Okay dat kun je vast met cijfers onderbouwen.quote:Op dinsdag 2 april 2024 11:40 schreef kwiwi het volgende:
Nou, lekker dat die Amerikaanse praktijken steeds meer overwaaien naar Europa.
Valt best mee, in Amerika is dit bijna dagelijkse kost terwijl het in Europa zelden voorkomt. En Finland is een land waar je met gemak een vuurwapenvergunning kan krijgen voor de jacht of voor schietverenigingen. Er zijn dus veel vuurwapens in de omloop in Finland, maar je zal dit soort uitwassen zelden tegenkomen.quote:Op dinsdag 2 april 2024 11:40 schreef kwiwi het volgende:
Nou, lekker dat die Amerikaanse praktijken steeds meer overwaaien naar Europa.
quote:Op dinsdag 2 april 2024 11:40 schreef kwiwi het volgende:
Nou, lekker dat die Amerikaanse praktijken steeds meer overwaaien naar Europa.
Gokje. Pokemonkaarten?quote:Het is nog onduidelijk wat er precies is voorgevallen en wat het motief van de schutter is.
Hoeft toch niet? Ik heb het over 'praktijken'. Maar als je cijfers wil, er waren een kleine 40 school shootings in de VS in 2023.quote:Op dinsdag 2 april 2024 12:05 schreef recursief het volgende:
[..]
Okay dat kun je vast met cijfers onderbouwen.
En hoeveel in geheel Europa in 2023?quote:Op dinsdag 2 april 2024 12:12 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Hoeft toch niet? Ik heb het over 'praktijken'. Maar als je cijfers wil, er waren een kleine 40 school shootings in de VS in 2023.
Minimaal 2, vertellen mij de eerste paar google resultaten.quote:
Derhalve dus totaal niet te vergelijken met elkaar.quote:Op dinsdag 2 april 2024 12:17 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Minimaal 2, vertellen mij de eerste paar google resultaten.
En hier nog een kaartje om de wereld een beetje te vergelijken: https://worldpopulationre(...)shootings-by-country
Ik zeg toch ook nergens dat het van vergelijkbaar niveau is? Juist nietquote:Op dinsdag 2 april 2024 12:09 schreef Hathor het volgende:
[..]
Valt best mee, in Amerika is dit bijna dagelijkse kost terwijl het in Europa zelden voorkomt. En Finland is een land waar je met gemak een vuurwapenvergunning kan krijgen voor de jacht of voor schietverenigingen. Er zijn dus veel vuurwapens in de omloop in Finland, maar je zal dit soort uitwassen zelden tegenkomen.
Maar gebeurt het steeds meer dan in Europa?quote:Op dinsdag 2 april 2024 12:18 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Ik zeg toch ook nergens dat het van vergelijkbaar niveau is? Juist niet
Maak daar maar 82 van.quote:Op dinsdag 2 april 2024 12:12 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Hoeft toch niet? Ik heb het over 'praktijken'. Maar als je cijfers wil, er waren een kleine 40 school shootings in de VS in 2023.
Uit jouw bron:quote:Op dinsdag 2 april 2024 12:17 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Minimaal 2, vertellen mij de eerste paar google resultaten.
En hier nog een kaartje om de wereld een beetje te vergelijken: https://worldpopulationre(...)shootings-by-country
Als we Rusland en de Krim niet meetellen zijn dat er 25 sinds 1913. Er zal eea gemist zijn, ik kan er ook eentje in Belgrado vinden, maar je kan hier met geen mogelijkheid uit concluderen dat "Amerikaanse praktijken steed meer naar Europa overwaaien".quote:European countries have had their share of school shootings, although not as frequently as in the United States or Canada. These include eight in Germany since 1913, one in Lithuania (1925), one in Sweden (1961), three since 1967 in the United Kingdom (none after the 1996 massacre), three in Finland since 1989, two in the Netherlands (1999 and 2004), one in Denmark (1994), one in Hungary (2009), two in France (2012 and 2017), one in Estonia (2014), Spain (2015), at least five in Russia since 2014 (including events in May and September 2021), one in Crimea (2018), and one in Poland (2019, no deaths).
Als je startdatum maar ver genoeg terug ligt uiteraard.quote:Op dinsdag 2 april 2024 12:22 schreef Zwoerd het volgende:
[..]
Maar gebeurt het steeds meer dan in Europa?
Dode (12) door schietpartij bij Finse school, verdachte van 12 opgepaktquote:
Dit ja... wtf.quote:
Er is inderdaad iets mis met je verantwoordelijkheidsgevoel als je je vuurwapen laat rondslingeren met een 12 jarige in de buurt. Die is rijp om uit de ouderlijke macht gezet te worden lijkt me.quote:Op dinsdag 2 april 2024 13:02 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Dit ja... wtf.
Hopelijk worden net zoals een tijdje terug in de VS de ouders (mits het wapen daar vandaan komt, wat me voor de hand liggend lijkt) keihard gestraft.
Of de media is de afgelopen decennia steeds meer gaan doen mede door de opkomst van het internet, ad inkomsten en kennis over clickbaits.quote:Op dinsdag 2 april 2024 11:40 schreef kwiwi het volgende:
Nou, lekker dat die Amerikaanse praktijken steeds meer overwaaien naar Europa.
Misschien kunnen ze beter (ook) iets aan pesten doen..quote:Op woensdag 3 april 2024 14:45 schreef tong80 het volgende:
HELSINKI - De 12-jarige verdachte van een fatale schietpartij op een basisschool in Finland zou tijdens zijn daad een mondkapje en gehoorbescherming op hebben gehad. De oud-leerling werd vroeger gepest, meldt de politie. Twee meisjes liggen nog zwaargewond in het ziekenhuis. Finse scholen hangen de vlaggen woensdag halfstok vanwege het drama. President Alexander Stubb heeft een dag van nationale rouw afgekondigd.
Een 12-jarige jongen zorgde woensdag voor chaos en paniek op de school door, met een mondkapje op, in een klaslokaal in het rond te schieten met een wapen. Docenten sloten hun leerlingen op in andere klassen om erger te voorkomen. De verdachte tiener werd na het geweldsincident op de Viertola-school elders zonder problemen aangehouden door agenten en is vanwege zijn jonge leeftijd bij de sociale hulpdiensten ondergebracht. „De verdachte heeft tijdens verhoren verklaard dat hij het doelwit was van pesterijen en deze informatie is ook bevestigd in het vooronderzoek van de politie”, staat in een politieverklaring woensdag.
Tijdens de schietpartij zou de dader volgens een Finse televisiezender ook gehoorbescherming hebben gedragen. Bij zijn aanhouding had hij het wapen nog bij zich. Of de jongen van tevoren zijn daad al had gepland, is nog onduidelijk.
Voor een van de slachtoffers - een doodgeschoten jongen - was niets meer te doen, zegt de lokale politie. Twee meisjes die ook werden geraakt door de kogelregen verkeren nog in kritieke toestand in het ziekenhuis. Een van hen heeft een dubbele nationaliteit, die van Finland en Kosovo.
Bij de getroffen school, waar ook speciaal onderwijs wordt gegeven, zijn uit medeleven talloze kaarsen neergezet. De school werd ook enige tijd voor de zekerheid bewaakt door zwaarbewapende eenheden. Op de brede onderwijsinstelling zitten in totaal zo’n achthonderd leerlingen.
De schietpartij leidt in Finland tot geschokte reacties en zorgt al voor nieuwe discussies in de politiek over eventuele aanscherping van de - voor westerse begrippen - soepele wapenwetten in het land. De 12-jarige had vermoedelijk het wapen via een familielid bemachtigd. Een wapen mag in Finland onder voorwaarden al vanaf het vijftiende levensjaar worden gebruikt.
Petteri Orpo zegt dat te veel jonge mensen in het land met mentale problemen kampen, schrijft de BBC. „We moeten hun worstelingen eerder weten te tackelen.”
https://www.telegraaf.nl/(...)j-klas-binnenstormde
quote:Op woensdag 3 april 2024 15:41 schreef Whiskers2009 het volgende:
Misschien kunnen ze beter (ook) iets aan pesten doen..
Pesten -en met name langdurig pesten- is erg ingrijpend. Mensen houden er vaak hun leven lang psychisch last van.quote:Op woensdag 3 april 2024 15:44 schreef Isabeau het volgende:
[..]dat schoot ook direct door mij heen bij het lezen van dat stuk. Je moet wel heel erg lijden onder het pesten als je tot zoiets over gaat zeg, dan zit er ook wel een schroefje los.
Misschien hebben de gespeste kinderen wel al 100x de pesters in hun hoofd dood gemaakt. Dit gepeste kind voert het vervolgens ook echt uitquote:Op woensdag 3 april 2024 15:45 schreef Whiskers2009 het volgende:
Pesten -en met name langdurig pesten- is erg ingrijpend. Mensen houden er vaak hun leven lang psychisch last van.
Maar gelukkig gaan de meeste gepesten inderdaad niet over op moord.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |