abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 6 april 2024 @ 12:58:53 #176
263650 douche-eendje
met pulletjes
pi_213108367
quote:
2s.gif Op vrijdag 5 april 2024 23:34 schreef Seven. het volgende:

[..]
Ik weet dat je het niet specifiek over Colin had :) en ook fijn dat je dat benoemde. En ik snap dat het niet voor iedereen leuk is om te lezen. Dat ligt overigens 100% aan mij, eigenlijk is mijn grondhouding t.a.v. het hele onderwijssysteem negatief. Vrijeschool leek me de minst erge :+ .
Ga eens kijken bij een cluster 2 school :). Anna zit op een kinderdagverblijf bij een IKC waar in hetzelfde gebouw ook 2 klassen cluster 2 en een vroegbehandelgroep vanaf 2 jaar zit. Het is echt een hele fijne plek, juist ook door de combinatie met een IKC. En wat Lemijn ook aangeeft, er zit echt een groot verschil in de clusters en de doelgroepen.

Mijn peuter weigert te slapen en ligt nu olifantje in het bos te zingen in haar bed voor haar knuffels. Heerlijk :D
pi_213108611
@Seven. eens bij wat anderen al gezegd hebben, maar als ik je verhaal zo lees (en wat je eerder ook al schreef), denk ik juist dat ze op een cluster 2-plek heel goed die structuur kunnen bieden die Colin nodig heeft. Sowieso gaan bijna alle kinderen daar goed op, maar voor kinderen met een spraak-/taalprobleem is dat nog een extra voorwaarde om tot leren te komen. Daarbij zijn in het cluster 2-onderwijs de klassen (veel) kleiner en wordt er naar mijn ervaring best goed gekeken en ook regelmatig getoetst of een kind al klaar zou zijn om (weer) over te stappen naar regulier. Mijn ervaring is dat het frustrerender voor kinderen is als ze van regulier naar speciaal onderwijs moeten dan andersom. Er zijn helaas genoeg kinderen die hun hele basisschoolloopbaan met veel hangen en wurgen en frustratie op het regulier hebben doorlopen, met ambulante begeleiding. En dat is heel mooi, maar sommige kinderen hebben echt meer nodig. En daar is het cluster 2-onderwijs voor. En dat is soms om ze een zetje in de rug te geven, soms blijven ze er ook lang, maar dat wordt per individu wel goed bekeken door de verschillende disciplines.

En klopt, er ontbreekt in het regulier onderwijs zoveel kennis op het gebied van TOS/ASS/ADHD/HB/weet ik het wat. En dan willen we over tien jaar allemaal inclusief zijn. Zoals ik al zei, ik zie het niet goed gebeuren. De basis voor het regulier onderwijs is te fragiel om alle kinderen met specifieke onderwijsbehoeften op te vangen. Het is niet voor niets dat de overheid al een keer teruggekrabbeld is. Mja, nu moet het weer. Er moet nog een hoop gebeuren om het te laten slagen. De werkdruk wordt er ook niet minder door in het regulier onderwijs.
  zaterdag 6 april 2024 @ 13:33:36 #178
277627 Seven.
We are Borg.
pi_213108636
quote:
1s.gif Op zaterdag 6 april 2024 09:20 schreef SaskiaR het volgende:

[..]
Dit verschilt wel per vrije school hoor 😁Bij onze school is er geen kinderarts geweest (kind in zomer jarig) en kinderen die na 1 september geboren zijn kunnen wel naar groep 3. Bij kinderen met speciale behoeften zijn ze ook bereid mee te denken en aan te passen. Alleen ontbreekt bij de leerkrachten soms specifieke kennis over dingen zoal tos, ass, hb enz. Maar dat is bij normale scholen ook vast zo. Ik snap wel dat als ze de kennis niet hebben, ze dan twijfelen of deze school de beste is voor Colin.
Ook goed om te lezen dat het niet op elke vrije school zo gaat. Deze school is blijkbaar niet bereid om mee te denken. Hopelijk is dat bij regulier onderwijs wel mogelijk maar het zal sowieso per school verschillen.

quote:
1s.gif Op zaterdag 6 april 2024 08:28 schreef LauriLynne het volgende:
Ik ben wel benieuwd Seven wat je negatief vind aan het onderwijssysteem en waar die negatieve houding vandaan komt?

Wij gaan nu mijn werk toekomst duidelijker lijkt maar is opzoek naar een basisschool voor Purk. Eigenlijk twee opties op korte afstand waar grofweg 50/50 verdeeld is qua buurkinderen. Had graag wat meer variatie gehad in de keuze. Nu alleen een christelijke en een katholieke.

@ seven: zelf met logopedie starten onthoud ik even. Het onderzoek is nog deze maand. Anders dan het consultatiebureau gezegd had is de wachtlijst bijzonder kort. Dus ik wacht even het resultaat af. Ze moet nog 2,5 jaar worden.
Gelijk heb je. Klinkt eigenlijk ook vooral of ze hulp nodig heeft bij hoe je woorden vormt als je niet goed kunt horen. Ik weet eigenlijk niet of de Hanen methode voor kinderen met gehoorproblemen 1 op 1 toepasbaar is.

Met name stoor ik mij aan de focus op cognitieve prestaties, overal wordt een cijfer aan gehangen. De focus ligt op wat een kind kent en niet wat een kind kan. Sowieso dat kinderen urenlang stil moeten zitten om te leren, daar zijn mensen niet op gemaakt. Ik zie dat leerkrachten doen wat ze kunnen binnen het systeem, maar het systeem zelf is al enorm krom. Waar mijn gevoel vandaan komt, weet ik eigenlijk niet. Ik vond het zelf in ieder geval geen stimulerende omgeving en ik kon op basis van cognitie prima meekomen (ik snapte weinig van de exacte vakken trouwens). Ik kreeg wel een te laag schooladvies t.o.v. CITO.
Resistance is futile.
pi_213108658
Wij zijn er trouwens uit qua school. We hadden afgelopen woensdagochtend een rondleiding op de grote christelijke school bij ons in het dorp. Meer dan 400 leerlingen in totaal, maar iedere bouw heeft zijn totaal eigen gedeelte, waardoor het toch een stuk knusser aandoet. De kleuters zitten bij elkaar aan een kleuterplein en daar was ook een hele themahoek opgetuigd. F. vond het de eerste vijf minuten een beetje raar, maar bij het kleuterplein gooide ze alle schroom van zich af en speelde ze daar in die hoek alsof ze er al een paar maanden komt. Ook later in het lokaal van een instroomklasje werd er vol overgave met de keuken en het strijkijzer gespeeld. De dame die ons rondleidde (teamleider) stond te kijken van wat er allemaal uit kwam qua woorden en zinnen. Blij dat F. zich daar net zo liet zien als wij haar kennen, en dat al na een paar minuten. Ik denk dat dat een goed signaal is. Binnenkort alvast aanmelden.
  zaterdag 6 april 2024 @ 14:01:28 #180
277627 Seven.
We are Borg.
pi_213108879
@douche-eendje en @Komkommerschijfje er geen sprake van TOS. Er is tot nu toe alleen een achterstand vastgesteld. Ik heb vanuit AC ook nog geen reden om aan te nemen dat speciaal onderwijs beter past voor hem. Buiten fok en de Vrijeschool directeur die Colin nog nooit gezien heeft, is er werkelijk niemand die dat oppert.

Het is geen boos kind, hij zit ook niet
constant hoog in de emotie. Hij volgt in de Hanen methode perfect het tempo, zijn emotionele ontwikkeling volgt ook direct mee met de taalontwikkeling. Hij is heel zachtaardig, de leidster van de opvang is pedagoog en ze geeft aan dat hij leerbaar is. Ik vind zijn cognitie zelf lastiger in te schatten maar zij constateert dat hij heel veel begrijpt. Zij vindt zijn hang naar structuur wel reden om verder te kijken en ik sta daar zeker voor open, maar ik hou wel slag om de arm: mogelijk reageert hij boos omdat hij de taalvaardigheid mist om zich dan goed uit te kunnen drukken. Ik denk wel dat hij extra begeleiding nodig heeft in de vorm van talengroepjes en AC verwijst hem door naar individuele logopedie.

Overigens wil ik voor Colin sowieso geen onnodige frustratie, in welke onderwijsvorm dan ook. Alleen er is nog geen reden om aan te nemen dat hij in regulier onderwijs niet mee zou kunnen komen als hij wat meer tijd krijgt om zijn talenskills op te krikken.
Resistance is futile.
pi_213112538
@Seven.; Colin is iets ouder dan L dus ik ben benieuwd wat de individuele logopedie bij hem gaat inhouden.
Hier was het vooral een paar keer observeren en tips/adviezen aan mij geven. Waarbij we samen tot de conclusie kwamen dat ze niet zo heel veel had toe te voegen. We hebben nu over een aantal weken een telefonische afspraak om te zien of L zich blijft ontwikkelen. Wanneer het gehoorverlies aanwezig blijft zal logopedie waarschijnlijk wel weer tzt opgepakt worden om de uitspraak te verbeteren.

Woensdag hebben we een extra afspraak bij het cb. Daar begon de arts vorige keer al over een vve-indicatie voor extra voorschool. Wat ons betreft gaan we dit niet doen. De organisatie die dat in onze gemeente verzorgt is dezelfde als waar het kdv onder valt. De leidsters van de voorschool werken ook op het kdv. En daar praat ze dus totaal niet bij.
pi_213112765
quote:
7s.gif Op zaterdag 6 april 2024 13:33 schreef Seven. het volgende:


[..]
Gelijk heb je. Klinkt eigenlijk ook vooral of ze hulp nodig heeft bij hoe je woorden vormt als je niet goed kunt horen. Ik weet eigenlijk niet of de Hanen methode voor kinderen met gehoorproblemen 1 op 1 toepasbaar is.

Met name stoor ik mij aan de focus op cognitieve prestaties, overal wordt een cijfer aan gehangen. De focus ligt op wat een kind kent en niet wat een kind kan. Sowieso dat kinderen urenlang stil moeten zitten om te leren, daar zijn mensen niet op gemaakt. Ik zie dat leerkrachten doen wat ze kunnen binnen het systeem, maar het systeem zelf is al enorm krom. Waar mijn gevoel vandaan komt, weet ik eigenlijk niet. Ik vond het zelf in ieder geval geen stimulerende omgeving en ik kon op basis van cognitie prima meekomen (ik snapte weinig van de exacte vakken trouwens). Ik kreeg wel een te laag schooladvies t.o.v. CITO.
Denk dat je mij en Takkie88 door elkaar haalt. Ik heb geen twijfel aan het gehoor van mijn dochter. Behalve het Oost-Indisch doof gedeelte wat elke peuter wel zal hebben is dat volgens mij zit daar geen probleem.

Hoewel dit waarschijnlijk voor iedereen anders is deel ik je frustratie met het onderwijs systeem in grote lijnen niet.
Cijfers en cito (in de onderbouw) hoeven voor mij ook niet zo nodig. Alleen als ik kijk wat een kind moet leren/kennen in beperkte tijd denk ik dat er ook niet veel meer tijd is voor andere dingen zaken binnen de lestijd. Daar ligt in mijn ogen meer een rol voor ouders zelf. Dat zie ik mezelf ook eerder doen dan mijn kind leren staartdelen bijvoorbeeld.
pi_213112998
quote:
7s.gif Op zaterdag 6 april 2024 14:01 schreef Seven. het volgende:
@:douche-eendje en @:Komkommerschijfje er geen sprake van TOS. Er is tot nu toe alleen een achterstand vastgesteld. Ik heb vanuit AC ook nog geen reden om aan te nemen dat speciaal onderwijs beter past voor hem. Buiten fok en de Vrijeschool directeur die Colin nog nooit gezien heeft, is er werkelijk niemand die dat oppert.

Het is geen boos kind, hij zit ook niet
constant hoog in de emotie. Hij volgt in de Hanen methode perfect het tempo, zijn emotionele ontwikkeling volgt ook direct mee met de taalontwikkeling. Hij is heel zachtaardig, de leidster van de opvang is pedagoog en ze geeft aan dat hij leerbaar is. Ik vind zijn cognitie zelf lastiger in te schatten maar zij constateert dat hij heel veel begrijpt. Zij vindt zijn hang naar structuur wel reden om verder te kijken en ik sta daar zeker voor open, maar ik hou wel slag om de arm: mogelijk reageert hij boos omdat hij de taalvaardigheid mist om zich dan goed uit te kunnen drukken. Ik denk wel dat hij extra begeleiding nodig heeft in de vorm van talengroepjes en AC verwijst hem door naar individuele logopedie.

Overigens wil ik voor Colin sowieso geen onnodige frustratie, in welke onderwijsvorm dan ook. Alleen er is nog geen reden om aan te nemen dat hij in regulier onderwijs niet mee zou kunnen komen als hij wat meer tijd krijgt om zijn talenskills op te krikken.
Zijn er concrete dingen die je wel mee hebt gekregen vanuit het AC? Jullie zijn daar nu voor herhalingsonderzoek geweest, toch? Hebben ze aanbevelingen gedaan? Doorgaan met logopedie of toch nog een andere insteek?
pi_213113073
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 april 2024 19:49 schreef LauriLynne het volgende:

[..]
We hebben pas een telefonische intake gehad van een half uur. Daar hebben ze uitgebreid gevraagd naar de oa algemene ontwikkeling en de taalontwikkeling.
We krijgen die ochtend een hoortest, een test met de logopediste en een orthopedagoog als ik het goed begrepen heb. Dat is wat ik ervan weet.
Gezien de stappen die ze nu maakt vraag ik mij af of het niet allemaal net te voorbarig is. Kdv maakte zich ook nog geen zorgen. Maar als dat het geval is kan het centrum dat ook vast zeggen.
Het is inderdaad een breed onderzoek, maar ze kunnen daar vrij snel signaleren hoe het ervoor staat inderdaad. Ze pakken alles mee, dus ik ben benieuwd wat hun bevindingen zijn! Heb je zelf zorgen of gaan jullie op aanraden van? Waar kwam de verwijzing naar het AC ook alweer vandaan?
pi_213113335
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 april 2024 20:15 schreef Komkommerschijfje het volgende:

[..]
Het is inderdaad een breed onderzoek, maar ze kunnen daar vrij snel signaleren hoe het ervoor staat inderdaad. Ze pakken alles mee, dus ik ben benieuwd wat hun bevindingen zijn! Heb je zelf zorgen of gaan jullie op aanraden van? Waar kwam de verwijzing naar het AC ook alweer vandaan?
Wij twijfelde op haar controle cjg een beetje over haar taalontwikkeling. Die zorgen besproken en gaan nu op aanraden van het consultatiebureau. Toen nog geen twee woords zinnen en beperkt aantal woorden die ze zelf zegt.
Alleen heeft ze sinds dat gesprek wel paar flinke stappen gemaakt.
Kdv ziet wel dat ze nog weinig praat, maar het begrip is volgens hun prima. Dus zij maakte zich niet zn zorgen.

Fijn dat ze zo op haar plek leek op die school komkommer!
  zaterdag 6 april 2024 @ 22:39:23 #186
277627 Seven.
We are Borg.
pi_213115752
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 april 2024 19:44 schreef Takkie88 het volgende:
@:Seven.; Colin is iets ouder dan L dus ik ben benieuwd wat de individuele logopedie bij hem gaat inhouden.
Hier was het vooral een paar keer observeren en tips/adviezen aan mij geven. Waarbij we samen tot de conclusie kwamen dat ze niet zo heel veel had toe te voegen. We hebben nu over een aantal weken een telefonische afspraak om te zien of L zich blijft ontwikkelen. Wanneer het gehoorverlies aanwezig blijft zal logopedie waarschijnlijk wel weer tzt opgepakt worden om de uitspraak te verbeteren.

Woensdag hebben we een extra afspraak bij het cb. Daar begon de arts vorige keer al over een vve-indicatie voor extra voorschool. Wat ons betreft gaan we dit niet doen. De organisatie die dat in onze gemeente verzorgt is dezelfde als waar het kdv onder valt. De leidsters van de voorschool werken ook op het kdv. En daar praat ze dus totaal niet bij.
Ik ga het zeker posten hier :) en dat observeren werd bij ons met filmpjes gedaan. Ik heb daar heel veel aan gehad.

Praat ze alleen thuis veel of ook in andere omgevingen (buiten kdv)?
Resistance is futile.
  zaterdag 6 april 2024 @ 22:40:03 #187
277627 Seven.
We are Borg.
pi_213115758
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 april 2024 20:12 schreef Komkommerschijfje het volgende:

[..]
Zijn er concrete dingen die je wel mee hebt gekregen vanuit het AC? Jullie zijn daar nu voor herhalingsonderzoek geweest, toch? Hebben ze aanbevelingen gedaan? Doorgaan met logopedie of toch nog een andere insteek?
Aanbeveling is nu individuele logopedie, dus dat gaan we zeker proberen.
Resistance is futile.
  zaterdag 6 april 2024 @ 22:51:33 #188
277627 Seven.
We are Borg.
pi_213115900
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 april 2024 19:59 schreef LauriLynne het volgende:

[..]
Denk dat je mij en Takkie88 door elkaar haalt. Ik heb geen twijfel aan het gehoor van mijn dochter. Behalve het Oost-Indisch doof gedeelte wat elke peuter wel zal hebben is dat volgens mij zit daar geen probleem.

Hoewel dit waarschijnlijk voor iedereen anders is deel ik je frustratie met het onderwijs systeem in grote lijnen niet.
Cijfers en cito (in de onderbouw) hoeven voor mij ook niet zo nodig. Alleen als ik kijk wat een kind moet leren/kennen in beperkte tijd denk ik dat er ook niet veel meer tijd is voor andere dingen zaken binnen de lestijd. Daar ligt in mijn ogen meer een rol voor ouders zelf. Dat zie ik mezelf ook eerder doen dan mijn kind leren staartdelen bijvoorbeeld.
Klopt, ik haalde jou en takkie door de war. En in grote lijnen ben ik het wel met jou eens.

quote:
0s.gif Op zaterdag 6 april 2024 20:12 schreef Komkommerschijfje het volgende:

[..]
Zijn er concrete dingen die je wel mee hebt gekregen vanuit het AC? Jullie zijn daar nu voor herhalingsonderzoek geweest, toch? Hebben ze aanbevelingen gedaan? Doorgaan met logopedie of toch nog een andere insteek?
Concreet ziet ze heel veel vooruitgang, maar nog steeds achterstand. Talengroepje leek haar niet zo'n goed idee omdat dat vaak gericht is op in de groep, en Colin doet niet altijd mee met de groep bij de psz. Dus is de aanbeveling om te kijken naar individuele logopedie, en ze opperde een algemeen ontwikkelingsonderzoek.
Resistance is futile.
pi_213116438
quote:
2s.gif Op zaterdag 6 april 2024 22:39 schreef Seven. het volgende:

[..]
Ik ga het zeker posten hier :) en dat observeren werd bij ons met filmpjes gedaan. Ik heb daar heel veel aan gehad.

Praat ze alleen thuis veel of ook in andere omgevingen (buiten kdv)?
Ik lees je ervaringen graag!
Filmpjes was bij ons wellicht ook (letterlijk) veelzeggender geweest.

Het verschilt. Meestal stopt ze met praten zodra ze door heeft dat een “vreemde” volwassene haar kan horen. En als mensen, ook bekenden, verwachten dat ze antwoord geeft houdt ze sowieso haar mond. In de winkel durft ze sinds een week wel ‘hoi’ te zeggen.
Zoals de logopediste het zei; ze moet het je gunnen om tegen te praten.
  zaterdag 6 april 2024 @ 23:44:40 #190
277627 Seven.
We are Borg.
pi_213116618
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 april 2024 23:30 schreef Takkie88 het volgende:

[..]
Ik lees je ervaringen graag!
Filmpjes was bij ons wellicht ook (letterlijk) veelzeggender geweest.

Het verschilt. Meestal stopt ze met praten zodra ze door heeft dat een “vreemde” volwassene haar kan horen. En als mensen, ook bekenden, verwachten dat ze antwoord geeft houdt ze sowieso haar mond. In de winkel durft ze sinds een week wel ‘hoi’ te zeggen.
Zoals de logopediste het zei; ze moet het je gunnen om tegen te praten.
Gebaren, geluidjes, doet ze dat wel?
Resistance is futile.
pi_213121115
quote:
7s.gif Op zaterdag 6 april 2024 23:44 schreef Seven. het volgende:

[..]
Gebaren, geluidjes, doet ze dat wel?
Niet tegen vreemden. Op het kdv soms wel maar ze heeft daar ook dagen dat ze pas geluid maakt wanneer ik haar op kom halen. Ze is daar verder wel gewoon aan het spelen en doet mee in de kring enzo. Qua spreken lijkt ze vooral onzeker te zijn. Op andere vlakken is ze dit juist totaal niet.
pi_213130842
Stom hoe die vrije school gehandeld heeft Seven. Dat er opeens gewoon geen plek meer is. Zou er ook wel meteen klaar mee zijn dan.

Interessant om te lezen over jullie peuters, maar even geen herkenning.
Hopelijk komen jullie er allemaal uit en krijgen ze waar nodig de juiste ondersteuning op de best passende plek!

Peuter zit in de brokkenpiloot fase. Ze heeft nog de hechtpleisters (+lijm) van 2 weken geleden op haar ene wenkbrauw. Vandaag was papa (op tempo) aan het harken, rent ze opeens achterlangs krijgt ze vol de steel tegen haar hoofd. Meteen een dik blauw ei, die na koelen gelukkig iets kleiner werd. Hap gebeld en moeten haar iig 1x wakker maken vannacht. Het lijkt gelukkig wel prima te gaan met haar. Maar jeetje wat een schrik weer voor ons allemaal. :{
Hopelijk is het nu klaar met ongelukjes.
pi_213133120
Oh Nolita, wat een gedoetje. Hier hebben we ook een dametje wat zich regelmatig op een nogal lullige manier bezeert. Zo van de Tripp Trapp afglijden, denken dat het een goed idee is om een stoeltje bovenop een andere stoel te zetten en er dan op te klimmen… Soms ook echt ogen in m’n rug nodig.
pi_213261974
Nolita is de bult inmiddels weg?

Hier vanavond de eerste keer gepoept op het toilet. Weet niet wie er trotser was, zij of ik.
  Moderator zaterdag 20 april 2024 @ 11:09:47 #195
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_213268648
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 april 2024 18:41 schreef LauriLynne het volgende:
Nolita is de bult inmiddels weg?

Hier vanavond de eerste keer gepoept op het toilet. Weet niet wie er trotser was, zij of ik.
Ha wat goed! Aapie heeft nu een paar plasjes op de wc gedaan, er zit dus wat schot in de zaak! Ik geef hem nu een cadeautje bij drie plasjes, dat heeft hem wel gemotiveerd. Hij was zo trots op z’n cadeautje O+ Nu weer op 1 plas dus ik ben benieuwd of de volgende 2 snel volgen.

Zijn jullie peuters geïnteresseerd in de natuur? Ik ben zelf moestuinfanaat en aapie wil nu elke dag kijken of de plantjes gegroeid zijn O+
26 oktober - 2 november Frankrijk | 3 feb - 6 feb Hong Kong/6 feb - 26 feb Vietnam
pi_213272453
Hier überhaupt een meisje dat overal in geïnteresseerd is en alles wil weten (ze wordt door zowel oma als pm’ers als gastouder ‘nieuwsgierig F.je’ genoemd), dus ja, ook over de natuur. Ons huis ligt aan een dijk en we hebben heel veel slakken in de ochtend met vochtig / regenachtig weer. F. gaat dan meteen uit bed kijken waar alle slakken zitten bij de ramen, we hebben aan de tuinkant grote raampartijen en dan kan ze zo 10 minuten naar de slakken kijken.
pi_213272519
Ik kan me eigenlijk geen peuter (kind) voorstellen die niet geïnteresseerd is in de natuur, vooral omdat het natuurlijk zo’n breed begrip is :Y
Mijn oudste (die tot ie 2,5 was niet op gras/zand/iets anders dan steen durfde te lopen :')) was en is altijd al gek van takken, blaadjes, bloemen enzo en R bestudeerd alle mieren en andere kruipende diertjes die ze ziet.
pi_213321338
R probeert steeds mee te dansen op het Kinderen voor Kinderen Koningsspelen liedje en het gaat haar best goed af O+
Zo leuk om te zien hoe ze met haar broer meedoet!
pi_213321479
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 april 2024 18:41 schreef LauriLynne het volgende:
Nolita is de bult inmiddels weg?

Hier vanavond de eerste keer gepoept op het toilet. Weet niet wie er trotser was, zij of ik.
Ja de bult was de volgende ochtend al grotendeels weg gelukkig. Heeft nog wel blauw, groen en geel gezien natuurlijk. De hechtpleister heeft ook eindelijk los gelaten en geen nieuwe ongelukken gehad tot nu toe haha.

En, is het poepen nog vaker gelukt?

Leuk eponine dat dansen!

Met sommige dingen wel ingewikkeld hoor, een grote zus hebben.
Bijvoorbeeld figuurtjes vouwen met blaadjes. Peuter kan dan enorm gefrustreerd raken als het haar niet lukt.
Ondanks haar bijna 4 jaar zijn (nog 3 maanden) kan ze zich met momenten nog altijd dramatisch ter aarde storten en hard huilen als ze het ergens niet mee eens is. :')
  dinsdag 7 mei 2024 @ 17:21:25 #200
500473 Morgane89
Omnomnomnivoor
pi_213453041
Zijn er hier buikslapende peuters? Mijn buikslaper wordt volgende week 3 en krijgt nu een groot bed in plaats van ledikant. Moeten we dan ook een hoofdkussen voor hem kopen?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')