Eerst het sigaretje, daarna het biertje of wijntje.quote:Gevaar van alcohol wordt zwaar onderschat: één glas per dag vergroot al het risico op kanker
Nederlanders associëren alcohol vooral met gezelligheid (54 procent) en veel minder met iets wat ongezond voor je is (27 procent). En dat terwijl 1 op de 10 gevallen van kanker bij mannen en 1 op de 33 gevallen bij vrouwen wordt veroorzaakt door alcohol. ,,Of je nu regelmatig drinkt of vaak: er bestaat geen gezonde hoeveelheid alcohol’’, zeggen de Maag Lever Darm Stichting en KWF Kankerbestrijding.
Daarom gaat vandaag de campagne ‘Op je gezondheid’ van start, een initiatief namens Maag Lever Darm Stichting en KWF Kankerbestrijding, in het kader van de Gezonde Generatie. Het doel: kennis delen en bewustwording creëren. Alcohol drinken vergroot de kans op zeven soorten kanker. Het gaat om een vergrote kans op mond-, keelholte-, strottenhoofd-, slokdarm-, borst-, lever- en darmkanker.
Je vergeet de frisdrank. ¤0.26 per liter 2024 verhoging.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 09:25 schreef stropdaz het volgende:
https://www.ad.nl/gezond/(...)-op-kanker~aab5127b/
[..]
Eerst het sigaretje, daarna het biertje of wijntje.
Dus eigenlijk is het gewoon pushen vanuit Den Haag.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 09:34 schreef etuiedelapiel het volgende:
Deze dranken worden dan duurder, zodat mensen eerder kiezen voor gezondere dranken
Ga je dadelijk steeds meer krijgen.quote:
Nee. Het is nu 8 en gaat naar 26 cent. Zo'n 18 cent dusquote:Op dinsdag 4 juli 2023 09:34 schreef etuiedelapiel het volgende:
[..]
Je vergeet de frisdrank. ¤0.26 per liter 2024 verhoging.
Het is gewoon geld harken niets meer of minder.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 10:03 schreef Red_85 het volgende:
Genieten van het leven mogen alleen de rijken. Gepeupel mag in hun eigen huis, als ze geluk hebben, op water en supermarkt brood.
Verse groente belastingvrij maken is te moeilijk, maar bij dingen duurder maken weten ze het opeens wel hoe het moet.
Je bent een dief van je eigen geld als je 50km van de grens af woont en je doet nog steeds boodschappen in NL.
Kijk, dat is dan ook je eigen keuze. Dat bassale recht hoort iedereen te hebben.quote:Op maandag 3 juli 2023 22:39 schreef Guanabana het volgende:
Iedereen die zeurt over betutteling kan toch ook voor zichzelf een keuze maken? Ik drink al jaren niet tot nauwelijks. Omdat de nadelen voor mij veel aanweziger zijn dan de voordelen van alcohol. Heel simpel hoor.
Het zijn dan ook de hogeropgeleiden (en dus rijkeren) die vaker en meer drinken (en dus ook in de categorie "zware drinker" vallen met bijna 10%).quote:Op dinsdag 4 juli 2023 10:03 schreef Red_85 het volgende:
Genieten van het leven mogen alleen de rijken.
Waarschijnlijk een fractie van wat hier op de prijs zit.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 10:39 schreef crystal_meth het volgende:
Shit, kom er nu pas achter dat er ook in België "verbruiksbelasting" is op niet-alcoholische dranken (met uitzondering van vruchten- en groentesap, en mineraalwater).
Mwa...quote:Op dinsdag 4 juli 2023 10:58 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Waarschijnlijk een fractie van wat hier op de prijs zit.
In dat geval valt het me nog mee. Alleen wat wordt er bedoeld als 'substanties voor bereiding van limonades en frisdranken'? Als ze de aanlenggrondstof bedoelen, is het natuurlijk echt mega weinig. Kijk naar wat Cargill doet bij de sappen waar een sterk concentraat wordt gemaakt en later wordt gebruikt als basis voor wat je tegenkomt in de supermarkt wat dan compleet bereid is.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 11:04 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Mwa...
België: Substanties voor bereiding van limonades en frisdranken, zowel light als gesuikerd (vloeibaar): ¤ 0,715405 per liter
Nederland: Limonadesiropen: ¤ 0,333 per liter
In Nederland is er geen belasting op koffie, in België:
Ongebrande Koffie ¤ 0,2001 per kg
Gebrande Koffie ¤ 0,2502 per kg
Extracten van Koffie ¤ 0,7004 per kg
https://nl.wikipedia.org/wiki/Accijns
Geen idee of die cijfers up to date zijn.
Ik neem aan dat dat hetzelfde is als de limonadesiropen in Nederland, dus die je zelf moet mengen met water (meestal verkocht in flessen van 0.75 l).quote:Op dinsdag 4 juli 2023 11:31 schreef Red_85 het volgende:
Alleen wat wordt er bedoeld als 'substanties voor bereiding van limonades en frisdranken'?
De vraag is eerder hoe we mensen kunnen overtuigen dat ze nare bedilzuchtige domineetjes zijn die zich zo min mogelijk met andermans leven moeten bemoeien. Dat ze niet de wijsheid in pacht hebben, en dat als je mensen wil bemoederen je kinderen moet nemen, en je carriere daarvoor niet is.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 09:27 schreef stropdaz het volgende:
Volgens mij willen ze de goedkope alcohol fors gaan verhogen. In de hoop dat men minder gaat drinken.
Maar is dit niet de omgedraaide wereld? Als je afhankelijk bent van liters goedkope alcohol per week heb je misschien wel een probleem. Maar het zou toch veel beter zijn als we dat geld zouden inzetten op preventie.
Waarom drinkt iemand zoveel? Hoe kunnen we hem overtuigen van hulp etc
Ik denk dat het iets cultureels is, the Nanny State. Heel Noord-Europees, Alcohol is zondig, kijk ook naar Scandinavië.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 15:33 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
De vraag is eerder hoe we mensen kunnen overtuigen dat ze nare bedilzuchtige domineetjes zijn die zich zo min mogelijk met andermans leven moeten bemoeien. Dat ze niet de wijsheid in pacht hebben, en dat als je mensen wil bemoederen je kinderen moet nemen, en je carriere daarvoor niet is.
Er komen veel dingen samen. Mensen die hun innerlijke dominee niet onder controle kunnen houden. Overheden en andere instutities die een marker met het doel zijn gaan verwarren. Ja, een hoge levensverwachting was een goed teken, maar het mag geen doel op zich zijn. Een regering die faalt in het besturen van de overheid en daarom maar de burgers hun leven probeert te besturen is er ook één. Er is een sterke impuls vanuit de medische industrie en dus de WHO en de EU om de kip met de gouden eieren, hoogbejaardheid, zo lang mogelijk in leven te houden. Er is de feminisering van de beroepsbevolking, waardoor bemoederen van volwassenen normaal wordt gevonden. Er is angst voor de dood en controledrang, en een reflex dat er altijd iets of iemand verantwoordelijk is om te voorkomen dat er iets gebeurt. En dan is er ook nog de overheid die altijd geld wil schrapen en een beleidsexcuus nodig heeft.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 15:46 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Ik denk dat het iets cultureels is, the Nanny State. Heel Noord-Europees, Alcohol is zondig, kijk ook naar Scandinavië.
En eerlijk, het gaat de overheid gewoon om de knaken. Men probeert de accijns zo hoog te zetten dat er een maximaal bedrag uit gehaald wordt.
Zeker waar.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 15:33 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
De vraag is eerder hoe we mensen kunnen overtuigen dat ze nare bedilzuchtige domineetjes zijn die zich zo min mogelijk met andermans leven moeten bemoeien. Dat ze niet de wijsheid in pacht hebben, en dat als je mensen wil bemoederen je kinderen moet nemen, en je carriere daarvoor niet is.
Wijvengedrag bedoel je?quote:Op dinsdag 4 juli 2023 17:09 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Er komen veel dingen samen. Mensen die hun innerlijke dominee niet onder controle kunnen houden. Overheden en andere instutities die een marker met het doel zijn gaan verwarren. Ja, een hoge levensverwachting was een goed teken, maar het mag geen doel op zich zijn. Een regering die faalt in het besturen van de overheid en daarom maar de burgers hun leven probeert te besturen is er ook één. Er is een sterke impuls vanuit de medische industrie en dus de WHO en de EU om de kip met de gouden eieren, hoogbejaardheid, zo lang mogelijk in leven te houden. Er is de feminisering van de beroepsbevolking, waardoor bemoederen van volwassenen normaal wordt gevonden. Er is angst voor de dood en controledrang, en een reflex dat er altijd iets of iemand verantwoordelijk is om te voorkomen dat er iets gebeurt. En dan is er ook nog de overheid die altijd geld wil schrapen en een beleidsexcuus nodig heeft.
Niet zozeer. Je ziet vooral dat trekjes die we als feminien zouden kwalificeren de betrokken werkvelden zijn ingeslopen zonder dat dat verder geevauleerd wordt zelfs maar uitgesproken.quote:
Gewoon niet opgeven. Een drankje voor de gezelligheid moet gewoon kunnen.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 09:25 schreef stropdaz het volgende:
https://www.ad.nl/gezond/(...)-op-kanker~aab5127b/
Eerst het sigaretje, daarna het biertje of wijntje.
Dat geleuter over de onmogelijke BTW-verlaging van groeten en fruit is een gotspe. Ze weten niet wat nou wél of níet er onder valt. Nou dan laat je bij twijfel toch alles gewoon door?quote:Op dinsdag 4 juli 2023 10:03 schreef Red_85 het volgende:
Genieten van het leven mogen alleen de rijken. Gepeupel mag in hun eigen huis, als ze geluk hebben, op water en supermarkt brood.
Verse groente belastingvrij maken is te moeilijk, maar bij dingen duurder maken weten ze het opeens wel hoe het moet.
Je bent een dief van je eigen geld als je 50km van de grens af woont en je doet nog steeds boodschappen in NL.
The Great Reset lijkt helemaal geen complottheorie te zijn. Naast het hele duurzaamheidsgedoe ook nog een gezondheidsdictatuur. Nederland vanaf 2024 ook nog eens de hoogste tarieven voor frisdrank.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 09:45 schreef Gunner het volgende:
[..]
Nee. Het is nu 8 en gaat naar 26 cent. Zo'n 18 cent dus
alsnog absurd natuurlijk
[ afbeelding ]
Dat is wel gek ja....quote:Op dinsdag 4 juli 2023 20:58 schreef core2duo het volgende:
[..]
The Great Reset lijkt helemaal geen complottheorie te zijn. Naast het hele duurzaamheidsgedoe ook nog een gezondheidsdictatuur. Nederland vanaf 2024 ook nog eens de hoogste tarieven voor frisdrank.
Ja maar met een glaasje broccolisap kan het ook gezellig zijn hooowwrrrr!!!quote:Op dinsdag 4 juli 2023 20:38 schreef Tengano het volgende:
[..]
Gewoon niet opgeven. Een drankje voor de gezelligheid moet gewoon kunnen.
[ twitter ]
Alles op een hoop.quote:
Er zijn echt heel veel mensen die 'jarenlang alcohol tanken'. Dat gaat veel verder dan een biertje op een warme dag. De maatschappelijke schade van alcohol is zó immens, dat de schade van alle andere drugs gecombineerd gewoon een bagatel is.quote:Op maandag 10 juli 2023 12:52 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Alles op een hoop.
Alcohol drinken is inderdaad sociaal geaccepteerd. Verslaafd zijn aan alcohol is dat niet.
Ik gun deze (ex) verslaafde het beste. Maar gooi jullie jarenlange 'alcohol-tanken' alsjeblieft niet op een hoop met mijn 'een biertje op een warme dag is lekker'.
Dus? omdat veel mensen een ongezonde verhouding hebben met alcohol, is het te rechtvaardigen dat alcohol consumptie in het algemeen verdacht wordt gemaakt?quote:Op maandag 10 juli 2023 14:21 schreef LXIV het volgende:
[..]
Er zijn echt heel veel mensen die 'jarenlang alcohol tanken'. Dat gaat veel verder dan een biertje op een warme dag. De maatschappelijke schade van alcohol is zó immens, dat de schade van alle andere drugs gecombineerd gewoon een bagatel is.
Sorry, maar de campagne in de OP gaat over bewustwording en daar is niks mis mee.quote:Op maandag 10 juli 2023 16:15 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Dus? omdat veel mensen een ongezonde verhouding hebben met alcohol, is het te rechtvaardigen dat alcohol consumptie in het algemeen verdacht wordt gemaakt?
Kortom: de mensen met zelfbeheersing en die alcohol als extra'tje kunnen zien (op een warme dag, of eens in het weekend) moeten ook boete doen vanwege de verslaafde?
quote:Van 2014 tot en met 2018 is de hoeveelheid alcohol die wordt gedronken onder de algemene bevolking stabiel, namelijk 7,0 liter pure alcohol per persoon per jaar. Bijna de helft van dit totaalaantal alcohol werd gedronken in de vorm van bier (3,4 liter per persoon per jaar).
Probleem is dat een kleine groep het merendeel van deze glazen opdrinkt. Geschat wordt dat zo’n 500 glazen door 25% van de drinkers opgedronken wordt. De rest 75% drinkt 124 glazen per jaar (Congres Stap september 2010).
Jij denkt serieus dat er mensen bestaan die zeggen dat alcohol gezond is?quote:Op maandag 10 juli 2023 16:21 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Sorry, maar de campagne in de OP gaat over bewustwording en daar is niks mis mee.
[..]
Maximaal 1 glas per dag kan voor een bepaalde groep mensen best gezond zijn ja en dat wordt door specialisten soms ook geadviseerd inderdaad.quote:Op maandag 10 juli 2023 16:23 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Jij denkt serieus dat er mensen bestaan die zeggen dat alcohol gezond is?
quote:Op maandag 10 juli 2023 16:29 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Maximaal 1 glas per dag kan voor een bepaalde groep mensen best gezond zijn ja en dat wordt door specialisten soms ook geadviseerd inderdaad.
De mensen die meer glazen drinken en duidelijk heel ongezond zijn, moeten na alle waarschijnlijk wel meer doen dan enkel de alcohol laten liggen.quote:Op maandag 10 juli 2023 16:29 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Maximaal 1 glas per dag kan voor een bepaalde groep mensen best gezond zijn ja en dat wordt door specialisten soms ook geadviseerd inderdaad.
Het gaat hier dan ook helemaal niet om plichten. Het gaat om adviezen. En ja net als bij roken zal alcohol op den duur naar speciaalzaken verplaatsen en fors duurder worden om het te ontmoedigen.quote:Op maandag 10 juli 2023 16:30 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ofja 'moeten', als ze gezonder willen zijn. Want ook dat is gelukkig geen plicht.
Ja, leuk. Maar daarmee maak je nog niet concreet waarom dat 'goed' zou zijn.quote:Op maandag 10 juli 2023 16:43 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Het gaat hier dan ook helemaal niet om plichten. Het gaat om adviezen. En ja net als bij roken zal alcohol op den duur naar speciaalzaken verplaatsen en fors duurder worden om het te ontmoedigen.
Tja, de een zal het logisch en terecht/goed vinden dat er meer bewustzijn wordt gecreëerd en de drempel wordt verhoogd om alcohol te kopen/nuttigen, de ander zal het allemaal bemoeienis vinden. Zo werkt(e) dat ook met tabak, gezond eten, afval scheiden (het mileu).. you name it. Vooral persoonlijk invulling aan blijven geven.quote:Op maandag 10 juli 2023 16:45 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ja, leuk. Maar daarmee maak je nog niet concreet waarom dat 'goed' zou zijn.
quote:"Stom he. Ik vind het gewoon lekker."
Precies. Maar dat erken jij dan in elk geval.quote:Op maandag 10 juli 2023 19:55 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Tja, de een zal het logisch en terecht/goed vinden dat er meer bewustzijn wordt gecreëerd en de drempel wordt verhoogd om alcohol te kopen/nuttigen, de ander zal het allemaal bemoeienis vinden. Zo werkt(e) dat ook met tabak, gezond eten, afval scheiden (het mileu).. you name it. Vooral persoonlijk invulling aan blijven geven.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |