https://www.juridischloke(...)ren/erfafscheiding/#quote:Welke regels zijn er over schuttingen, heggen en andere erfafscheidingen?
Als de schutting, heg of andere erfafscheiding op uw grond staat, mag u bepalen wat u ermee doet. U moet zich wel houden aan de regels voor erfafscheidingen, zoals de maximale hoogte. Staat de erfafscheiding precies op de erfgrens, dan moet u afspraken maken met uw buren.
()
Hoogte erfafscheiding
Zorg dat u de erfafscheiding niet te hoog maakt:
Een schutting, muur of hek naast en achter een huis mag maximaal 2 meter hoog zijn. Vóór het huis is de maximale hoogte 1 meter.
Dit ja, niet lopen stressenquote:Op woensdag 14 februari 2024 19:29 schreef Piles het volgende:
Tja, ik zou niet weten of je hier iets tegen kan doen. Als het al kan kost het je heel veel energie en is de relatie verpest.
Ik zou jouw kant netjes aftimmeren, zodat je hun rommel niet ziet. Lijkt me de makkelijkste oplossing.
En dan niet aan hun overkapping, maar je eigen schutting ophogen.
Jaaaa! En met Victor Brand die dan quasi-naïeve vragen stelt en af en toe met puppy-ogen geschrokken in de camera kijktquote:Op woensdag 14 februari 2024 21:00 schreef Kiid het volgende:
Ik voel een aflevering komen van F. visser
quote:Op woensdag 14 februari 2024 21:00 schreef Kiid het volgende:
Ik voel een aflevering komen van F. visser
Met wat dan? schutting is 2 meter, overkapping 3 meter op eigen terrein. Dat is dus gewoon binnen de regels.quote:Op woensdag 14 februari 2024 21:38 schreef Chinless het volgende:
Melden bij gemeente, kan handhaving aan de bak.
Moet minimaal 1 meter van erfgrens af staan en daarnaast maximaal 2,5m hoog dus kan prima moeilijk doen.quote:Op woensdag 14 februari 2024 22:23 schreef 111210 het volgende:
[..]
Met wat dan? schutting is 2 meter, overkapping 3 meter op eigen terrein. Dat is dus gewoon binnen de regels.
Denk dat dit moeilijk doen om het moeilijk doen is. Zet er een boom, klimop of iets voor op je eigen stuk grond en je hebt er geen last meer van.
De tuin van onze buren is ook een grote tering zooi met halve bouwprojecten. En een opslag met van alles en nogwat. Ga me daar echt niet aan storen
Ik lees overal 3 meter en binnen 2,5 meter van de achtergevel zelfs 4meter.quote:Op woensdag 14 februari 2024 23:57 schreef Chinless het volgende:
[..]
Moet minimaal 1 meter van erfgrens af staan en daarnaast maximaal 2,5m hoog dus kan prima moeilijk doen.
Mag gewoon tegen de erfgrens: https://woningjurist.nl/burenrecht-overkapping/quote:Op woensdag 14 februari 2024 23:57 schreef Chinless het volgende:
[..]
Moet minimaal 1 meter van erfgrens af staan en daarnaast maximaal 2,5m hoog dus kan prima moeilijk doen.
Nee, een overkapping is geen erfafscheiding maar een bouwwerk. Voor bouwwerken gelden andere regels.quote:Op woensdag 14 februari 2024 19:49 schreef sigme het volgende:
[..]
https://www.juridischloke(...)ren/erfafscheiding/#
Heb je hier wat aan?
Maar, afdwingen van het ongedaan maken van overtredingen is nog weer heel wat anders dan de regels over wat mag...
Het belangrijkste uit dat artikel is de opmerking dat het per gemeente kan verschillen, en dat er wordt aangeraden om altijd ff contact op te nemen met de gemeente over je plannen.quote:Op donderdag 15 februari 2024 07:17 schreef Hanca het volgende:
[..]
Mag gewoon tegen de erfgrens: https://woningjurist.nl/burenrecht-overkapping/
He jakkes.quote:Op donderdag 15 februari 2024 08:30 schreef Da hopman het volgende:
Ik mis de gouden tip, ga met je buren in gesprek.
Ja. Ik heb ook zulke buren. Helaas. Het moet goedkoop, het moet snel en het ziet er niet uit.quote:Op woensdag 14 februari 2024 18:55 schreef Ilse.1991 het volgende:
Iemand iets soortgelijks meegemaakt
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |