quote:
Op woensdag 3 januari 2024 13:28 schreef Nattekat het volgende:Nee, hooguit als hulpmiddel als ik met iets moet werken wat ik niet of slecht ken. Uiteindelijk moet je ook gewoon je code begrijpen en moet die code aan de eisen voldoen. En als het eens niet goed werkt, ben je gelijk al je gewonnen tijd kwijt van alle keren daarvoor dat het wel goed ging.
Dat je je eigen code moet begrijpen lijkt mij duidelijk! wil niet zeggen dat je alle code zelf hoeft te schrijven!

quote:
Op woensdag 3 januari 2024 14:04 schreef Ericr het volgende:Voorheen moest je voor complexe zaken vaak naar sites als Stackoverflow om clues te krijgen voor iets waar je minder op ingevoerd bent. Chat GPT is getraind op zulke sites en alhoewel je de kans hebt dat je een stuk code krijgt dat crappy is zou dat ook kunnen gebeuren met code die je hergebruikt via Stackoverflow (of andere sites). Ook bij bijdragen met hoge score kan de code nog steeds crap zijn.
Chat GPT en andere AI tools dragen wat mij betreft bij aan een hogere productie.
Net nog een vervelend geneste reverse substring met charindex gebouwd in SQL met Chat GPT. Duurt overigens wel even voordat echt doorkomt wat je wil maar alsnog ben ik nu sneller klaar en is de oplossing meer solide dan wat ik zelf er uit had kunnen halen. Ik weet prima wat alle SQL functies voor mogelijkheden hebben maar als je gaat nesten wordt het snel messy, meer de makke van SQL dan een gebrek aan kennis of kunde.
Je kan beter nu die AI ontwikkelingen omarmen en bij blijven. Ik ontwerp liever een model of design waarna Chat GPT het verder uitwerkt dan kloppen om het kloppen. Als je weet wat de code doet kan je ook verbeteringen aanbrengen of laten aanbrengen. Mede daarom zal Chat GPT (voorlopig) nog geen specialisten vervangen. Voor boilerplate code misschien wel maar complexe vraagstukken moet je toch echt eerst zelf uitwerken en goed beschrijven voordat je het om kan zetten naar code.
Klopt, is mijn ervaring ook. Er zijn zat mensen waar ik dingen van heb gebruikt, stukjes code, functies of zelfs hele libraries.. kan het zelf ook schrijven maar dat kost veel te veel tijd. Daarnaast zie ik idd ook dat ChatGPT de code ook goed uitlegt en logisch in elkaar zet. Erg fijn! (en vaak ook met de zelfde manier van structureren)
quote:
Op woensdag 3 januari 2024 21:47 schreef ikbengeenslappehap het volgende:Ja, en de haat in dit topic lijkt meer een angstige afkeer tegen AI dan daadwerkelijke ervaring.
ChatGPT wordt amper gebruikt voor dingen als 'schrijf een game die dit en dat doet'. Dat weigert 'ie meestal ook gewoon bij iets dat te groot is. Eenvoudige scripts kan die wel uitspuwen, maar doorgaans is dat niet wat je met ChatGPT zoekt. Overigens, als je dat doet, zorg dat je alle veiligheidsmaatregelen en eisen duidelijk uitspelt, want anders vult hij dat zelf in of doet hij daar niets mee.
Het is heel waardevol voor kleine snippets, eenvoudige troepcode wat je tijd kost maar waar je niets van leert omdat je het al kent. En vooral: het geven van eigen code, vragen waarom het niet werkt en hem met een fix laten komen. Krijg je een enorme uitleg bij, leer je veel van en bespaart je uren breekwerk wat mensen vaak genoeg demotiveert en het plezier van coden flink weghaalt. Ook opzetjes en basisjes vragen om je opgang te helpen en er zelf aan verder te borduren is prima. Het kan je ook prima verwijzen naar oplossingen en frameworks zonder je een regel code te geven, dat bespaart researchtijd en geeft je dezelfde kennis.
En ik ben iemand met jarenlange ervaring voordat ChatGPT überhaupt een ding was, dus nee, ik heb het niet nodig. Maar ik zie de handigheid er wel van in. En angst ervoor is nergens voor nodig, en oordelen zonder de voordelen eens goed te bekijken ipv aan te nemen dat mensen hun hele brein erdoor laten overnemen... Je staat zelfs straks een streep achter door hier niet voor open te staan. En dan bedoel ik niet eens alleen AI, dit gaat ook in je favoriete codingtool terugkomen.
Mensen zijn een beetje bang voor het nieuwe en denken dat je mogelijk meer gaat laten coden dan dat jezelf code waardoor je minder blijft nadenken.. en daar zit natuurlijk wat in, maar wil je lappen code integreren in je eigen werk dan zal je toch redelijk moeten weten hoe het werkt en wat het doet!

Prachtige aan chat is dat hij de code van commentaar voorziet en na de code een redelijk duidelijke uitleg geeft (kleine doc)..
Ik gebruik het niet om mijn code te testen, tenzij het aangepaste code is wat uit chat zelf komt. Mijn eigen code test ik zelf en wil ik zelf schrijven, voor nu iig!

quote:
Op woensdag 3 januari 2024 22:01 schreef Managarm het volgende:[..]
Ja, ik gebruik ChatGPT vooral voor kleine functies.
Bijvoorbeeld schrijf een adresgenerator voor testdoeleinden. Ik begin vaak met het bouwen van frontend en bouw dan later de achterkant wel, vaak veranderen dingen in het model tijdens ontwikkeling dat het onderhouden van de database te veel tijd kost (ook met codefirst, het omgooien van dingen kost altijd tijd).
Als je frontend man is het handig om te kijken of je ontwerp werkt met 'gegeven data', dan heb je niet specifiek complexe scripts nodig, je hebt gewoon een script nodig die je data voert.. dat is super easy via ChatGPT!
quote:
Op donderdag 4 januari 2024 19:08 schreef Masberum het volgende:Ik gebruik het elke dag. Als ik ergens niet uitkom dan geeft het altijd wel code die of, bruikbaar is, of die niet helemaal werkt waarna ik een foutmelding krijg, die foutmelding teruggeef aan chatgpt, en chatgpt de code alsnog verbetert zodat het wel werkt. Maar weinig keren dat het me niet geholpen heeft.
De uitleg is idd ook erg fijn, wil niet zeggen dat het altijd maar de oplossing aanbiedt, ligt ook heel erg hoe je de vragen stelt heb ik gemerkt. Hoe duidelijker hoe beter, echter kan het zijn dat met iets veranderen aan je vraag je compleet andere code voorgeschoteld krijgt als eerst..
quote:
Op vrijdag 5 januari 2024 11:13 schreef FlippingCoin het volgende:Zelf gebruik ik GPT-4 dagelijks, ook bij mijn werk. Heel soms wil ik er wel eens wat kleine snippets ingooien om te verbeteren, als ik bijvoorbeeld een signatuur verander waarbij een struct een pointer naar een struct is geworden zodat ik het zelf niet bij hoef te werken in een functie. Verder dan soortgelijke oplossingen als dit laat ik hem nooit code genereren, ik heb dit wel veelvuldig geprobeerd maar naar mijn idee is het meestal meer werk het te corrigeren en itereren over onjuiste uitkomsten dan het zelf uit te typen, en regelmatig komt die er gewoon echt niet uit.
Waar ik het wel veel voor gebruik is over conceptuele vragen, ik heb het ook zo ingesteld bij de custom instructions dat die weet wat mijn ervaring is, en dat die altijd wat bronnen noemt als ik wat vraag zodat ik er zelf meer over kan lezen. Vaak zijn de antwoorden wel correct maar dit is niet altijd zo, en soms is er ook geen consensus over een onderwerp waar chat-gpt wel heel stellig is over een onderwerp.
Wel denk ik dat je als professioneel software ontwikkelaar niet goed bezig bent als je zomaar want chat-gpt code/copilot code in een codebase brengt, op een soortgelijke manier als stack overflow copy/pasten. Zolang je niet alle code die je bijdraagt volledig snapt, test laat staan leest is dit kwalijk, en als dit terugkomt in een code review heb je ook wel wat uit te leggen waar ik werk.
Professioneel kan het natuurlijk bijdragen, wil je je structure herstructureren, een andere kijk, daar kan ChatGPT ook in voorzien. Wil niet zeggen dat je hele code base geschreven moet zijn maar het kan helpen en zal echt in de toekomst ook door de grotere bedrijven wel omarmt worden, het scheelt tijd, geld en energie.
Maar de mens als controle factor en aanstuurende zal onmisbaar blijven lijkt mij zo

je kunt nooit alles laten schrijven door dit soort AI systemen maar in werkelijkheid doen bedrijven het zelfde, vraag wordt gesteld en in stukjes gesneden en uitgedeeld, weer gesneden, uitgedeeld etc. Uiteindelijk komt veel bij elkaar en wordt op elkaar aangepast en in elkaar geweven...
We gaan het zien, voor nu erg gemakkelijk om voor mij inzicht te creëren en functies te maken die ik zelf niet snel even in elkaar mik...
quote:
Op vrijdag 5 januari 2024 11:22 schreef Citizen.Erased het volgende:Ik kan niet coden; maar ik laat ChatGPT wel wat simpele scripts maken die wat analyses voor me kunnen doen op datasets. Dat gaat vrij aardig en bespaard me best wel wat tijd tegenwoordig.
Maar je leert er wel een beetje van... (al is het maar een klein beetje)
The people who lost my respect will never get a capital letter for their name again.
Like trump...