Hij verkiest het in ieder geval boven yoghurt. Of ze andere soorten vla hebben geprobeerd zou ik niet weten.quote:Op zaterdag 14 september 2024 21:51 schreef Hyaenidae het volgende:
Leuke troll Kevin, maar het is technisch onmogelijk dat een kat chocoladevla zou verkiezen boven al het andere zuivel zonder chocola.
hoezo dat? Ik geef dat beest eten en bekommer me ook nog een beetje om zijn gezondheid. Al weet hier blijkbaar niemand waarom het zo is.quote:
Voor als de (bijna zekere) aanname dat ts uit zijn nek lult niet waar blijkt te zijn, goed advies.quote:Op zondag 15 september 2024 17:52 schreef mvdejong het volgende:
Als dit echt is : chocolade is giftig voor katten, en kan al in kleine doses nare gevolgen voor het beest hebben. Stoppen dus.
quote:Op zondag 15 september 2024 17:47 schreef KvanG het volgende:
[..]
hoezo dat? Ik geef dat beest eten en bekommer me ook nog een beetje om zijn gezondheid. Al weet hier blijkbaar niemand waarom het zo is.
Dit is echt. Maar dat beest heeft de afgelopen maanden al tientallen liters van dat spul binnengekregen, dus hij lijkt er tegen bestand te zijn.quote:Op zondag 15 september 2024 17:52 schreef mvdejong het volgende:
Als dit echt is : chocolade is giftig voor katten, en kan al in kleine doses nare gevolgen voor het beest hebben. Stoppen dus.
Misschien die baasjes eens bellen.quote:Op zondag 15 september 2024 18:11 schreef KvanG het volgende:
[..]
Dit is echt. Maar dat beest heeft de afgelopen maanden al tientallen liters van dat spul binnengekregen, dus hij lijkt er tegen bestand te zijn.
Ik wil best iets anders te eten geven, maar ik weet niet wat, gezien hij geen brokken meer eet, geen melk meer drinkt en eigenlijk ook geen enkel vast voedsel.
Dan wordt het dringend tijd voor een bezoekje aan de dierenarts. Het zou bijv. kunnen dat hij grote problemen met zijn gebit heeft waardoor hij niet meer in staat is vast voer te verwerken.quote:Op zondag 15 september 2024 18:11 schreef KvanG het volgende:
[..]
Dit is echt. Maar dat beest heeft de afgelopen maanden al tientallen liters van dat spul binnengekregen, dus hij lijkt er tegen bestand te zijn.
Ik wil best iets anders te eten geven, maar ik weet niet wat, gezien hij geen brokken meer eet, geen melk meer drinkt en eigenlijk ook geen enkel vast voedsel.
TS past af en toe op die kat.quote:Op zondag 15 september 2024 18:16 schreef mvdejong het volgende:
[..]
Dan wordt het dringend tijd voor een bezoekje aan de dierenarts. Het zou bijv. kunnen dat hij grote problemen met zijn gebit heeft waardoor hij niet meer in staat is vast voer te verwerken.
Probeer eventueel eens iets als kipfilet, in kleine stukjes. Dat zou je zowel rauw kunnen proberen, als gekookt. Maar zelfs als het beestje bestand is tegen de chocoladevla krijgt hij niet binnen wat nodig is om (gezond) in leven te blijven. Of is het een buitenkat die bij de buren lekker kattenvoer krijgt en bij jou alleen maar wat dessert komt halen ?
Het is sowieso een buitenkat en vroeger vangde hij nog behoorlijk wat, maar ik heb het idee dat hij niet zo fit is, gezien hij lastig adem haalt.quote:Op zondag 15 september 2024 18:16 schreef mvdejong het volgende:
[..]
Dan wordt het dringend tijd voor een bezoekje aan de dierenarts. Het zou bijv. kunnen dat hij grote problemen met zijn gebit heeft waardoor hij niet meer in staat is vast voer te verwerken.
Probeer eventueel eens iets als kipfilet, in kleine stukjes. Dat zou je zowel rauw kunnen proberen, als gekookt. Maar zelfs als het beestje bestand is tegen de chocoladevla krijgt hij niet binnen wat nodig is om (gezond) in leven te blijven. Of is het een buitenkat die bij de buren lekker kattenvoer krijgt en bij jou alleen maar wat dessert komt halen ?
Er is dus een kans dat hij bij een ander gezin (die mogelijk ook denken dat het hun kat is ;-) ) ook eten krijgt. Je zou hem eens een papieren halsbandje om kunnen doen met de vraag of, als iemand hem ook verzorgt, deze even contact met je op kunnen nemen.quote:Op zondag 15 september 2024 18:19 schreef KvanG het volgende:
[..]
Het is sowieso een buitenkat en vroeger vangde hij nog behoorlijk wat, maar ik heb het idee dat hij niet zo fit is, gezien hij lastig adem haalt.
wat voor pilletjes zijn dat? Kat is sowieso al minstens 8 jaar oud.quote:Op zondag 15 september 2024 18:24 schreef mvdejong het volgende:
[..]
Er is dus een kans dat hij bij een ander gezin (die mogelijk ook denken dat het hun kat is ;-) ) ook eten krijgt. Je zou hem eens een papieren halsbandje om kunnen doen met de vraag of, als iemand hem ook verzorgt, deze even contact met je op kunnen nemen.
Maar dat lastig ademhalen kan een hoop minder prettige oorzaken hebben, en gekoppeld aan het etensprobleem moet hij wel eens onderzocht wordt. Ik heb ook een katertje die vaak wat moeizamer ademhaalde, en dat bleek een lichte niesziekte te zijn, verergerd doordat zijn schildklier op hol was geslagen, wat een niet ongebruikelijk probleem is met een oudere kat. Dagelijks 2 pilletjes en zijn vacht glanst weer en hij wordt weer wat zwaarder.
Dat beestje heeft hyperthyroide, een overactieve schildklier, gewoonlijk veroorzaakt door en goedaaardig gezwelletje op een van de twee lobben van de schildklier. Het is iets wat gewoonlijk optreedt bij katten boven de 10 jaar.quote:Op zondag 15 september 2024 18:25 schreef KvanG het volgende:
[..]
wat voor pilletjes zijn dat? Kat is sowieso al minstens 8 jaar oud.
Het is de oppaskat he. Niet zijn eigen kat.quote:Op zondag 15 september 2024 18:33 schreef mvdejong het volgende:
[..]
Dat beestje heeft hyperthyroide, een overactieve schildklier, gewoonlijk veroorzaakt door en goedaaardig gezwelletje op een van de twee lobben van de schildklier. Het is iets wat gewoonlijk optreedt bij katten boven de 10 jaar.
Naast operatieve verwijdering van de aangetaste lob (met als nadeel dat de andere lob meestal een paar jaar later ook geraakt wordt, en dan is verwijderen niet mogelijk) en bestraling (traumatisch omdat het beestje 2 weken lang in eenzame opsluiting in een kliniek zit, vooral gebruikt voor beestjes die het op een atypische jonge leeftijd krijgen) is medicatie de meest gebruikte behandeling. Dat is gewoonlijk felimazol, een merknaam voor Thiamazole, dat ook voor mensen gebruikt wordt; het grote verschil is dat de dierlijke variant 10 keer zo duur is als de menselijk variant, maar dierenartsen mogen de menselijke variant niet voorschrijven of ze krijgen geen enkele medicijn meer van die producent of importeur. Het moet wel door een dierenarts ingeregeld worden, want te weinig dan werkt het niet goed, en teveel kan dodelijk zijn. Mijn jochie krijgt nu 5 mg 's ochtends en 2,5 mg 's avonds, want 2 x 2,5 was niet voldoende, volgende week weer bloedprikken om te kijken of we nu de juiste dosering hebben.
Maar er kan nog iets heel anders aan de hand zijn, en op deze leeftijd is een professionele diagnose echt wel belangrijk.
Dan kan hij met de baasjes overleggen over de te volgen stappen.quote:Op zondag 15 september 2024 18:35 schreef maily het volgende:
[..]
Het is de oppaskat he. Niet zijn eigen kat.
Wat zou jij ervan vinden dat jouw kattenoppas jouw katten chocoladevla geeft?quote:Op zondag 15 september 2024 18:36 schreef mvdejong het volgende:
[..]
Dan kan hij met de baasjes overleggen over de te volgen stappen.
Mijn eerste post was : "Stoppen dus" !quote:Op zondag 15 september 2024 18:39 schreef maily het volgende:
[..]
Wat zou jij ervan vinden dat jouw kattenoppas jouw katten chocoladevla geeft?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |