. Ik vind het ook niet zo erg dat hij nog moet werken, maar hij heeft dus geen jeugdtrainerbaantje of analystenbaantje gevonden, en hij heeft ongelukkig dan wel niet zo goed geinvesteerd dus moest hij werken in een mindere baan.quote:Op maandag 7 oktober 2024 20:31 schreef Abid-Meher het volgende:
[..]
Beetje onzin... Kan in 10 jaar flink verdienen en kan het dan best veroorloven om 4 jaar een hbo of zo af te maken. Ik bedoel het is niet dat je totaal niks kan na 10 jaar voetballen of dat je per se met pensioen moet. Je kan prima iets gaan doen waarmee je weer kan verdienen. Is niet zo dat je het binnen 10 jaar bij elkaar moet spelen. Zou wenselijk zijn, maar een voetballer kan toch nog gewoon werken, hij is toch niet op of zo.
heel veel geld verdienen en een bankrekening hebben met 485,865,94 erop dat noopt om naar de garage te karren en zo een Mercedes SUV te bestellenquote:Op maandag 7 oktober 2024 22:03 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Minder dan de helft kan HBO aan, en voetballers hebben vaak al 20 jaar geen klas meer van binnen gezien. Ik vind het ook niet zo erg dat hij nog moet werken, maar hij heeft dus geen jeugdtrainerbaantje of analystenbaantje gevonden, en hij heeft ongelukkig dan wel niet zo goed geinvesteerd dus moest hij werken in een mindere baan.
Het punt is dat mensen die in relatief korte tijd veel verdienen de verhoudingen vaak niet goed zien. De helft opzij zetten lijkt heel wat, maar je moet eerder proberen van een kwart te leven. Als je flink opzij hebt gezet hoef je maar een paar duizend te verdienen als jeugdtrainer van RKC of zo zonder in te teren.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |