FOK!forum / Wielrennen / Amstel Gold Race 2023 #1
Sjoerd102maandag 10 april 2023 @ 09:33
CYWH9RK.png
Na een jaar geruild te hebben met Parijs Roubaix (ivm de franse presidentsverkiezingen), staat de 3e zondag in April weer ‘traditioneel’ in het teken van Nederlands enige klassieker.
De Amstel Gold Race.

Vorig jaar kende de wedstrijd een zeer spannende ontknoping omdat lang onduidelijk was wie de winnaar was. Uiteindelijk was het Kwiatkowski die hier de winst pakte. Zijn 2e overwinning in de Amstle.

Q3T4I44.jpg

De winnaars van de laatste 10 edities.
o 2022: Michal Kwiatkowski
o 2021: Wout van Aert
o 2019: Mathieu van der Poel
o 2018: Michael Valgren
o 2017: Philippe Gilbert
o 2016: Enrico Gasparotto
o 2015: Michal Kwiatkowski
o 2014: Philippe Gilbert
o 2013: Roman Kreuziger
o 2012: Enrico Gasparotto


Doordat de dames wedstrijd dit jaar meer kilometers telt zijn er daardoor ook enkele wijzigingen nodig in de route bij de heren die dit jaar NA de dames van start gaan.
Deze wijzigingen zitten in het begin van het parcours. Zo vinden wij dit jaar weer de Maasberg terug in het parcours. De enige kasseienklim in Nederland.
Daarnaast komen de heren ‘slechts’ 2 maal over de Cauberg, waar dit in het verleden zelfs wel eens 4x was. Wat dat betreft een pluim voor Leo.

Een uitgebreidere voorbeschouwing op de route zal ik in de loop van de week hier posten.

De Route en hellingen voor 2023

RC9SbMA.png

De hellingen:
o 1 Maasberg
o 2 Adsteeg
o 3 Bergseweg
o 4 Korenweg
o 5 Nijswillerweg
o 6 Rijksweg (N278)
o 7 Wolfsberg
o 8 Loorberg
o 9 Schweibergerweg
o 10 Camerig
o 11 Vaalserberg (Drielandenpunt)
o 12 Gemmenich
o 13 Epenerbaan/Vijlenerbos
o 14 Eperheide
o 15 Gulpenerberg (Bergweg) (oostkant)
o 16 Plettenberg
o 17 Eyserweg
o 18 St.Remigiusstraat / Huls
o 19 Vrakelberg
o 20 Sibbergrubbe
o 21 Cauberg
o 22 Geulhemmerberg
o 23 Keerderberg
o 24 Bemelerberg
o 25 Loorberg (2e maal)
o 26 Gulperbergweg (2e maal/Noordkant)
o 27 Kruisberg
o 28 Eyserbosweg
o 29 Fromberg
o 30 Keutenberg
o 31 Cauberg (2e maal)
o 32 Geulhemmerberg (2e maal)
o 33 Bemelerberg
franklopmaandag 10 april 2023 @ 09:41
Afgelopen jaren toch een mooie koers geweest, met 2019 als enorm hoogtepunt. In ieder geval de laatste 3 km dan :+
Faraday01maandag 10 april 2023 @ 09:48
quote:
1s.gif Op maandag 10 april 2023 09:41 schreef franklop het volgende:
Afgelopen jaren toch een mooie koers geweest, met 2019 als enorm hoogtepunt. In ieder geval de laatste 3 km dan :+
Zouden Flip en Vogelenzang nog steeds nachtmerries krijgen van de verkoudheid die ze de laatste 300 meter opgelopen hebben >:)
Sjoerd102maandag 10 april 2023 @ 10:02
Zoals gezegd zal ik dit jaar een uitgebreide voorbeschouwing maken over het parcours.
Gezien hij anders erg lang wordt, verdeel ik hem over 5 dagen, waarbij ik elke dag circa 50km van de route uitleg.

Het startschot klinkt in de Provinciehoofdstad van Limburg.
Maastricht, of ‘Mestreech’ zoals de Maastrichtenaren zeggen.
Met 122.692 inwoners tevens de grootste stad van Limburg.

Vanaf het Vrijthof gaan de renners geneutraliseerd op weg richting de Markt en dan de Maas over.
Zodra we het industrieterrein Beatrixhaven naderen gaat de vlag omlaag en zijn we echt onderweg.
Bekendste werkgever op dit industrieterrein is waarschijnlijk de Mora. Met wat geluk zien de renners wellicht Cora nog staan.
4vhgPil.jpg

Na het industieterrein hebben we Maastricht echt verlaten en slaan linksaf richting Bunde.
We volgen de doorgaande weg door het dorp, dus echt problemen zal dit niet opleveren.
Ook passeren de renners Dolmans landscaping een van de sponsoren bij SD Worx.
Via gehuchten als Brommelen en Oostbroek komen we aan in Geulle.
De laatste jaren gingen de wedstrijd hier rechts omhoog de Slingerberg op.
Dit jaar slaan we aan de voet linksaf. De weg wordt redelijk smal en leidt ons parallel aan het Julianakanaal naar Elsloo.
Wie Elsloo zegt, zegt natuurlijk: de Maasberg (500mtr a 4,2%). De enige kasseienklim in Nederland.
Voor we deze opdraaien zien we aan de linkerkant nog het wielermonument liggen.
Deze ligt er voor de vele profwielrenners die het kleine Elsloo heeft voortgebracht:
Sjefke Janssen. Jan Nolten, Gebroeders Steevens, Rene Lotz. Wie kent ze niet?
94XCjeV.jpg

Jammer genoeg slaat Leo hier de plank een beetje mis.
Waar we na het passeren van Elsloo prima linksaf hadden kunnen gaan richting Stein, kiest Leo ervoor om de Randweg te kiezen. Na amper 15km koers komen we dus weer op een industrieterrein dat aan een zijde ook nog eens begrensd wordt door de A2. Veel publiek kunnen wij hier waarschijnlijk niet verwachten.

Op een stuk van 5 km passeren wij 6 rotondes, duiken we onder de A76 en de A2 door en komen we ook nog bij een Van der Valk hotel voorbij.
Kortom, skippen dit gedeelte.

Nadat we onder de A2 door gaan komen we op de Urmonderbaan terecht.
We rijden nu een lusje rondom het chemiecomplex waar oa DSM gevestigd is.
Benieuwd of de renners van die ploeg hier net als op de ‘Kortekeer’ het blok erop zetten.
Diversen renners zullen dit stukje nog wel herkennen uit de legendarische ‘Hammer series’ waar dit gedeelte oa in de ploegentijdrit zat.

We zijn aanbeland aan de rand van Sittard, het noordelijkste puntje van de wedstrijd.
Links ligt de Sportzone Sittard met naast het Fortuna Sittard stadion ook nog het Tom Dumoulin Bikepark (ook die kennen we nog van de Hammer Series). Daarnaast sloeg op de naastgelegen hockeyvelden ex international Maartje Paumen haar eerste balletjes.

Nadat we onder de spoorlijn Sittard-Maastricht zijn doorgereden gaan we wederom rechtsaf over de Westelijke Randweg rondom Geleen.
Geleen kennen we natuurlijk van Pinkpop dat hier in vroeger jaren plaatsvond. Tegenwoordig ligt op de plek een wielerbaan, met in het midden een Ijsbaan. Redelijk uniek in Nederland. Wat ik heb begrepen zal eea komende jaren ook overdekt worden.
jwjjtpI.jpg

Aan de rand van Geleen tikken we wederom de rand van een industrieterrein aan.
Maargoed, na het passeren van de A76 is het iets meer dan 2km voor we linksaf slaan voor de tweede beklimming van de dag. De Adsteeg (620mtr a 4,7%). In het verleden vonden hier diversen NK’s plaats.
De laatste keer in 2010 toen Niki Terpstra als winnaar over de streep kwam.
Recentelijk vond hier het NK paracycling plaats en de sloteppe van Olympia’s tour.

Circa 1,5km na de top komen we langs een molen die (m.n. door buitenlandse fotograven) op de foto wordt gezet tijdens het passeren van de koers.
ViHsKqH.jpg

Hierna vind er (tov voorgaande jaren) weer een koerswijziging plaats.
In het gehucht Oensel ging de wedstrijd in het verleden rechtsaf richting Ulestraten en Meerssen om daar de Lange Raarberg te beklimmen.
Dit jaar blijven we in Oensel rechtdoor rijden en rijden we via Schimmert en een lusje door de straten van Hulsberg naar Klimmen.
Hier nemen we de brede weg naar Voerendaal waar we rechtsaf slaan voor de derde klim van de Amstel. De Bergseweg (2200mtr 3,8%).
Bovenop de top ligt het plaatsje Ubachsberg.
Mocht je op hoog niveau willen eten, dan kan dat.
Hier ligt restaurant de Leuf, met 1 Michelinster. Als ik het goed ook het hoogstgelegen restaurant in Nederland met zo'n ster.
WxVDbbq.jpg

Normaal zou de wedstrijd hier rechtsaf gaan op weg naar Valkenburg, maar omdat de dameswedstrijd (in het kader van emancipatie) extra kilometers maakt slingert het mannenpeloton zich over smalle weggetjes richting een nieuw klimmetje. De Korenweg. Ik weet dit klimmetje te liggen, maar Wikipedia heeft nog geen info over de lengte.
Andere bronnen spreken van 900mtr a 5,7%. Opmerkelijk is dat er halverwege ook nog een klein dalend stuk in zit.
golfermaandag 10 april 2023 @ 12:35
De editie van 1985 met de huilende winnaar Gerrie Knetemann bij Mart Smeets staat voor eeuwig in mijn geheugen gegrift.
https://wielerrevue.nl/ar(...)-ter-wereld-in-1985/
Sjoerd102maandag 10 april 2023 @ 14:26
Er heeft iemand liggen slapen bij het maken van het ronde boek

https://imgur.com/a/so5ZDap
Dale__Coopermaandag 10 april 2023 @ 16:20
De laatste jaren was de laatste 50 kilometer toch vaak meer dan de moeite waard. Hopelijk zondag weer. Deelnemersveld valt wel een beetje tegen doordat de grote namen uit het Vlaamse voorjaar er wel klaar mee zijn. Ik vermoed dat Pogacar hier vooral weer op gang moet komen, maar het zal wel leuk zijn als hij meedoet in de finale.
Chiappuccimaandag 10 april 2023 @ 20:46
Ben inderdaad erg benieuwd wat Pogacar hier al gaat laten zien. Intrinsiek zou hij 'makkelijk' moeten kunnen winnen, maar je ziet vaker dat renners eerst een aantal AGR's gereden moeten hebben voordat ze het parcours een beetje kennen en op de goede momenten vooraan zitten.
Koffieplantermaandag 10 april 2023 @ 20:59
quote:
0s.gif Op maandag 10 april 2023 20:46 schreef Chiappucci het volgende:
Ben inderdaad erg benieuwd wat Pogacar hier al gaat laten zien. Intrinsiek zou hij 'makkelijk' moeten kunnen winnen, maar je ziet vaker dat renners eerst een aantal AGR's gereden moeten hebben voordat ze het parcours een beetje kennen en op de goede momenten vooraan zitten.
Het zwaarste van de Gold Race is voor velen inderdaad het constante draaien en keren. Opvallend veel Spanjaarden kwamen vaak dronken in de bus aan na de koers. De Ronde leert ons echter wel redelijk dat Pogchamp daar niet heel veel moeite mee heeft.
Sjoerd102maandag 10 april 2023 @ 21:03
Nu is de ronde van Vlaanderen sinds de aankomst in Oudenaarde ook veel draaien en keren geworden. Lees in het ronde boek van de Amstel dat op verzoek van de coureurs (m.n. Gilbert) men de grote wegen (zoals tussen gulperberg en Kruisberg) eruit heeft gehaald ten faveure van smallere wegen.
Van_Poppelmaandag 10 april 2023 @ 22:19
quote:
0s.gif Op maandag 10 april 2023 16:20 schreef Dale__Cooper het volgende:
De laatste jaren was de laatste 50 kilometer toch vaak meer dan de moeite waard. Hopelijk zondag weer. Deelnemersveld valt wel een beetje tegen doordat de grote namen uit het Vlaamse voorjaar er wel klaar mee zijn. Ik vermoed dat Pogacar hier vooral weer op gang moet komen, maar het zal wel leuk zijn als hij meedoet in de finale.
Sinds ze de Cauberg als slotbeklimming eruit hebben gehaald is AGR weer een leuke koers.
Marcossdinsdag 11 april 2023 @ 18:48
915e0a5a-d886-11ed-91d7-02b7b76bf47f.jpg

En Alaphilippe start niet
H.Vvivdinsdag 11 april 2023 @ 19:52
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 april 2023 18:48 schreef Marcoss het volgende:
[ afbeelding ]

En Alaphilippe start niet
Dan maar Evenepoel in?

Edit. Alweer ontkracht door het Qucikstep kamp
twitter


[ Bericht 1% gewijzigd door H.Vviv op 11-04-2023 19:58:30 ]
Marcossdinsdag 11 april 2023 @ 19:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 april 2023 19:52 schreef H.Vviv het volgende:

[..]
Dan maar Evenepoel in?
[ twitter ]
Paniek, paniek, paniek bij Pat dan

En kans op valpartijen is daar ook stuk groter dan in LBL

Edit: oh, wordt ontkend ja
Koffieplanterdinsdag 11 april 2023 @ 20:04
Die speculatie slaat berhaupt op niks, want hij komt pas 20 april terug van Denia. Leuk dat allerlei bronnen vol op het orgel springen vanwege een Facebook-bericht van Patrick Lefevere, wetende dat Patrick Lefevere helemaal niet op Facebook actief is.

[ Bericht 18% gewijzigd door Koffieplanter op 11-04-2023 20:10:03 ]
Sjoerd102dinsdag 11 april 2023 @ 21:18
Voorbeschouwing op het parcours deel 2. km 50 tot 100.

Via smalle weggetjes door gehuchten als Mingersborg en Bosschenhuizen komen we aan in Simpelveld.
Hier gaat het lichtjes bergop via de Nijswillerweg (1300mtr, 2,7%).
Mocht je hier wat damp zien, dat klopt. Hier vlakbij is het vetrekpunt van de stoomtreinen van de Miljoenenlijn. Aanrader om daar eens een ritje mee te maken.
KphaHp6.jpg

Boven op de grote weg slaan we rechtsaf en gaat het omlaag naar Nijswiller.
Links zien we nog net de contouren van de Abdij Sint Benedictusberg waar Paus Johannes Paulus II zou hebben geslapen tijdens zijn bezoek in Nederland in de jaren 80.
vnv09Hx.jpg

Ook hier lijkt Leo even de weg kwijt.
Terwijl de Vaalserberg en het Vijlenerbos op een paar kilometer liggen gaat het parcours rechtsaf over de Rijksweg. We passeren plaatsjes als Wahlwiller, Partij en Gulpen. Leuk dat de AMSTEL gold race hier de brouwerij van GULPENER passeert.
Na Gulpen gaat het zelfs bergop. Over de Rijksweg 3000mtr aan 2,9%. Wielerflits geeft een lengte van 3000mtr, maar de laatste kilometer is nagenoeg vlak. In praktijk een niet bijster spectaculaire klim maar hier zal waarschijnlijk wel het nodige publiek staan. Vaag kan ik me nog herinneren dat hier ooit ergens de finish lag van een NK.
Daarnaast lag hier ooit een pretparkje met als thema vissen, en dan met name Forellen. Foreldorado. Bij de al wat oudere wielervolger zal die naam zeker een belletje doen klinken. Het was korte tijd sponsor van een wielerploeg.
mgq13h9.jpg

Na 11km praktisch rechtdoor gereden te hebben, vond Leo het genoeg.
Terwijl we in Margraten anders het Amerikaans kerkhof (Het grootste van Nederland) zouden passeren gaat de wedstrijd om onbegrijpelijke redenen plots linksaf en gaan we via het gehucht Honthem om het kerkhof heen.
LF9un2I.jpg
Daarna komen we weer terug….. op de Rijksweg.

We zijn in Cadier en Keer, waar we linksaf de renberg afgaan.
Ook wel bekend als ‘Bij d’r Mathieu’. Niet Mathieu van der Poel maar de lokale garage.

Inmiddels zijn we in het diepe zuiden van Limburg aanbeland.
Dat betekend over het algemeen smallere wegen.
Heel lang duurt dit gelukkig niet. Via Eckelrade komt het peloton in Sint Geertruid.
Hier pakken we doorgaande weg op, die flink glooiend is.
De Hoesberg en Mheerelindje zaten 2 weken geleden nog in de Volta Limburg Classic.
Daar waren het beklimmingen, hier worden ze meegenomen als afdaling.

Ondanks dat we hier over flink glooiende wegen rijden is het al 20km geleden dat we de laatste officile beklimming in het parcours hadden.

Daar komt na Noorbeek verandering in. De komende 35km krijgen we maar liefst 5 beklimmingen.
We beginnen met de Wolfsberg 500mtr 5,8% niet bijster zwaar en denk zelfs het makkelijkste heuveltje in het parcours. Maargoed wil je de Amstel winnen dan moet je ook deze op fietsen.
Bovenaan steken we de kruising bij Hoogcruts over en begint de afdaling van de Piemert richting Slenaken. Stiekem jammer dat deze helling tegenwoordig niet meer in de ‘AGR’ zit.
We komen nu in een stuk waar we wat langere beklimmingen krijgen.

In de dorpskern van Slenaken slaan we linksaf en na het bruggetje over de Gulp begint de 1,5km lange klim van de Loorberg 1600mtr 5,1%. Waar zelfs nog een haarspeldbocht in zit.
fLDvSL6.png

Op de top ligt het plaatsje Heijenrath, hier slaan we linksaf en via een smalle weg komen we uiteindelijk uit op de top van de Koning van Spanje en Gulperberg. Deze laatste gaan we (ongetwijfeld tussen het rijen dikke publiek) berg af, aangezien we hier straks weer omhoog rijden
Via Partij en de straten van Mechelen komen we aan bij de volgende klim. Schweiberg 3000mtr 3,7%.
Ook deze klim is met 3km lengte erg lang voor Nederlandse begrippen.

Feitelijk hebben we nu een rondje van 13km gemaakt, want als je op de top rechtsaf gaat kom je weer uit in Heijenrath.

[ Bericht 0% gewijzigd door Sjoerd102 op 12-04-2023 07:05:26 ]
Mani89dinsdag 11 april 2023 @ 22:57
Hopeloos deelnemersveld. Pogacar met 23 minuten voorsprong.
Zakdinsdag 11 april 2023 @ 23:10
Ah AGR. De toer versie op zaterdag is altijd weer pissende kerels inn de voortuin. Na de Bergseweg moeten die amateurs altijd even uitpuffen en lossen blijkbaar.
gianni61woensdag 12 april 2023 @ 07:50
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 april 2023 21:18 schreef Sjoerd102 het volgende:

Ook hier lijkt Leo even de weg kwijt.
Terwijl de Vaalserberg en het Vijlenerbos op een paar kilometer liggen gaat het parcours rechtsaf over de Rijksweg. We passeren plaatsjes als Wahlwiller, Partij en Gulpen. Leuk dat de AMSTEL gold race hier de brouwerij van GULPENER passeert.
Na Gulpen gaat het zelfs bergop. Over de Rijksweg 3000mtr aan 2,9%. Wielerflits geeft een lengte van 3000mtr, maar de laatste kilometer is nagenoeg vlak. In praktijk een niet bijster spectaculaire klim maar hier zal waarschijnlijk wel het nodige publiek staan. Vaag kan ik me nog herinneren dat hier ooit ergens de finish lag van een NK.
Ik vind dit inderdaad wel een vreemd gekozen stuk. Niet alleen voor de renners is het een heel saai stuk, maar het is ook een lang stuk over 1 van de grotere verbindingswegen in het zuiden. Niet ideaal voor de mensen die nog ergens met de auto naar toe zouden willen.
Maar goed. Het voordeel is wel dat ik ze nu 4x in eigen dorp kan zien als ik wil.

In inderdaad, dat NK zal bijna 30 jaar geleden zijn. Finish lag voor de deur van de brouwerij.
Sjoerd102woensdag 12 april 2023 @ 09:41
Ach de weg zal 20min. Dicht zijn daarvoor en daarna kun je gewoon door.
vivelafetewoensdag 12 april 2023 @ 11:00
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 april 2023 21:18 schreef Sjoerd102 het volgende:
Voorbeschouwing op het parcours deel 2. km 50 tot 100.
Thanks voor de beschrijvingen en plaatjes! Leuk om zo per segment wat informatie te krijgen.
Ben benieuwd naar de volgende delen :)
Sjoerd102woensdag 12 april 2023 @ 12:22
Gezien ik vanavond mijn verjaardag vier nu alvast deel 3
Km 100-150

We slaan op de top linksaf de Eperheide omlaag.
Nu komen we op het mooiste stukje van de route, en waarschijnlijk ook het mooiste stukje Nederland.
Jammer genoeg zit deel dermate vroeg in het parcours dat dit nooit op tv komt.

Neem alleen al het uitzicht
In zuidelijk richting kijk je diep Belgi in, en met helder weer is ook de Eifel zichtbaar.
b03ExO2.jpg

De renners hebben hier bergaf waarschijnlijk geen oog voor. Gelukkig komen we hier straks terug.
Enfin terug naar de koers.

Onderaan Eperheide is het hard remmen en gaan we voor de kroeg en supermarkt rechtsaf door de dorpskern van Epen.
We gaan wel nog iets berg af, slaan nog een keer linksaf. En volgen dan de weg die naar rechts buigt.
Net na het bruggetje over de Geul passeren we de bekende ijskraam. Niet zo zeer de smaak, maar meer de grote van de porties is hier berucht. Oh ja, en of je om 10u ’s ochtends of ’s avonds komt. Steevast wordt je met een Goedemorgen welkom geheten.
kJxLpQw.jpg
Voor ons doemt de langste (en zwaarste) klim van Nederland op. De Camerig. 3600mtr 7%
Nu kloppen die 3600mtr niet helemaal.
Wikipedia vertelt ons namelijjk het volgende: De klim kent een viertal stijgende delen, eerst circa 1100 meter omhoog (maximum 9%) tot circa 200 meter hoogte.
Dan circa 300 meter vlak, daarna 200 meter klimmen (maximum 8%) tot circa 212 meter hoogte.
Direct gevolgd door 300 meter afdalen naar 200 meter hoogte.
Nu 600 meter klimmen (maximum 9%) gevolgd door 300 meter vlak en 200 meter licht dalend tot circa 209 meter hoogte.
Tot slot 600 meter klimmen naar de top op 260 meter hoogte (maximum 7%).
Weten we dat ook weer.

Bovenaan gaan we opnieuw een lusje rijden. We zouden rechtsaf direct richting Vaals kunnen gaan, echter zou de wedstrijd zichzelf hier dan kunnen kruisen. Derhalve gaan we bovenaan linksaf en dalen we door het bos af naar het hoogst gelegen plaatsje in Nederland: Vijlen.
Mede om die reden mocht Vijlen namens Nederland meedoen aan het EK voetbal voor bergdorpen (het bestaat echt).
fJo3Zfs.jpg

Hier gaat het via glooiende wegen naar de uiterste zuidoosthoek van Nederland.
We slaan voor kasteel Vaalsbroek linksaf. Tijdens het Europees kampioenschap 2000 sliep ‘der Mannschaft’ hier. Met weinig succes overigens, want na de groepsfase was het ‘Tschuss und auf wiedersehen’. Einde weg rechts en dan gaat het weer omhoog voor de 11e klim van de dag: Drielandenpunt/Vaalserberg 2600mtr 4,2%.
Met 321mtr. niet alleen het ‘dak’ van de AGR, maar ook van Nederland. Nouja van het europese deel van Nederland dan.
Voor de ‘thrillseekers’ is de uitzichttoren aan de Nederlandse kant (en ja aan de belgische kant staat er ook een) voorzien van een glazen plateau. Wie durft?
VDtI13m.jpg

Op de top zullen ongetwijfeld nietsvermoedende toeristen zich wezenloos schrikken als het peloton zich over het smalletje weggetje langs de drie grenspalen/stenen wringt.
De renners noemen de Amstel Gold Race weleens een doolhof. Wellicht dat er om die reden op de Vaalserberg ook eentje aangelegd is
BSgmL35.jpg

Tot 1918 was het hier overigens een 4 landenpunt.
Het Neutrale Moresnet zou eigenlijk een apart hoofdstuk in deze voorbeschouwing verdienen, maar dan waren we na 10 pagina’s nog niet klaar.

We zitten op de Route des Trois Bornes en dus in Belgi, meer specifiek Walloni.
Hoogst bijzonder is dat de Belgen deze weg een paar jaar geleden opnieuw geasfalteerd hebben. Je verwacht het niet in Belgi.
Op dit punt viel Philippe Gilbert in 2017, bleef lang liggen en won uiteindelijk toch de Amstel. Na de finish bleek hij een gescheurde nier te hebben opgelopen tijdens de val.
Ondertussen rijden we op, over en onder de spoorlijn door die ook wel bekend staat als de Montzenroute. Omdat tijdens WOI Nederland neutraal was en het spoorvervoer via de IJzeren rijn (thv Roermond) daardoor beperkt was werd er een lijn precies om Limburg heen gelegd.
Bekend punt op deze spoorlijn is het Viaduct van Moresnet. Met 1200mtr ook de langste spoorbrug (en volgens mij ook de hoogste) van Belgi
Vh4M65a.jpg

Genoeg over spoorlijnen, terug naar de koers.

Onderaan slaan we haaks berg af en beginnen we aan de klim van Gemmenich 2000mtr 5,4%.
Een goede 750mtr klimmen en dan staat boven op de top weer het bord ‘Nederland’.
Vroeger lag hier de hoogst gelegen douanepost van Nederland, maar dankzij de europese eenheid is dat verleden tijd.

Als we rechtdoor zouden rijden komen we op een punt waar we 10minuten geleden reden.
Onderaan het drielandenpunt.
Waarschijnlijk zal op het moment dat de kopgroep Nederland binnenrijdt het peloton daar net rijden.
Dat zou chaos betekenen als de wedstrijd zich kruist.
Leo is geen domme jongen dus na de grens gaan we direct linksaf via het gehucht Wolfhaag.
We gaan eens links, gaan eens rechts over een smalle weg en 2,5km later komen we weer uit bij Kasteel Vaalsbroek.
YlDT9nf.jpg

Nu gaan we linksaf en beginnen we direct aan de volgende klim. Epenerbaan / Vijlenerbos. 1800mtr 5,1%

Hier zitten we precies op de helft van de koers.
Feitelijk is dit de achterkant van de Camerig. Op de top waren we 20km geleden, dus eigenlijk gaan we nu een deel in omgekeerde volgorde afleggen.
Dat betekend: Camerig af, dan de Eperheide 2300mtr 5,4% omhoog. (nu hebben de renners wellicht iets meer tijd om van het uitzicht te genieten.
Bovenaan rechts de Schweiberg omlaag (deze reden we straks al reeds omhoog).
Slingeren ons door Mechelen en Partij en slaan in die laatste plaats in de S bocht linksaf.
Op naar de volgende klim de Gulpenerberg (Bergweg) 600mtr 9,8%. Als we op top rechtsaf slaan kunnen we aan de rechterkant het monument van de legendarische Jean Nelissen zien staan.
XKnWMt3.jpg

De oplettende renner ziet in de diepte ook de doorgaande weg liggen waar we over een paar minuten rijden. Met een beetje pech voor de koplopers zijn deze hier ook te zien door het peloton.
Enfin via een steile afdaling gaan we onderin vol in de remmen om rechtsaf te slaan.
James Vanlandschoot vergat dit enkele jaren geleden en klapte hier tegen de stoeprand. Gevolg: beide sleutelbenen, een schouderblad en vier ribben gebroken. Opletten dus.
Langs het busstation van Gulpen belanden we op de Rijksweg.
We gaan circa 1,7km rechtdoor over de grote weg waar het peloton even tijd heeft om op adem te komen en zich even te orinteren in dit doolhof door Zuid Limburg.

Bij de verkeerslichten slaat het peloton linksaf. We passeren het bekende klooster in Wittem en na 300mtr gaan we rechtsaf de Plettenberg 1200mtr 3,7% op. Het was op dit punt dat Valverde een streep kon zetten door zijn Tour van 2006 na een fikse valpartij.
Het gaat na de top even flink bergaf waarbij we ook de nodige Cipressen passeren waardoor dit stukje ook wel ‘het Toscane van Limburg’ genoemd wordt.
KIrXcBE.jpg
Na 1200 mtr klimmen gaat het bergaf en slingeren we Eys binnen. Wie Eys zegt, zegt de Eyserbosweg. Die laten we nu echter (letterlijk) links liggen. We slaan 60mtr verder (voor de kerk) linksaf de Eyserweg 2100mtr 4,4% op. Het minder steile broertje van de Eyserbosweg.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[ Bericht 0% gewijzigd door Sjoerd102 op 12-04-2023 21:23:44 ]
Dale__Cooperwoensdag 12 april 2023 @ 12:23
Dit is wel het mooiste stukje van de route.
Sjoerd102woensdag 12 april 2023 @ 17:02
quote:
0s.gif Op woensdag 12 april 2023 07:50 schreef gianni61 het volgende:

[..]
Ik vind dit inderdaad wel een vreemd gekozen stuk. Niet alleen voor de renners is het een heel saai stuk, maar het is ook een lang stuk over 1 van de grotere verbindingswegen in het zuiden. Niet ideaal voor de mensen die nog ergens met de auto naar toe zouden willen.
Maar goed. Het voordeel is wel dat ik ze nu 4x in eigen dorp kan zien als ik wil.

In inderdaad, dat NK zal bijna 30 jaar geleden zijn. Finish lag voor de deur van de brouwerij.
Persoonlijk zou ik ervoor gekozen hebben om na Sittard de windraak erin te zetten en dan wat klimmetjes rondom Oirsbeek/Puth meepakken en bv de kleekampsweg in Heerlen. Maar dat zijn relatief smalle klimmetjes waar je vroeg in de wedstrijd met een vrijwel compleet peloton overheen moet.
Sjoerd102donderdag 13 april 2023 @ 11:57
We gaan verder met de route. Vandaag kilometer 150-200

Het punt bovenaan komt de renners waarschijnlijk bekend voor.
100km geleden kwamen we in de wedstrijd hier van de andere kant voor bij. Toen gingen we links, en nu gaan we dus rechts over de smalle afdaling naar Bosschenhuizen.
Net na Bosschenhuizen wordt de weg weer breder en komen we aan in Simpelveld.
Echt tijd om op adem te komen krijgen de renners niet, want 2,5 km na de top van de laatste klim doemt in Simpelveld de volgende helling op.
Voor degene die de tel kwijt zijn. Nummer 18 St.Remigiusstraat / Huls 900mtr 8,3%.
Door de sjiekere wijk van Simpelveld gaat het hier omhoog.
Vanochtend kwamen via de Bergseweg aan de noordkant Ubachsberg binnen. Nu via de zuidoostkant.
We zitten hier ook vlakbij ‘Vrouwenheide’ Hier ligt de hoogstgelegen windmolen van Nederland 216mtr boven NAP.
Lang werd gedacht dat dit ook het hoogste punt van Nederland was, aangezien je vanaf hier als het ware ‘over’ de Vaalserberg heen kon kijken naar de (nog) hoger gelegen Eifel.
Kwestie van gevalletje optisch bedrog.
gJQfdsz.jpg
We gaan linksaf, en we gaan rechtsaf en belanden op de Vrakelbergweg.
Een verwarrende situatie in de route.
De weg is vlak, en dus geen sprake van een berg. Na 1,9km slaan we rechtsaf waar het wel bergop gaat. Dit is echter de Kruishoeveweg.
In het rondeboek is dit dus de Vrakelbergweg 600mtr. 7,7%.

Smalle en korte klim waar we boven aangekomen meteen linksaf gaan.
1,7km over een niet al te brede weg tussen de akkers door brengt ons op een punt waar we in de finale nog eens voorbijkomen. De top van de Fromberg.
Rechtsaf en dan nog een klein stukje berg af.
Een klein stukje vlak, en dan 1,5km in dalende lijn. Aan de overkant van het dal kunnen we de Keutenberg zien, en ook de contouren van Valkenburg zijn reeds zichtbaar. Maar dat is voor straks.
Goed opletten in de afdaling, enkele jaren geleden belanden Kelderman hier pardoes in een akker.
We duiken een tunneltje door en draaien dan op de grote weg rechtsaf.
Ongeveer 300mtr van dit punt vond een van de meest iconische opnames uit een nederlandse film plaats.
XVDwhcM.png

We volgen de rijksweg door Schin op Geul, Strucht en Oud Valkenburg.
Na iets meer dan 3KM naderen we de bebouwde kom van Valkenburg, en slaan we linksaf de smalle weg in. We zijn aan de voet van de Sibbergrubbe 2000mtr 3,75%.
Niet alleen de Efteling kent een sprookjesbos. Ook aan de voet van deze klim ligt een sprookjesbos.
Sterker nog deze is zelfs ouder dan de Efteling.
Vorig jaar kwam dit park in het nieuws toen van een attractie een gondel afbrak. ‘Gelukkig’ bleef het alleen bij lichamelijk letsel.
Fhuq3Vw.jpg

Dat brengt ons in een klap terug naar de koers.
De Sibbergrubbe dus, andermaal een smal klimmetje dat ons naar het plaatsje Sibbe brengt.
Toen de finish boven op de Cauberg lag ging men in de laatste kilometers deze helling berg af.
De uitholling boven aan de klim fungeerde daarbij mening maal als ‘springschans’ voor de cameraman achterop de motor.

In Sibbe slaan we rechtsaf de Dorpstraat in die ons na 700mtr op een rotonde brengt.
Mocht je eens door de grotten willen mountainbiken, dan moet je hier zijn.
Rechtdoor brengt ons rechtstreeks naar de rijksweg in Vilt waar de finishlijn getrokken is.
Echter wil het tokkie publiek in Valkenburg ook iets van de Amstel zien.
We dalen de Daalhemmerweg af, en onder aan het Grendelplein zullen we ongetwijfeld ‘alpe d’huez’achtige taferelen zien. Schatje mag ik je foto. Snollebollekes en alle andere meuk voor het publiek dat niet weet of er zand of lucht in een fietsband zit.
0SzZyiz.jpg

Onder die orkaan van geluid beginnen we aan (waarschijnlijk) de bekendste beklimming van Nederland. De Cauberg 800mtr 6,6%.
Elke beetje Nederlandse koers neemt deze helling in zijn wedstrijd op, dus ook de Amstel Gold Race.
Ik hoef jullie niet te vertellen dat hier op de top tot 2012 de finishstreep getrokken lag.
Om een meer opener koers te krijgen (De echte reden is overigens dat er 1,5km verderop veel meer ruimte was voor het aankomstdorp) werd de streep naar Vilt verplaatst.

Omdat er hier zoveel koersen passeren heeft men de vluchtheuvels zo ontwikkeld dat deze eenvoudig verwijderd kunnen worden.
Zover ik echter weet gebeurd dit alleen bij het WK en dus de Amstel.

Direct na de finish slaan we rechtsaf de de woonwijk in, gaan einde weg weer links. En na 400mtr rechts de Vogelzangweg omlaag. Lokaal ook wel bekend als de Brakke berg.
Onderaan de afdaling ligt Kasteel Geulzicht, het kasteel waar wijlen Jean Nelissen heeft gewoond.
Deze zal ongetwijfeld door de regie in beeld gebracht worden, dus bespaar ik jullie de foto.
We volgen de weg naar links, en komen langs nog een stukje Amstel Gold Race historie, maar daarover straks meer.

We gaan weer links en beginnen aan de helling die als nummer 22 in het rondeboek staat.
De Geulhemmerberg 1000mtr 5,8%.
Aan de voet van de klim passeren we nog enkele heuse grotwoningen, al wordt deze al bijna 100 jaar niet meer bewoond. Desondanks een beschermd monument
ntv0xqM.jpg

Een relatief lange klim die ons via de straten van Berg en Terblijt weer terugbrengt naar de Rijksweg Valkenburg-Maastricht. Op de rotonde slaan we rechtsaf en dalen de Rasberg af.
De komende kilometers gaan we over brede weg, waar alleen wat rotondes en vluchtheuvels liggen.

De renners kunnen hier (zover als mogelijk) genieten van een schitterend uitzicht over Maastricht en omgeving. Links in de verte zijn (met helder weer) ook de voorsteden van Luik, waar we over een week te gast zijn.
Bij het binnenrijden van Maastricht slaan we net voor de opname studio’s van Andre Rieu, linksaf de Vijverdalseweg op.
Ae14eLU.jpg

Ook hier vinden we een parcourswijziging.
Andere jaren slingerde wedstrijden zich door de straten in het oosten van Maastricht, om vervolgens net voor Gronsveld bij de molen linksaf de smalle Bronckweg richting Cadier en Keer te volgen.

Ondanks dat Leo blijft roepen dat de Amstel smallere wegen opzoekt, pakken we hier dus dit jaar een brede ipv smalle weg.
Jammer, want dit was een doorsteekje waarbij je binnen een paar km de koers 2x kon zien.
We volgen vanaf Maastricht de N278 richting Cadier en Keer.
Net na de bebouwde kom gaat het berg op, en mogen we weer een helling afvinken in het rondeboek: Keerderberg 1900mtr 3,9%.

Bovenop de rotonde gaat het linksaf en wordt de weg weer smaller, we slingeren ons door het gehucht Antoniusbank en belanden in Bemelen.
Hier rechtsaf en staat de ook niet onbekende Bemelerberg 1000mtr 4,4% op het menu.
Al klopt dit niet helemaal.
We rijden hier op de Krekelberg waarvandaan je uitkijkt op de Bemelerberg.
Maargoed, wij noemen hem al jaren de Bemelerberg.
Radillion op het circuit van Spa-Francorchamps wordt ook door iedereen Eau Rouge genoemd.

We rijden boven om groeve ’t Rooth heen wat een mini Grand Canyon idee heeft (levert leuke helikopterbeelden op)
IVjUolj.jpg
We dalen weer af naar Cadier en Keer. Gaan wat op en neer en duiken in Cadier en Keer onder de eerder genoemde N278 door. De wegen op de komende 10km zijn smal tot zeer smal dit stuk blijven smal, dus vooraan zitten is het devies.
Via plaatsjes als Honthem, Bruisterbosch en Banholt slingert de route zich over glooiende wegen zuidwaarts.
Bij Terlinden draaien we de N598 op een grote doorgaande weg waar de kaap van 200km beslecht wordt. Hier komen we uit bij het kruispunt in Hoogcruts.

[ Bericht 0% gewijzigd door Sjoerd102 op 13-04-2023 16:28:55 ]
Afhaalchineesdonderdag 13 april 2023 @ 13:27
Leuk bezig Sjoerd!
Frozen-assassindonderdag 13 april 2023 @ 13:42
Zomaar het idee dat Sjoerd geen fan is van Valkenburg :P
DecoAorestedonderdag 13 april 2023 @ 14:23
quote:
0s.gif Op donderdag 13 april 2023 13:42 schreef Frozen-assassin het volgende:
Zomaar het idee dat Sjoerd geen fan is van Valkenburg :P
Valkenburg is de mooiste plaats van Nederland, maar ik kan me voorstellen dat je tijdens de AGR even niet vrolijk wordt van de omgeving van de Cauberg met al die tokkies.
gianni61donderdag 13 april 2023 @ 14:26
Valkenburg is niet eens de mooiste plaats van gemeente Valkenburg
Sjoerd102donderdag 13 april 2023 @ 14:44
Ben niet anti Valkenburg, maar sinds ik er ooit (ten onrechte) een boete heb gekregen voor foutparkeren staat Valkenburg 1-0 achter.
Al kom ik er met de motor geregeld doorheen, en ben ik er van de zomer ook op een terras beland.
Al probeer ik het in Amstel weekend echt te vermijden.
Vind het iets teveel 'verhuilands'. Er zijn mooiere plaatsjes in Zuid Limburg.

[ Bericht 19% gewijzigd door Sjoerd102 op 13-04-2023 14:51:22 ]
DecoAorestedonderdag 13 april 2023 @ 15:24
Zuid-Limburg is sowieso een prachtige regio, dat is waar. Mijn liefde voor Valkenburg is daarnaast waarschijnlijk ook wel voor een groot deel jeugdsentiment.
Sjoerd102donderdag 13 april 2023 @ 18:42
Er wordt regen voorspeld voor zondag.
https://www.1limburg.nl/weer

quote:
Zondag is het (overwegend) bewolkt en er zijn tijdelijk buien of langere perioden met wat regen. Het wordt hooguit 13 graden bij een matige vrij koude wind uit NNW
Chiappuccidonderdag 13 april 2023 @ 19:55
quote:
0s.gif Op donderdag 13 april 2023 18:42 schreef Sjoerd102 het volgende:
Er wordt regen voorspeld voor zondag.
https://www.1limburg.nl/weer
[..]

Pogi ziet zijn kansen alleen maar stijgen.
Van_Poppeldonderdag 13 april 2023 @ 19:57
quote:
0s.gif Op donderdag 13 april 2023 19:55 schreef Chiappucci het volgende:

[..]
Pogi ziet zijn kansen alleen maar stijgen.
Hij staat al op 2.00 bij de bookmakers; dat is bizar laag voor een heuvelklassieker.
Dale__Cooperdonderdag 13 april 2023 @ 20:17
quote:
0s.gif Op donderdag 13 april 2023 19:57 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]
Hij staat al op 2.00 bij de bookmakers; dat is bizar laag voor een heuvelklassieker.
Helemaal voor dit parcours. Voor de Waalse Pijl zou ik het nog snappen, hier niet.
DeeBeedonderdag 13 april 2023 @ 20:18
Podjekar /Adrie zien ze niet meer terug vanaf 100km voor de finish
_-_ratjetoe_-_donderdag 13 april 2023 @ 20:42
Overwinning Pogacar zou wel erg mooi zijn voor zijn cq-ranking.
Sjoerd102donderdag 13 april 2023 @ 20:48
Gisteren en vanochtend het interview met Leo van Vliet beluisterd. Aanrader.
de Lus via de Lange Raarberg zit er kennelijk niet meer in vanwege de 'wildgroei' aan verkeersremmers in Ulestraten dat net voor de Lange Raarberg ligt.

https://www.wielerflits.n(...)cteur-leo-van-vliet/
Frozen-assassindonderdag 13 april 2023 @ 20:57
Volgens WielerFlits laat Pogacar Waalse Pijl schieten... Lijkt me apart, er is geen concurrent voor hem op dit moment daar
H.Vvivdonderdag 13 april 2023 @ 21:13
quote:
0s.gif Op donderdag 13 april 2023 20:57 schreef Frozen-assassin het volgende:
Volgens WielerFlits laat Pogacar Waalse Pijl schieten... Lijkt me apart, er is geen concurrent voor hem op dit moment daar
Terwijl de Waalse Pijl vandaag heeft aangekondigd dat Pogacar ook daar zal starten.
Marcossdonderdag 13 april 2023 @ 21:48
quote:
0s.gif Op donderdag 13 april 2023 20:17 schreef Dale__Cooper het volgende:

[..]
Helemaal voor dit parcours. Voor de Waalse Pijl zou ik het nog snappen, hier niet.
Waalse Pijl is hij nooit echt heel goed geweest, dacht ik.. LBL dan eerder (al is daar de concurrentie wat groter)
Marcossdonderdag 13 april 2023 @ 21:51
quote:
1s.gif Op donderdag 13 april 2023 20:42 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Overwinning Pogacar zou wel erg mooi zijn voor zijn cq-ranking.
Vorig jaar deze week enkel plek 12 in WP, die ken flink wat puntjes toevoegen nu ja :o
Dale__Cooperdonderdag 13 april 2023 @ 22:01
quote:
0s.gif Op donderdag 13 april 2023 21:48 schreef Marcoss het volgende:

[..]
Waalse Pijl is hij nooit echt heel goed geweest, dacht ik.. LBL dan eerder (al is daar de concurrentie wat groter)
Ik bedoel het ook meer in de zin dat de Waalse Pijl toch een sprint op de Mur gaat worden. In de AGR hoef je niet de beste te zijn om te winnen.
Marcossdonderdag 13 april 2023 @ 22:08
quote:
0s.gif Op donderdag 13 april 2023 22:01 schreef Dale__Cooper het volgende:

[..]
Ik bedoel het ook meer in de zin dat de Waalse Pijl toch een sprint op de Mur gaat worden. In de AGR hoef je niet de beste te zijn om te winnen.
Oh, op die manier, dat klopt wel ja
Sjoerd102vrijdag 14 april 2023 @ 08:25
Gezien ik zometeen al in Zuid Limburg de parcoursverkenning van de renners ga bekijken (foto verslag volgt vanavond) , alvast het laatste deel.
KM 200 tot de finish.

Tussen km 85 en 93 reden we exact hetzelfde stuk, dus de tekst herhalen we hier even.
Aangekomen in Hoogcruts begint de afdaling van de Piemert richting Slenaken. Stiekem jammer dat deze helling tegenwoordig niet meer in de ‘AGR’ zit.
In dorpskern van Slenaken slaan we linksaf en na het bruggetje over de Gulp begint de 1,5km lange klim van de Loorberg 1600mtr 5,1%.
Op de top ligt het plaatsje Heijenrath, hier slaan we linksaf en via een smalle weg komen we uiteindelijk uit op de top van de Koning van Spanje.


Deze gaan we nu af slingeren ons op volle vaart langs het subtropisch zwemparadijs.
Voor de renners begint het zweten pas enkele honderden meters verder. De Gulpenerberg 1100mtr 5,2% staat andermaal op het programma.
Dit keer de noordwestzijde waar je bijna letterlijk tegen een muur op kijkt het steilste onderaan is maar liefs 19%.
Bovendien kom je hier net uit een bocht en begin je dus praktisch uit stilstand. Na de eerste 250/300mtr vlakt hij iets af al is het hier nog verre van vlak.

Op de top passeren we andermaal het monument van Jean Nelissen en duiken we de afdaling in.
Voor de niet wielerliefhebbers staat hier ook nog een mariabeeld dat vanuit de verre omtrek te zien is.
7Il42Dx.jpg

Onderaan in het plaatsje Partij wordt de weg weer breder en volgen deze glooiende weg tot net voor Mechelen. Hier gaan we linksaf naar Wahlwiller.
Steken nog 1x de N278 over slingeren ons door Wahlwiller waar je goed vooraan moet zetten.
De wegen op dit stuk zijn immers smal.

Waar Milaan- San Remo de Tre Capi kent, is dat bij de Amstel op dit stukje het geval. In amper 6,5 km krijgen we drie fikse beklimmingen.
Allereerst de Kruisberg 800mtr 8,4%.
t24mkaB.jpg
Op de vijfsprong op de top slaan we schuin linksaf en duiken de steile afdaling van de Zwarte Brugweg af terwijl aan de andere kant van het dal al de volgende klim goed zichtbaar is (mede door de zendmast op de top).

We komen opnieuw in Eys. Gaan hier links, rechts, links, rechts en dan beginnen we aan de Eyserbosweg 1100mtr 7,9%.
knltz95.jpg
Tijdens de oorlog was dit gebied hermetisch afgesloten. Eerst lagen de duitsers hier ingegraven, en nadat deze verdreven waren richten de geallieerden hier een radarpost in.
Zondag maken de renners hier oorlog.
Na het passeren van de zendmast zijn we op de de top en houden we op de 4 sprong schuin links aan om koers te zetten naar Elkenrade.

Voor het kruisbeeld bij nummer 24 slaan we linksaf de Vrouwendelweg op.
We volgen de weg naar rechts en krijgen dan een smalle afdaling door de akkers richting de Vrakelbergweg (die overigens dit jaar opnieuw geasfalteerd is).
Onderaan de afdaling kunnen we OF rechtsaf waarna we 800 mtr later de Vrakelberg op kunnen. Of we kunnen (zoals nu) linksaf slaan. 700mtr later wacht daar de volgende klim. De Fromberg 1200mtr 4,8%. Feitelijk een tweelingbroer van de Vrakelberg.
Zoals ik bij die klim eerder vandaag al schreef: Een klein stukje vlak , en dan 1,5km in dalende lijn. Aan de overkant van het dal kunnen we de Keutenberg zien, en ook de contouren van Valkenburg zijn reeds zichtbaar.
We duiken opnieuw het tunneltje onder de miljoenenlijn door en draaien rechtsaf de grote weg op richting Schin op Geul.
Dit plaatsje kennen we oa van Frater Venantius een typetje van Wim Sonneveld.
Als eerbetoon staat er hier daarom een beeldje.
pViszmg.jpg

De renners hebben dit beeldje reeds vanochtend kunnen aanschouwen, nu slaan we enkele honderden meters voor dit beeldje linksaf richting het gehucht Engwegen.
Hier beginnen we aan de steilste helling van Nederland. De Keutenberg. 1700mtr 6,1%. Het steilste stuk telt echter 22% Na top komen we op het plateau van Margraten. We volgen de Berghofweg en de Wijnweg (lachen, een wielerwedstrijd die gesponsord wordt door een biermerk dat over de Wijnweg gaat).
In het gehucht Ingber slaan we Scheulder en Ingber/Heerstraat richting Sibbe.
Heerstraat kent ook een rijke wielerhistorie. In deze plaats werden de wielrennende broers Huub, Jan en Ger Harings geboren. Die eerste kennen we als eerste Nederlands kampioen veldrijden.
96mF3N0.jpg
In Sibbe laten we de Sibbergrubbe rechts liggen en komen we uiteindelijk weer uit op de rotonde bovenaan de Daalhemmerweg. Hier dalen we weer rechts omlaag naar Valkenburg.
Aan de rechterkant rijden we oa langs de Steenkolenmijn en de Fluwelengrot. In die laatste vindt jaarlijks een kerstmarkt plaats die als een van de beste van Europa wordt beschouwd.
Je moet wel in de rij aansluiten, waarbij wachttijden tot 2u geen uitzondering zijn.
Veel plezier.
Rtmotk8.jpg

Onderaan het Grendelplein gaan we ‘onder de klanken van een of ander feestnummer’ linksaf de Cauberg 800mtr 6,6% omhoog.
Als we onder het viaduct tussen Casino en Thermaalbad doorrijden is het nog 2km tot de doorkomst over de finishstreep. Nouja precies, het ene jaar ligt de streep een 50 mtr verder dan het andere jaar.
Hier is het weer een herhaling van zetten.
We slaan dus opnieuw rechtsaf de woonwijk in, gaan einde weg weer links. En na 400mtr rechts de Vogelzangweg omlaag, langs het kasteel van ‘Jean’.
Zoals ik gisteren al aangaf ligt hier ook een stukje Gold Race historie.
We passeren hier namelijk de ‘Hennie Kuiper’ Allee.
Hennie Kuiper zat in de Amstel Gold Race van 1982 in de kopgroep toen hij een lekke voorband kreeg. Met een nieuwe band zette hij een razende achtervolging in op weg naar de kopgroep. Daarbij sneed hij in de bocht in Geulhem een stuk van 40 meter af via een paadje langs enkele huizen. Hennie kwam terug in de kopgroep, maar wist helaas niet te winnen.
Afsteken zal tegenwoordig niet meer lonend zijn, aangezien er tegenwoordig 2 hekken de doorgang versperren.
pWwbqMq.jpg

We draaien linksaf en zien opnieuw de grotwoningen liggen. Dat betekend opnieuw de beklimming van de Geulhemmerberg 1000mtr 5,8%..
Waar we eerder vandaag tot de top reden om daar de grote weg richting Maastricht op te rijden, slaan we nu net voor de top in Berg (of is het Terblijt?) rechtsaf.
Weer links en krijgen dan een lange zeer smalle afdaling over de Kuitenbergweg. Het blijft de komende 4,5km redelijk smal over wegen die gesloten zijn voor gemotoriseerd verkeer.

De Kuitenbergweg ligt redelijk parallel aan de Rasberg en dus komen we vanzelf in Maastricht uit.
Meer specifiek Amby. Een wijk in het noordoosten van Maastricht.
We draaien aan de rand van Amby linksaf (tegen de richting in van het eenrichtingsverkeer) steken de grote weg over en nemen dan de Peutgensweg die uiteindelijk uitkomt op de Bemelerweg.
Het was op dit punt dat Michael Boogerd tijdens het WK 1998 lek reed.
DWSo3KP.jpg
1 kilometer lichtjes bergaf waarna we in Bemelen aan de laatste beklimming van deze Amstel Gold Race 2023 beginnen. De Bemelerberg 1000mtr 4,4%.

Op de top nog 1,2km rechtdoor waar we in het gehucht Gasthuis linksaf slaan onder de boog van de 5KM door.
In de verte zijn we reeds het finishdorp liggen maar eerst nog via de Franse Steeg en Gasthuisstraat richting Terblijt. De weg naar rechts volgend die hier Lindenstraat gaat.
Op de listige verkeerspunaise is het nog 500mtr tot de finish…. als we op de Y splitsing links zouden aanhouden. Ga je hier dus kijken, en je rent terug naar de aankomst kun je ze 2x zien.
De renners gaan echter rechts de Oeveregrubbe op. Sinds 2019 hangt hier een bordje met Mathieu Van der Poel Allee. Ondanks dat dit dus geen officile straatnaam is, staat deze wel in het rondeboek vermeld. We weten waarom.
gciAnsJ.png
1,7km over deze smalle weg en we slaan linksaf op de weg tussen Vilt en Sibbe.
Het gaat lichtjes omlaag, en 100mtr voor we de Rijksweg opdraaien duiken we onder de boog van de laatste kilometer door.
1000mtr tot de finish. Krijgen we een sprint van een kleine groep, of komt er iemand solo aan?
Zondag rond de klok van 17u weten we het antwoord.
Veel kijkplezier gewenst.
gianni61vrijdag 14 april 2023 @ 09:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 april 2023 08:25 schreef Sjoerd102 het volgende:
Gezien ik zometeen al in Zuid Limburg de parcoursverkenning van de renners ga bekijken (foto verslag volgt vanavond) , alvast het laatste deel.

Prima zonnig dagje wel voor de verkenning.
Helaas zit ik gewoon op kantoor.
Alhoewel, toen ik gisteren tijdens de lunch even ging wandelen werd ik ook al door Lorena Wiebes gepasseerd
Sjoerd102vrijdag 14 april 2023 @ 11:49
De heren ploegen kom ik iedere keer net tegen als ik op de motor zit :')
Sjoerd102vrijdag 14 april 2023 @ 13:07
In eys is de weg onderaan de eyserbosweg afgesloten ivm asfalterings werkzaamheden. Volgauto's worden momenteel niet doorgelaten _0-
Sjoerd102vrijdag 14 april 2023 @ 19:20
Fotoverslag verkenning AGR.

SPOILER
Traditioneel beginnen we onze ronde net over de grens.
Bij Eurotel Lanaken zien we de Tudor ploeg
lmcBvCN.jpg

Bij het NH hotel was ’s ochtends geen ploeg te bekennen, bij Van der Valk des te meer
MPvdYkX.jpg
ZNJhkQm.jpg
85sj4kr.jpg
NbamVk3.jpg
cH519DT.jpg

Boven op de Cauberg staat de Jayco ploeg klaar voor de verkenning
G6nc4nt.jpg

De dames van Canyon SRAM op de Fromberg
NgaeUgk.jpg

De dames van UAE
pa7ZvLX.jpg

Israel Premier Tech
kZ2E9Di.jpg

Enkele dames van Cofidis
aAFaiha.jpg
NCbAAgN.jpg

Trentin zien we op de Eyserbosweg
zO5YAg8.jpg

bs2jA23.jpg

UAE
kfeHywQ.jpg

Met een dame van LIV racing in het wiel van Groschartner
xnYwTOg.jpg

Nog wat renners van AG2R met oa Schr
097nL3J.jpg

Mohoric
tMOUqI1.jpg

Poels
e9J7rpJ.jpg

Kron
Idy6u8w.jpg

De mannen van Jayco AlUla
GO8fncC.jpg

Sommige dames en heren ploegen trainen (al dan niet toevallig) gezamenlijk
tWfeiuI.jpg
SJVcKTX.jpg
8R2W7Hb.jpg
g5BZ8Xr.jpg

Movistar met oa Eric en Lippert
1teDYwv.jpg

Q36.5
pd0lwvj.jpg

Moerenhout geeft uitleg hoe de route verder loopt
2QpYHhf.jpg

Daar herkennen we de Nederlands kampioen Eenkhoorn
GChJc12.jpg

En zijn teamgenoten
vICWrw9.jpg

2 renners van EF Education – Easy Post
2XADv7d.jpg

De mannen van Tudor
fyyPVAX.jpg

En met Tiesj sluiten we af
qq0rHvc.jpg
Chiappuccizaterdag 15 april 2023 @ 11:55
In De Limburger mogen een aantal prominenten de top 3 van de AGR voorspellen. Raymond Kerckhoffs komt met de volgende top 3:

1. Pogacar
2. Teuns
3. Matthews

Toch knap om 2 renners te kiezen die niet eens meedoen :')
Van_Poppelzaterdag 15 april 2023 @ 16:21
Om 18h30 is er een voorbeschouwing op L1.
Van_Poppelzaterdag 15 april 2023 @ 16:33
De uitreiking van de Jean Nelissen award aan Michel Wuyts is ook een aanrader. De uitzending duurt ongeveer een uur.

https://l1.nl/jean-nelissen-award-2023-voor-michel-wuyts-176539/

Evert, Rox, Herbert en Michel zitten aan tafel.
Sjoerd102zaterdag 15 april 2023 @ 16:38
Was inderdaad mooie uitzending. Vorige week ook een documentaire over 'Jean' bij L1, maar die was volgens mij al eens uitgezonden.

Ik kan bijna een BV gaan oprichten voor de afsteekroutes in de Amstel. _O-
Gisteren en vandaag al door diversen mensen benaderd die willen gaan kijken, en willen weten wat de meest fijne plekken zijn.

Zelf hoop ik ze 21x te zien.
1. Vrijthof (tekenen startlijst)
2. Maastricht.
3. Elsloo
4. Geleen
5. Barrier/Klimmen
6. Gulpen
7. Mheer
8. Mechelen
9. Vaalserberg/Drielandenpunt
10. Wolfhaag (misschien hierna nog naar begin beklimming Vijlenerbos)
11. Mechelen
12. Verkeerslichten Wittem
13. Vrakelberg
14. Schoonbron
15. Cadier & Keer
16. Cadier & Keer
17. Gulpen
18. Fromberg
19. Scheulder (mogelijk schrap ik deze)
20. Maastricht (finalelus)
21. Finish.

[ Bericht 19% gewijzigd door Sjoerd102 op 15-04-2023 16:48:05 ]
Waterbedzaterdag 15 april 2023 @ 19:07
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 april 2023 16:21 schreef Van_Poppel het volgende:
Om 18h30 is er een voorbeschouwing op L1.
Wat een gestuntel van die presentator, loopt voor geen meter deze show.
Waterbedzaterdag 15 april 2023 @ 19:08
Walgelijke Kerckhoffs erbij ook
Sjoerd102zaterdag 15 april 2023 @ 21:12
Knipperlicht stond gisteren met 2 fotocamera's op de fromberg foto's te schieten. Wilde nog kort praatje met hem maken, maar is er niet van gekomen.
wimderonzaterdag 15 april 2023 @ 22:23
quote:
0s.gif Op donderdag 13 april 2023 20:57 schreef Frozen-assassin het volgende:
Volgens WielerFlits laat Pogacar Waalse Pijl schieten... Lijkt me apart, er is geen concurrent voor hem op dit moment daar
twitter
Sjoerd102zaterdag 15 april 2023 @ 23:11
de laatste jaren verzorgde dit bedrijf de tijdwaarneming op diversen hellingen en de fotofnish
https://www.rennerz.nl/

Gezien er twee jaar op rij problemen waren (Wat niet aan rennerz.nl lag) met een close finish, gaf Leo aan dat dit jaar een ander bedrijf de fotofinish apparatuur verzorgt.
Volgens Leo een bedrijf dat ook de fotofinish apparatuur bij de Tour de France regelde.
Blijkt om dit bedrijf te gaan: https://cycling.matsport.com/
Ik zie veel wedstrijden op hun site, maar niet de Tour. :')

Overigens de organisatie achter de AGR, heeft een paar maanden later toegegeven dat de betreffende aankomstrechter niks te verwijten valt. Jammer alleen dat ze dit (ondanks toezeggingen) niet openbaar hebben gemaakt. -O-

[ Bericht 14% gewijzigd door Sjoerd102 op 15-04-2023 23:22:23 ]
Bugno3zondag 16 april 2023 @ 07:26
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 april 2023 22:23 schreef wimderon het volgende:

[..]
[ twitter ]
POGIED
Van_Poppelzondag 16 april 2023 @ 08:47
L1 is begonnen met de uitzending.

Rob Ruijgh verwacht wel wat van Pogacar.
Ambrosiuszondag 16 april 2023 @ 08:58
Ze zijn er erg vroeg bij zeg.
franklopzondag 16 april 2023 @ 09:02
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 08:47 schreef Van_Poppel het volgende:
L1 is begonnen met de uitzending.

Rob Ruijgh verwacht wel wat van Pogacar.
Hij zoekt de grenzen op
Pino112zondag 16 april 2023 @ 09:03
De laatste van Maduc
https://nos.nl/artikel/24(...)r-verhalen-vertellen
Sjoerd102zondag 16 april 2023 @ 09:30
Goedemorgen vanuit Maastricht https://cycling.matsport.com/
gianni61zondag 16 april 2023 @ 09:30
Die drone op het podium is wel een vervelend geluid
Szurazondag 16 april 2023 @ 09:42
quote:
Het Krot was nog cult. Nu blijven er echt alleen nog maar nitwits en debielen over bij de NOS.
supernigerzondag 16 april 2023 @ 09:50
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 09:42 schreef Szura het volgende:

[..]
Het Krot was nog cult. Nu blijven er echt alleen nog maar nitwits en debielen over bij de NOS.
Gelukkig hebben we Danny Nelissen nog.
DeeBeezondag 16 april 2023 @ 09:53
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 09:42 schreef Szura het volgende:

[..]
Het Krot was nog cult. Nu blijven er echt alleen nog maar nitwits en debielen over bij de NOS.
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHerbert

Al zegt het genoeg dat de huidige nitwits je laten verlangen naar Herbert, total onkunde regeert bij de misbruikers van de NOS
Idisromzondag 16 april 2023 @ 09:58
Ik kan de beelden van L1 via Youtube volgen. Alleen jammer dat ze geen geluid hebben aangezet.
Van_Poppelzondag 16 april 2023 @ 10:00
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 09:58 schreef Idisrom het volgende:
Ik kan de beelden van L1 via Youtube volgen. Alleen jammer dat ze geen geluid hebben aangezet.
https://l1.nl/live-l1-tv/

Hier is er wel geluid aanwezig
Jason22zondag 16 april 2023 @ 10:01
quote:
Mart was weer aardig in vorm in dit stuk zeg! _O_

quote:
Smeets: "In de Tour belde hij me vaak, Martijn, nadat ik al gestopt was. Wilde hij weten hoe ze klonken op de buis. Dan zei ik: slecht. Want dat vond ik dan. Ik was altijd duidelijk naar hem. En het boterde heel goed tussen ons. Zeker met Sol erbij. Een ideaal trio. Als we samen naar de Ronde van Spanje gingen, was het altijd fantastisch. We proefden wijnen, gingen goed eten. Ik trok ze dan een beetje uit het wielermilieu."
quote:
"Hij kon ook nooit een wielrenner zien vallen, want dan raakte hij van slag. Ik niet. Als ik dat zie, dan valt er een wielrenner. Dan noem ik zijn naam en haal ik mijn schouders op. Hadden ze maar niet op die fiets moeten gaan zitten, denk ik dan. Maar hij kon dat nooit. Is altijd wielrenner gebleven."
Lucyintheafternoonzondag 16 april 2023 @ 10:16
quote:
Ik krijg hier toch heimwee van. Ondanks dat de cringe er soms flink inschoot (al was dit vooral Herbert) is de wetenschap van wat voor een mensonterende non-karakters hem en Dijkstra gaan opvolgen een droevig stemmende gedachte.
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 10:32
Jumbo start hier wel de met zwakste opstelling van het seizoen in de WT denk ik.
Ambrosiuszondag 16 april 2023 @ 10:32
Ik dacht dat Roxanne het peloton wel een beetje kende, de helft van de namen komen over alsof ze ze voor het eerst ziet.
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 10:32
Al zou een nieuwe Valter - Benoot show wel leuk zijn.
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 10:37
Arme Pidcock moet weer in het Nederlands aan de bak.
Felagundzondag 16 april 2023 @ 10:38
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 10:32 schreef Dale__Cooper het volgende:
Jumbo start hier wel de met zwakste opstelling van het seizoen in de WT denk ik.
En dat in de thuiskoers.
Ambrosiuszondag 16 april 2023 @ 10:38
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 10:37 schreef Dale__Cooper het volgende:
Arme Pidcock moet weer in het Nederlands aan de bak.
En ook weer beginnen over die fotofinish.
Evertjanzondag 16 april 2023 @ 11:04
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 10:38 schreef Felagund het volgende:

[..]
En dat in de thuiskoers.
Volgens mij komen er weinig renners van Jumbo nog uit Nederland
Felagundzondag 16 april 2023 @ 11:05
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 11:04 schreef Evertjan het volgende:

[..]
Volgens mij komen er weinig renners van Jumbo nog uit Nederland
Bijna de helft nog (14/29). Daarnaast wil Jumbo als hoofdsponsor misschien wel wat zien vandaag.
Marcosszondag 16 april 2023 @ 11:06
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 11:04 schreef Evertjan het volgende:

[..]
Volgens mij komen er weinig renners van Jumbo nog uit Nederland
De helft is nog best veel
Immerdebestebobzondag 16 april 2023 @ 11:06
Ik denk dat Healy gaat winnen vandaag.
The_Undertonezondag 16 april 2023 @ 11:23
quote:
1s.gif Op zondag 16 april 2023 11:06 schreef Immerdebestebob het volgende:
Ik denk dat Healy gaat winnen vandaag.
Behalve Benwa zie ik geen concurrentie mogelijk voor Pogie-Boy
Sjoerd102zondag 16 april 2023 @ 11:29
7 koplopers die volgens koersradio al 7min. Voorsprong zouden hebben.
Marcosszondag 16 april 2023 @ 11:36
Ft0y1arXoAEpgI0?format=jpg&name=large
Sjoerd102zondag 16 april 2023 @ 11:49
Wisten jullie dat Walter Planckaert de vaste chauffeur van Leo is in de Amstel?
Immerdebestebobzondag 16 april 2023 @ 11:54
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 11:36 schreef Marcoss het volgende:
[ afbeelding ]
Mevrouw Van Zetten kent Tom ook :D
wimderonzondag 16 april 2023 @ 12:00
Kopgroep met onder meer Brand, Fisher-Black, Labous en Vos vooruit.
Faraday01zondag 16 april 2023 @ 12:02
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:00 schreef wimderon het volgende:
Kopgroep met onder meer Brand, Fisher-Black, Labous en Vos vooruit.
Nog geen beelden?
DiegoFuserzondag 16 april 2023 @ 12:06
Is dit nou Andries Lamain naast Rox?
wimderonzondag 16 april 2023 @ 12:08
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:02 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Nog geen beelden?
https://nos.nl/livestream(...)el-gold-race-vrouwen
Mansjesterzondag 16 april 2023 @ 12:08
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:02 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Nog geen beelden?
Nos site is live!

Alien is eraan begonnen
wimderonzondag 16 april 2023 @ 12:09
Al hoop ik op Stubbeler-Jip bij Eurosport zo meteen.
Van_Poppelzondag 16 april 2023 @ 12:10
De weg ziet er best nat uit.
Sjoerd102zondag 16 april 2023 @ 12:15
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:10 schreef Van_Poppel het volgende:
De weg ziet er best nat uit.
Miezerregen
Koffieplanterzondag 16 april 2023 @ 12:16
***** Tadej Pogacar
**** Tom Pidcock, David Gaudu
*** Tiesj Benoot, Valentin Madouas, Sergio Higuita, Mattias Skjelmose, Neilson Powless
** Attila Valter, Mauro Schmid, Alex Aranburu, Michael Woods, Benoit Cosnefroy, Alexey Lutsenko, Andreas Kron, Andrea Bagioli, Matej Mohoric, Alexander Kamp, Romain Gregoire, Lorenzo Rota, Ben Healy, Matteo Sobrero
* Jai Hindley, Ruben Guerreiro, Rudy Molard, Magnus Sheffield, Corbin Strong, Bauke Mollema, Rui Costa, Maxim Van Gils, Axel Zingle, Mikkel Honor, Warren Barguil, Ide Schelling, Dorian Godon, Wout Poels, Quentin Pacher, Tobias Johannessen, Georg Zimmermann, Remi Cavagna, Oscar Onley, Sam Oomen, Clement Champoussin, Toms Skujins, Simon Clarke, Marc Hirschi, Sren Kragh, Michal Kwiatkowski, Ferron, Fredrik Dversnes, Mathieu Burgaudeau, Krists Neilands, Bryan Coquard, Pascal Eenkhoorn, Simon Guglielmi, Gonzalo Serrano, Kevin Geniets

Emil moet er nog even rustig over nadenken.
Marcosszondag 16 april 2023 @ 12:17
Het is niet het allerbeste weer van het land in Limburg :o
Chiappuccizondag 16 april 2023 @ 12:19
Ik zie dat de Keutenberg bij de mannen nu op 28,8 km van de finish ligt.

Was dat niet 5 6 km verder de afgelopen jaren? En zo ja, waar zit hem die kortere afstand dan in?
DeeBeezondag 16 april 2023 @ 12:22
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 11:05 schreef Felagund het volgende:

[..]
Bijna de helft nog (14/29). Daarnaast wil Jumbo als hoofdsponsor misschien wel wat zien vandaag.
Leuke rubriek was dat altijd, Rabo op eigen bodem.

Boogerd die de sprint aantrok voor Freire en dan elk jaar alleen Rebellin ofzo mee nam naar de finish. _O-
Koffieplanterzondag 16 april 2023 @ 12:23
quote:
1s.gif Op zondag 16 april 2023 12:22 schreef DeeBee het volgende:

[..]
Leuke rubriek was dat altijd, Rabo op eigen bodem.

Boogerd die de sprint aantrok voor Freire en dan elk jaar alleen Rebellin ofzo mee nam naar de finish. _O-
Cauberg 2005, wat een prachtig beeld dat voor eeuwig in de herinnering zal blijven kleven.
Sjoerd102zondag 16 april 2023 @ 12:27
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:19 schreef Chiappucci het volgende:
Ik zie dat de Keutenberg bij de mannen nu op 28,8 km van de finish ligt.

Was dat niet 5 6 km verder de afgelopen jaren? En zo ja, waar zit hem die kortere afstand dan in?
Nee hoor net zo ver als in 2022 en 2019
Mani89zondag 16 april 2023 @ 12:29
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:23 schreef Koffieplanter het volgende:

[..]
Cauberg 2005, wat een prachtig beeld dat voor eeuwig in de herinnering zal blijven kleven.
Toen Marc Lotz bijna won, ongekende editie.
Mani89zondag 16 april 2023 @ 12:29
Ik mis de sprint op de Cauberg.
Koffieplanterzondag 16 april 2023 @ 12:29
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:29 schreef Mani89 het volgende:

[..]
Toen Marc Lotz bijna won, ongekende editie.
Haha, Marc Lotz die daar Kroon in de prak rijdt om de een uur eerder al geloste Bettini te beschermen.
Chiappuccizondag 16 april 2023 @ 12:30
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:27 schreef Sjoerd102 het volgende:

[..]
Nee hoor net zo ver als in 2022 en 2019
Ok, dan heb ik dat verkeerd onthouden :)
Marcosszondag 16 april 2023 @ 12:31
quote:
1s.gif Op zondag 16 april 2023 12:22 schreef DeeBee het volgende:

[..]
Leuke rubriek was dat altijd, Rabo op eigen bodem.

Boogerd die de sprint aantrok voor Freire en dan elk jaar alleen Rebellin ofzo mee nam naar de finish. _O-
Di Luca was dat toen, Rebellin was enkel in het wonderjaar van die laatste
wimderonzondag 16 april 2023 @ 12:36
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:30 schreef Chiappucci het volgende:

[..]
Ok, dan heb ik dat verkeerd onthouden :)
Er zat vorig jaar 5 kilometer extra tussen Bemelerberg en Geulhemmerberg.
supernigerzondag 16 april 2023 @ 12:37
NPO1 is live.
Ambrosiuszondag 16 april 2023 @ 12:38
quote:
1s.gif Op zondag 16 april 2023 12:37 schreef superniger het volgende:
NPO1 is live.
Nee hoor.
wimderonzondag 16 april 2023 @ 12:39
Jelle Vanendert.

Enrico Gasparotto.

Bert De Waele.
Chiappuccizondag 16 april 2023 @ 12:40
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:36 schreef wimderon het volgende:

[..]
Er zat vorig jaar 5 kilometer extra tussen Bemelerberg en Geulhemmerberg.
Oh toch wel? Dacht wel al zoiets gelezen te hebben. Maar ben benieuwd waar ze in zo'n klein gebied nog 5 km kunnen afsnijden.
Koffieplanterzondag 16 april 2023 @ 12:40
643bd084c974f-Screenshot_2023-04-16_at_12.39.55.png

Is dit de slechtste top 10 in de historie van de Wereldbeker?
Koffieplanterzondag 16 april 2023 @ 12:41
643bd0d30d13f-Screenshot_2023-04-16_at_12.41.02.png

Of dit?
Koffieplanterzondag 16 april 2023 @ 12:41
643bd0ecd5686-Screenshot_2023-04-16_at_12.41.11.png

Of toch dit?
Sjoerd102zondag 16 april 2023 @ 12:41
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:40 schreef Chiappucci het volgende:

[..]
Oh toch wel? Dacht wel al zoiets gelezen te hebben. Maar ben benieuwd waar ze in zo'n klein gebied nog 5 km kunnen afsnijden.
Nee hoor finale is identiek aan vorig jaar
DeeBeezondag 16 april 2023 @ 12:44
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:40 schreef Koffieplanter het volgende:
[ afbeelding ]

Is dit de slechtste top 10 in de historie van de Wereldbeker?
Gilbert heeft een paar wonderjaren gehad, maar ook een paar keer ontzettende mazzel qua deelnemersveld in een deel van zijn zeges zeg. _O-
gianni61zondag 16 april 2023 @ 12:44
nou, met de fiets een paar plekjes de vrouwen zien langs komen.
hopelijk droogt het nog wat om zometeen nog een paar biertjes op de gulperberg te nuttigen bij de mannenwedstrijd
Chiappuccizondag 16 april 2023 @ 12:45
Zo slecht zijn die top 10's in de edities van Kreuziger en Gasparotto toch niet?

Gilbert, Snchez, Freire, Mollema, Sagan, Valverde, Gerrans, Kwiatkowski, Voeckler.

Ik zie nog vrij veel grote namen.
Koffieplanterzondag 16 april 2023 @ 12:45
643bd1d0e329a-Screenshot_2023-04-16_at_12.45.28.png
Felagundzondag 16 april 2023 @ 12:45
quote:
1s.gif Op zondag 16 april 2023 12:22 schreef DeeBee het volgende:

[..]
Leuke rubriek was dat altijd, Rabo op eigen bodem.

Boogerd die de sprint aantrok voor Freire en dan elk jaar alleen Rebellin ofzo mee nam naar de finish. _O-
Of een Di Luca.
Chiappuccizondag 16 april 2023 @ 12:48
quote:
Welk punt wil je maken? Want Gasparotto was sowieso altijd bizar goed rond de AGR.
Denk dat je van Parijs-Roubaix ook dit soort lijstjes kunt posten. En dan nog vind ik deze top 10's nog niet eens zo heel slecht.
Mani89zondag 16 april 2023 @ 12:50
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:41 schreef Koffieplanter het volgende:
[ afbeelding ]

Of toch dit?
Hier ben ik Gasparotto nog elke dag dankbaar voor.
Marcosszondag 16 april 2023 @ 12:50
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:48 schreef Chiappucci het volgende:

[..]
Welk punt wil je maken? Want Gasparotto was sowieso altijd bizar goed rond de AGR.
Denk dat je van Parijs-Roubaix ook dit soort lijstjes kunt posten. En dan nog vind ik deze top 10's nog niet eens zo heel slecht.
En in LBL hebben we enkel topwinnaars gehad met o.a. Iglinskiy en Jungels ;(
Koffieplanterzondag 16 april 2023 @ 12:52
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:50 schreef Mani89 het volgende:

[..]
Hier ben ik Gasparotto nog elke dag dankbaar voor.
Elia Favilli werd die dag 12e, over vergeten namen gesproken.
wimderonzondag 16 april 2023 @ 12:59
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:41 schreef Koffieplanter het volgende:
[ afbeelding ]

Of toch dit?
i2y18OT.jpg

FfS2QZ9.jpg

gyBJt3w.jpg
Koffieplanterzondag 16 april 2023 @ 13:00
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:59 schreef wimderon het volgende:

[..]
[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]
Mijn haren, die ik niet heb, gaan rechtovereind staan. San Sebastian heeft ons een hoop ellende bezorgd.
wimderonzondag 16 april 2023 @ 13:01
twitter


Karreld BCH3ers.gif
DiegoFuserzondag 16 april 2023 @ 13:03
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:01 schreef wimderon het volgende:
[ twitter ]

Karreld [ afbeelding ]
Heeft hij zichzelf niet laten filmen zoals bij de Belgian Cats en Bart Swings?
StephanLzondag 16 april 2023 @ 13:03
Rox w/
Szurazondag 16 april 2023 @ 13:03
Sabrina Stultiens jongens, geen idee dat die nog bestond
wimderonzondag 16 april 2023 @ 13:04
Geen Stubbeler op Eurosport

86Z4RXh.gif
wimderonzondag 16 april 2023 @ 13:05
Gregoire
Koffieplanterzondag 16 april 2023 @ 13:05
Van de HEW Classics of Zuri Metzgete moet ook een berg narigheid te vinden zijn.
Chiappuccizondag 16 april 2023 @ 13:08
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:05 schreef wimderon het volgende:
Gregoire
Zonde, was wel benieuwd hoe ver hij kon komen.
Sjoerd102zondag 16 april 2023 @ 13:10
De kopgroep op weg naar de Schweiberg. https://imgur.com/a/baWm4C0

In het peloton moeten de eerste al lossen.
Chiappuccizondag 16 april 2023 @ 13:10
Moet nog steeds een beetje wennen aan die overdaad aan smalle weggetjes in de finalelus.
Steven184zondag 16 april 2023 @ 13:12
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:10 schreef Chiappucci het volgende:
Moet nog steeds een beetje wennen aan die overdaad aan smalle weggetjes in de finalelus.
Op zich wel beter dan vroeger die grote baan naar Valkenburg.
Remcozondag 16 april 2023 @ 13:12
Prettige stem heeft die eurosport man die nu bij de NOS commentaar geeft bij de NOS
Dwersdrieverzondag 16 april 2023 @ 13:12
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:06 schreef DiegoFuser het volgende:
Is dit nou Andries Lamain naast Rox?
Inderdaad. Beschaafde stem.
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 13:14
Die top 10's van de AGR zijn toch altijd vrij sterk.
Chiappuccizondag 16 april 2023 @ 13:14
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:12 schreef Steven184 het volgende:

[..]
Op zich wel beter dan vroeger die grote baan naar Valkenburg.
Ja eens, dat was voor aanvallers bijna altijd funest. Het is nu veel uitnodigender om op de Cauberg en Geulhemmerberg al te gaan.
Steven184zondag 16 april 2023 @ 13:15
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:05 schreef Koffieplanter het volgende:
Van de HEW Classics of Zuri Metzgete moet ook een berg narigheid te vinden zijn.
Zuri valt reuze mee. In EPO jaren kon je vorm gewoon 12 maanden doortrekken.
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 13:15
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 12:40 schreef Chiappucci het volgende:

[..]
Oh toch wel? Dacht wel al zoiets gelezen te hebben. Maar ben benieuwd waar ze in zo'n klein gebied nog 5 km kunnen afsnijden.
Ze hadden volgens mij wel de Gulpenerberg omgedraaid, waardoor ze niet meer over de provinciale weg van Gulpen naar Wahwiller moeten voor de Kruisberg, maar (korter) binnendoor kunnen.
H.Vvivzondag 16 april 2023 @ 13:15
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:14 schreef Dale__Cooper het volgende:
Die top 10's van de AGR zijn toch altijd vrij sterk.
Inderdaad, buiten de laatste jaren ook altijd een enorm sterk deelnemersveld gehad.
Chiappuccizondag 16 april 2023 @ 13:15
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:12 schreef Remco het volgende:
Prettige stem heeft die eurosport man die nu bij de NOS commentaar geeft bij de NOS
Ja klopt, toch nog een positief gevolg van NOS-gate. Mooi dat een nieuwe commentator de kans krijgt.
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 13:16
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:15 schreef H.Vviv het volgende:

[..]
Inderdaad, buiten de laatste jaren ook altijd een enorm sterk deelnemersveld gehad.
Klopt, regelmatig jaren dat 'op papier' het sterkste deelnemersveld na de Tour en het WK in de AGR startte.
Chiappuccizondag 16 april 2023 @ 13:16
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:15 schreef Dale__Cooper het volgende:

[..]
Ze hadden volgens mij wel de Gulpenerberg omgedraaid, waardoor ze niet meer over de provinciale weg van Gulpen naar Wahwiller moeten voor de Kruisberg, maar (korter) binnendoor kunnen.
Ah ja, klopt. Daar werd Van der Poel in 2019 teruggehaald na zijn vroege aanval op de Gulpenerberg. Wat dat betreft zijn ze qua parcours wel goed bezig de laatste jaren.
Mansjesterzondag 16 april 2023 @ 13:18
Markus oogt sterk,denk dat zij wel een goede uitslag gaat rijden
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 13:19
Pogi-weer zo.
Faraday01zondag 16 april 2023 @ 13:20
Jumbo had Fem van Empel hier wel op mogen stellen, veel meer interval dan dit wordt het niet.
Van_Poppelzondag 16 april 2023 @ 13:22
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:20 schreef Faraday01 het volgende:
Jumbo had Fem van Empel hier wel op mogen stellen, veel meer interval dan dit wordt het niet.
In de Brabantse Pijl kwam ze nochtans tekort.
Faraday01zondag 16 april 2023 @ 13:22
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:19 schreef Dale__Cooper het volgende:
Pogi-weer zo.
Je hebt het gevoel dat hij met minuten kan winnen, maar als hij verstandig is gaat hij er niet te vroeg aam beginnen in verband met Huy en Luik.
Chiappuccizondag 16 april 2023 @ 13:22
Toch slechter weer dan verwacht vandaag. Lijkt wel wat op te klaren vanaf 14 uur.
wimderonzondag 16 april 2023 @ 13:22
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:12 schreef Remco het volgende:
Prettige stem heeft die eurosport man die nu bij de NOS commentaar geeft bij de NOS
Niets mis met 3sdehand inderdaad.
Szurazondag 16 april 2023 @ 13:23
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:22 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Je hebt het gevoel dat hij met minuten kan winnen, maar als hij verstandig is gaat hij er niet te vroeg aam beginnen in verband met Huy en Luik.
Gaat ie nu toch Waalse Pijl doen?
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 13:24
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:22 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Je hebt het gevoel dat hij met minuten kan winnen, maar als hij verstandig is gaat hij er niet te vroeg aam beginnen in verband met Huy en Luik.
Het zou wel leuk zijn als de semi-favorieten nu gaan anticiperen voor de Gulpenerberg-Kruisberg-Eyserbosweg-Fromberg-Keuteberg combinatie. Dat zien we normaliter niet in de Ardense klassiekers, maar wellicht moeten ze nu wel.
Marcosszondag 16 april 2023 @ 13:24
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:22 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]
In de Brabantse Pijl kwam ze nochtans tekort.
Met flink wat pech toch?
-XOR-zondag 16 april 2023 @ 13:24
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:23 schreef Szura het volgende:

[..]
Gaat ie nu toch Waalse Pijl doen?
Dergelijke kermiskoersen kan hij beter voor na de tour bewaren.
Marcosszondag 16 april 2023 @ 13:25
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:23 schreef Szura het volgende:

[..]
Gaat ie nu toch Waalse Pijl doen?
Lijkt er wel op, het wijzigt zowat elk uur :D
Van_Poppelzondag 16 april 2023 @ 13:25
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:24 schreef Marcoss het volgende:

[..]
Met flink wat pech toch?
Dat weet ik niet :@ #scorebordjournalistiek
-XOR-zondag 16 april 2023 @ 13:25
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:22 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Je hebt het gevoel dat hij met minuten kan winnen, maar als hij verstandig is gaat hij er niet te vroeg aam beginnen in verband met Huy en Luik.
Kan me eigenlijk niet voorstellen dat iemand per jaar meerdere keren zo lang succesvol zou kunnen pieken.
Steven184zondag 16 april 2023 @ 13:27
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:25 schreef -XOR- het volgende:

[..]
Kan me eigenlijk niet voorstellen dat iemand per jaar meerdere keren zo lang succesvol zou kunnen pieken.
Pogchamp piekt niet. Die is altijd goed.
Marcosszondag 16 april 2023 @ 13:27
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:25 schreef -XOR- het volgende:

[..]
Kan me eigenlijk niet voorstellen dat iemand per jaar meerdere keren zo lang succesvol zou kunnen pieken.
Als het pieken is niet nee..
Faraday01zondag 16 april 2023 @ 13:28
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:25 schreef -XOR- het volgende:

[..]
Kan me eigenlijk niet voorstellen dat iemand per jaar meerdere keren zo lang succesvol zou kunnen pieken.
Vergeet niet dat deze Pogi nog zonder hoogtestage is, dus de piek is dan ook minder extreem nu. Bizar hoog 'basis'niveau.
wimderonzondag 16 april 2023 @ 13:29
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:25 schreef Marcoss het volgende:

[..]
Lijkt er wel op, het wijzigt zowat elk uur :D
Gevraagd naar elke wijziging is volgens mij steevast zijn antwoord dat het vanaf de winter al zo gepland was.

Alleen Dwars schrappen was niet gepland dacht ik.
-XOR-zondag 16 april 2023 @ 13:31
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:28 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Vergeet niet dat deze Pogi nog zonder hoogtestage is, dus de piek is dan ook minder extreem nu. Bizar hoog 'basis'niveau.
Je voorjaarsbasisniveau zal maar van het niveau van de piek van Matje en Wout zijn...
Frozen-assassinzondag 16 april 2023 @ 13:31
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:24 schreef Marcoss het volgende:

[..]
Met flink wat pech toch?
Jup. Eerst lek en daarna achter valpartij. Vervolgens nooit meer teruggekomen dankzij allerlei BVtjes binnen Jumbo
wimderonzondag 16 april 2023 @ 13:32
IJzeren Bosberg

~Demi
Sjoerd102zondag 16 april 2023 @ 13:33
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:15 schreef Dale__Cooper het volgende:

[..]
Ze hadden volgens mij wel de Gulpenerberg omgedraaid, waardoor ze niet meer over de provinciale weg van Gulpen naar Wahwiller moeten voor de Kruisberg, maar (korter) binnendoor kunnen.
Al is die andere weg niet veel smaller. Wel bochtiger. Zie mijn laatst geposte foto. AGR heeft sowieso ook niet meer heel veel klimmetjes die 2 of zelfs 3x gedaan worden. Dat is in Vlaanderen toch wat anders.
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 13:35
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:33 schreef Sjoerd102 het volgende:

[..]
Al is die andere weg niet veel smaller. Wel bochtiger. Zie mijn laatst geposte foto. AGR heeft sowieso ook niet meer heel veel klimmetjes die 2 of zelfs 3x gedaan worden. Dat is in Vlaanderen toch wat anders.
Het blijft bijzonder hoeveel er Vlaanderen nog steeds zo over een criterium gesproken wordt.
Faraday01zondag 16 april 2023 @ 13:35
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:31 schreef -XOR- het volgende:

[..]
Je voorjaarsbasisniveau zal maar van het niveau van de piek van Matje en Wout zijn...
Ik denk dat Pogi nog 1 echt doel heeft dit voorjaar en dat is R.Ev wegrijden in Luik. Dan heeft hij alle grote mannen verslagen in het voorjaar.
Sjoerd102zondag 16 april 2023 @ 13:36
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:35 schreef Dale__Cooper het volgende:

[..]
Het blijft bijzonder hoeveel er Vlaanderen nog steeds zo over een criterium gesproken wordt.
De Belgen waren zelf jaren aan het klagen dat de Amstel zoveel keren en draaien was en veel dezelfde hellingen
Dutch_viewzondag 16 april 2023 @ 13:37
Andries dus duo baan bij NOS en Eurosport

Zou Danny in het kasteel van zijn wijlen oom zitten?
Faraday01zondag 16 april 2023 @ 13:38
Wiebes gaat toch weer goed mee voor een sprinter
supernigerzondag 16 april 2023 @ 13:38
Pas op je vingers.
Szurazondag 16 april 2023 @ 13:39
Broddelwerk
wimderonzondag 16 april 2023 @ 13:39
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:35 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Ik denk dat Pogi nog 1 echt doel heeft dit voorjaar en dat is R.Ev wegrijden in Luik. Dan heeft hij alle grote mannen verslagen in het voorjaar.
Ik denk vooral vakjes afvinken. Luik heeft hij al.

Anders was hij ook niet in dit circus gestart denk ik.
Toby56zondag 16 april 2023 @ 13:40
Geef dat mens een nieuwe fiets. Dondert niet of het even een 'foute' maat is.
Steven184zondag 16 april 2023 @ 13:40
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:38 schreef Faraday01 het volgende:
Wiebes gaat toch weer goed mee voor een sprinter
Vrouwenwielrennen. Als je goed ben kan je bijna alles.
Faraday01zondag 16 april 2023 @ 13:40
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:40 schreef Toby56 het volgende:
Geef dat mens een nieuwe fiets. Dondert niet of het even een 'foute' maat is.
200 rpm fietsen :D
Toby56zondag 16 april 2023 @ 13:41
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:40 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
200 rpm fietsen :D
Nou, de eigen oto was er gelukkig redelijk snel.
Maar op 1 meter brede weggetjes met dergelijke stunts beginnen... gekkenwerk.
Faraday01zondag 16 april 2023 @ 13:41
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:39 schreef wimderon het volgende:

[..]
Ik denk vooral vakjes afvinken. Luik heeft hij al.

Anders was hij ook niet in dit circus gestart denk ik.
Laten we het hopen want dan zien we hem binnenkort ook in Roubaix :9
-XOR-zondag 16 april 2023 @ 13:41
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:38 schreef Faraday01 het volgende:
Wiebes gaat toch weer goed mee voor een sprinter
"Kelly Sean"
wimderonzondag 16 april 2023 @ 13:41
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:37 schreef Dutch_view het volgende:
Andries dus duo baan bij NOS en Eurosport

Zou Danny in het kasteel van zijn wijlen oom zitten?
Ik denk gewoon freelancer. Hij bleef ook dingen voor de EO doen toen hij bij Eurosport begon.
Dutch_viewzondag 16 april 2023 @ 13:42
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:41 schreef wimderon het volgende:

[..]
Ik denk gewoon freelancer. Hij bleef ook dingen voor de EO doen toen hij bij Eurosport begon.
EO ja? Grappig, dat wist ik niet. Andries heeft wel een rustige zalvende EO stem :@
DiegoFuserzondag 16 april 2023 @ 13:43
Lotte is ziedend
Remcozondag 16 april 2023 @ 13:43
Kopecky is ook vrijwel altijd boos
Toby56zondag 16 april 2023 @ 13:43
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:42 schreef Dutch_view het volgende:

[..]
EO ja? Grappig, dat wist ik niet. Andries heeft wel een rustige zalvende EO stem :@
Wielrennen is een... katholieke sport.
Dat tegenwoordig zelfs Roomsen kunnen doordringen tot het evangelische bolwerk.
Schandalig.
Szurazondag 16 april 2023 @ 13:43
De onsympathieke Kopekkie
Van_Poppelzondag 16 april 2023 @ 13:44
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:41 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Laten we het hopen want dan zien we hem binnenkort ook in Roubaix :9
UAE ziet het waarschijnlijk niet zitten om hem met 60km/h het Bos zien binnen te rijden. Daarvoor is de Tour nog te belangrijk.
Toby56zondag 16 april 2023 @ 13:44
"ze wilt" Roxanet
Marcosszondag 16 april 2023 @ 13:45
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:41 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Laten we het hopen want dan zien we hem binnenkort ook in Roubaix :9
Denk dat hij eerst even Vingegaard op z'n plek wil zetten in juli en dan zie ik hem best voor Roubaix gaan ja (en MSR uiteraard tussendoor)
Marcosszondag 16 april 2023 @ 13:45
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:44 schreef Toby56 het volgende:
"ze wilt" Roxanet
Bij een aantal analisten wordt dat als cult gezien ;(
Faraday01zondag 16 april 2023 @ 13:46
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:44 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]
UAE ziet het waarschijnlijk niet zitten om hem met 60km/h het Bos zien binnen te rijden. Daarvoor is Tour nog te belangrijk.
Als ze dit jaar opgelet hebben, weten ze hoe dat risico te beperken
Toby56zondag 16 april 2023 @ 13:46
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:45 schreef Marcoss het volgende:

[..]
Bij een aantal analisten wordt dat als cult gezien ;(
Ik snap de fout wel, maar zo een intelligente frauw als de Klijne Kneet zout beter moeten weten.
Steven184zondag 16 april 2023 @ 13:47
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:45 schreef Marcoss het volgende:

[..]
Denk dat hij eerst even Vingegaard op z'n plek wil zetten in juli en dan zie ik hem best voor Roubaix gaan ja (en MSR uiteraard tussendoor)
Niet eerst nog ff jaartje Giro / Vuelta doen?
DiegoFuserzondag 16 april 2023 @ 13:47
Danny Stam in de wagen. Ik verwacht geen zege voor SD Worx.
-XOR-zondag 16 april 2023 @ 13:47
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:44 schreef Toby56 het volgende:
"ze wilt" Roxanet
Nederlands wielercommentaar zonder verhaspelingen is geen Nederlands wielercommentaar.
Toby56zondag 16 april 2023 @ 13:47
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:45 schreef Marcoss het volgende:

[..]
Bij een aantal analisten wordt dat als cult gezien ;(
Cul?
Toby56zondag 16 april 2023 @ 13:47
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:47 schreef -XOR- het volgende:

[..]
Nederlands wielercommentaar zonder verhaspelingen is geen Nederlands wielercommentaar.
Ik hoor het, ook in mijn eigen omgeving, steeds vaker.
Faraday01zondag 16 april 2023 @ 13:50
Jeetje Wiebes
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 13:50
Zo is de Cauberg erg lang Lorena
Szurazondag 16 april 2023 @ 13:50
Die komt zich nog wel tegen
Koffieplanterzondag 16 april 2023 @ 13:50
Wiebes, kijk eens dom.
DeeBeezondag 16 april 2023 @ 13:50
Wiebes _O-
Szurazondag 16 april 2023 @ 13:50
Daar zijn de muntjes al :')
Mykonoszondag 16 april 2023 @ 13:51
:D :')
Van_Poppelzondag 16 april 2023 @ 13:51
Wat een matte koers
DeeBeezondag 16 april 2023 @ 13:51
Elke week weer lachen om de "tactiek" in het vrouwenwielrennen
Chiappuccizondag 16 april 2023 @ 13:51
Wiebes waande zich even Gilbert.
Faraday01zondag 16 april 2023 @ 13:51
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:50 schreef Szura het volgende:
Daar zijn de muntjes al :')
Ik denk dat het een leadout voor Koplacky of Demi was?
Chiappuccizondag 16 april 2023 @ 13:52
Lekker met 50 dames over de Cauberg.
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 13:52
Niemand durft meer na de muntjes van Wiebes.
Szurazondag 16 april 2023 @ 13:52
Deze vrouw staat niet heel scherp zo te zien
Toby56zondag 16 april 2023 @ 13:53
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:51 schreef Chiappucci het volgende:
Wiebes waande zich even Gilbert.
Geen oortjes vandaag?

(Eerlijk gezegd heb ik zelf geen idee... wel heb ik bij damesfietsen regelmatig het idee dat
a. de dames scheidt hebben aan zinvolle tactische aanwijzingen via de oortjes;
b. de (doorgaans) heren in de oto zelf ook geen tactische meesterbreinen zijn.)
Ambrosiuszondag 16 april 2023 @ 13:53
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:52 schreef Szura het volgende:
Deze vrouw staat niet heel scherp zo te zien
Zacht uitgedrukt.
Frozen-assassinzondag 16 april 2023 @ 13:54
Wat een enorm grote groep
Faraday01zondag 16 april 2023 @ 13:54
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:52 schreef Dale__Cooper het volgende:
Niemand durft meer na de muntjes van Wiebes.
Ze zit er nog steeds, toch knap
Ambrosiuszondag 16 april 2023 @ 13:55
Ik heb geen bel gehoord.
Toby56zondag 16 april 2023 @ 13:56
Roxane houdt graag het heft in handen.
Lijkt me, voor de heren aldaar, een goede brug naar haar volgende optreden in VI.
DiegoFuserzondag 16 april 2023 @ 13:56
Ik verwacht zo, traditiegetrouw, Demi en een paard in de achtervolging op Faulkner
Toby56zondag 16 april 2023 @ 13:57
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:56 schreef DiegoFuser het volgende:
Ik verwacht zo, traditiegetrouw, Demi en een paard in de achtervolging op Faulkner
Als ik ooit een klassevolle merrie op de kop ga tikken, dan noem ik haar Demi.
Koffieplanterzondag 16 april 2023 @ 13:57
Wiebes, kijk eens dom.
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 13:57
Dit is echt parkeren
Koffieplanterzondag 16 april 2023 @ 13:57
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:56 schreef DiegoFuser het volgende:
Ik verwacht zo, traditiegetrouw, Demi en een paard in de achtervolging op Faulkner
Je hoeft Kopecky niet zo onderuit te halen hoor.
Mani89zondag 16 april 2023 @ 13:57
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:05 schreef Koffieplanter het volgende:
Van de HEW Classics of Zuri Metzgete moet ook een berg narigheid te vinden zijn.
Zeker, een van de grootste eendagsvliegen ooit.
Q8BjTKb_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium
Szurazondag 16 april 2023 @ 13:58
Wiebes mokerdom
Szurazondag 16 april 2023 @ 13:58
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:56 schreef Toby56 het volgende:
Roxane houdt graag het heft in handen.
Lijkt me, voor de heren aldaar, een goede brug naar haar volgende optreden in VI.
Zit ze nog steeds in die rechtse boomershow?
Toby56zondag 16 april 2023 @ 13:59
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:58 schreef Szura het volgende:
Wiebes mokerdom
Ik vermoed toch echt dat ze aldus genstrueerd is.
Omdat ze door haar eigen ploeg niet als kanshebster wordt gezien.
Steven184zondag 16 april 2023 @ 13:59
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:57 schreef Mani89 het volgende:

[..]
Zeker, een van de grootste eendagsvliegen ooit.
[ afbeelding ]
Wonderjaartje
Szurazondag 16 april 2023 @ 13:59
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:59 schreef Toby56 het volgende:

[..]
Ik vermoed toch echt dat ze aldus genstrueerd is.
Omdat ze door haar eigen ploeg niet als kanshebster wordt gezien.
Ze wordt dan wel raar genstrueerd als ze op dit soort momenten haar krachten vergooit
Toby56zondag 16 april 2023 @ 14:00
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:58 schreef Szura het volgende:

[..]
Zit ze nog steeds in die rechtse boomershow?
Af en toe aan de bar.
Aan tafel had ze niet zo veel zinnigs in te brengen. En dat wil wat zeggen voor VI.
Faraday01zondag 16 april 2023 @ 14:00
Ze rijden Koplacky zo naar de winst
Mykonoszondag 16 april 2023 @ 14:00
*O*
DeeBeezondag 16 april 2023 @ 14:00
Vollering vs. Kopecky kutnijd zo weer :9~
The_Undertonezondag 16 april 2023 @ 14:00
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:57 schreef Mani89 het volgende:

[..]
Zeker, een van de grootste eendagsvliegen ooit.
[ afbeelding ]
Hier moet ik eens diep graven...
Deze kon ook wel tellen ZAUGG-WINS.jpg
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 14:01
Bij de mannen is de vroege vlucht bijna ingelopen. Mooi op tijd.
Frozen-assassinzondag 16 april 2023 @ 14:01
SD Worx moet eigenlijk gewoon rijden maar ja BV Kopecky versus BV Vollering
Edje_NL_zondag 16 april 2023 @ 14:01
Het is koud.IJskoud zelfs.
Meer wijsheid krijg ik niet van dit commentaar..
Toby56zondag 16 april 2023 @ 14:01
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:59 schreef Szura het volgende:

[..]
Ze wordt dan wel raar genstrueerd als ze op dit soort momenten haar krachten vergooit
Ja.
Maar er is iets raars aan de hand met dameswielrennen, qua tactiek.
Ik had daar zojuist ook al iets over getijpt.
Ik heb regelmatig het idee dat zinvolle influisteringen door menig dame worden genegeerd. Of dat de heren in de auto's een beetje tactisch '2e garnituur' zijn. 1 van beide, of allebei, als het ware.
wimderonzondag 16 april 2023 @ 14:01
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 14:00 schreef Faraday01 het volgende:
Ze rijden Koplacky zo naar de winst
Ook als Vos kan volgen?
Szurazondag 16 april 2023 @ 14:02
Alien gaat weer met iedereen in het wiel naar de finish?
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 14:02
Annemiek op het vlakke, jeetje.
Mani89zondag 16 april 2023 @ 14:02
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 14:00 schreef The_Undertone het volgende:

[..]
Hier moet ik eens diep graven...
Deze kon ook wel tellen [ afbeelding ]
Bijna net zo hallucinant ja, zeker omdat het tegen Gilbert500 was.
Marcosszondag 16 april 2023 @ 14:02
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 14:00 schreef Toby56 het volgende:

[..]
Af en toe aan de bar.
Aan tafel had ze niet zo veel zinnigs in te brengen. En dat wil wat zeggen voor VI.
Inderdaad, daar hebben de gasten aan tafel eigenlijk nooit iets zinnigs in te brengen ;)
Frozen-assassinzondag 16 april 2023 @ 14:02
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 14:01 schreef Toby56 het volgende:

[..]
Ja.
Maar er is iets raars aan de hand met dameswielrennen, qua tactiek.
Ik had daar zojuist ook al iets over getijpt.
Ik heb regelmatig het idee dat zinvolle influisteringen door menig dame worden genegeerd. Of dat de heren in de auto's een beetje tactisch '2e garnituur' zijn. 1 van beide, of allebei, als het ware.
Als je teksten van Danny Stam hoort dan weet ie helemaal niets van wielrennen.
franklopzondag 16 april 2023 @ 14:02
Kijk nu pas, maar verder geen kopgroep hiervoor?
Chiappuccizondag 16 april 2023 @ 14:03
quote:
1s.gif Op zondag 16 april 2023 14:02 schreef franklop het volgende:
Kijk nu pas, maar verder geen kopgroep hiervoor?
Nee, alleen Brand en Stultiens hebben er een tijdje voor gereden.
Faraday01zondag 16 april 2023 @ 14:03
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 14:01 schreef wimderon het volgende:

[..]
Ook als Vos kan volgen?
Die gaat laatste Cauberg vrees ik overboord
Toby56zondag 16 april 2023 @ 14:03
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 14:02 schreef Frozen-assassin het volgende:

[..]
Als je teksten van Danny Stam hoort dan weet ie helemaal niets van wielrennen.
Tsja.
Ik hoor ook regelmatig "Van Vleuten geeft gas."
En dan denk ik toch: die moet bij de MotoGP zijn.
;)
Toby56zondag 16 april 2023 @ 14:05
Fok.
Dat was een geweldig shot.
Lentebloesems in herfstweer.
The_Undertonezondag 16 april 2023 @ 14:05
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 14:02 schreef Mani89 het volgende:

[..]
Bijna net zo hallucinant ja, zeker omdat het tegen Gilbert500 was.
Kan geen afbeelding vinden van deze : Scheldeprijs + HEW-Cyclassics , z'n enige 2 overwinningen....
Mani89zondag 16 april 2023 @ 14:05
De promotie van Andries is erg verdiend. Zo niet, die van Kleikers. L1 tv was echt zijn niveau.
Toby56zondag 16 april 2023 @ 14:07
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 14:05 schreef Mani89 het volgende:
De promotie van Andries is erg verdiend. Zo niet, die van Kleikers. L1 tv was echt zijn niveau.
Andries mag Marijn de Vries wel een bedankje sturen.
Geen zoentje geven, want dan krijgt-ie vermoedelijk last met de EO... en met Marijn, ongetwijfeld.
Faraday01zondag 16 april 2023 @ 14:08
Van Vleuten rijdt niet snugger, laat SD het gewoon oplossen.
Szurazondag 16 april 2023 @ 14:08
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 14:08 schreef Faraday01 het volgende:
Van Vleuten rijdt niet snugger, laat SD het gewoon oplossen.
Ze rijdt nooit snugger. Nu ze niet meer een klasse beter is dan de rest, wordt het pijnlijk.
Mykonoszondag 16 april 2023 @ 14:09
Paladin-godin weer
supernigerzondag 16 april 2023 @ 14:09
Paladin. Goeie naam.
Frozen-assassinzondag 16 april 2023 @ 14:09
Oma Miek valt tegen
Toby56zondag 16 april 2023 @ 14:10
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 14:08 schreef Faraday01 het volgende:
Van Vleuten rijdt niet snugger, laat SD het gewoon oplossen.
Van Vleuten is volgens mij erg snugger, maar wint niet altijd op snuggerheid.
Meestal op klasse en kracht.
Dat is altijd al zo geweest, ook omdat ze vaak een eenling is/was.

Ze had meer kunnen winnen, maar misschien ook meer kunnen verliezen... in andere ploegen.
Steven184zondag 16 april 2023 @ 14:10
Jeetje wat nog een grote groep daarachter
Marcosszondag 16 april 2023 @ 14:11
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 14:09 schreef Frozen-assassin het volgende:
Oma Miek valt tegen
Dit is ook geen parcours voor haar
Van_Poppelzondag 16 april 2023 @ 14:12
Vreemd dat Van Vleuten alles zelf dicht wil rijden.
Frozen-assassinzondag 16 april 2023 @ 14:12
Apart dat er verder niemand reageerde...
Faraday01zondag 16 april 2023 @ 14:12
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 14:12 schreef Van_Poppel het volgende:
Vreemd dat Van Vleuten alles zelf dicht wil rijden.
Of Lippert moet wonderbenen hebben
wimderonzondag 16 april 2023 @ 14:13
Paladin is aan het bumperkleven.
supernigerzondag 16 april 2023 @ 14:13
RIP Paladin.
Toby56zondag 16 april 2023 @ 14:14
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 14:13 schreef wimderon het volgende:
Paladin is aan het bumperkleven.
Ik snap dat vaak niet.
Waarom niet schuin erachter gaan rijden?

Omdat we zo nodig 'het lijden' frontaal moeten kunnen zien?
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 14:14
Laten we hopen dat Vollering en Kopecky met zijn tween wegrijden.
Frozen-assassinzondag 16 april 2023 @ 14:15
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 14:14 schreef Dale__Cooper het volgende:
Laten we hopen dat Vollering en Kopecky met zijn tween wegrijden.
En dan al vechtend over streep?
Toby56zondag 16 april 2023 @ 14:16
Rox, de bikini kan aan.
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 14:17
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 14:15 schreef Frozen-assassin het volgende:

[..]
En dan al vechtend over streep?
Exact
supernigerzondag 16 april 2023 @ 14:18
Hup Paladin.
StephanLzondag 16 april 2023 @ 14:18
Spannend!
StephanLzondag 16 april 2023 @ 14:18
Valt stil
OProgzondag 16 april 2023 @ 14:18
Ik zie geen Vleut
Mykonoszondag 16 april 2023 @ 14:18
quote:
1s.gif Op zondag 16 april 2023 14:18 schreef superniger het volgende:
Hup Paladin.
Van_Poppelzondag 16 april 2023 @ 14:18
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 14:12 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Of Lippert moet wonderbenen hebben
Daar lijkt het idd op :D
Szurazondag 16 april 2023 @ 14:19
Parkeerdin
Evertjanzondag 16 april 2023 @ 14:19
quote:
0s.gif Op zondag 16 april 2023 13:53 schreef Toby56 het volgende:

[..]
Geen oortjes vandaag?

(Eerlijk gezegd heb ik zelf geen idee... wel heb ik bij damesfietsen regelmatig het idee dat
a. de dames scheidt hebben aan zinvolle tactische aanwijzingen via de oortjes;
b. de (doorgaans) heren in de oto zelf ook geen tactische meesterbreinen zijn.)
Met Lars Boom als ploegleider bij SDWorks is het verbazingwekkend dat ze nog koersen winnen
supernigerzondag 16 april 2023 @ 14:19
Geen vos en van Vleuten.
supernigerzondag 16 april 2023 @ 14:19
Bijna vol.
wimderonzondag 16 april 2023 @ 14:19
Vollering gaat zo natuurlijk weer niet rijden.
-XOR-zondag 16 april 2023 @ 14:19
Voller
Zorrozondag 16 april 2023 @ 14:19
Van der Vleuten zie ik dit niet winnen.
supernigerzondag 16 april 2023 @ 14:20
Aanval Vollering.
Szurazondag 16 april 2023 @ 14:20
Jawel, Volllering en Koplakkie
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 14:20
Dit is gespeeld
Steven184zondag 16 april 2023 @ 14:20
Kopecky for the win
Koffieplanterzondag 16 april 2023 @ 14:20
De zeer sympathieke Vollering.
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 14:20
Vlaamse motoren
Zorrozondag 16 april 2023 @ 14:20
Als het tegen Kopecky is dan ben ik voor Vollering.

Alleen dan.
supernigerzondag 16 april 2023 @ 14:21
Wie pakt de lapo?
Mansjesterzondag 16 april 2023 @ 14:21
Klaar
wimderonzondag 16 april 2023 @ 14:21
Die motor :')
boriszzondag 16 april 2023 @ 14:21
Dit is gezien.
wdnzondag 16 april 2023 @ 14:21
zo doe je dat *O*
supernigerzondag 16 april 2023 @ 14:21
Koekoek Vollering.
Helemaal niets voor Annemiek.
-XOR-zondag 16 april 2023 @ 14:21
Gespeeld
DiegoFuserzondag 16 april 2023 @ 14:22
Dit is helemaal niet leuk
Dale__Cooperzondag 16 april 2023 @ 14:22
Vriendinnen