Die koppen met 48 gRaDEn waren dus (weer eens) onzin en hysterie?quote:Op zondag 16 juli 2023 12:10 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik zie toch echt dat het vandaag 35 wordt, maar het gaat niet om die laatste paar graden. Het is allemaal geen 44 graden.
Media overdrijft graag. Maar het gaat de komende dagen wel goed heet worden in zuid Europa.quote:Op zondag 16 juli 2023 16:28 schreef Halcon het volgende:
[..]
Die koppen met 48 gRaDEn waren dus (weer eens) onzin en hysterie?
Overigens nog steeds een goede mogelijkheid dat die temperatuur in de komende week behaald gaat worden. Het wordt een hittegolf van formaat in Italië en op de Balkan.quote:Op zondag 16 juli 2023 18:55 schreef aloa het volgende:
[..]
Media overdrijft graag. Maar het gaat de komende dagen wel goed heet worden in zuid Europa.
Dat denk ik ook ja. Meer dan 45 gaat het wel worden...en mogelijk zal die 48 ook wel ergens gehaald gaan worden.quote:Op zondag 16 juli 2023 19:15 schreef Dven het volgende:
[..]
Overigens nog steeds een goede mogelijkheid dat die temperatuur in de komende week behaald gaat worden. Het wordt een hittegolf van formaat in Italië en op de Balkan.
Die 45 gaat absoluut lukken. Zelfs in Bulgarije staat de 44°C al binnen de vijfdaagse (90% betrouwbaarheid).quote:Op zondag 16 juli 2023 19:17 schreef aloa het volgende:
[..]
Dat denk ik ook ja. Meer dan 45 gaat het wel worden...en mogelijk zal die 48 ook wel ergens gehaald gaan worden.
Met 45 graden kun je gewoon niks meer. Tenzij kantoorwerk met airco aanwezig. Maar werk in de bouw, vuilniswerk ed kan gewoon niet meer veilig gedaan worden.quote:Op zondag 16 juli 2023 19:21 schreef Dven het volgende:
[..]
Die 45 gaat absoluut lukken. Zelfs in Bulgarije staat de 44°C al binnen de vijfdaagse (90% betrouwbaarheid).
Eens meegemaakt in Cordoba. Busken tijdens 45°Cquote:Op zondag 16 juli 2023 20:03 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Met 45 graden kun je gewoon niks meer. Tenzij kantoorwerk met airco aanwezig. Maar werk in de bouw, vuilniswerk ed kan gewoon niet meer veilig gedaan worden.
Ik ben blij dat we hier dergelijke temperaturen bespaard blijven hoor. Ik hou van warm weer en zon, maar bij 40+ sla ik gewoon afquote:Op zondag 16 juli 2023 20:09 schreef Dven het volgende:
[..]
Eens meegemaakt in Cordoba. Busken tijdens 45°C![]()
Sliepen in parkjes op rolmatrasjes. Weet nog wel dat ik 's nachts eens wakker werd om toch m'n slaapzak maar even dicht te doen. Even later zag ik zo'n digitale thermometer die 34°C aangaf
Nu zal die ongetwijfeld heel wat graden te hoog hebben aangegeven maar alsnog
Begrijpelijk. Met continu 20-25 ben ik al tevreden maar het helpt natuurlijk dat wind hier niet echt een rol speelt en de zonkracht veel groter is.quote:Op zondag 16 juli 2023 20:21 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Ik ben blij dat we hier dergelijke temperaturen bespaard blijven hoor. Ik hou van warm weer en zon, maar bij 40+ sla ik gewoon af
Waarschijnlijk van de vele voorspellingen de meest extreme…quote:Op zondag 16 juli 2023 16:28 schreef Halcon het volgende:
[..]
Die koppen met 48 gRaDEn waren dus (weer eens) onzin en hysterie?
Waar ik hier meer bang voor ben is de droogte. Er is hier (noord Portugal) in de winter evenveel regen gevallen als normaal, maar dan wel in een kwart van de tijd. De regen spoelt dan gewoon de rivieren in ipv opgenomen te worden in de grond. De bossen ten noorden van Porto en Braga zijn gewoon luciferdozen nu....quote:Op zondag 16 juli 2023 20:23 schreef Dven het volgende:
[..]
Begrijpelijk. Met continu 20-25 ben ik al tevreden maar het helpt natuurlijk dat wind hier niet echt een rol speelt en de zonkracht veel groter is.
Als het dan toch moet dan maar met een record en nadien flinke afkoeling
2 graden minder maakt niet echt een verschil in dit geval.quote:Op zondag 16 juli 2023 20:23 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Waarschijnlijk van de vele voorspellingen de meest extreme…
https://www.theguardian.c(...)eatwave-grips-europequote:Italy sweltered in exceptionally high temperatures and humidity levels on Sunday in what the weather website ILMeteo.it described as a “heat storm”, and the situation will intensify with the arrival on Monday of another anticyclone that will push the mercury to possible highs of 47C in southern areas of Sardinia, and 45C or 46C in parts of Puglia and Sicily.
Nee, het Europees record is 48,0°C gemrten in Athene ergens in 1977 (en wat mij betreft daardoor nog altijd wat dubieus is).quote:Op zondag 16 juli 2023 20:52 schreef HowardRoark het volgende:
'Possible highs'
Het record voor Sardinië staat op 48 graden. Dat wordt dan net niet verbroken.
Ik dacht dat je nog op Malta zatquote:Op zondag 16 juli 2023 20:28 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Waar ik hier meer bang voor ben is de droogte. Er is hier (noord Portugal) in de winter evenveel regen gevallen als normaal, maar dan wel in een kwart van de tijd. De regen spoelt dan gewoon de rivieren in ipv opgenomen te worden in de grond. De bossen ten noorden van Porto en Braga zijn gewoon luciferdozen nu....
Nope, kleine 3 jaar geleden verhuisdquote:
Probleem is vooral ook dat een droge bovenlaag juist niets opneemt.quote:Op zondag 16 juli 2023 20:56 schreef Dven het volgende:
[..]
Ik dacht dat je nog op Malta zat
Maar een bekend probleem ja.
"Het regent enorm veel!"
Ja maar een verzadigde bovenlaag neemt niets meer op![]()
Nee hoor. Twee jaar terug was er op Sicilië nog 48.8 gemeten. En op Sardinië schijnt er in 1965 al eens 48.0 te zijn gemeten en in 1957 47.2. Waarom zou de waarneming van 48.0 in Athene van 1977 trouwens dubieus zijn?quote:Op zondag 16 juli 2023 20:56 schreef Dven het volgende:
[..]
Nee, het Europees record is 48.0°C gemrten in Athene ergens in 1977 (en wat mij betreft daardoor nog altijd wat dubieus is).
Also; feest weer in Viano do Castelo: https://fogos.pt/fogo/20230856901quote:Op zondag 16 juli 2023 20:56 schreef Dven het volgende:
[..]
Ik dacht dat je nog op Malta zat
Maar een bekend probleem ja.
"Het regent enorm veel!"
Ja maar een verzadigde bovenlaag neemt niets meer op![]()
De 48,8°C op Sicilië is ongeldig verklaard. Het weerstation waar de meting plaats heeft gevonden is inmiddels ook verplaatst.quote:Op zondag 16 juli 2023 21:12 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Nee hoor. Twee jaar terug was er op Sicilië nog 48.8 gemeten. En op Sardinië schijnt er in 1965 al eens 48.0 te zijn gemeten en in 1957 47.2. Waarom zou de waarneming van 48.0 in Athene van 1977 trouwens dubieus zijn?
Kan ik me iets bij voorstellen. Portugal is ook schitterend natuurlijk!quote:Op zondag 16 juli 2023 20:58 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Nope, kleine 3 jaar geleden verhuisdWas die corrupte milieuvervuilende bende na 10 jaar wel zat.
Boven de 30 is het voor veel beroepen eigenlijk al niet meer te doen. Bij 40 sta je gewoon in een oven...quote:Op zondag 16 juli 2023 20:21 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Ik ben blij dat we hier dergelijke temperaturen bespaard blijven hoor. Ik hou van warm weer en zon, maar bij 40+ sla ik gewoon af
It isquote:Op zondag 16 juli 2023 21:28 schreef Dven het volgende:
[..]
Kan ik me iets bij voorstellen. Portugal is ook schitterend natuurlijk!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |