15 kuub water? Dat is echt heel weinig.quote:Op donderdag 11 april 2024 13:19 schreef qajariaq het volgende:
Ik gebruik aan stroom net ietsje meer dan volgens het staatje, zeg 5% meer dan die opgave. Ik heb dus een serieus groot aquarium wat inderdaad het nodig kost aan verwarming en verlichting, met name in de winter. Echter heb ik geen gas, ik verwarm elektrisch. In die zin gebruik ik dus echt belachelijk weinig.
Met water zou ik 68 m3 per jaar moeten gebruiken. Ondanks dat ik iets van vijf liter per dag in het aquarium mik is mijn verbruik in werkelijkheid onder de 15 m3 per jaar.
Ja, ik ben redelijk bewust gebruiker van water en energie, kort douchen en niet dagelijks bijvoorbeeld. Dat die gemiddelden echter zo hoog uitkomen verbaasd me behoorlijk. In de meeste huishoudens valt dus nog behoorlijk wat 'winst' te behalen.
Laten we eens per week inschatting maken.quote:Op donderdag 11 april 2024 13:55 schreef Notorious_Roy het volgende:
[..]
15 kuub water? Dat is echt heel weinig.
Het lijkt mij zomaar dat een wasmachine in 1 week meer gebruikt dan 20 liter ook als je ze maar 1x per week aan hebt, laat staan 20 liter voor die 2 apparaten bij elkaar. Daarnaast, 4x per week douchen met 15 liter water per keer gaan de meeste mensen niet voor hun plezier doen denk ik.quote:Op donderdag 11 april 2024 14:09 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Laten we eens per week inschatting maken.
Douchen 4 x15 liter (doe ik niet dagelijks)
WC 35 x 5 liter?
was/vaatwas 20 liter
drinken/maaltijd 25 liter
visen/planten 35 liter
Dan kom je op een kleine 300 liter per week en dat is dan in de buurt van 15 kuub per jaar als je ook wel eens op vakantie bent.
Ga je recreatief douchen en in de regen je gazon water geven dan loopt het wel snel op.
Heb je eigen verwarming?quote:Op donderdag 11 april 2024 08:15 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Week 1 a 2 dagen vanuit huis. Douche thuis, zit op hoek in middenverdieping (2app per verdieping). Wel grote raampartijen op noorden en oosten.
Vorig jaar 3jr tarief bij Eneco afgesloten voor 1.30 pm3.
Het vervangen van mijn keuken (koelkast enzo) deed echt wel iets voor mn elektra verbruik. Ook de aan domotica gekoppelde thermostaat deed dat toen ik nog gas had.quote:Op donderdag 11 april 2024 10:22 schreef Hanca het volgende:
Het nibud heeft ook staatjes, per jaar:
https://www.nibud.nl/onderwerpen/uitgaven/kosten-energie-water/
Maar daar zit ik met zo'n 500m3 gas en 2100kWh (zonder zonnepanelen) ook onder een flat en tussen een 1 en 2 persoonshuishouden in. Ik vraag me altijd af hoe mensen het voor elkaar krijgen zoveel te gebruiken...
Ik had dat in mijn vorige huis met de koelkast in de keuken, en in het huidige huis heb ik mijn wasmachine en droger vervangen. Die waren beiden uit 2008, en heb ik in 2021 vervangen voor nieuwe apparaten. Dat verschil was wel te merken ja.quote:Op donderdag 11 april 2024 19:41 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Het vervangen van mijn keuken (koelkast enzo) deed echt wel iets voor mn elektra verbruik. Ook de aan domotica gekoppelde thermostaat deed dat toen ik nog gas had.
Ja, ik heb toevallig vandaag ontdekt wat 3 kleine koelkasten van eind jaren 90 aan stroom vreten (niet bij mij thuis, de soos van de kerk). Alleen die 3 kleine koelkasten gebruiken bijna net zo veel als mijn hele huishouden. Dan denk je als jeugd het leuk te doen met 3 ooit gratis gekregen koelkasten, kosten ze honderden euro's per jaar.quote:Op donderdag 11 april 2024 19:41 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Het vervangen van mijn keuken (koelkast enzo) deed echt wel iets voor mn elektra verbruik. Ook de aan domotica gekoppelde thermostaat deed dat toen ik nog gas had.
Ja, serieus, de koelkast die wij moesten vervangen was dezelfde periode. Een nieuwe er in zetten was nagenoeg gratis daardoor.quote:Op donderdag 11 april 2024 20:02 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, ik heb toevallig vandaag ontdekt wat 3 kleine koelkasten van eind jaren 90 aan stroom vreten (niet bij mij thuis, de soos van de kerk). Alleen die 3 kleine koelkasten gebruiken bijna net zo veel als mijn hele huishouden. Dan denk je als jeugd het leuk te doen met 3 ooit gratis gekregen koelkasten, kosten ze honderden euro's per jaar.
Ik heb daarom 3j vast Greenchoice gekozen. Mij maken ze niet gekquote:Op woensdag 24 april 2024 15:48 schreef Claudia_x het volgende:
Vandaag hebben we een bericht gehad dat Oxxio ook een terugleverboete gaat introduceren voor zonnepanelen. Dat wordt dus wéér zoeken naar een nieuwe leverancier.
Dus geen hoger vastrecht of vast bedrag per maand, maar echt betalen per kWh.quote:Heb je zonnepanelen of ga je deze aanschaffen?
Vanaf 24 juni 2026 halen we de terugleverkosten uit het stroomtarief. Vanaf dat moment betaal je voor je teruggeleverde stroom een tarief per kWh. Dit geldt ook voor de teruggeleverde stroom die je saldeert. Verbruik je je opgewekte stroom direct, dan betaal je daar geen terugleverkosten over. Het kan zijn dat je meer of minder voordeel hebt dan je gewend bent. Dit hangt af van het aantal kWh stroom dat je jaarlijks teruglevert en verbruikt.
- Je mag nog steeds de stroom die je teruglevert wegstrepen tegen de stroom die je afneemt.
- Verbruik je meer dan je teruglevert? Dan betaal je voor dat verbruik het afgesproken stroomtarief.
- Lever je meer stroom terug dan je van ons afneemt? Dan ontvang je nog steeds een terugleververgoeding.
Je wilt vast weten wat de terugleverkosten zijn. En wat dit betekent voor je termijnbedrag. Je ontvangt minimaal 30 dagen voor 24 juni 2026 een persoonlijk bericht met je nieuwe tarieven, de terugleverkosten en je terugleververgoeding. Je hoeft nu niets te doen. Op 24 juni 2026 zie je in de Eneco app en Mijn Eneco een advies voor je termijnbedrag.
Wij zitten daar tot 4 juli. Eind mei maar eens kijken of we blijven of maar weer wat anders gaan kiezen..quote:Op woensdag 24 april 2024 18:22 schreef exode het volgende:
Eneco gaat ook terugleverkosten rekenen. Ons huidige contract loopt 10 juli af....
Was al aan het rondkijken, maar de gasprijzen zijn weer lekker gestegen sinds 2 weken geleden. Toen was het nog 1,16 en nu 1,26 (Bij Eneco iig).
Wij gaan dus nog even wachten, hopelijk zakken ze weer voor 10 juli.
Terugleverkosten, maar ook terugleververgoeding?quote:Op donderdag 25 april 2024 11:36 schreef Hanca het volgende:
Net een bericht van Eneco over terugleververgoedingen. De genoemde datum in het bericht is de afloopdatum van mijn vaste contract, volgens mij gaan ze dit per direct invoeren:
[..]
Dus geen hoger vastrecht of vast bedrag per maand, maar echt betalen per kWh.
Ja. Bij alle andere leveranciers die terugleverkosten rekenen krijg je ook nog steeds een vergoeding.quote:Op donderdag 25 april 2024 11:48 schreef Notorious_Roy het volgende:
[..]
Terugleverkosten, maar ook terugleververgoeding?
Heh?
Dat heeft geen zin, want als je die 2000 kwh op loeit heb je ze niet meer om mee te salderen.quote:Op donderdag 25 april 2024 12:21 schreef exode het volgende:
Ik ben wel erg benieuwd hoe het eruit gaat zien. Ga je die kosten op dagbasis zien? Of pas bij je eindafrekening.
Wij wekken op jaarbasis ongeveer 3000 kwh op, we vebruiken daarvan iets van 1000 kwh direct, de rest leveren we dus terug.
Met salderen komen we ongeveer op 0 uit. Over die 2000 kwh gaan kosten berekend worden.
Dat wordt de mobiele airco laten loeien op zonnige dagen in de zomer
I know.....quote:Op donderdag 25 april 2024 12:22 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat heeft geen zin, want als je die 2000 kwh op loeit heb je ze niet meer om mee te salderen.
Wij doen dat al qua wasmachine/droger/vaatwasser, etc.quote:Op donderdag 25 april 2024 12:22 schreef exode het volgende:
[..]
I know.....
Maar ik vermoed dat mensen het wel zo gaan 'oplossen'. Ik moet zeggen dat wij sowieso proberen rekening te houden met wassen draaien etc, maar het is lastig in de praktijk.
Het wordt er niet gemakkelijker op...quote:Op donderdag 25 april 2024 11:56 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja. Bij alle andere leveranciers die terugleverkosten rekenen krijg je ook nog steeds een vergoeding.
Als voorbeeld: je wekt 3500kWh op, daarvan gebruik je 500kWh gelijk zelf. Je totale verbruik is 2700kWh. Dan betaal je dus over 3000kWh terugleverkosten en krijg je over 800kWh een terugleververgoeding. Die terugleverkosten zullen dan als het goed is per kWh wel altijd lager zijn dan de terugleververgoeding.
Ik vind het eigenlijk wel een elegante oplossing die zelf gebruiken van je eigen stroom stimuleert. Afhankelijk van de terugleverkostprijs kunnen dan zelfs batterijen financieel aantrekkelijk worden. Stroom die je saldeert kost je dan ook een bepaald (ik neem aan vrij laag) bedrag.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |