abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_212382983
Ik zit in een hoekhuis en heb in de woonkamer last van vocht. Het is tussen de 20 en 40 cm vanaf de vloer naar boven toe. Deze muur grenst aan de buitenmuur, een heeft ook een (geisoleerde) spouwmuur.

Tegen mijn buitenmuur aan liggen 60x40 tegels, waarvan ik me nu ga afvragen of deze de veroorzaker kunnen zijn van het probleem.

Is het (on)verstandig om tegels direct tegen de buitenmuur aan te leggen? of is het beter als ik deze 60x40 tegels een kwartslag draai, zodat ik 20cm ruimte over heb waar dan alleen grond ligt en regenwater direct door kan worden opgenomen?

Kan het vocht in de woonkamer hier vandaan komen, of heeft dit niks met elkaar te maken?
pi_212383070
Vocht neemt de weg van de minste weerstand maar je zou er toch vanuit moeten gaan dat je binnen ongeacht een natte buitenmuur/grond geen vochtvlekken hebt...

Een oplossing heb ik helaas niet...
The people who lost my respect will never get a capital letter for their name again.
Like trump...
pi_212385115
Paar mogelijkheden in volgorde:

1) vervuiling in de spouw. De buitenmuur slaat door omdat er water tegen de muur blijft staan. De isolatie is nat en daardoor is de binnenmuur nat.

2) Optrekkend vocht in de binnenmuur vanaf de fundering. Van welk bouwjaar is het huis?

Zit er een kruipruimte onder? Een lek riool oid kan ook nog.

Wel zaak dat je gaat handelen, schade wordt alleen maar groter. Tegels klem tegen de gevel is vragen om problemen. Ik zou daar een rij uit halen of halveren en dan een 30cm breed, 30cm diep grind erin brengen.
pi_212385247
Isolatie raakt beide muren en slaat vocht door.
Je hoort bij de betere, maar nog lang niet bij de beste
pi_212386037
Huis is uit '74.
Er zit een kruipruimte onder, die een half jaar geleden is geisoleerd met Tonzon, de kruipruimte is hierdoor kurk droog, wat in het verleden wel anders was, leek meer op een zwembad als ik er doorheen moest.

zal de tegels weghalen, of dwars leggen, dan hou ik van de 60cm 20cm over om uit te graven en grind erin te doen. is dat een goede optie?
pi_212386820
quote:
0s.gif Op zondag 11 februari 2024 13:54 schreef Piet200 het volgende:
Huis is uit '74.
Er zit een kruipruimte onder, die een half jaar geleden is geisoleerd met Tonzon, de kruipruimte is hierdoor kurk droog, wat in het verleden wel anders was, leek meer op een zwembad als ik er doorheen moest.

Hmm en sinds wanneer heb je last van vocht in de muren? Had je dat daarvoor ook al?
pi_212387992
Dit jaar is dan ook wel uitzonderlijk nat. Ik had dus ook vochtige muren en heb dat weer sinds de laatste week. Waarschijnlijk staat bij mij het grondwater hoger dan de waterafdichting op de fundering.

Als het langere tijd droog is wil ik de binnenmuren aan de onderkant injecteren met waterglas of met een vergelijkbare gel. https://www.doitpro.com/nl/gel-inject-startpakket.html

Ik lees dus met belangstelling hier mee.
pi_212389670
Het is me nog niet eerder opgevallen, dus denk dat het pas sinds relatief korte tijd is. Ik woon er al vele jaren.

Het is overigens ook alweer wat jaren geleden dat ik de voegen heb laten vervangen en de muur heb laten impregneren. Wellicht is het tijd om de muur weer te impregneren. Ik zal in ieder geval de stenen die tegen de muur liggen anders leggen en minstens 20cm ruimte houden vanaf de muur.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')