Klokslag 00.00 uur werden in de nieuwjaarsnacht radicale teksten op de Erasmusbrug geprojecteerd.
In grote letters stond op de paars uitgelichte ondergrond te lezen:
• Vrolijk blank 2023. • White lives matter. • Zwarte piet deed niets verkeerd. • We must secure the existence of our people and a future for white children. (de '14 words') • Word actief!
Tevens werd een link geprojecteerd van de website https://europathelastbattle.net/index.html# Die website, naar een gelijknamige nazi-propaganda documentaire uit 2017, schetst een beeld dat de Joden aan de macht zijn en dat in de tweede wereldoorlog de 'verkeerde vijand' is verslagen. Joden worden parasieten genoemd en er wordt op de site gesproken over 'The Jewish Problem'. Op de site staan ook links naar extreemrechtse, neonazistische groeperingen over de hele wereld, en speeches van Hitler en nazistische boekhandels.
Wie op Google zoekt naar 'We must secure the existence of our people and a future for white children', komt op talrijke plekken tegen dat het gaat om de 14 Words van David Lane, een Amerikaanse neo-nazi die ook lid was van de Ku Klux Klan en de terreurorganisatie The Order.
Omdat er tijdens het aftelmoment opnames werden gemaakt, zijn de teksten ook op tv uitgezonden. Volgens omwonenden waren de teksten meer dan tien minuten lang te zien. Uit beelden die een NRC-journalist van een buurtbewoner kreeg, zou tevens gebleken zijn dat ook de tekst 'Word lid' is geprojecteerd.
3-01-23 Extreemrechtse beweging White Lives Matter claimt verantwoordelijkheid
quote:
De Nederlandse tak van de extreemrechtse beweging White Lives Matter (WLM) zou de teksten hebben geprojecteerd. Dat zouden ze samen met Duitse aanhangers van die beweging hebben gedaan. Dat wordt geclaimd in een maandagavond gepubliceerde video in het Nederlandse Telegram-kanaal White Lives Matter.
Bovendien zijn er vervolgplannen voor andere 'grote acties', voor bijvoorbeeld de '14e', vanwege de '14 Words' maar ook tijdens dodenherdenking waarbij 'Hitler was right' moet worden geprojecteerd. Zie spoiler voor details.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Wie of wat is WLM?
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.3-01-23 Het Openbaar Ministerie in Rotterdam start strafrechtelijk onderzoek
Nu de verantwoordelijkheid door WLM is opgeist is het OM een strafrechtelijk onderzoek gestart. Ze vindt dat er sprake is van discriminatie 'op basis van de context waarin de uitlatingen zijn gedaan en de samenhang daarvan' waarmee de teksten strafbaar zijn. "De vrijheid van meningsuiting is een van de fundamentele rechten in de Nederlandse wet. Je mag dus zeggen en vinden wat je wilt. Maar aan die vrijheid van meningsuiting zijn grenzen gesteld. Een van die grenzen is dat uitingen nooit mogen aanzetten tot discriminatie of een andere bevolkingsgroep mogen beledigen"
10-01-22 Ook het Openbaar Ministerie Limburg start strafrechtelijk onderzoek
Het Openbaar Ministerie Limburg is zelf een strafrechtelijk onderzoek begonnen naar de projectie op 28 december 2022 van de leus ‘White Lives Matter’ op het UWV-gebouw in Venlo. Dit was drie dagen voor de projectie op de Erasmusbrug. „We tolereren dit gewoon niet en gaan onderzoeken of dit strafrechtelijk te vervolgen is”, zegt de OM-woordvoerster. „De lijn tussen vrijheid van meningsuiting en discriminatie is soms dun, maar dit geval grenst voor ons aan discriminatie.”
quote:
Wat zegt de wet?
In de grondwet staat: "Allen die zich in Nederland bevinden, worden in gelijke gevallen gelijk behandeld. Discriminatie wegens godsdienst, levensovertuiging, politieke gezindheid, ras, geslacht of op welke grond dan ook, is niet toegestaan."
En in het Wetboek van Strafrecht staat: "Onder discriminatie of discrimineren wordt verstaan elke vorm van onderscheid, elke uitsluiting, beperking of voorkeur, die ten doel heeft of ten gevolge kan hebben dat de erkenning, het genot of de uitoefening op voet van gelijkheid van de rechten van de mens en de fundamentele vrijheden op politiek, economisch, sociaal of cultureel terrein of op andere terreinen van het maatschappelijk leven, wordt teniet gedaan of aangetast."
Het onderzoek is nog gaande en indien de verantwoordelijken worden gevonden zal uiteindelijk een rechter een vonnis vellen en bepalen of er sprake is van één van deze strafbare feiten:
• Discriminerende belediging. • Aanzetten tot discriminatie van óf haat tegen groepen mensen • Verspreiden van materiaal met discriminerende inhoud
De beelden
twitter
En onder deze spoiler nog een andere video van de projectie:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.9-01-22 De scherpe veroordeling van de actie door Aboutaleb in zijn Nieuwjaarstoespraak
twitter
twitter
POLL In topic #4 staat nog een andere uitgebreide OP wat wat andere infromatie.
[ Bericht 1% gewijzigd door Tengano op 10-01-2023 14:01:09 ]
Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
Aboutaleb spreekt afgrijzen uit over teksten op Erasmusbrug: 'Voor deze mensen is in deze stad geen plaats'
Burgemeester Ahmed Aboutaleb heeft op de nieuwjaarsreceptie op het Rotterdamse stadhuis zijn afgrijzen uitgesproken over de teksten die tijdens de jaarwisseling op de Erasmusbrug waren te zien. In de Burgerzaal reageerde hij voor het eerst publiekelijk op de gebeurtenis, die hij ferm afkeurde.
In zijn nieuwjaarsrede sprak Aboutaleb onder meer over 'de onderstroom van extremistisch gedachtengoed', meldt het Algemeen Dagblad. "Daarvoor werd zelfs onze prachtige brug misbruikt tijdens de jaarwisseling. De brug die van iedereen is en in alle kleuren van de regenboog kan schitteren. Een schande dat dit gebeurt in de stad die door de nazi's is platgebombardeerd."
Volgens het AD kon Aboutaleb rekenen op luid applaus van de aanwezigen. Hij riep op om samen met het stadsbestuur alles in het werk te stellen om 'deze haters de pas af te snijden'.
Ook zei hij dat voor 'deze mensen' in Rotterdam geen plaats is. "En als ze van elders komen, dan zullen we hen weren om misbruik te maken van onze prachtige stad. Rotterdam is platgebombardeerd, duizenden mensen verloren het leven, de stad moest opnieuw worden opgebouwd. Rotterdam heeft een te hoge prijs betaald om de stad aan deze fanatici over te laten. Als je aan het welzijn van Rotterdam komt, kom je aan de Rotterdammers."
Aboutaleb: 'Schandalig dat onze mooie Erasmusbrug is misbruikt door haters van de medemens'
Burgemeester Aboutaleb heeft zijn afschuw uitgesproken over de racistische teksten die in het eerste uur van 2023 werden geprojecteerd op de Erasmusbrug. Hij sprak van 'verkeerde, ja, fascistische ideeën'.
En het lijkt bijna wel alsof hij zich door Lula heeft laten inspireren omdat hij keihard voor het woord fascisme gaat. Plus die timing is ook wel heel toevallig. Maar wel goed dat hij eindelijk een krachtig statement heeft gegeven zoals je dat van hem kan verwachten, en waarbij hij ook geen onderscheid maakt in wat voor achtergrond iemand heeft.
[ Bericht 36% gewijzigd door Tengano op 09-01-2023 20:54:57 ]
Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
Aboutaleb: ,,Ik roep u allen op om samen met het stadsbestuur alles te doen om deze haters de pas af te snijden. Voor deze mensen is in deze stad geen plaats. En als ze van elders komen, dan zullen we hen weren om misbruik te maken van onze prachtige stad. Rotterdam is platgebombardeerd, duizenden mensen verloren het leven, de stad moest opnieuw worden opgebouwd. Rotterdam heeft een te hoge prijs betaald om de stad aan deze fanatici over te laten. Als je aan het welzijn van Rotterdam komt, kom je aan de Rotterdammers.”
Aboutaleb sprak niet eerder over de daad op 1 januari, toen onder meer de tekst ‘White Lives Matter', maar ook een verwijzing naar een antisemitische website en de beruchte ‘14 words’ werden geprojecteerd op de brug. Volgens het OM gaat het om een strafbare uiting, maar de politie heeft nog geen aanhoudingen verricht. Een man uit Limburg heeft de daad online geclaimd. Het gaat om iemand die met enkele anderen actief is onder de naam ‘White Lives Matter’ en eerder al stickers met racistische teksten verspreidde.
Abou heeft een beter historisch perspectief dan vele FOK!kertjes
[..] Ik denk dat extreem-rechts gegroeid is de laatste jaren, zoals zo veel extreme stromingen als extreem-links en islamisme. Zelfs het communisme krijgt er aanhangers bij.
Het probleem wat ik heb met het NOS journaal dat ze heel selectief zijn, en alleen extreem-rechts eruit pikken. Sec gezien niet verkeerd, wel erg eenzijdig. Het item over die terrorist wannabe in Duitsland zeiden ze letterlijk dat het motief onbekend was, maar dat is een leugen. Die wel wat bekend, in Duitsland zei hun staatsmedia dat het ging om jihadisme. Dat bewust weglaten van het NOS journaal maakt ze onbetrouwbaar en verraadt een politieke agenda.
Ander voorbeeld: het NCTV rapport. Die gaat over allerlei extreme stromingen. Het NOS journaal belicht echter alleen extreem-rechts in hun item.
Maar op meta niveau gaat dit boven het NOS journaal; dat is de toenemende kloof in welvaart, algehele verarming en het afbrokkelen van de verzorgingsstaat. Veel corruptie en wanbestuur ook in de Rutte kabinetten, met Rutte als kingpin van de club. Journalistiek die hun werk niet doen (controle van de macht). Asielcrisis. Ga zo maar door.
Ja, dan groeit extreem-rechts.
De NOS is vaak eenzijdig.
Toen Rutte zijn excuses aanbood voor het slavernijverleden kwam de NOS al snel met een special. Enkele voorbeelden uit deze special.
''Witte handel in zwarte mensen''
Los van het feit dat huidskleuren hier tot twee dimensies teruggedrongen worden, wit en zwart, is het een titel die een duidelijk beeld schetst. De daders waren wit en de slachtoffers zwart, dat er ook zwarte mensen meededen aan de handel in zwarte mensen, wordt in deze bondige titel achterwege gelaten.
Er wordt ook gebruik gemaakt van kaarten om de situatie uit te leggen.
Dan krijg je dus dit:
We zien grenzen die toen nog niet bestonden. Nederland zag er, net als alle andere landen, begin zestienhonderd heel anders uit dan hoe het er vandaag uitziet.
En nu kun je zeggen dat het vrij weinig uitmaakt dat Nederland er vroeger anders uitzag, het gaat om het idee dat hier ooit mensen woonden, die erg foute dingen deden. Maar het past natuurlijk ook mooi bij het narratief van de NOS, namelijk dat het goed is om als Nederland excuses te maken voor de slavernij. Historisch juiste grenzen zouden alleen maar vraagtekens zetten bij de juistheid van deze moderne excuses.
Valt mee.... vanuit ongenuanceerd rechts standpunt bekeken is alles wat niet zo rechts is dus eenzijdig. Kwestie van de balk in eigen oog niet zien en de vijand dit verwijten. En gelukkig dat NOS-journalisten in het politieke midden zitten en niet die ongenuanceerde radicaalrechtse onzin overnemen
Het item was de Nederlandse verantwoordelijkheid in de Nederlandse slavendrijverij. Dus gaat het vooral over Nederland. Niet over Amerika, Engeland, Afrikaanse culturen
quote:
. Maar het past natuurlijk ook mooi bij het narratief van de NOS, namelijk dat het goed is om als Nederland excuses te maken voor de slavernij. Historisch juiste grenzen zouden alleen maar vraagtekens zetten bij de juistheid van deze moderne excuses.
Die grenzen tussen de gewesten en met België en Duitsland heeft er niks mee te maken.
[..] Ga maar 5 topics terug lezen, dit is nu wel genoeg beantwoord.
Even gezocht maar krijg het niet gevonden op de eerste pagina's van #5. En ik ga daar geen 6 topics voor uitpluizen. Zet het dan in de OP als zoveel mensen zich dit (terecht) afvragen.
De BLM/WLM discussie begint eigenlijk al gelijk in het eerste topic: "Ja, maar BLM dan."
En deze discussie is in alle topics dus door blijven lopen en is tevens politiek beladen, waardoor de vraag ook blijft terugkomen en mensen het niet voor 100% met elkaar eens kunnen worden. Het is dus een kwestie van smaak, perceptie, bewuste of onbewuste vooroordelen, blinde vlekken en poltieke voorkeur en dat ligt bij iedereen weer anders.
Dus als iemand hier een antwoord zou geven op je vraag komen er weer tien andere mensen overheen met "Ja maar..." En zo gaat het de hele reeks lang al door dus. En het geeft ook een beetje het spanningsveld en de verdeeldheid weer die ook leeft in onze maatschappij.
In topic #3 werden die spanningen en verschillen alsmaar groter en feller en daar kun je wellicht de meeste info vandaan halen. Het liep toen zo hoog op dat er uiteindelijk een slotje op ging.
In topic #4 hebben we een nieuwe start gemaakt en toen ging het er iets redelijker en rustiger aan toe. Daar staat ook nog een uitgebreide OP in met informatie die nog steeds redelijk compleet is. Die OP is later op verzoek ingekort.
Wil je meer weten over deze discussie, begin dan bij topic #1, zet het hele topic op 1 pagina, en zoek vervolgens op BLM.
[ Bericht 1% gewijzigd door Tengano op 09-01-2023 20:47:50 ]
Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
Een tekst, losstaand, verbinden aan andere zaken, doe je zelf. Dat Hitler koffie dronk maakt je nog geen nazi als je sochtends een bakkie pleur nuttigt bij het ontbijt.
Ik weet het, heeeeeel lastig om te begrijpen, maar toch, probeer het eens.
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
Op maandag 9 januari 2023 19:55 schreef Tengano het volgende: Dus als iemand hier een antwoord zou geven op je vraag komen er weer tien andere mensen overheen met "Ja maar..." En zo gaat het de hele reeks lang al door dus. En het geeft ook een beetje het spanningsveld en de verdeeldheid weer die ook leeft in onze maatschappij.
Het punt is dat twee verschillende maatstaven hanteren juist LEIDT tot verdeeldheid. Wees niet hypocriet, behandel de tekst "BLM" gewoon hetzelfde als "WLM"
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
[..] Een tekst, losstaand, verbinden aan andere zaken, doe je zelf. Dat Hitler koffie dronk maakt je nog geen nazi als je sochtends een bakkie pleur nuttigt bij het ontbijt.
Ik weet het, heeeeeel lastig om te begrijpen, maar toch, probeer het eens.
Nee, dat ligt wat mij betreft heel erg aan de intentie van de boodschap en boodschapper. En gelukkig vinden rechters dat ook.
Zou dat hun echte naam + achternaam zijn? Erg verstandig hoor.
Deceit for a lifetime has taken it's toll. An emotional void, I feel numb and cold. You're all dead to me now. And has been for long. The time has come to reap what you've sown.
[..] Het punt is dat twee verschillende maatstaven hanteren juist LEIDT tot verdeeldheid. Wees niet hypocriet, behandel de tekst "BLM" gewoon hetzelfde als "WLM"
Weet je wat tot verdeeldheid leidt? Dat is doen alsof twee teksten die een gedachtegoed uitdragen dat verschilt als dag nacht hetzelfde zijn omdat de woordelijke betekenis op elkaar lijkt.
Black lives matter as well. Dat hadden ze beter bij de afkorting er bij kunnen pakken.
Deceit for a lifetime has taken it's toll. An emotional void, I feel numb and cold. You're all dead to me now. And has been for long. The time has come to reap what you've sown.
Deceit for a lifetime has taken it's toll. An emotional void, I feel numb and cold. You're all dead to me now. And has been for long. The time has come to reap what you've sown.