1600 euro per jaar lig geld.quote:Op dinsdag 3 oktober 2023 01:02 schreef sturmpie het volgende:
en wat is 't totaalplaatje mbt kosten per jaar/maand ?
liggeld
energiekosten/verwarming/electra
onderhoud boot
Deze winter ben ik er niet .quote:Op woensdag 10 januari 2024 07:26 schreef Ponsai het volgende:
Is het leven op / rondom de boot een beetje te doen met deze temperaturen @:suijkerbuijk? Of loop je nog tegen onvoorziene dingen aan bij deze extreme?
Warm houden kun je je gelukkig met de airco('s) zo te zien.
Nee niet echt.quote:Op woensdag 10 januari 2024 11:14 schreef Ponsai het volgende:
Helder en interessant verhaal. Blijkt inderdaad geen rozengeur en maneschijn te zijn om te wonen op een boot in de winter, maar wel weer avontuurlijk. Leuk om inzage te krijgen in hoe je daar leeft.
Balen van je moeder. Veel sterkte.
Heeft de boot nu nog wat extra's nodig met deze vorst (als hij onbewoonbaar is)?
Dit doet me denken aan de 14 maanden dat ik in een stacaravan woonde tijdens de verbouwing van ons huis. De caravan was 30-40 jaar oud en nauwelijks geïsoleerd. We waren altijd met warmte, kou en vocht bezig.quote:Op woensdag 10 januari 2024 11:00 schreef suijkerbuijk het volgende:
[..]
Deze winter ben ik er niet .
Wegens helaas slecht gaan met mijn moeder .
Dus ben daar door omstandigheden.
Maar ik kan je wel mijn ervaring vertellen van het jaar 2023 .
De buiten zijde van de boot is koud.
Je voel altijd de temperatuur verschil bij de ramen maar ook van de staal af .
Ongeveer het zelfde als je voor een raam staat bij een huis zonder dat de kachel aan staat bij de raam .
Je voel de kou straling van de metaal
Je loop dus met dikke kleding en thermo onder kleding aan .
Ook gebruik je een deken.
Je kan de boot wel door stoken naar 20 graden maar dat is niet verstandig om twee dingenn.
De kosten die erg op lopen maar ook de temp verschil als je de deur open zet om naar buiten te gaan.
Een huis bezit een gang om je warmte vast te houden
Een boot zoals die van mij niet .
Deur open is gelijk de warmte weg.
Deur gaat dus gelijk naar de woonkamer deel toe .
Verder vocht .
De boot is klein dus je heb last van vocht .
Met een active vocht vreter haal je de vocht uit de boot .
Te veel vocht voel de lucht in de boot koud aan .
De vocht komt van je adem af maar ook van het koken tot koffie zetten.
De deur open en dicht helpt ook niet mee met vocht tegen te houden
Tenslotte je zit op water .
Slapen in de winter gebruikt ik de bank naar bed optie in de woonkamer.
De slaapkamer is namelijk niet verwarmd met de airco unit
Wel is er een diesel kachel aanwezig die de woonkamer als de slaapkamer kan verwarmen.
Alleen de kosten maar ook de geluid van deze kachel maakt gewoon veel geluid
Waaronder de pomp die tikt voor de diesel injectie systeem.
De boot is vergelijkbaar als een staanwagen op de camping met alleen een gas kachel in de woonkamer .
Koud , vocht en je wilt in de woonkamer blijven vlak bij de kachel.
Waar een gas kachel nog warmte straling afgeeft .
Wat een airco unit niet doet .
Dus nee wonen op een boot is voor mensen die doorzetters zijn of als je gewoon geen andere keus heb om te leven.
Tuurlijk kan je in een boot een CV systeem zetten met radiatoren.
Dat bestaat gewoon namelijk.
Alleen werkt je wel met diesel als alternatief voor de gas om te stoken .
Maar de kosten zijn hoog.
En als ik eerlijk moeten wezen.
Het kost je veel ruimte om een radiator te plaatsen.
Die ruimte gebruik je liever voor iets anders
Mijn broer heeft ook zo'n prachtige camper op het water ietsje zwaarder en 2 meter langer. Zeewaardig maar vaart vooralsnog alleen binnenwateren. Één extra aandachtspuntje wat onderhoudskosten betreft die je eventueel moet bijrekenen als de boot de droogdok in moet. Is een haven met droge ligplaats ter beschikking hebben met een kraan die het gewicht van de boot kan tillen.quote:Op donderdag 12 januari 2023 00:31 schreef suijkerbuijk het volgende:
Dan deze boot weegt 13.000 kilo .
Die gaat niet op aan aanhanger lol.
Puur ouwe staal van dik 8mm .
Kloptquote:Op donderdag 18 april 2024 08:36 schreef Watuntrik het volgende:
[..]
Mijn broer heeft ook zo'n prachtige camper op het water ietsje zwaarder en 2 meter langer. Zeewaardig maar vaart vooralsnog alleen binnenwateren. Één extra aandachtspuntje wat onderhoudskosten betreft die je eventueel moet bijrekenen als de boot de droogdok in moet. Is een haven met droge ligplaats ter beschikking hebben met een kraan die het gewicht van de boot kan tillen.
In zijn geval moet hij daarvoor eerst ongeveer 65km de rivier af varen. Als doe hetzelver wel een puntje, de ligplaatskosten bij de recreatieve haven dicht bij huis gaan door en de ligplaatskosten bij het droogdok daar bijtellen. En elke dag/weekend dat hij aan de boot wil/moet werken +/- 120km reiskosten. Dus de onderhoudsplanning uitstrijken over aantal weken of maanden om het zelf te doen kan behoorlijk extra kostenpostje zijn.
Dat zou je bij aanschaf snel kunnen vergeten om naar te kijken. Die klus heb je periodiek toch aan de broek hangen.
Dat is mooi en wel bijna een must als je zo'n bootje wil bezitten en onderhouden.quote:Op donderdag 18 april 2024 10:04 schreef suijkerbuijk het volgende:
Klopt
De haven waar ik lig zeg maar .
Heeft de kraan om er uit te tillen en ruimte binnen als buiten om de boot te doen.
Valt mee.quote:Op donderdag 18 april 2024 10:30 schreef Watuntrik het volgende:
[..]
Dat is mooi en wel bijna een must als je zo'n bootje wil bezitten en onderhouden.
M'n broer ligt met z'n boot in Eijsden achter Maastricht en de dichtstbijzijnde haven met kraan die hem tillen kan is ergens ter hoogte van Roermond. En hij zit nu tegen de deadline aan te hikken dat hij eruit moet voor een nieuw verfje. Dan is bootje verven een ander verhaal...
Toen ik de eerste keer met hem ging varen was ik ook meteen verliefd en dacht dat wil ik ook wel. Het leven op zo'n bootje zie ik ook wel zitten. Het meest rustgevende wat ik ooit heb ervaren, geen haast en lekker tuffen. Qua aanschaf viel het nog wel in mijn budget. Maar bij nader inzien en alles wat er bij komt kijken, helaas moeten afhaken.
Bedanktquote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |