Het mierennest zit onder de tegels die allemaal gevoegd zijn. Ze kruipen erdoor heen via het voeg. Moet ik dan dat roze spul op alle tegels gaan gieten? Ik heb een tuinslang met een sproei stand kan ik dat gebruiken voor het gif?quote:Op vrijdag 14 juli 2023 22:34 schreef Wiedanwel het volgende:
Ik ken dat roze poeder als gif. Dit spoel je ook met water in het nest naar dan zodat het effectiever bij alle mieren komt. Werkt hier als een tierelier, in tegenstelling tot het kokende water.
Ik ga dat proberen! Dank je welquote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:12 schreef Quyxz_ het volgende:
Je kan dat roze spul ook oplossen in water. Misschien zo over het terras en door de voegen gieten?
Die eten alleen vogelsquote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:16 schreef FlippingCoin het volgende:
Spinnen eten ook mieren, laatst nog gezien in mijn tuin.
Misschien vier vogelspinnen kopen.
Mieren in een tuin zijn ook nuttig, het zijn de opruimers van de natuur, mieren horen bij een tuin en eten bv allemaal dode insecten en organisch materiaal. Als je echter geen tuin hebt maar een stoeptegelparadijs kun je er wel overlast van ervaren omdat ze dan eigenlijk nergens heen kunnen voor voedsel, dus komen ze sneller binnenquote:Op zaterdag 15 juli 2023 09:05 schreef XDo het volgende:
Het is toch buiten? Daar wonen en leven ze. Laat lekker gaan.
Mieren binnen in huis is een ander verhaal natuurlijk.
Je moet niets, het is een keuze. Ik neem geen tegels en accepteer dat het gras er niet overal uitziet als een kunstmat.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 09:16 schreef Mushanga71 het volgende:
Ligt aan de hoeveelheid mieren, vind ik. Hier was het nu zo erg, dat ik alleen nog maar zandhoopjes als voeg hadPlus het terras verzakt ervan en het gras gaat naar de gallemiezen.
Beestjes buiten prima, maar ook daar kan er een plaag ontstaan die je wel moet bestrijden.
Nee dat is een fabeltje!quote:
Tuurlijk is het een keuze maar als er buiten bestreden wordt, doe het dan op een natuurlijke manier.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 09:49 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Je moet niets, het is een keuze. Ik neem geen tegels en accepteer dat het gras er niet overal uitziet als een kunstmat.
Ik vraag me haast af of je dan wel eens echt een plaag hebt gehadquote:Op zaterdag 15 juli 2023 09:49 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Je moet niets, het is een keuze. Ik neem geen tegels en accepteer dat het gras er niet overal uitziet als een kunstmat.
Dit.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 09:04 schreef Mushanga71 het volgende:
Waarom gif? Ik heb laatst aaltjes gebruikt, op het terras en het gras. Werkt heel goed én je vergiftigd de rest van het bodemleven er niet mee.
Dat deed ik vóór de aaltjes maar werkt niet. Nesten zitten te diep en tegen de tijd dat het water het nest bereikt, is het afgekoeld.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 14:14 schreef summer2bird het volgende:
Kokend water door alle openingen waar ze doorheen lopen.
Meest natuurvriendelijk.
Ik weet als geen ander hoe vervelend een verzakkend terras is. Maar mieren spelen een belangrijke rol in veel ecosystemen. Ze houden de grond luchtig, vervoeren plantzaden, zijn natuurlijke vijanden van schadelijke insecten, en zorgen dat sommige vlinders en de groene specht überhaupt kunnen bestaan. En ze zijn dol op tegels, die beschutting en warmte bieden.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 13:07 schreef SQ het volgende:
[..]
Ik vraag me haast af of je dan wel eens echt een plaag hebt gehad![]()
Maar goed, nergens een steen in jouw tuin, dat is wel redelijk uniek. Wij hebben ook niet veel steen maar er zitten wel dusdanig veel mieren onder dat kleine stukje terras dat we er ook wat mee willen, want anders zakt het hele terras in elkaar.
Ik vind het een beetje flauw om dat direct gelijk te trekken aan het hebben van een tegelparadijs, danwel de ambitie om je gras er als een kunstmat uit te laten zien.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |