.Goedendag
Een tijd terug zat ik in de trein richting huis. Bij het uitstappen vroeg een conducteur mij wat, aangezien ik moe was van de werkweek en sociale activiteiten besloot ik deze vraag te negeren. Bij de liften kwam er een andere collega van de NS naar mij toe en die versperde mij de weg. Op de vraag of ik was staande gehouden kreeg ik een nee te horen dus ik ging weer door naar de lift waarna de conducteur in kwestie mij bij de kraag.
Wetend dat er in de kranten speelt dat conducteurs met geweld te kampen krijgen besloot ik er niet op te reageren uit zelfverdediging waarna ik twee tikken op mijn gezicht kreeg.
Ik besloot daarna de politie belde en een andere collega van de NS pakte mijn telefoon af en verstopte mijn telefoon. Deze verkondigde daarna dat zijn bodycam aan het filmen was dus ik dacht dat zit wel goed.
Anyway ik kreeg mijn telefoon na veel moeite terug en belde de politie, toen de politie kwam legde ik alles uit. De agent in kwestie legde uit dat ik geen aangifte kon doen. En ik moest mee naar het bureau omdat ik de conducteur mishandeld zou hebben (ik ben niet dom, met de media aandacht die ze krijgen zou zelfverdediging al gespind worden als mishandeling dus heb die vent die twee keer zo groot als mij is en breed met geen vinger aangeraakt).
Anyway volgende ochtend verhaal nog een keer uitgelegd aan de rechereurs bij het verhoor en na een kwartier mocht ik naar huis. Aangegeven dat ik juist mishandeld was en dat de beelden van de bodycam missen. Op de beelden van het station was wel iets te zien (dat ik bijv een soort van duw krijgt maar niet erg aantoonbaar wat er gebeurde)
Nu ben ik niet van suiker. Twee tikken in mijn gezicht ben ik wel wat gewend en de politie doet toch niks met aangiftes. Tot ik afgelopen weekend een brief kreeg dat het OM een strafschikking wilt uitvoeren en anders naar de politierechter. Voor mijn werk bij de overheid zou ik dan geen VOG meer kunnen aanvragen en het voelt erg verkeerd om mishandeld te worden en dan zelf mishandeld te worden terwijl er zelfs bewijsmateriaal (waarschijnlijk) is vernietigd.
Mijn vraag aan FOK! is wat zou jullie advies zijn? En dan ook aan de juristen die hier rond lurken.
edit: OP terug gezet.