abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_213890280
OP van @tong80

quote:
De langverwachte rechtszaak van Ali B, die twee dagen duurt, begint woensdag in Haarlem. De rapper en voormalig coach van the Voice of Holland wordt verdacht van twee verkrachtingen en twee aanrandingen van in totaal drie vrouwen. Wat kunnen we verwachten en wat hangt hem boven het hoofd als de rechter hem veroordeelt?


Alexander van Eenennaam, Raymond Boere 11-06-24, 20:30

Waar wordt Ali B precies van verdacht?
De aanklacht tegen Ali B is grofweg in drie delen te splitsen. De ‘oudste’ zaak is die van zangeres Ellen ten Damme. In het voorjaar van 2014 was zij met Ali in Marokko voor het tv-programma Ali B en de muziekkaravaan. Daar zou de rapper ’s nachts haar kamer zijn binnengedrongen en Ten Damme tot seks hebben gedwongen. De zangeres heeft daarover wel verklaard bij de politie, maar deed geen aangifte. Desondanks ging het Openbaar Ministerie over tot vervolging.

De tweede aanklacht in chronologische volgorde is de aanranding, op 29 mei 2018, van zangeres Jill Helena. In 2013 haalde zij in the Voice of Holland als pupil van Ali de finale. De rapper zou haar in 2018 in een auto hebben meegenomen naar een afgelegen bospad en haar daar hebben gedwongen tot ‘ontuchtige handelingen’.

Bij de derde vrouw, een destijds 20-jarige muzikante die aanwezig was bij een schrijverskamp, gaat het om zowel een aanranding als een verkrachting. Zij vertelde daar in januari 2020 over in de uitzending van het onlineprogramma Boos van Tim Hofman. Zij had orale seks met een andere artiest op het moment dat Ali B zonder toestemming zijn vingers in haar stak. Later had ze ook orale seks met Ali B. Dat gebeurde volgens haar nadat hij maar bleef aandringen, ze wilde ‘er vanaf zijn’.

Wat mogen we verwachten van de rechtszaak?
Op de eerste dag komen de feiten op tafel. De rechters bespreken met Ali B minutieus de aangiftes en zullen hem aan de tand voelen over wat er allemaal is gebeurd. Ook de slachtoffers krijgen de gelegenheid iets te zeggen. Naar verwachting maakt het Openbaar Ministerie aan het einde van de dag bekent welke straf ze tegen B. eisen. Donderdag, de tweede procesdag, voert advocaat Bart Swier van Ali B zijn verdediging en krijgt Ali B aan het einde van de zitting het laatste woord.

Bart Swier, advocaat
De rapper zal zowel woensdag als donderdag ingaan op vragen van de rechtbank. Tot nu toe heeft hij de aantijgingen ontkend, maar in de rechtbank zal hij voor het eerst in detail treden. Ook zal hij volgens zijn advocaat Swier journalisten te woord staan. ,,Ali B ontkent nog steeds alle beschuldigingen en zal daarover ook uitgebreid verklaren tijdens de zitting en ingaan op alle vragen van de rechters. Ali B wil graag zijn verhaal doen. Zijn stem en beelden mogen worden opgenomen en uitgezonden. Ook loopt hij voor geen enkele journalist weg.”

Niet alleen het verhaal van Ali B komt aan bod, ook het vermeende slachtoffer Jill Helena zal haar kant van het verhaal vertellen. Volgens slachtofferadvocaat Sébas Diekstra heeft ze het zwaar in de aanloop naar het proces. ,,Jill is ontzettend gespannen en ziet enorm op tegen de rechtszaak. Ondanks haar inspanningen om rustig te blijven, heeft ze al weken last van hevige hartkloppingen”, aldus Diekstra. ,,Toch is ze vastbesloten om door te zetten. Ze beseft hoe belangrijk het is om haar verhaal te doen. Ze hoopt dat dit voor haar eindelijk de afsluiting zal zijn van iets waar zij al jaren mee worstelt.”

Ellen ten Damme is niet aanwezig bij de rechtszaak. Zij hield het bij een verklaring bij de politie. Daarmee steunt zij andere slachtoffers, maar mengt ze zich niet actief in het proces.



Wat hangt Ali B boven het hoofd als de rechter hem veroordeelt?
Wanneer de rechters hem schuldig bevinden aan verkrachting, dan wordt het sowieso een gevangenisstraf. De wet schrijft voor dat een taakstraf bij zo’n ernstig vergrijp niet opgelegd mag worden. Al zijn er rechters die deze regel in het verleden hebben omzeild, door één dag cel op te leggen in combinatie met een taakstraf. De maximumstraf voor verkrachting is twaalf jaar, maar dan gaat het om de zwaarste omstandigheden. Mocht Ali B worden veroordeeld, dan zal het er voor wat betreft de zwaarte van de straf ook van afhangen hoeveel van de aanklachten wettelijk en overtuigend worden bewezen. De uitspraak is vooralsnog voorzien voor 27 juni.

https://www.ad.nl/show/al(...)verwachten~a408d025/

'Later had ze ook orale seks met Ali B. Dat gebeurde volgens haar nadat hij maar bleef aandringen, ze wilde ‘er vanaf zijn’.' :? Nou voorhuid dan. Omdat jij het bent. :{

Update 12-6, eerste zittingsdag

quote:
Ali B is iemand "die meteen zijn tong in je bek steekt en denkt dat je dat leuk vindt", zo luidde de verklaring van zangeres Ellen ten Damme die vandaag in de rechtbank werd voorgelezen. De artiest wordt er door meerdere vrouwen van beschuldigd dat hij hen ongevraagd zoende en betastte en niet luisterde als ze vroegen om daarmee te stoppen.

B erkende "een flirt" te zijn, maar zei dat hij "nooit iets zou doen tegen iemands zin". Volgens de rapper ontstond rondom de BOOS-uitzending over seksuele misstanden bij The Voice "een onzichtbare schandpaal" in de samenleving, waarbij iedereen "iets wilde doen".

Daarmee verklaart hij de melding van Ten Damme. "Ik wil niet Ali Herhali zijn, maar tot die BOOS-uitzending heb ik nog nooit zoiets gehoord en ik heb met duizenden vrouwen gewerkt."
Twee aangiftes, één melding

Ali Bouali stond vandaag terecht voor twee aanrandingen en twee verkrachtingen. Van zangeres Ellen ten Damme ligt er een melding van een verkrachting in 2014 in Marokko. Jill van Leeuwen (artiestennaam Jill Helena), oud-kandidaat van The Voice of Holland, heeft aangifte gedaan van een aanranding in 2018 in Amsterdam. Daarnaast draait de zaak, die morgen verder gaat, om een aangifte van aanranding en verkrachting in Heiloo in 2018.

Over Jill van Leeuwen zei Ali B dat hij met haar "een stiekeme affaire" en "een liefdevolle band" had sinds haar deelname aan The Voice in 2013. De zangeres verklaarde echter dat de rapper haar in 2018 in het Amsterdamse Bos aanrandde in een auto. Ze zou meerdere keren hebben gezegd: "Ali, dit gaan we niet doen", maar uiteindelijk aan zijn druk hebben toegegeven.

'Jij duldt geen nee'


Van Leeuwen kwam aan het einde van de dag zelf aan het woord in de rechtbank. "Jij duldt geen nee", sprak ze. Hierbij refereerde ze ook aan de verzoeken van B om een mediationgesprek. "Je hebt me daar meerdere keren om gevraagd. Ik heb het overwogen, maar ik twijfelde aan de oprechtheid van je intenties. Ook de 'nee' die ik tegen de mediation heb gezegd, accepteerde je niet. Je wilde er een 'ja' van maken."

"Jill, ik weet echt niet hoe dit kan", reageerde de rapper. "Ik ben nooit agressief tegen jou geweest." Hij vroeg haar opnieuw om mee te doen aan mediation. "Open die deur voor het gesprek, geef het een kans."
'Surrealistisch'

Ten Damme was vandaag zelf niet aanwezig in de rechtbank. Haar verklaringen werden voorgelezen door de rechter. Ze zei dat ze op haar hotelkamer in Marokko was overvallen door de rapper, rondom de opnames voor Ali B en de Muziekkaravaan. "Binnen twee tellen was zijn broek uit, hij had een stijve lul en probeerde binnen te dringen." De zangeres kon B naar eigen zeggen van zich afduwen.

"Dit is niet alleen niet gebeurd, dit is onwerkelijk", zei B over het verhaal van Ten Damme. "Ik vind het surrealistisch."

Van een derde vrouw werd een verklaring voorgelezen naar aanleiding van haar aangifte over een aanranding en verkrachting op een schrijverskamp in Heiloo in 2018. Volgens de rapper, die dit ontkent, is de vrouw "mentaal kwetsbaar". Ook haar heeft hij gevraagd een mediationtraject aan te gaan. "Niet om vervolging te voorkomen, maar omdat het ook niet goed is voor haar wat er is gebeurd."
Lachen om tranen

Ali B werd tijdens de zitting regelmatig emotioneel. Hij zei dat hij het zwaar vond om tweeënhalf jaar niets te zeggen over de zaak, terwijl er van alles over hem werd gezegd en geschreven. Hij zegt in de media onterecht te zijn neergezet als "een seksueel roofdier". Dat vrat aan hem. "Ik kreeg angstaanvallen, had slapeloze nachten. Voor het eerst voelde de dood warmer dan leven."


'Nooit is tegen mij gezegd dat ik een vrouw iets heb aangedaan'

Wel zei hij strijdlustig te blijven, voor zijn kinderen. "Soms heb je tranen van het lachen, en soms moet je lachen om je tranen, zo ga ik erdoorheen."

Morgen is de tweede en laatste dag van zaak tegen Ali B. Dan komt het Openbaar Ministerie met een strafeis en houdt de advocaat van B zijn pleidooi. De artiest heeft daarna het laatste woord.

  Trouwste user 2022 donderdag 13 juni 2024 @ 11:28:35 #2
7889 tong80
Spleenheup
pi_213890285
Ben benieuwd.

:T
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_213890318
Ach, Ali is moe.
  donderdag 13 juni 2024 @ 11:32:00 #4
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_213890319
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 11:30 schreef TjjWester het volgende:

[..]
Heb ik dat gezegd? Quote graag. Getuigenissen zijn altijd onderdeel van het dossier, zelfs als ze niet relevant zijn.


Het is de partijen verboden te lekken/citeren uit een zitting die achter gesloten deuren heeft plaats gevonden, dus enige details zal je daar niet over horen.

Is ook logisch want anders heeft de "gesloten deuren" geen enkele zin.
Andere getuigen worden ook niet in het openbaar gehoord en die getuigenissen horen we ook in de rechtszaal.
The love you take is equal to the love you make.
  donderdag 13 juni 2024 @ 11:37:05 #5
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_213890382
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 11:34 schreef TjjWester het volgende:

[..]
Die hebben een verklaring afgelegd tijdens het politie onderzoek danwel aangifte gedaan, dat is per definitie openbaar, behoudens bijzondere gevallen.


Een verhoor achter gesloten deuren is juist bedoeld om de getuigen te beschermen.
Dit is een uitzonderlijk geval waarbij zich tijdens een rechtszaak een getuige meldt waarvan nu besloten is dat die ook tijdens de rechtszaak nog gehoord wordt. Dat verhoor zelf gebeurt nooit openbaar, de getuige blijft anoniem, maar de getuigenis wordt wel meegenomen. Die blijft niet anoniem.
The love you take is equal to the love you make.
  donderdag 13 juni 2024 @ 11:38:20 #6
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_213890395
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 11:34 schreef TjjWester het volgende:

[..]
Die hebben een verklaring afgelegd tijdens het politie onderzoek danwel aangifte gedaan, dat is per definitie openbaar, behoudens bijzondere gevallen.


Een verhoor achter gesloten deuren is juist bedoeld om de getuigen te beschermen.


Het zou heel fijn zijn als je eerst je informatie opzoekt of je verzet staakt en gaat stofzuigen......
Don’t be a dick.
The love you take is equal to the love you make.
  donderdag 13 juni 2024 @ 11:45:29 #7
55581 L3viathan
Hollywood Hootsman
pi_213890482
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 11:31 schreef Wereldgozer het volgende:
Ach, Ali is moe.
ik snap het wel, dat arme menneke kan nu al 2 dagen geen andere chicks bangen ;(
Just a fool will play tricks on Angus McSix
pi_213890493


[ Bericht 100% gewijzigd door Mylene op 13-06-2024 11:53:12 (nvm) ]
pi_213890611
quote:
15s.gif Op donderdag 13 juni 2024 11:47 schreef BansheeBoy het volgende:<nope>
Jaja, iedere vrouw verplicht in een burka he, omdat de mannen zichzelf nou eenmaal niet kunnen beheersen. Dit is gewoon verkrachting proberen goed te praten met "ja maar ze droeg een kort rokje".

[ Bericht 25% gewijzigd door Jippie op 13-06-2024 14:43:25 ]
pi_213890633
quote:
15s.gif Op donderdag 13 juni 2024 11:47 schreef BansheeBoy het volgende:
<nope>

:{²
Mijn ouders hebben mij geleerd dat ik mij altijd mag bedenken. Dus ook als ik al uit de kleren ben, en toch besluit nee te zeggen, een man dit hoort te respecteren.

[ Bericht 8% gewijzigd door Jippie op 13-06-2024 14:44:06 ]
pi_213890665
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 11:57 schreef potjecreme het volgende:

[..]
Mijn ouders hebben mij geleerd dat ik mij altijd mag bedenken. Dus ook als ik al uit de kleren ben, en toch besluit nee te zeggen, een man dit hoort te respecteren.
Helemaal met je eens! Maar je moet je ook beseffen dat je jezelf in een situatie hebt gebracht waar dat wel eens vervelende gevolgen kan hebben.

Dus in het geval van Ellen... die hebben vermeend al veel eerder gezoend en gerommeld met elkaar. Dan is de reactie/actie van Ali misschien begrijpbaar, hoewel uiteraard niet goed te praten.
pi_213890677
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 11:31 schreef Wereldgozer het volgende:
Ach, Ali is moe.
09:00 melden is te vroeg.
pi_213890689
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 12:01 schreef okzbow het volgende:

[..]
Helemaal met je eens! Maar je moet je ook beseffen dat je jezelf in een situatie hebt gebracht waar dat wel eens vervelende gevolgen kan hebben.

Dus in het geval van Ellen... die hebben vermeend al veel eerder gezoend en gerommeld met elkaar. Dan is de reactie/actie van Ali misschien begrijpbaar, hoewel uiteraard niet goed te praten.
Fatsoenlijke mannen accepteren dat gewoon. 2 maal heb ik mij eens bedacht. 2 maal werd er geluisterd en netjes gereageerd.
  Moderator donderdag 13 juni 2024 @ 12:05:50 #14
5428 crew  miss_sly
pi_213890712
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 11:57 schreef potjecreme het volgende:

[..]
Mijn ouders hebben mij geleerd dat ik mij altijd mag bedenken. Dus ook als ik al uit de kleren ben, en toch besluit nee te zeggen, een man dit hoort te respecteren.
Idem.
En ik leer dat mijn dochter nu ook.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  donderdag 13 juni 2024 @ 12:06:19 #15
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_213890720
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 12:04 schreef michiel_merk het volgende:

[..]
En dan heeft een "man" het recht om haar aan te randen?
Zeg maar gerust verkrachten.
The love you take is equal to the love you make.
pi_213890735
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 12:02 schreef potjecreme het volgende:

[..]
Fatsoenlijke mannen accepteren dat gewoon. 2 maal heb ik mij eens bedacht. 2 maal werd er geluisterd en netjes gereageerd.
Uiteraard en zo zou de wereld ook moeten zijn. Alleen als je je als een Naomi je laat gebruiken door meerdere figuren op een schrijf/seks-feest... en nog 1 wil daar van profiteren en daar ben je dan niet van gediend, dan heb je jezelf wel in een lastig parket gemanoevreerd.
  donderdag 13 juni 2024 @ 12:10:48 #17
255257 Flow3r
Forever in my life O(+>
pi_213890785
quote:
15s.gif Op donderdag 13 juni 2024 11:47 schreef BansheeBoy het volgende:
<Nope>

:{²
wat is 'gek maakt '?
Sommige kerels krijgen al een stijve bij een kusje, en dan moet de dame ook maar B zeggen ? :')

[ Bericht 15% gewijzigd door Jippie op 13-06-2024 14:45:39 ]
pi_213890796
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 12:07 schreef okzbow het volgende:

[..]
Uiteraard en zo zou de wereld ook moeten zijn. Alleen als je als een Naomi je laat gebruiken door meerdere figuren op een schrijf/seks-feest... en nog 1 wil daar van profiteren en daar ben je dan niet van gediend, dan heb je jezelf wel in een lastig parket gemanoevreerd.
He?

Dus dan mag het wel? Nee is nee, aanranding is aanranding en verkrachting is verkrachting. Het zelfde in een parenclub. Als jij nee zegt en een ander doet het toch, dan is het nog steeds strafbaar. Wat zeg ik, je kunt zelfs een prostituee verkrachten.

Als ik de reacties zoals deze lees, dan is de hoeveelheid aanrandingen en verkrachtingen niet zonder reden zo hoog.

Echt wat een mensen
pi_213890821
quote:
15s.gif Op donderdag 13 juni 2024 12:00 schreef BansheeBoy het volgende:

[..]
Ik probeer niks. Ik leg de verantwoordelijkheid bij alle betrokkenen.

:{²
De verantwoordelijkheid bij een verkrachting ligt alleen bij de verkrachter. Als je een iphone jat kun je ook niet Apple verantwoordelijk gaan houden "want die hebben die dingen zo mooi gemaakt en hij lag zo aanlokkelijk in de winkel te shinen"
pi_213890831
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 12:11 schreef dudewhereismycar het volgende:

[..]
He?

Dus dan mag het wel? Nee is nee, aanranding is aanranding en verkrachting is verkrachting. Het zelfde in een parenclub. Als jij nee zegt en een ander doet het toch, dan is het nog steeds strafbaar. Wat zeg ik, je kunt zelfs een prostituee verkrachten.

Als ik de reacties zoals deze lees, dan is de hoeveelheid aanrandingen en verkrachtingen niet zonder reden zo hoog.

Echt wat een mensen
Nee.... je trekt verkeerde conclusies..... ik zeg helemaal niet dat het de verkrachting dan goed praat.

Ik zeg alleen dat je jezelf in een hele vervelende en domme situatie hebt gebracht, waar dit soort dingen wel eens zouden kunnen gebeuren.
  donderdag 13 juni 2024 @ 12:15:29 #21
280416 Whiskers2009
Maak dat de kat wijs!!
pi_213890846
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 12:14 schreef okzbow het volgende:

[..]
Nee.... je trekt verkeerde conclusies..... ik zeg helemaal niet dat het de verkrachting dan goed praat.

Ik zeg alleen dat je jezelf in een hele vervelende en domme situatie hebt gebracht, waar dit soort dingen wel eens zouden kunnen gebeuren.
Dat doe je wel.
En nu weer.
"He who gives up freedom for safety deserves neither" Benjamin Franklin
  donderdag 13 juni 2024 @ 12:16:00 #22
280416 Whiskers2009
Maak dat de kat wijs!!
pi_213890851
quote:
15s.gif Op donderdag 13 juni 2024 12:14 schreef BansheeBoy het volgende:

[..]
Wat vreemd dat je dit zo leest? Ik leg de verantwoordelijkheid gewoon bij alle betrokkenen. Zou wat zijn als we dames gaan wijs maken dat ze niets kunnen doen om zich te beschermen hiertegen. Wat een onrecht zou je ze hiermee aan doen.

:{²
Alleen ligt de schuld niet bij alle betrokkenen.
"He who gives up freedom for safety deserves neither" Benjamin Franklin
pi_213890863
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 12:14 schreef okzbow het volgende:

[..]
Nee.... je trekt verkeerde conclusies..... ik zeg helemaal niet dat het de verkrachting dan goed praat.

Ik zeg alleen dat je jezelf in een hele vervelende en domme situatie hebt gebracht, waar dit soort dingen wel eens zouden kunnen gebeuren.
Hoezo? Zij mag daar toch zijn? Heeft zij niet echt RECHT om zich daar veilig te wanen? Het is toch geen privilege?

Dus vrouwen moeten maar niet meer uitgaan? Want 90% van de aanrandingen en verkrachtingen vinden daar plaats.

Wat is next, een boerka dragen?
pi_213890880
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2024 12:15 schreef Whiskers2009 het volgende:

[..]
Dat doe je wel.
En nu weer.
Ga weg joh.... als ik ga bergbeklimmen weet ik dat ik dood kan gaan.... als ik drugs gebruik weet ik dat ik een risico loop op od of vergiftiging.... als ik naar een feest ga waar rappers zijn en veel drugs worden gebruikt en ik met diverse mensen seks heb, weet ik dat er wel eens dingen kunnen gebeuren waar ik later spijt van kan hebben.

Nu bagataliseren veel mensen/jongeren deze risico's, maar ze zijn er wel degelijk. En denken dat overkomt mij niet gaat je niet verder helpen. Het is een hele simpele risk vs reward analyse in de basis.

Dat laat onverlet dat de mannen die daarvan profiteren enorme sukkels en roofdieren zijn die daarvoor moeten worden gestraft.

[ Bericht 9% gewijzigd door okzbow op 13-06-2024 12:25:27 ]
pi_213890905
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2024 12:17 schreef dudewhereismycar het volgende:

[..]
Hoezo? Zij mag daar toch zijn? Heeft zij niet echt RECHT om zich daar veilig te wanen? Het is toch geen privilege?

Dus vrouwen moeten maar niet meer uitgaan? Want 90% van de aanrandingen en verkrachtingen vinden daar plaats.

Wat is next, een boerka dragen?
Als jij naar een seksfeest gaat, veel drugs gebruikt, dan kunnen er wel eens rare dingen gebeuren ja. Dat is altijd al zo geweest.... en "normale" mensen gaan ook niet naar dat soort feesten, simpel.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')