Voormalig NOS-presentator Mart Smeets (77) ligt onder vuur vanwege zijn optreden in Buiten beeld, een documentaire van Coen Verbraak die maandagavond wordt uitgezonden. Smeets werd vorig jaar door voormalig NOS Sport-presentatrice Aïcha Marghadi beschuldigd van grensoverschrijdend gedrag. In een fragment uit de documentaire ontkent Smeets deze aantijgingen. Zijn opmerkingen vallen bij weinig mensen in goede aarde.![448f8606-c404-11ee-b312-02d1dbdc35d1.jpg]()
Na de onthullingen in het onderzoeksrapport van de commissie Van Rijn interviewt Verbraak mensen over de werkcultuur bij een programma. Hij spreekt mensen die achter de schermen werkzaam zijn, maar ook bekende gezichten als Jeroen Pauw, Janine Abbring en Mart Smeets.
Laatstgenoemde zou zich volgens Marghadi schuldig hebben gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag door haar ten overstaan van de gehele redactie voor schut te zetten. Ook haalde ze uit naar de presentatoren Jack van Gelder en Tom Egbers. Samen met Smeets en de hoofdredactie van de NOS zouden zij een „racistische, intimiderende en vernederende machtscultuur leiden”.
Als Verbraak Smeets hiermee confronteert, raakt hij erg geïrriteerd. „Ik kan me niet indenken dat dat gezegd is en ik vind het een non-onderwerp voor dit programma. Klaar. Klaar. Dat jij daarop verder wil gaan.” Hij vervolgt: „Ik kan het me niet herinneren. Ik kan me ook niet indenken dat ik het a) tegen een levend mens zou zeggen en b) zeker niet tegen een vrouw.” Als Verbraak daarop vraagt of het geslacht verschil maakt, stelt Smeets: „Ja, dat vind ik wel, want ik ben vrij hoffelijk tegen vrouwen.”
Het fragment zorgt voor veel ophef op sociale media. Mensen op X noemen hem „arrogant” en „de grootste kwal van Nederland”.
Het is volgens veel mensen op sociale media overduidelijk dat Smeets liegt als hij zegt zich „niks te herinneren”. Een dame stelt ooit een „minachtende ervaring” met Smeets te hebben gehad. „Hoffelijk tegen dames? Laat me niet lachen”, schrijft ze.
https://www.telegraaf.nl/(...)e-kwal-van-nederlandIk zag het fragment gisteren. Wist gelijk dat het een staartje zou krijgen. Als Radio1 luisteraar i.d.d. veel kritiek gehoord, in diverse programma's.
Reacties (X) en video in de link.
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !