Hard maar fair racen, een goede strategie en coureurs die presteren op de top van hun kunnenquote:Op dinsdag 4 april 2023 15:34 schreef Tarado het volgende:
[..]
Wat zijn nieuwe fans? Ik kijk F1 sinds klein maar als je ouder wordt kijk je anders, ik vind de combinatie van techniek, strategie en vaardigheid interessant maar er zijn zat F1 fans die alleen maar kijken om hun favoriete coureur, ik geloof niet zo dat mensen graag crashes willen zien, close racing lijkt me een belangrijkere.
Dus eigenlijk moet alles simpeler worden gemaakt voor de Amerikanenquote:Op dinsdag 4 april 2023 15:41 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Het ding is dat er hele hordes mensen zijn, vooral in de VS waar F1 als een sport geen ene reet voorstelt, die alles kijken voor de drama en de show. Dat is ook het publiek waar zo keihard op in gezet wordt door al die vage nieuwe dingen zoals sprintraces.
Nu je het over Amerikanen hebt... Wat ik altijd jammer vind aan Indycar - of iig hoe het in beeld wordt gebracht - is dat je daar de strategie heel moeilijk kunt volgen. Ik begrijp ook wel dat dat moeilijker is als de strategie vooral te maken heeft met de hoeveelheid brandstof die ze tanken, maar toch zou het leuk zijn om er iets meer inzicht in te hebben.quote:Op dinsdag 4 april 2023 15:42 schreef El_Thijs het volgende:
[..]
Dus eigenlijk moet alles simpeler worden gemaakt voor de Amerikanen
Perez stratenkoning!quote:Op dinsdag 4 april 2023 15:58 schreef WheeledWarrior het volgende:
Gelukkig hebben we de komende 4 races weer 3 stratenraces
@:Nattekat
Volgens mij gooien ze daar soms gewoon een yellow flag/caution erin om het wat spannender te maken (of is dat bij Nascar?).quote:Op dinsdag 4 april 2023 15:58 schreef Jane het volgende:
[..]
Nu je het over Amerikanen hebt... Wat ik altijd jammer vind aan Indycar - of iig hoe het in beeld wordt gebracht - is dat je daar de strategie heel moeilijk kunt volgen. Ik begrijp ook wel dat dat moeilijker is als de strategie vooral te maken heeft met de hoeveelheid brandstof die ze tanken, maar toch zou het leuk zijn om er iets meer inzicht in te hebben.
Maar misschien ligt het aan mij. Dat kan ook natuurlijk.
Competition Yellow ja. Weet niet of dat bij Indy of Nascar is, maar het was in ieder geval ook bij de Stadium Super Trucksquote:Op dinsdag 4 april 2023 16:05 schreef El_Thijs het volgende:
[..]
Volgens mij gooien ze daar soms gewoon een yellow flag/caution erin om het wat spannender te maken (of is dat bij Nascar?).
Nee, een competition caution is wanneer er geen mogelijkheid is geweest om voor de race te rijden. Ze geven dan na een rondje of 20 tot 40 (afhankelijk van de baan) een caution zodat de coureurs de baan kunnen aftasten en de teams kunnen zien hoe hard de banden slijten. Je mag tot de competition caution ook niet tanken zodat iedereen de kennis van een lange stint met dalende fuelload krijgt.quote:Op dinsdag 4 april 2023 16:07 schreef Mano_ het volgende:
[..]
Competition Yellow ja. Weet niet of dat bij Indy of Nascar is, maar het was in ieder geval ook bij de Stadium Super Trucks
Die sport moet het sowieso van het spektakel hebben, niet zo zeer van racecraft, dus daar snap ik het wel.
Ik weet het en toch is het eigenlijk best welquote:Op dinsdag 4 april 2023 16:44 schreef TagForce het volgende:
[..]
Nee, een competition caution is wanneer er geen mogelijkheid is geweest om voor de race te rijden. Ze geven dan na een rondje of 20 tot 40 (afhankelijk van de baan) een caution zodat de coureurs de baan kunnen aftasten en de teams kunnen zien hoe hard de banden slijten. Je mag tot de competition caution ook niet tanken zodat iedereen de kennis van een lange stint met dalende fuelload krijgt.
Zo'n bewuste gele vlag om het veld weer bij elkaar te krijgen komt vooral aan het einde van een race, en heette een 'debris caution', om de schijn op te houden dat het was om rommel op te ruimen. Vaak bestond die rommel uit een blikje wat door een marshall zelf over de vangrail aan de binnenkant was gegooid of uberhaupt niet. Dat was bij NASCAR en komt nog maar weinig voor omdat ze daar nu regels en stage-racing voor hebben bedacht. Er is 2 keer per race sowieso een caution waardoor het veld voor de laatste 40% van de race altijd bij elkaar gebracht wordt.
Kijk, weer wat geleerd. Thanks!quote:Op dinsdag 4 april 2023 16:44 schreef TagForce het volgende:
[..]
Nee, een competition caution is wanneer er geen mogelijkheid is geweest om voor de race te rijden. Ze geven dan na een rondje of 20 tot 40 (afhankelijk van de baan) een caution zodat de coureurs de baan kunnen aftasten en de teams kunnen zien hoe hard de banden slijten. Je mag tot de competition caution ook niet tanken zodat iedereen de kennis van een lange stint met dalende fuelload krijgt.
Zo'n bewuste gele vlag om het veld weer bij elkaar te krijgen komt vooral aan het einde van een race, en heette een 'debris caution', om de schijn op te houden dat het was om rommel op te ruimen. Vaak bestond die rommel uit een blikje wat door een marshall zelf over de vangrail aan de binnenkant was gegooid of uberhaupt niet. Dat was bij NASCAR en komt nog maar weinig voor omdat ze daar nu regels en stage-racing voor hebben bedacht. Er is 2 keer per race sowieso een caution waardoor het veld voor de laatste 40% van de race altijd bij elkaar gebracht wordt.
Is hier niet eerder over geklaagd door andere coureurs?quote:Op woensdag 5 april 2023 10:10 schreef Rianne84 het volgende:
[ twitter ]
Perez heeft er een zondebok bij: de zon
Zelfs ook door Verstappen maarjaquote:Op woensdag 5 april 2023 10:12 schreef El_Thijs het volgende:
[..]
Is hier niet eerder over geklaagd door andere coureurs?
Nee, ik bedoel ook in het verleden (had ik erbij moeten zetten).quote:
Ja, zeiden ze ook op F1TV in ieder geval.quote:Op woensdag 5 april 2023 10:28 schreef Jane het volgende:
Heb ik nou goed gehoord dat er ideeën zijn om van Australië een avondrace te maken?
Dacht dat ik zoiets opving afgelopen weekend, maar ik weet niet meer waar. Iemand die er meer over weet?
quote:Op woensdag 5 april 2023 10:28 schreef Jane het volgende:
Heb ik nou goed gehoord dat er ideeën zijn om van Australië een avondrace te maken?
Dacht dat ik zoiets opving afgelopen weekend, maar ik weet niet meer waar. Iemand die er meer over weet?
Welnee, dient geen enkel doel en verpest het concept alleen maar. Stratencircuits waren ook ooit speciaal en iets om naar uit te kijken, nu heb ik er een pokkehekel aan gekregen. Alleen Monaco gedoog ik nog omdat dat weer net iets anders is.quote:
Behalve dan dat het daar dan 22.00 uur 's avonds is ipv dat het overdag is zoals in Melbourne ...quote:Op woensdag 5 april 2023 10:41 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Het is een sport Liberty, geen Amerikaanse show waar toevallig ook nog geracet wordt.
Jullie race in Las Vegas begint op exact dezelfde tijd.
Terwijl dat toch echt optochtje rijden isquote:Op woensdag 5 april 2023 10:45 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Welnee, dient geen enkel doel en verpest het concept alleen maar. Stratencircuits waren ook ooit speciaal en iets om naar uit te kijken, nu heb ik er een pokkehekel aan gekregen. Alleen Monaco gedoog ik nog omdat dat weer net iets anders is.
Monaco is speciaal, het is een hele andere soort race dan alle anderen en zit echt nog wel leuk strategisch spel achter. Stratencircuit nummer 4523534 is gewoon meer van hetzelfde en geen donder meer aan, wiel aan wiel rijden ga je daar ook niet zien, alleen saaie drs acties.quote:Op woensdag 5 april 2023 10:47 schreef El_Thijs het volgende:
[..]
Terwijl dat toch echt optochtje rijden is
Je hoeft geen raketgeleerde te zijn om te snappen dat dit idee helemaal niets te maken heeft met de hoeveelheid daglicht. De race is midden in de nacht voor 80% van de VS, en zal in Europa vast ook iets minder live kijkers trekken door het vroege tijdstip.quote:Op woensdag 5 april 2023 10:47 schreef LTVDK het volgende:
[..]
Behalve dan dat het daar dan 22.00 uur 's avonds is ipv dat het overdag is zoals in Melbourne ...
Monaco is niet zoals al die anderen, het is een heel ander type stratencircuit. Wat is daar niet aan te snappen?quote:Op woensdag 5 april 2023 10:49 schreef Evenstar het volgende:
Ja dat snap ik dan weer niet. Hekel hebben aan stratencircuits, maar dan wel Monaco gedogen. Als er dan één circuit is waar je geen kut aan hebt is het Monaco wel. Leuk alle historie etc, maar ik wil leuke races zien. Als ik een geschiedenisles wil zijn er andere opties.
Australië en Canada zijn gewoon echte circuits die toevallig ook nog dienst doen als normale wegenquote:Op woensdag 5 april 2023 10:51 schreef Evenstar het volgende:
Uiteindelijk maakt het mij persoonlijk niet uit of iets een stratencircuit is of niet. Het gaat er om wat voor race het oplevert. Baku heeft vaak prima races, Australië ook, Canada ook.
Daarentegen is Monaco vaak zaaddodend en zo zijn er ook "echte" circuits waar je nauwelijks een leuke GP kan rijden. Hongarije is vaak ook kut als er niks bijzonders aan het handje is.
Omdat het 9 van de 10 keer echt saaie races oplevert. Dat iets anders is wil niet zeggen dat het meteen goed is.quote:Op woensdag 5 april 2023 10:51 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Monaco is niet zoals al die anderen, het is een heel ander type stratencircuit. Wat is daar niet aan te snappen?
Zelfs Singapore, een race die ik jarenlang ook echt kon waarderen, vind ik niets meer tegenwoordig.
Ja, zo kan ik het ookquote:Op woensdag 5 april 2023 10:52 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Australië en Canada zijn gewoon echte circuits die toevallig ook nog dienst doen als normale wegen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |