Goh, niet verwacht. Ik denk niet dat ik iets racistisch zeg, dat zou ik ook nooit (bewust) doen. Maar volgens mij sta jij hier wel vaker vooraan om mensen te beschuldigen van racisme, dan kan de like-bigrade weer los.quote:Op zondag 13 oktober 2024 12:28 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Dat is niet omdat je dat niet zou mogen zeggen hoor.
Dat was Wijnaldum. Het moreel geweten van het NL elftal.quote:Op zondag 13 oktober 2024 12:15 schreef ISVV het volgende:
[..]
Die rol kan Woutje prima op zich pakken. Memphis was de aanvoerder van het BLM-clubje, alleen daarom al nooit meer oproepen.
Waar ben je het dan mee oneens, wat betreft zijn statements over racisme en blackface? Je vindt het allemaal schandalig, maar waarom vind je het schandalig? Waar heb je moeite mee?quote:Op zondag 13 oktober 2024 12:26 schreef ISVV het volgende:
[..]
Die domme politieke statements die hij altijd wil maken moeten achterwege blijven bij Oranje. Oranje is voor iedereen, daarom neutraal blijven. Die boycot van VI als dieptepunt, een grap van Derksen verkeerd interpreteren is een ding. Maar het opnemen voor Akwasi, een Ghanees die oproept tot geweld tegen Zwarte Piet, zo steunen vind ik echt schandalig.
Tijdens zijn presentatie in Brazilië begon ie ook weer over het slavernijverleden, dom gelul.
Ik vind het ook storend dat zo'n speler continu op Instagram roept dat ie 'African', 'Ashanti' en 'Ghana-boy' is.
Ja, dat mag allemaal. Maar dan heb ik liever dat je voor Ghana gaat spelen eerlijk gezegd. Daarnaast is ie opgevoed door zijn blanke moeder en grootouders, je zou toch zeggen dat je liefde voor Nederland in dat geval groter is dan voor Ghana.
Dat mag je hier alleen niet zeggen, voor je het weet word je racist genoemd. Als je zo dol bent op Ghana, wat ongetwijfeld een prachtig land met mooie mensen is, dan had ik zijn geval daarvoor gekozen.
Schandalig dat het Nederlands elftal zo duidelijk de kant kiest/koos van iemand die met geweld dreigt tegen een publiek figuur als Zwarte Piet. Daar heb ik moeite mee. Of ja, lig er niet wakker van, maar kreeg daardoor wel minder gevoel bij Oranje.quote:Op zondag 13 oktober 2024 12:31 schreef Alaphilippe_ het volgende:
[..]
Waar ben je het dan mee oneens, wat betreft zijn statements over racisme en blackface? Je vindt het allemaal schandalig, maar waarom vind je het schandalig? Waar heb je moeite mee?
De verheerlijking van geweld moeten we inderdaad niet goed praten, maar begrijp je wel de achterliggende reden waarom zulke jongens alsnog Akwasi steunen in zijn houding jegens zwarte piet?quote:Op zondag 13 oktober 2024 12:35 schreef ISVV het volgende:
[..]
Schandalig dat als Nederlands elftal zo duidelijk de kant kiest/koos van iemand die met geweld dreigt tegen een publiek figuur als Zwarte Piet. Daar heb ik moeite mee. Of ja, lig er niet wakker van, maar kreeg daardoor wel minder gevoel bij Oranje.
quote:
Laat ik het omschrijven als een symbool van de Nederlandse cultuur dan. Ik zie daar geen racisme in.quote:Op zondag 13 oktober 2024 12:37 schreef Alaphilippe_ het volgende:
[..]
De verheerlijking van geweld moeten we inderdaad niet goed praten, maar begrijp je wel de achterliggende reden waarom zulke jongens alsnog Akwasi steunen in zijn houding jegens zwarte piet?
Daarnaast, wat bedoel je met 'publiek figuur'?
Waarom kan je je er niet in vinden?quote:Op zondag 13 oktober 2024 12:40 schreef ISVV het volgende:
[..]
[..]
Laat ik het omschrijven als een symbool van de Nederlandse cultuur dan. Ik zie daar geen racisme in.
Die achterliggende reden heb ik vaak genoeg van ze gehoord, maar ik kan me er niet helemaal in vinden en ik vond het allemaal wat agressief en geforceerd overkomen
Omdat ik denk dat het racisme-probleem in Nederland of het racistische karakter van Zwarte Piet a) niet zo groot is als zij schetsen en b) twee kanten op werkt. Ik vond dat er door Memphis en inderdaad Wijnaldum wel heel erg in de slachtofferrol gekropen werd namens de donkere bevolking.quote:Op zondag 13 oktober 2024 12:41 schreef Alaphilippe_ het volgende:
[..]
Waarom kan je je er niet in vinden?
Misschien niet in de traditionele zin van het woord, maar de discussie omtrent het figuur Zwarte Piet is wel publiek geworden. Dat bedoel ik ermee.quote:
Welke slachtofferrol bedoel je?quote:Op zondag 13 oktober 2024 12:43 schreef ISVV het volgende:
[..]
Omdat ik denk dat het racisme-probleem in Nederland of het racistische karakter van Zwarte Piet a) niet zo groot is als zij schetsen en b) twee kanten op werkt. Ik vond dat er door Memphis en inderdaad Wijnaldum wel heel erg in de slachtofferrol gekropen werd namens de donkere bevolking.
Toch lijkt het mij uiterst interessant waarom zwarten voornamelijk voor voetbal kiezen.quote:Op zondag 13 oktober 2024 12:56 schreef WheeledWarrior het volgende:
Alsjeblieft niet die hele racismediscussie hier zeg. Dat is al vermoeiend genoeg in NWS.
Olympische spelen bestaat veelal uit rijkeluissporten of nichespelletjes die niemand serieus neemt buiten die ene maand in de vier jaarquote:Op zondag 13 oktober 2024 13:09 schreef Nober het volgende:
[..]
Toch lijkt het mij uiterst interessant waarom zwarten voornamelijk voor voetbal kiezen.
Nederland had vijf teams actief op de Spelen van Parijs in die vijf teams (75 personen) zat maar één zwarte. In het voetbal is de verhouding niet 1 op 75.
Hoe kan dat?
Klopt, hij beschuldigde mij ook. Alleen maar omdat het aantal gekleurde mensen in Nederlandse reclame's niet representatief is.quote:Op zondag 13 oktober 2024 12:31 schreef ISVV het volgende:
[..]
Goh, niet verwacht. Ik denk niet dat ik iets racistisch zeg, dat zou ik ook nooit (bewust) doen. Maar volgens mij sta jij hier wel vaker vooraan om mensen te beschuldigen van racisme, dan kan de like-bigrade weer los.
Als ik nu roep dat Oranje uit alleen maar blanke jongens zou moeten bestaan zou ik je gelijk geven, maar denk dat ik nog behoorlijk wat nuance in mijn verhaal aanbreng.
Gevoelige snaar geraakt zie ik.quote:Op zondag 13 oktober 2024 15:28 schreef tong80 het volgende:
[..]
Klopt, hij beschuldigde mij ook. Alleen maar omdat het aantal gekleurde mensen in Nederlandse reclame's niet representatief is.
Ja dat racisten van zichzelf niet weten dat ze racist zijn is een bekend gegeven. Het feit dat je enkel dat laatste als racisme ziet zegt wel genoeg. Moeite hebben met een groep spelers omdat die een standpunt inneemt tegen een erkend racist als Johan Derksen en vervolgens de 'dat mag je niet zeggen' slachtofferrol kiezen, het is heel classic.quote:Op zondag 13 oktober 2024 12:31 schreef ISVV het volgende:
[..]
Goh, niet verwacht. Ik denk niet dat ik iets racistisch zeg, dat zou ik ook nooit (bewust) doen. Maar volgens mij sta jij hier wel vaker vooraan om mensen te beschuldigen van racisme, dan kan de like-bigrade weer los.
Als ik nu roep dat Oranje uit alleen maar blanke jongens zou moeten bestaan zou ik je gelijk geven, maar denk dat ik nog behoorlijk wat nuance in mijn verhaal aanbreng.
Het is juist heel classic om iemand die kritiek heeft op donkere spelers meteen als racist weg te zetten. Dat is erg kortzichtig en zelfs laf. Op basis van wat ik van je gezien heb kom je sowieso niet verder dan de racismekaart trekken.quote:Op zondag 13 oktober 2024 21:37 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Ja dat racisten van zichzelf niet weten dat ze racist zijn is een bekend gegeven. Het feit dat je enkel dat laatste als racisme ziet zegt wel genoeg. Moeite hebt met een groep spelers omdat die een standpunt inneemt tegen een erkend racist als Johan Derksen en vervolgens de 'dat mag je niet zeggen' slachtofferrol kiezen, het is heel classic.
Hier is iemand smerig mad.quote:Op zondag 13 oktober 2024 21:37 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Ja dat racisten van zichzelf niet weten dat ze racist zijn is een bekend gegeven. Het feit dat je enkel dat laatste als racisme ziet zegt wel genoeg. Moeite hebt met een groep spelers omdat die een standpunt inneemt tegen een erkend racist als Johan Derksen en vervolgens de 'dat mag je niet zeggen' slachtofferrol kiezen, het is heel classic.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.U MAD?
Zonder racisme geen racismekaart, het is best makkelijk. Er is maar één ding kortzichtig en laf en dat is vinden dat een speler niet meer opgeroepen moet worden omdat 'hij aanvoerder van het BLM-groepje' was.quote:Op zondag 13 oktober 2024 22:22 schreef ISVV het volgende:
[..]
Het is juist heel classic om iemand die kritiek heeft op donkere spelers meteen als racist weg te zetten. Dat is erg kortzichtig en zelfs laf. Op basis van wat ik van je gezien heb kom je sowieso niet verder dan de racismekaart trekken.
quote:Op zondag 13 oktober 2024 22:36 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Hier is iemand smerig mad.Smerig mad nog wel, het is allemaal wat he boswachtert.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
Dat mag jij vinden, voor mij is dat een belangrijke reden aangezien Oranje voor mij neutraal moet blijven. Ik denk dat ik dat uitgebreid onderbouwd heb. Om daarom nou de racismekaart trekken is erg zwak en zegt meer over hoe jij in het leven staat. Zonder racisme geen racismekaart is ook onzin want nogmaals, types zoals jij zijn bij ieder kritiekpuntje op een donkere speler geneigd om die te trekken.quote:Op zondag 13 oktober 2024 23:45 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Zonder racisme geen racismekaart, het is best makkelijk. Er is maar één ding kortzichtig en laf en dat is vinden dat een speler niet meer opgeroepen moet worden omdat 'hij aanvoerder van het BLM-groepje' was.
Ja goh het is een beetje herhaling van zetten zo, maar zonder racisme dus geen racismekaart. Hoe vaak je me ook zwak, laf, kortzichtig of wat dan ook denkt te moeten noemen. Je kunt onderbouwingen van drie kantjes typen maar dat verandert de kern natuurlijk helemaal niet.quote:Op zondag 13 oktober 2024 23:57 schreef ISVV het volgende:
[..]
Dat mag jij vinden, voor mij is dat een belangrijke reden aangezien Oranje voor mij neutraal moet blijven. Ik denk dat ik dat uitgebreid onderbouwd heb. Om daarom nou de racismekaart trekken is erg zwak en zegt meer over hoe jij in het leven staat.
Komt nog eens bovenop dat ie al even geen klote meer presteert. Maar goed, ga jij maar proberen om mensen continu van racisme te beschuldigen of proberen om ze met one-liners onderuit te halen.
Agree to disagree dan maar? Ik zie het echt anders en we praten inderdaad in een cirkel op deze manier.quote:Op maandag 14 oktober 2024 00:12 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Ja goh het is een beetje herhaling van zetten zo, maar zonder racisme dus geen racismekaart. Hoe vaak je me ook zwak, laf, kortzichtig of wat dan ook denkt te moeten noemen. Je kunt onderbouwingen van drie kantjes typen maar dat verandert de kern natuurlijk helemaal niet.
Laten we er over ophouden hierquote:Op maandag 14 oktober 2024 00:14 schreef ISVV het volgende:
[..]
Agree to disagree dan maar? Ik zie het echt anders en we praten inderdaad in een cirkel op deze manier.
Het is wel heel tegenstrijdig wat je zegt. "Oranje moet neutraal blijven" dus daarmee bedoel je ook dat alle kleuren gelijk behandeld moeten worden lijkt me?quote:Op zondag 13 oktober 2024 23:57 schreef ISVV het volgende:
[..]
Dat mag jij vinden, voor mij is dat een belangrijke reden aangezien Oranje voor mij neutraal moet blijven. Ik denk dat ik dat uitgebreid onderbouwd heb. Om daarom nou de racismekaart trekken is erg zwak en zegt meer over hoe jij in het leven staat. Zonder racisme geen racismekaart is ook onzin want nogmaals, types zoals jij zijn bij ieder kritiekpuntje op een donkere speler geneigd om die te trekken.
Komt nog eens bovenop dat ie al even geen klote meer presteert. Maar goed, ga jij maar proberen om mensen continu van racisme te beschuldigen of proberen om ze met one-liners onderuit te halen.
Ik ga er verder in dit topic niet meer op in; deze discussie kunnen we beter op een andere plek voortzetten.
Met neutraal bedoel ik gewoon géén politieke/activistische uitingen als Oranje, hoe liefdadig ze zogenaamd ook zijn. Denk dat wij een andere definitie van het begrip neutraliteit hanteren.quote:Op maandag 14 oktober 2024 13:11 schreef Middelpunt het volgende:
[..]
Het is wel heel tegenstrijdig wat je zegt. "Oranje moet neutraal blijven" dus daarmee bedoel je ook dat alle kleuren gelijk behandeld moeten worden lijkt me?
En vervolgens is er iemand die zich inzet voor BLM wat er juist over gaat dat zwarte mensen gelijk behandeld moeten worden en dan vind je dat een reden om hem niet meer op te roepen?
Maar BLM staat toch voor precies hetzelfde als waar jij ook voor staat? Namelijk dat oranje neutraal moet blijven en zwarte mensen moeten dus gelijk behandeld worden.
Ik zie dus echt niet in hoe dat een reden kan zijn om hem niet meer op te roepen.
Ik ben er verder totaal niet rouwig om dat hij er niet meer bij zit maar dat heeft er vooral mee te maken dat hij niet (meer) goed genoeg is. Helaas zijn zn vervangers echter ook (nog) niet goed genoeg. Brobbey is al jaren een enorm talent maar breekt nog steeds niet echt door. Zirkzee lijkt een nog groter talent maar bij ManU lijkt het alsof iedereen daar heen gaat er opeens niks meer van kan. Ik zou bijna zeggen, dan maar gewoon Weghorst voorlopig maar met oog op de toekomst is dat natuurlijk ook niet echt een logische keuze.
Ik vind het juist wel prettig dat er bij hoge uitzondering nog wel eens voetballers zijn die uitkomen voor hun eigen mening, of ik het daar nou wel of niet eens mee ben.quote:Op maandag 14 oktober 2024 13:21 schreef ISVV het volgende:
[..]
Met neutraal bedoel ik gewoon géén politieke/activistische uitingen als Oranje, hoe liefdadig ze zogenaamd ook zijn. Denk dat wij een andere definitie van het begrip neutraliteit hanteren.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |