Raar, je zou zeggen wat maakt het de rederij uit hoe je verder reist.quote:Op vrijdag 13 september 2024 18:27 schreef sigme het volgende:
Om onduidelijke redenen *moest* je met een auto (of brommer of motorfiets) reizen. Mee de boot op. Dat had van mij dan weer niet zo nodig gehoeven, ik had terugtreinen leuk gevonden, maar dat was geen optie dus. Enfin, we namen de auto mee naar de boot, op de boot en zijn per auto teruggereisd.
Dat maakt de rederij ook niet uit; de eis is een gevolg van de eis van de haven. De haven in Gent staat geen loslopend wild toe, en heeft als regel dat 'los volk' op eigen gemotoriseerd vervoer onder begeleiding van de bemanning over het terrein beweegt. Andere havens hebben andere regels, en dan hoef je bijvoorbeeld niet met je auto aan boord.quote:Op vrijdag 13 september 2024 18:52 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Raar, je zou zeggen wat maakt het de rederij uit hoe je verder reist.
Maar ja, die vrachtboot voer nou eenmaal naar Göteborg dus we waren er ruim tien jaar nadat ze daar onze auto opbraken toch weer terug. Deze keer dan maar een sjieker hotel. Tip van @fietsiequote:Op vrijdag 30 november 2012 17:26 schreef sigme het volgende:
Het bezoek aan Goteborg was geen onverdeeld succes. Mijn tedergeliefde is van plan om nooit weer in Zweden te komen. Op de heenreis is daar onze auto opengebroken. Wat spullen gejat. Niks onoverkomelijks, hoewel het jammer was dat we die sneeuwkettingen kwijt waren want die hebben we niet ter plaatse kunnen vervangen en waren best handig geweest.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.I'm surrounded by morons!
TRV plannen/geboekt 2025:Zuid-Amerika, Nederland, Chicago, Washington, Nederland, Kroatië, Slovenië, roadtrip Europa, Seoul
TRV 2024:Nederland, UK, Nederland, Denemarken, UK, Nederland, Noord-Noorwegen, Nederland, Atlanta
TRV 2023: Bangkok, Los Angeles, Nederland/Belgie, Denemarken, Noord-Noorwegen, Londen, Thailand, Nederland, Gdansk, Nederland, Japan
Op de foto in post #3 zie ik graafmachines, dit is Volvo Construction Equipment en valt onder Volvo Group (net als Volvo Trucks en Volvo Penta). Is volgens mij gewoon een zelfstandig Zweeds bedrijf dat niets meer te maken heeft met de Volvo personenauto's, die laatste is in Chinese handen.quote:Op vrijdag 13 september 2024 20:12 schreef Molo het volgende:
Weinig Zweeds meer aan de autotak van Volvo sinds de Chinezen het kochten.
Ontzettend leuk verslag en foto's, ook nog nieuwe leuke plannen in de maak?
Fijn hotel wel moet ik zeggen, ik zit daar ook vrijwel altijd als ik in Göterborg ben. In het gebouw er tegenover (de werf zeg maar) was jarenlang in Oktober een bierfestival (Allin Beerfest) met brouwerijen uit de hele wereld. Helaas is het nu verplaatst naar de stad (aan de overkant van het water) in het centrum, helaas toch minder sfeer daar qua locatie.quote:Op vrijdag 13 september 2024 19:21 schreef sigme het volgende:
Aan Göteborg, en dan met name het haventerrein, hebben wij geen beste herinneringen.
[..]
Maar ja, die vrachtboot voer nou eenmaal naar Göteborg dus we waren er ruim tien jaar nadat ze daar onze auto opbraken toch weer terug. Deze keer dan maar een sjieker hotel. Tip van @:fietsie
[ afbeelding ]
Buitenkant
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Binnenkant
[ afbeelding ]
Lobby/ zitruimte voor gasten.
Alwaar we een duur wijntje dronken. Duur want Zweden, niet want sjieke wijn
[ afbeelding ]
Er was ook een maquette. Ik ben dol op maquettes.
Volgende ochtend hadden ze hier een zo fabuleus ontbijt dat ik er geen foto's van heb. Compleet met op verzoek wafels en of pannekoekenbakkende kok en alles wat je maar kon verzinnen. Ik heb het eer aangedaan
![]()
Afvaart was ergens eind van de middag en we waren de volgende avond in Göteborg; dus een uurtje of 26 ofzo.quote:Op dinsdag 17 september 2024 11:25 schreef MaJo het volgende:
Tof verslag! Ik hou wel van dit soort tripjes. Alle drie de steden zijn ook zeker een bezoekje waard
Hoe lang heb je nu precies op de boog gezeten?
Dat is best snel! Waar gaat de volgende reis heen?quote:Op dinsdag 17 september 2024 17:54 schreef sigme het volgende:
[..]
Afvaart was ergens eind van de middag en we waren de volgende avond in Göteborg; dus een uurtje of 26 ofzo.
Komend vrachtboottripje wordt iets langer, dat is 4 dagen & nachten.
Spanje meen ikquote:Op dinsdag 17 september 2024 23:12 schreef MaJo het volgende:
[..]
Dat is best snel! Waar gaat de volgende reis heen?
Ik ben aan het oefenen. Noorse kustwateren in de winter ging best goed met een soort extra sterke primatours (online besteld met Belgisch recept). En gember capsules.quote:Op woensdag 18 september 2024 08:21 schreef sigme het volgende:
Spanje inderdaad; de verre stop van deze haltes:
[ afbeelding ]
Dat is het fraaie stadje Vigo.
Begin november gaan we die kant op. Over de Golf van Biskaje.
Dus dat van die zeeziekte @:cat-astrophe ben ik ook wel een beetje benauwd voor
Oh, ik was niet van het bestaan op de hoogte.quote:Op woensdag 18 september 2024 12:16 schreef Cat-astrophe het volgende:
[..]
Ik ben aan het oefenen. Noorse kustwateren in de winter ging best goed met een soort extra sterke primatours (online besteld met Belgisch recept). En gember capsules.
Komend jaar transatlantisch. Nog spannender , want veel zeedagen achter elkaar.
Op een groot cruiseschip met stabilisatoren. En hut laag op de boot (tikje meer naar voren dan wenselijk, maar tof balkon).
Dan ga ik bij de huisarts vragen om scopolamine pleisters. Amerikanen zweren erbij. Een maal per drie dagen achter je oor plakken en klaar ben je. Met kans op duizeligheid en slaperigheid en wat andere bijwerkingen, dat wel. Dus ik wil een extra oefenpleister die ik al eens kan uittesten.
Er is van alles! Bij voorbeeld ook armbandjes. Dingen met drukpunten.quote:Op woensdag 18 september 2024 12:19 schreef sigme het volgende:
[..]
Oh, ik was niet van het bestaan op de hoogte.
Gezien mijn evenwichts-geschiedenis durf ik dat soort dingen ook niet aan, maar niet verkeerd om te weten dat het bestaat.
Waarom vlieg je dat nietquote:Op woensdag 18 september 2024 12:16 schreef Cat-astrophe het volgende:
[..]
Komend jaar transatlantisch. Nog spannender , want veel zeedagen achter elkaar.
Joh, vliegen? Wasdaquote:Op donderdag 19 september 2024 13:36 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Waarom vlieg je dat niet
Want je maakt vast geen boeiende stops onderweg en de ervaring van het varen zo lang in het niets is ook niets, zeker als je lichaam er niet tegen kan.
De regels zijn per haven, niet per boot (en niet per rederij of per land).quote:Op donderdag 19 september 2024 13:37 schreef bianconeri het volgende:
Prachtige reis! Leuk om eens te doen.
Tja de regel met voertuig zal ook nog wel met andere regels te maken kunnen hebben. Dat het een vrachtschip is en dus geen losse passagiers mag vervoeren.
Mijn 1e zin is letterlijk een vraagquote:Op donderdag 19 september 2024 15:31 schreef Cat-astrophe het volgende:
[..]
Joh, vliegen? WasdaNooit van gehoord!
O, toch wel (ook daar word ik misselijk in zonder pillen maar je moet wat als je ergens wil komen).
Misschien houd ik, ondanks dat ik misselijk kan worden, van bootreizen? Lijken mij die eindeloze zeedagen fantastisch rustgevend? Heb ik er vertrouwen in de de medicatie blijft doen wat hij tot dusver doet?
En met zes stops onderweg, ondermeer op Barbados, de Dominicaanse republiek en Mallorca, klaag ik niet over saaiheid.
Tip: niet meteen van alles aannemen, maar eerst vragen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |