Zondag is de meest interessante dag wat dat betreft, maar het zijn nou ook weer niet van het soort kaarten waar de onweerfan heel erg blij van wordt. Dat het benauwd gaat worden staat iig vast.quote:Op woensdag 7 juni 2023 13:30 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Je ziet de afgelopen dagen al dat de atmosfeer niet stabiel blijft en er dus langzaam meer kans komt op regen/onweer. Zal dit weekend ook wel gebeuren plaatselijk.
Augustus is dan wel weer de maand dat het niet meer van die droge hitte is doorgaans, en daarbovenop zit de warmte meestal al behoorlijk in de muren. Dus heel veel verschil maakt het niet tov juni. Is mij om het even, dan liever de doorgaans droge hitte en lange dagen in juniquote:Op woensdag 7 juni 2023 13:34 schreef Elan het volgende:
[..]
Ik vind die hitte ook veel beter te pruimen als het wat later valt, half augustus zijn de dagen alweer een heel stuk korter en staat de zon minder lang hoog.
Ik wil gewoon graag mijn 7-8 uur slaap pakken, ook in het weekend.quote:Op woensdag 7 juni 2023 13:31 schreef Elan het volgende:
[..]
In het weekend is dat prima, lekker met een bak pils in de tuin/balkon/terrasje.
Daar heb ik gelukkig geen last meer van. Split-unit genot.quote:Op woensdag 7 juni 2023 13:39 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Ik wil gewoon graag mijn 7-8 uur slaap pakken, ook in het weekend.
Toch is het wel gek dat zo weinig mensen in Nederland een airco hebben, op zijn minst alleen eentje op de slaapkamer.quote:Op woensdag 7 juni 2023 13:37 schreef Straatcommando. het volgende:
En vooral die warme nachten zijn gewoon helemaal klote.
Ja eens hoor maar er zijn gewoon veel huizen niet zo geschikt. Je gaat geen muren koelen en de buitenlucht al helemaal niet.quote:Op woensdag 7 juni 2023 13:49 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Toch is het wel gek dat zo weinig mensen in Nederland een airco hebben, op zijn minst alleen eentje op de slaapkamer.
Toegegeven, ik had er ook geen, maar de periode van veel te warme nachten en huizen die nauwelijks afkoelen duurt inmiddels toch - ook in NL - lang genoeg dat een airco unit op je slaapkamer toch echt wel loont.
Nee sure, maar om te slapen bedoel ik, als je zo'n unit gewoon rustig in eco modus de hele nacht aan laat met je slaapkamer deur dicht, dan slaap je denk ik een stuk koeler dan zonder... niet?quote:Op woensdag 7 juni 2023 13:52 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ja eens hoor maar er zijn gewoon veel huizen niet zo geschikt. Je gaat geen muren koelen en de buitenlucht al helemaal niet.
Si, si. Maar ik heb bijvoorbeeld in een doortochtwoning gewoond en daar was het in de winter koud en in de zomer tering heet. Al had ik een hypermoderne split unit was het nog niet te betalen geweest. En zo zijn er heel veel mensen.quote:Op woensdag 7 juni 2023 13:56 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Nee sure, maar om te slapen bedoel ik, als je zo'n unit gewoon rustig in eco modus de hele nacht aan laat met je slaapkamer deur dicht, dan slaap je denk ik een stuk koeler dan zonder... niet?
Nouja veel mensen mogen natuurlijk ook geen unit installeren in een huurwoning.quote:Op woensdag 7 juni 2023 13:49 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Toch is het wel gek dat zo weinig mensen in Nederland een airco hebben, op zijn minst alleen eentje op de slaapkamer.
Toegegeven, ik had er ook geen, maar de periode van veel te warme nachten en huizen die nauwelijks afkoelen duurt inmiddels toch - ook in NL - lang genoeg dat een airco unit op je slaapkamer toch echt wel loont.
Maakt minder geluid dan een ventilator. Vroeger zo'n mobiele airco gehad daar heb je dus precies niks aan want hoewel je slaapkamper koel is komt daar een enorme bult pestherrie uit waardoor je alsnog matig slaapt.quote:Op woensdag 7 juni 2023 13:56 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Nee sure, maar om te slapen bedoel ik, als je zo'n unit gewoon rustig in eco modus de hele nacht aan laat met je slaapkamer deur dicht, dan slaap je denk ik een stuk koeler dan zonder... niet?
Check. Nee het is idd niet voor iedereen. Overigens, Spaanse huizen staan nou ook niet bekend om hun goede isolatiewaarde, maar goedquote:Op woensdag 7 juni 2023 13:59 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Si, si. Maar ik heb bijvoorbeeld in een doortochtwoning gewoond en daar was het in de winter koud en in de zomer tering heet. Al had ik een hypermoderne split unit was het nog niet te betalen geweest. En zo zijn er heel veel mensen.
Valt op zich mee.quote:Op woensdag 7 juni 2023 13:59 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Si, si. Maar ik heb bijvoorbeeld in een doortochtwoning gewoond en daar was het in de winter koud en in de zomer tering heet. Al had ik een hypermoderne split unit was het nog niet te betalen geweest. En zo zijn er heel veel mensen.
Slechte isolatie is alleen maar gunstig als het overdag buiten bloedheet is, je huis warmt weliswaar sneller op maar koelt ook weer veel sneller af als de buitentemperatuur zakt. Ga in de hoogzomer maar eens in een blokhut slapen of kamperen, als het qua nachttemperaturen niet enorm uit de klauwen loopt zal je amper last hebben van warmte in de nachten. Omdat er geen stralingswarmte is van de muren.quote:Op woensdag 7 juni 2023 14:03 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Check. Nee het is idd niet voor iedereen. Overigens, Spaanse huizen staan nou ook niet bekend om hun goede isolatiewaarde, maar goed
Ik heb liever hele goede isolatie die de warmte nog heel lang buiten houdt om heel eerlijk te zijn. Als je niet lomp bent door de ramen wijd open te doen als het buiten 30 graden is en ook de zon buiten kan houden, heb je daar tot diep in de zomer profijt van. Maar ja, als de warmte eenmaal binnen is gekomen, zit je echt met de ellende. Beetje het idee van de Londense metro.quote:Op woensdag 7 juni 2023 14:16 schreef Elan het volgende:
[..]
Slechte isolatie is alleen maar gunstig als het overdag buiten bloedheet is, je huis warmt weliswaar sneller op maar koelt ook weer veel sneller af als de buitentemperatuur zakt. Ga in de hoogzomer maar eens in een blokhut slapen of kamperen, als het qua nachttemperaturen niet enorm uit de klauwen loopt zal je amper last hebben van warmte in de nachten. Omdat er geen stralingswarmte is van de muren.
Ooit in New York geweest toevallig? Ik ben er (2x) in augustus geweest. Buiten het feit dat je daar de klamme, vochtige warmte hebt die nogal heftig voelt, is de metro daar al helemaal hilarisch.quote:Op woensdag 7 juni 2023 14:22 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ik heb liever hele goede isolatie die de warmte nog heel lang buiten houdt om heel eerlijk te zijn. Als je niet lomp bent door de ramen wijd open te doen als het buiten 30 graden is en ook de zon buiten kan houden, heb je daar tot diep in de zomer profijt van. Maar ja, als de warmte eenmaal binnen is gekomen, zit je echt met de ellende. Beetje het idee van de Londense metro.
De metro is juist zo warm in de zomer omdat 'lompe' treinstellen de hitte meevoeren naar binnen en het vervolgens nergens heen kan. De dieper gelegen lijnen zijn daardoor ook warmer dan lijnen die dichter aan de oppervlakte liggenquote:Op woensdag 7 juni 2023 14:22 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ik heb liever hele goede isolatie die de warmte nog heel lang buiten houdt om heel eerlijk te zijn. Als je niet lomp bent door de ramen wijd open te doen als het buiten 30 graden is en ook de zon buiten kan houden, heb je daar tot diep in de zomer profijt van. Maar ja, als de warmte eenmaal binnen is gekomen, zit je echt met de ellende. Beetje het idee van de Londense metro.
Ziet er naar uit dat de airco komend weekend voor het eerst aan gaat, maatje.quote:Op woensdag 7 juni 2023 14:35 schreef Elan het volgende:
[..]
De metro is juist zo warm in de zomer omdat 'lompe' treinstellen de hitte meevoeren naar binnen en het vervolgens nergens heen kan. De dieper gelegen lijnen zijn daardoor ook warmer dan lijnen die dichter aan de oppervlakte liggen![]()
Je zou verwachten andersom maar het is geen directe stralingswarmte die zorgt voor de hitte.
Overigens is Londen daar wel redelijk uniek in, in Rotterdam of Amsterdam is het in de zomers altijd heerlijk koel in de ondergrondse stations.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |