De vraag is misschien “ wat verwachten zij van het leven?” .quote:Op vrijdag 14 juli 2023 22:59 schreef Revanches het volgende:
[..]
Wat triest om te lezen. Heb je enig idee wat hier achter zou kunnen zitten?
Nee, maar dat zegt toch al genoeg?quote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:12 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Zeker.
Maar toen ik 18 was hoefde je daar bij mij ook niet mee aan te komen. En toen was de situatie ook al heel anders dan nu
Sociale media is de kanker voor je geestelijke gesteldheid.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 22:58 schreef Perrin het volgende:
[..]
Door sociale media elke dag ermee geconfronteerd dat ze niet rijk, succesvol en gelukkig zijn, denk dat dit een enorme factor is.
Wat is nu je punt? Mensen moeten weer gelovig worden, want dan plegen jullie kinderen minder zelfmoord?quote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:12 schreef uzala05 het volgende:
[..]
Luister Ryan, het is uit wetenschappelijk onderzoek gebleken dat moslims het minste van alle bevolkingsgroepen zelfmoord plegen. De rol van de Islam is zeer sterk gebleken. Maar wat gebeurt er hier op dit forum? Een topic van iemand die zelfmoord pleegt en steunbetuigingen krijgt van de overige bezoekers terwijl de gelovigen in dat topic belachelijk worden gemaakt!
R&P / Denk/bespreek eens hoe je je leven NIET wil eindigen...
[ afbeelding ]
[ twitter ]
Een stukje spiritualiteit implementeren in je dagelijkse leven kan zeker baat bieden.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:17 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Wat is nu je punt? Mensen moeten weer gelovig worden, want dan plegen jullie kinderen minder zelfmoord?
quote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:17 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Wat is nu je punt? Mensen moeten weer gelovig worden, want dan plegen jullie kinderen minder zelfmoord?
Hier is het meer het wegvallen van traditionele sociale structuren wat voor sommige mensen moeilijk is, maar ook de toegenomen complexiteit en ver-ego-isering van onze samenleving, en die sociale media waar je dagelijks ziet dat het gras bij alle buren veel groener lijkt.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:15 schreef Bezsen het volgende:
[..]
Nee, maar dat zegt toch al genoeg?
In veel landen betekend 18 worden een oorlog gaan bevechten die niet de jouwe is.
Het probleem in Nederland en by proxy west-europa zit veel dieper dan economische zaken.
Iets waarin die landen nog met afstand koploper van de wereld zijn.
Eens!quote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:18 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Een stukje spiritualiteit implementeren in je dagelijkse leven kan zeker baat bieden.
De kunst is om de mooie momenten te maken samen.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:18 schreef thekolere het volgende:
En eerlijk gezegd het leven is niet leuk. Het bestaat alleen uit afscheid nemen. Afscheid van je dromen, afschieten van je dierbaren, afscheid van je gezondheid etc…etc
Nee.quote:
Ook al vechten onze jongeren niet dagelijks met het risico op de dood maar toekomstzorgen zijn gewoon heel reëelquote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:15 schreef Bezsen het volgende:
[..]
Nee, maar dat zegt toch al genoeg?
In veel landen betekend 18 worden een oorlog gaan bevechten die niet de jouwe is.
Het probleem in Nederland en by proxy west-europa zit veel dieper dan economische zaken.
Iets waarin die landen nog met afstand koploper van de wereld zijn.
Nee die zijn echt niet reëel.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:20 schreef Fok-it het volgende:
Ook al vechten onze jongeren niet dagelijks met het risico op de dood maar toekomstzorgen zijn gewoon heel reëel
Nee wat mij betreft ook zeker niet. Tenzij het een soort geloof dat gebaseerd is op meer dan een onfeilbaar oud boek.quote:
Nee.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:21 schreef thekolere het volgende:
[..]
Vanwege de angst om niet in de hemel te komen.
Is denk ik meer het doorgeslagen holle materialisme dan het gebrek aan traditionele oude religies. Maar een juiste zingeving is wel de kern.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:20 schreef Bezsen het volgende:
[..]
Nee.
Maar het feit dat jullie atheisme/secularisme als de norm zijn gaan beschouwen en jullie als rijke landen alleen maar depressiever worden zet te te denken.
“ Gij zult niet “quote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:21 schreef Bezsen het volgende:
[..]
Nee.
Vanwege inherente waarde die aan het leven wordt gehecht.
Ongeacht religie.
Ik word niet depressiever i.i.g. Er is ook geen bewijs voor de stelling dat 'men' in het westen an sich depressiever wordt. Men was al redelijk depressief. Maar buiten het westen niet? In Aziatische wereld niet? In Afrika niet? Ik denk überhaupt niet dat secularisme iets te doen heeft met het hoge suïcidecijfer onder jongeren in landen zoals NL.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:20 schreef Bezsen het volgende:
[..]
Nee.
Maar het feit dat jullie atheisme/secularisme als de norm zijn gaan beschouwen en jullie als rijke landen alleen maar depressiever worden zet te te denken.
Dat jij niet depressiever wordt is natuurlijk nieszeggend, n=1 enz.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:28 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ik word niet depressiever i.i.g. Er is ook geen bewijs voor de stelling dat 'men' in het westen an sich depressiever wordt. Men was al redelijk depressief. Maar buiten het westen niet? In Aziatische wereld niet? In Afrika niet? Ik denk überhaupt niet dat secularisme iets te doen heeft met het hoge suïcidecijfer onder jongeren in landen zoals NL.
Japan en Zuid-Korea kampen inderdaad ook met zelfmoord-problemen. Maar Zuid-Korea is zo verwesterd dat je dat niet kan vergelijken met het gros van de Aziatische landen en bij Japan zijn de problemen ook vooral werk-gerelateerdquote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:28 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ik word niet depressiever i.i.g. Er is ook geen bewijs voor de stelling dat 'men' in het westen an sich depressiever wordt. Men was al redelijk depressief. Maar buiten het westen niet? In Aziatische wereld niet? In Afrika niet? Ik denk überhaupt niet dat secularisme iets te doen heeft met het hoge suïcidecijfer onder jongeren in landen zoals NL.
De traditionele sociale orde wordt in de late moderniteit met steeds grotere versnellingen getransformeerd tot een geheel nieuwe type samenleving, door de Nederlandse socioloog Hans Boutellier treffend gekarakteriseerd als 'de improvisatiemaatschappij'. De voornaamste oorzaken van deze verandering en vernieuwing zijn wat Giddens noemt de 'disembedding mechanisms': grote bewegingen, systemen en instituties die het moderne individu losmaken en wegvoeren uit zijn traditionele inbedding en vertrouwde rolpatronen. Laatmoderne mensen raken voorgoed losgeweekt van de tradiotionele kaders die het bestaan eeuwenlang regelden. Een hele reeks versnellingen zorgt bovendien voor een drastische transformatie van het alledaagse sociale en persoonlijke leven. De drie krachtigste 'weekmiddelen' zijn de kapitalistische markteconomie, de (wetenschappelijke) technologie en de media. Samen vormen ze het mengsel dat de substantie van de klassieke samenleving heeft opgelost en het idee van een zogenaamd natuurlijke, religieus georganiseerde gemeenschap als sneeuw voor de zon heeft doen verdwijnen.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:14 schreef Perrin het volgende:
[..]
Gemeenschapszin en het gevoel ergens toe te behoren is wel een belangrijke factor voor geluk voor de meeste mensen ja.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |