Kijk vooral ook of de BSO bij jouw school komt. Hier is de keuze niet reuze zegmaar. BSO van school zelf (wel fijn, want ze blijven gewoon in het gebouw) en sinds de meivakantie nog een externe, kleinschalige partij.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 13:21 schreef Bami het volgende:
De BSO die mijn voorkeur heeft accepteert pas inschrijvingen vanaf 3 jaar. Maakt wel dat ik twijfel of ik dan niet op meerdere plekken moet inschrijven net als met het KDV? Gedoeoeoe.
Was dat een bewuste keuze van jullie geweest of is het jullie niet aangeboden? Hier was ook het taalbegrip laag op de test.quote:Op donderdag 17 oktober 2024 22:54 schreef Bottoms_up het volgende:
@:LauriLynne idd nog geen audiologisch onderzoek gehad. Ze heeft twee keer een test gehad (schlichting). Begrip was prima. Productie was zoals verwacht een drama omdat ze niet meewerkte. Nu nog doet ze alleen waar ze zin heeft. Story of her life![]()
Uitlokken werkt tot nu toe alleen met woorden die ze al kent. Vandaag deed de logopediste echt haar best, met veel geduld. En Maggie keek telkens met een klein lachje op naar mij. Leek op een bepaald moment alsof ze mij wilde laten weten hoe sneu ze het vond![]()
@:Komkommerschijfje, als je nog inzichten hebt zijn die altijd welkom!
Het is nog niet aangeboden. Ik ga volgende week vragen of het niet eerder kan.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 22:44 schreef LauriLynne het volgende:
[..]
Was dat een bewuste keuze van jullie geweest of is het jullie niet aangeboden? Hier was ook het taalbegrip laag op de test.
Maggie klinkt als een dame met een goed gevormde eigen mening.
Alsof ik over F. lees.quote:Op zaterdag 19 oktober 2024 09:19 schreef Bottoms_up het volgende:
[..]
Het is nog niet aangeboden. Ik ga volgende week vragen of het niet eerder kan.
Een eigen mening heeft ze ja![]()
Donderdag is de logopediste een half uur bezig geweest om haar het woord bal te laten zeggen. Zou ook een nieuw woord zijn. Niks. Gisteren dacht ik ff door te pakken dus ik hou een bal voor haar: "wat is dit?" Maggie zonder pauze: "Bal".
Ik heb t maar gefilmd voor volgende week
Ik wil enkel haar gehoor laten checken en daarna is gewone logopedie goed genoeg voor mij. Ze is in september pas voor de eerste keer gegaan. Dit was de 6de sessie waarbij de eerste 3 intake en testen waren. Er is nog geen band, ze voelt zich niet vrij genoeg om te praten. Het gaat met kleine stapjes beter.quote:Op zaterdag 19 oktober 2024 13:37 schreef Komkommerschijfje het volgende:
Ik zou toch aansturen op eerder onderzoek, inderdaad. Toen ik nog in de praktijk werkte en zag dat een kind helemaal niets deed of kon met mijn aanbod en dat na een aantal weken / verschillende aanpakken, besprak ik gelijk met ouders dat we onderzoek op een andere locatie konden overwegen. En dat de mensen daar goed mee zouden kunnen kijken en denken met het vervolg. Is altijd goed gegaan qua gesprek. Ik vind het juist je kracht als professional als je ook aan durft te geven dat je op dat moment niet verder komt of handelingsverlegen bent. Het is bij mij op 1 hand te tellen geweest, maar iedere keer leverde eerst onderzoek bij een gespecialiseerd centrum wel echt goede informatie op waar we mee verder konden. Het AC kan ook meedenken over bepaalde behandelmethodes, bijvoorbeeld bij forse spraakproblematiek.
Nu testte ik zelf wel altijd de kinderen op talig vlak als ik daar twijfels over had of als daar een hulpvraag lag, is me ook nog nooit gebeurd dat ik daar een totaal ander kind zag dan tijdens vrijere momenten. Band opbouwen is gewoon zo belangrijk.
@:Bottoms_up: werkt jullie logo aan tafel met Maggie of op de grond? Vond ik zelf bij die kleintjes ook altijd zoveel verschil maken. En wat voor aanbod heeft ze qua materiaal? Veel concreet spul of plaatjes?
Het onderzoek viel mij erg mee. We zijn er een paar uur mee zoet geweest.quote:Op zaterdag 19 oktober 2024 17:01 schreef Bottoms_up het volgende:
[..]
Ik wil enkel haar gehoor laten checken en daarna is gewone logopedie goed genoeg voor mij. Ze is in september pas voor de eerste keer gegaan. Dit was de 6de sessie waarbij de eerste 3 intake en testen waren. Er is nog geen band, ze voelt zich niet vrij genoeg om te praten. Het gaat met kleine stapjes beter.
Tot nu toe enkel aan tafel. Vorige keer wilde de logo op de grond maar maggie weigerde. Het is al een hele stap dat ze zelf aan tafel wil zitten en niet op mijn schoot.
Ik verwacht ook dat als ze er niet uitkomt ze eerst binnen de praktijk op zoek gaat naar ervaringen en eventueel een andere aanpak. Het is een grote praktijk met meerdere locaties. Vraag ik dan teveel?
De rest van haar ontwikkeling gaat prima. Uit de SNEL-test komt "geen bijzonderheden" als resultaat.
Nu zal ik vast zo'n ouder zijn die de problemen van haar kind niet kan inzien. Ik wil haar graag helpen als ze zich dan beter kan uitdrukken en dat helpt met frustratie.
Maar ik merk wat weerstand om nu al nog verder te gaan. Ze had het over kentalis en werken in groepjes en taalbad en zo. Ik laat haar voorlopig liever bij haar vrienden van het kdv spelen.
En alleen gehoor testen is ook genoeg in dit geval, hè. Ik denk dat je mijn ‘verder onderzoek’ verkeerd geïnterpreteerd hebt.quote:Op zaterdag 19 oktober 2024 17:01 schreef Bottoms_up het volgende:
[..]
Ik wil enkel haar gehoor laten checken en daarna is gewone logopedie goed genoeg voor mij. Ze is in september pas voor de eerste keer gegaan. Dit was de 6de sessie waarbij de eerste 3 intake en testen waren. Er is nog geen band, ze voelt zich niet vrij genoeg om te praten. Het gaat met kleine stapjes beter.
Tot nu toe enkel aan tafel. Vorige keer wilde de logo op de grond maar maggie weigerde. Het is al een hele stap dat ze zelf aan tafel wil zitten en niet op mijn schoot.
Ik verwacht ook dat als ze er niet uitkomt ze eerst binnen de praktijk op zoek gaat naar ervaringen en eventueel een andere aanpak. Het is een grote praktijk met meerdere locaties. Vraag ik dan teveel?
De rest van haar ontwikkeling gaat prima. Uit de SNEL-test komt "geen bijzonderheden" als resultaat.
Nu zal ik vast zo'n ouder zijn die de problemen van haar kind niet kan inzien. Ik wil haar graag helpen als ze zich dan beter kan uitdrukken en dat helpt met frustratie.
Maar ik merk wat weerstand om nu al nog verder te gaan. Ze had het over kentalis en werken in groepjes en taalbad en zo. Ik laat haar voorlopig liever bij haar vrienden van het kdv spelen.
Qua zelfstandigheid mogen we niet klagen. Ze verschoont tegenwoordig meestal zichzelf. Inclusief poep uit de luier in de wc gooien. Ze komt ons gelukkig wel even halen als dat misgaat![]()
En vaak is dat niet. Ze poept meer dan de helft van de keren op de wc.
Hmm, lastig te zeggen. Als je met je 2-jarige bij het CB komt en je aangeeft dat je kind letterlijk nog niet spreekt, dan wordt er hopelijk wel aangegeven dat eerst testen wenselijk is. Ook als ouders zeggen dat het kind alles begrijpt, want dat is soms echt wel lastig in te schatten.quote:Op zaterdag 19 oktober 2024 19:19 schreef LauriLynne het volgende:
[..]
Het onderzoek viel mij erg mee. We zijn er een paar uur mee zoet geweest.
Er werden hier 4 dingen bekeken tijdens het onderzoek. De taalontwikkeling, de algemene ontwikkeling, de cognitie en het gehoor.
Ik snap dat zonder verder onderzoek je terugschrikt voor verdere stappen.
Hier kwam behalve een taalachterstand uit de de overige zaken normaal waren (zover te testen bij 2,5 jaar).
Hier zijn we op het consultatiebureau geweest deze week. Ik begin een beetje beter te begrijpen sommige daarover niet zo positief zijn, laat ik het zo zeggen.
We kwamen extra voor de taalontwikkeling. Ik had niet het gevoel dat ze het verslag van het audiologisch centrum echt gelezen hadden. Reageerde weinig op wat ik zei. En kwamen met nogal afgezaagde adviezen.
Komkommer weet jij waar het verschil vandaan komt dat sommige kinderen eerst uitgebreid getest worden en andere kinderen direct worden doorverwezen naar logopedie? Gaat dat op inschatting van de verwijzend arts? Zijn dat regionale verschillen in aanpak?
Ik snap jouw rant maar soms hebben mensen bepaalde ervaringen met de zorg. En dat zie ik dan heel breed. Dan word je soms iets voorzichtiger. Ik geloof echt in de goede bedoelingen van de meeste mensen. Maar het hangt er echt vanaf wie je treft. Je hoort in de omgeving ook veel verhalen van labeltjes en problemen op school. Hier op fok zijn er ook een aantal voorbeelden.quote:Op zondag 20 oktober 2024 07:54 schreef Komkommerschijfje het volgende:
[..]
En alleen gehoor testen is ook genoeg in dit geval, hè. Ik denk dat je mijn ‘verder onderzoek’ verkeerd geïnterpreteerd hebt.
Meestal beginnen ze daar ook mee. Dat is het minst tijdrovend en levert vaak al goede info op. Heeft het kind een voldoende gehoor om tot normale taalontwikkeling te kunnen komen? Even los van eventueel aanwezige taalontwikkelingsstoornis, maar die diagnose komt pas veel en veel later (na een half jaar logopedie geen tot geringe vooruitgang, blijvende lage scores op taaltesten, communicatief onvoldoende of beperkt redzaam richting anderen).
Ik vind het jammer dat ‘verder onderzoek’ regelmatig opgevat wordt als ‘er is iets aan de hand met mijn kind’. Nee, dat zeg ik helemaal niet. Ik opper het, omdat ik uit wil sluiten dat een gemist gehoorprobleem (en dat gebeurt echt vaker dan je denkt, vooral bij kinderen die om de haverklap verkouden zijn en niet jammeren bij oorpijn en oorontstekingen) invloed heeft op die zo belangrijke eerste jaren. Hier wordt de basis gelegd, zo jammer als een gemist gehoorverlies hier debet aan is. Ik zie dagelijks wat dit nu doet voor leerlingen op mijn school. Sommigen hebben een fors gehoorverlies van meer dan 50 dB en die hebben last van blijvende taalproblemen. En nee, waarschijnlijk is dit niet aan de hand bij Maggie, maar dan heeft er in ieder geval iemand anders met goede kennis meegekeken. Op het CB en bij de huisarts kan dat echt niet. En ik kan zelf ook geen gehooronderzoek afnemen, ik heb geen geluidsdichte ruimte en allerlei geavanceerde apparatuur tot mijn beschikking. En als de logopedist op het AC andere bijzonderheden / opvallendheden ziet waarvan hij/zij denkt dat er verder gekeken moet worden, dan wordt dat gewoon besproken.
Sorry voor mijn rant en het is niet negatief bedoeld, maar ik schrik er soms van dat ouders gelijk gaan steigeren als je het woord ‘onderzoek’ of ‘test’ laat vallen. Dan is er toch ergens in de maatschappij echt iets mis gegaan de afgelopen jaren en jaren. Probeer sommige dingen eens los te zien van het schoolsysteem, a.u.b.. Ik (en ik durf te zeggen: haast al mijn collega’s) ben er niet op uit om maar gewoon voor de lol te testen. Nee, wij hebben vier jaar gestudeerd om in te schatten of we zelf voldoende kunnen betekenen of dat we hulp van meer gespecialiseerde mensen nodig hebben.
Verkoudheid hóéft niet samen te hangen met gehoorverlies en taal-spraakproblemen (lees: een achterstand), maar het is vaak een van de makkelijkste dingen om uit te sluiten / te bevestigen of eventueel gebrek aan spreken verklaard kan worden door (tijdelijk) gehoorverlies. Ik heb ook leerlingen op school die door de neonatale gehoorscreening zijn geglipt, maar die toch een probleem in het binnenoor blijken te hebben, waardoor het gehoor langzaam maar zeker achteruit gaat. Of er is een plotseling medisch, ernstig probleem waardoor er ernstig gehoorverlies optreedt als het kind al geboren is. Dat zijn allemaal zaken die nauwelijks voorkomen, gelukkig maar, maar gehoor is vaak een rode vlag en dus een makkelijke om mee te nemen in je diagnostiek.quote:Op zondag 20 oktober 2024 10:55 schreef Bottoms_up het volgende:
[..]
Ik snap jouw rant maar soms hebben mensen bepaalde ervaringen met de zorg. En dat zie ik dan heel breed. Dan word je soms iets voorzichtiger. Ik geloof echt in de goede bedoelingen van de meeste mensen. Maar het hangt er echt vanaf wie je treft. Je hoort in de omgeving ook veel verhalen van labeltjes en problemen op school. Hier op fok zijn er ook een aantal voorbeelden.
Ik wil haar eerst een kans geven om een band op te bouwen met Maggie voor we verder kijken en dan verwacht ik dat ze het ook een kans geeft. En dan doorverwijzen op basis van de resultaten (of gebrek daaraan). Ik weet niet welke soorten aanpak er zijn maar ik denk dat het zou helpen om tijdens het spel minder proberen uit te lokken. Als ze het doorheeft maakt ze er net een spel van iets niet te doen. Ze heeft graag de regie en doet het liefst alles op haar voorwaarden. Maar goed, het is niet mijn vakgebied.
Het zou mooi zijn als iemand een thuistest zou ontwikkelen voor kinderen die niet zo snel meewerken. En dan filmen ofzo. Zou een hoop tijd schelen![]()
Zelf had ik gehoor niet zo op de radar, misschien is dat een blinde vlek geweest. Mijn oudste was een orenkind met de hele tijd oorontstekingen. Dan was hij dagen uit de running met hoge koorts. En dan vond de KNO arts buisjes nog geen must met 10-15 dB gehoorverlies, de keuze werd bij ons gelegd. We hebben het toch gedaan, tweemaal zelfs. Maggie is regelmatig verkouden maar zelden echt ziek. Misschien hebben we dan foutief aangenomen dat het geen issue was.
Genoeg dingen die je kan doen:quote:Op maandag 21 oktober 2024 10:50 schreef DjVero het volgende:
Wat doen jullie met de kleine zo met de herfst- en wintermaanden in het vooruitzicht? Met de zomer ga ik er regelmatig op uit; parkje, diertjes kijken, spelen in de tuin, naar een speeltuin, fietsen, het bos in, etc. etc. maar dan is het lekker weer en bovenal droog.
Dat is nu anders. Ik merk dat ik een beetje 'opgehokt' zit met haar; ik weet niet zo goed wat te doen binnen. Verder dan tekenen, liedjes luisteren of met een bal spelen kom ik niet echt. Bovendien zijn dat activiteiten die ze na een kwartiertje wel zat is. En ik ook. Daarnaast merk ik dat ze haar baby-speelgoed een beetje aan het ontgroeien is, hoewel ze dat zelf nog niet echt lijkt te accepteren.....
Tips om leuke dingen doen te doen ín het huis? Ze is 2,5.
Ja of peuter zwemmen. Bij ons mag je daarna ook nog vrij zwemmenquote:Op maandag 21 oktober 2024 12:22 schreef Morgane89 het volgende:
Of een leuke groepsles gaan doen, iets als peutergym of muziek op schoot?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |