abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_8413663
Heej allemaal,

Ik zit te overwegen een nieuwe fiets aan te schaffen. Ik twijfel nog tussen een fiets zonder vering of eentje met vering. En dan nog alleen voor geveerd of zowel voor als achter geveerd. Ik wil hem voornamelijk voor stadsritjes gebruiken. Hier in Rotterdam lijkt een zowel voor als achtergeveerde fiets wel handig door de vele slechtliggende trambanen stoeprandjes en drempels . Maar ik heb geen ervaring met die fietsen. Weet ook niet echt wat ik me bij moet voorstellen.
Ik hoor wel eens verhalen van dat zo'n fiets veel trapkracht vergt omdat je je energie een beetje zit te vertrappen in de vering. Merk je er echt veel van?

Iemand die volledig geveerde stadsfiets van gazelle? (met 7 versnellingen)

pi_8413911
Als je een ATB fiets neemt zou ik voor in de stad het houden op alleen een voorvering. Puur wat ik zelf het prettigst vind hoor, want een achtervering geeft je zo'n los gevoel bij het doortrappen, wat bij downhill trouwens wel erg lekker is
Where facts are few, experts are many.
pi_8413967
Ik zou een citybike nemen das een fiets met iets dunnere banden dan een ATB, Let er wel ffe watvoor vering je neemt, Oliedruk veert anders dan een veer
Dressed in midnight black. He speeds through the rush hour traffic like the hauling wind. Driving the authorities mad with rage. And so far all attempts to stop him have failed. Those who have heard know his name.
  dinsdag 11 februari 2003 @ 15:53:50 #4
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_8414061
Ik vind het dompen bij hard remmen erg irritant...
censuur :O
  dinsdag 11 februari 2003 @ 15:54:39 #5
43017 _asterix_
www.koervers.nl
pi_8414090
kul...in de stad heb je dus echt geen vering nodig...spaar je dat geld...als je dan al een fietskoopt met vering voor rond de 1000 euro is die vering toch maar goedkope troep.
Koop gewoon een fiets zonder vering met goede versnellingen. Die moeten immers al het werk doen.

Je kunt bij een fiets zonder vering ook kiezen tussen een stugge en een soepele voorvork...beetje minder lucht in de banden ...etc etc..

Maar om een geveerde fiets te kopen vanwege tramrails

pi_8415924
quote:
Op dinsdag 11 februari 2003 15:54 schreef _asterix_ het volgende:
kul...in de stad heb je dus echt geen vering nodig...spaar je dat geld...als je dan al een fietskoopt met vering voor rond de 1000 euro is die vering toch maar goedkope troep.
Koop gewoon een fiets zonder vering met goede versnellingen. Die moeten immers al het werk doen.

Je kunt bij een fiets zonder vering ook kiezen tussen een stugge en een soepele voorvork...beetje minder lucht in de banden ...etc etc..

Maar om een geveerde fiets te kopen vanwege tramrails


Voorvering is in de stad toch wel erg prettig hoor, stoepie op en af, ff snel trappetje af, en alle veiligheidsdrempels ff jumpen Op zeker dat dat met voorvering een stuk prettiger is als zonder, ook al is het een goedkope...
Where facts are few, experts are many.
pi_8416964
ik heb een fiets met verstelbare voorvering genomen maar zonder achtervering dit ivm slijtage aan ketting e.d. en verlies van trapkracht

hiervoor in de plaats heb ik gekozen voor zadelvering dit kost geen drol en kost mijn geen extra energie maar geeft mijn billen wel wat meer comfort, voor mijn rijstijl in de stad on/offroad is dit leuk ben niet van plan om de alpen in te gaan

problemen lossen zich vanzelf op
  dinsdag 11 februari 2003 @ 19:21:41 #8
45844 Hans_worst
Lekkere worst van de Hema...
pi_8418976
Dus je zoekt eigenlijk een fiets met vering ??
Kippe-eenden-ganzen of merel veren ???
!!! Saab 9_3 ... Volvo V40 !!!
pi_8421357
Ik wil ook een citybike (of een normale stadsfiets) nemen. Ik wil geen ATB ofzo nemen omdat die binnen no-time gejat wordt. Op zich fiets ik er overdag mee van en naar de universiteit (niet 's nachts naar uitgaansplaatsen) etc maar toch. Als versnellingen dacht ik aan de Nexus 7. Op mijn huidige fiets heb ik hem ook en het schakelt echt goed en heb er ook voldoende aan. Binnen enkele seconden van 0 naar 25 .
Het prijsverschil voor alleen voorvering of voor- en achtervering is maar 100 euro ofzo (gazelle). Je hebt dan, als ik het goed heb, geen aluminium fiets. Is wel fijn, fiets relaxter dan zo'n lichtgewicht fiets. Veel windweerstand enzo...
  Official ESF Kreviewer dinsdag 11 februari 2003 @ 23:46:34 #10
7719 Kreator
Groetjes, Krea.
pi_8426118
Ik zou zoals al gezegd de achtervering vergeten. Dat is echt alleen prettig als je downhill gaat. Voorvering vind ik zelf wel fijn, maar dat is persoonlijk. Ik cross hier regelmatig met de mountainbike door de stad en een stoepje of richeltje gaat dan gewoon iets soepeler... Oh en een citybike is ook wel leuk, maar een moderne mountainbike voldoet ook gewoon prima...ik merk weinig van de bredere banden (behalve dan dat het prettig is)
  woensdag 12 februari 2003 @ 02:43:44 #11
24184 speedfreakssj
Bryan Adams- Run to you :9~
pi_8428249
quote:
Op dinsdag 11 februari 2003 15:53 schreef RemcoDelft het volgende:
Ik vind het dompen bij hard remmen erg irritant...
ik juist niet.

verder moet je wel opletten WAT voor achtervering je neemt.
zo'n vering ding dat op het frame zit zo op het wiel is jut maar zo een waar net boven de trapas een stuk omhooggaat en dan recht naar achteren is weer wel goed.
dan weer jenamelijk puur op de harde stukken.
ga anders effe langs de fietsenmaker. die kan het een stuk beter uitleggen dan ik,

  woensdag 12 februari 2003 @ 09:00:00 #12
29883 TheSperminator
Dit is waar het om gaat.
pi_8429374
Ik lees hier allemaal mensen die stoepje op en af gaan makkelijker vinden met vering... Maar is het niet zo dat je je voorwiel OP til als je een stoepje OP gaat, en dan je reet OP til als je achterwiel het stoepje OP gaat? En je je reet OP til als je een stoepje AF gaat? Als je je reet op til, dan maak je gebruik van het meest geavanceerde veersysteem dat er bestaat: Je gewrichten! Tevens spaar je je velgen en spaken.

Je kunt beter je geld besparen of besteden aan een lichte aluminium fiets met goede onderdelen, heb je meer aan.

My 2 cents...

pi_8431151
quote:
Op woensdag 12 februari 2003 09:00 schreef TheSperminator het volgende:
Ik lees hier allemaal mensen die stoepje op en af gaan makkelijker vinden met vering... Maar is het niet zo dat je je voorwiel OP til als je een stoepje OP gaat, en dan je reet OP til als je achterwiel het stoepje OP gaat? En je je reet OP til als je een stoepje AF gaat? Als je je reet op til, dan maak je gebruik van het meest geavanceerde veersysteem dat er bestaat: Je gewrichten! Tevens spaar je je velgen en spaken.

Je kunt beter je geld besparen of besteden aan een lichte aluminium fiets met goede onderdelen, heb je meer aan.

My 2 cents...


Bij hoge stoepjes trek ik mijn voorwiel wel omhoog ja. Maar ik rij niet van A naar B via stoepje op en stoepje af. Het zijn vaak die kleine hoogteverschillen, zoals tramrails, overgang van asfalt naar stenen, stenen wegen (stenen die niet overal goed liggen en een bobbel vormen , raggen door een parkje of een bos , of gewoon als je met hoge snelheid zoeft (30+ km/uur). Bij deze dingen trek ik mijn stuur niet op of til ik mijn reet niet op. Dan blijf ik aan de gang met tillen...

Ik heb niet zo met lichte aluminium fietsen, die zijn zo licht dat het gewoon niet tof fietsen is. Je blijft niet lang doorrollen omdat de snelheid er zo uit is.

pi_20808777
Dit is weliswaar een oud topic maar het dekt de lading wel.

Ik quote even een stukje uit een ander topic waar het dus verkeerd stond.
quote:
Op donderdag 22 juli 2004 09:32 schreef What het volgende:
Ik heb een Batavus Jakima uit 2000 en dat is echt een superfiets. Rijdt heerlijk en bloedsnel in de stad. Geweldig op heuvels in Frankrijk. Helemaal tevreden.

Maar ik wil een nieuwe. Dezelfde fiets maar dan model 2004. Nu hebben ze bij Batavus ineens een 'gewone' Jakima en een 'comfort' Jakima uitgebracht. Mijn gevoel zegt me dat ik die comfort moet nemen, maar is dat wel zo verstandig?

Dit is de 'gewone':
http://www.batavus.nl/pages/fietsen/collectie/bike.asp?bikeid=682

Dit is de 'comfort':
http://www.batavus.nl/pages/fietsen/collectie/bike.asp?bikeid=683

Wat denken de kenners ervan? Welke is beter? Klopt de prijs-kwaliteit verhouding?
Advies graag.
pi_20814717
Nee die nieuwe Gazelle heb ik niet, maar een oude van 50 jaar geleden. Die heeft een volledig afgeveerd zadel. ook erg comfortabel.
pi_20814746
gazelle AARGH........neem iig Rock Shocks
  zaterdag 24 juli 2004 @ 00:09:07 #17
24184 speedfreakssj
Bryan Adams- Run to you :9~
pi_20820761
neem gewoon een mountainbike met voorvering. prima voor in de stad. GEEN gazelle en GEEN Giant. enne, OOK niet bij Groeno kopen bij dat plein waar de rabo op de hoek zit.
Dat zijn oplichters.
ga OF naar dr bike op de overtoom OF naar VEBA in buitenveldert/kastelenbuurt,
Dit geld dan voor amsterdam.
pi_20832857
Ik ben geen veer liefhebber, dat gehobbel vinnik niets. Het enige wat bij mij veert is mijn zadelpen (das wel lekker) en de zadelveren. Momenteel heb ik elostomeer zadelveren maar wat ik daar nu van moet denken ben ik nog niet achter.

Oh ja als je een stoeprand oprijdt dan moet je ook je voorwiel optillen. Niet er botweg tegenaan rossen. Vering of niet dat kost je je velgen, tenzij je zware off-road velgen met de bijbehorende lage bandenspanning en slappe vering hebt.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')