Wie de komende weken een Jumbo-supermarkt binnenloopt en denkt een déjā vu te beleven, heeft gelijk. De supermarktketen begint met een EK-actie rond de oranje juichspencer. Een item dat juist vanwege een omstreden commercial tijdens het WK van 2022 razendsnel werd ingetrokken.![?appId=21791a8992982cd8da851550a453bd7f&quality=0.8&desiredformat=webp]()
Met nog drie weken te gaan tot de start van het EK voetbal in Duitsland, starten nu ook de supermarkten met hun traditionele Oranjecampagnes. Want één ding is zeker: er gaat in Nederland geen groot voetbaltoernooi voorbij zonder wuppies, brulshirts, trommelhoeden of vuvuzela’s. De campagnes zijn grote momenten voor de supers die de dorstige en hongerige Oranjefans proberen te verleiden. Een goedgekozen Oranje-item kan er een voor de eeuwigheid zijn.
Jumbo trapte met een korte video op sociale media de EK-campagne al af. Uit de video blijkt dat de keten de juichspencer weer in de winkels legt: een oranje trui die ook als winkeltas gebruikt kan worden.
Die keus is opmerkelijk, want de juichspencer is al bijna twee jaar oud en gekoppeld aan een geflopte campagne. In december 2022, toen het WK-voetbal in Qatar werd gehouden, kwam Jumbo met een campagne waarin rapper Donnie en een sliert bouwvakkers de polonaise liepen op een bouwplaats. De groep droeg juichspencers.
Jumbo trok de commercial razendsnel terug na veel kritiek. Een van de kritiekpunten op het WK in Qatar waren juist de slechte en soms dodelijke arbeidsomstandigheden voor bouwvakkers die daar de stadions moesten bouwen. Daarom sloeg een video met hossende Nederlandse bouwvakkers de plank mis. Marketingexperts spraken van een blunder en Jumbo bood zijn excuses aan.
‘Honderdduizenden truien bewaard'In de korte video van de EK-campagne die Jumbo lanceerde, zijn de spencers echter weer terug. ,,We hebben honderdduizenden exemplaren bewaard na de vorige campagne. Weggooien vonden we zonde en is bovendien allesbehalve duurzaam", laat een Jumbo-woordvoerder weten. Volgens haar was de spencer in 2022 ‘direct al gewild onder onze klanten'. Dat een trui een geschikter item is voor een campagne in de winter (zoals bij het WK) dan voor een EK in de zomer ligt er volgens de woordvoerder aan ‘hoe je de trui draagt'.
![?appId=21791a8992982cd8da851550a453bd7f&quality=0.8&desiredformat=webp]()
Hoe de complete EK-campagne van Jumbo eruit zal zien, wil de keten nog niet zeggen. Plus en AH lieten eerder al weten met EK-campagnes te komen, maar wilden daar ook nog niets over zeggen. Bij Lidl kunnen kinderen zich aanmelden om straks als mascotte met de spelers het veld op te lopen. Aldi liet weten geen speciale acties te hebben. ,,Wij houden van eenvoud en betaalbare prijzen.”
https://www.ad.nl/economi(...)kel-liggen~a6e68389/Het erge is dat mensen het echt gaan kopen.

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !