Hmm dat kreeg ik per mail ook te horen, alleen gaf een medewerker aan de telefoon dus aan dat ik via de site mn compensatie kon aanvragen.quote:Op zondag 30 oktober 2022 20:18 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Met het kiezen voor de refund hebben zij aan hun plicht gedaan en kom je niet in aanmerking voor vergoeding van kosten, volgens mij.
Ik vrees dat de medewerker aan de telefoon ernaast zit.quote:Op zondag 30 oktober 2022 22:23 schreef 111210 het volgende:
[..]
Hmm dat kreeg ik per mail ook te horen, alleen gaf een medewerker aan de telefoon dus aan dat ik via de site mn compensatie kon aanvragen.
Maar ga morgen wel even bellen, ook met mn annuleringsverzekering. Al zullen die wel weer aangeven dat je bij de vlieg maatschapij moet zijn
Dat klopt niet. Bij een annulering heeft een luchtvaartmaatschappij 3 verplichtingen:quote:Op zondag 30 oktober 2022 20:18 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Met het kiezen voor de refund hebben zij aan hun plicht gedaan en kom je niet in aanmerking voor vergoeding van kosten, volgens mij.
quote:Article 5
Cancellation
1. In case of cancellation of a flight, the passengers concerned shall:
(a) be offered assistance by the operating air carrier in accordance with Article 8; and
(b) be offered assistance by the operating air carrier in accordance with Article 9(1)(a) and 9(2), as well as, in event of re-routing when the reasonably expected time of departure of the new flight is at least the day after the departure as it was planned for the cancelled flight, the assistance specified in Article 9(1)(b) and 9(1)(c); and
(c) have the right to compensation by the operating air carrier in accordance with Article 7, unless:they are informed of the cancellation at least two weeks before the scheduled time of departure; or
(ii) they are informed of the cancellation between two weeks and seven days before the scheduled time of departure and are offered re-routing, allowing them to depart no more than two hours before the scheduled time of departure and to reach their final destination less than four hours after the scheduled time of arrival; or
(iii) they are informed of the cancellation less than seven days before the scheduled time of departure and are offered re-routing, allowing them to depart no more than one hour before the scheduled time of departure and to reach their final destination less than two hours after the scheduled time of arrival.
Dat is zeker waar.quote:Op maandag 31 oktober 2022 13:47 schreef miro86 het volgende:
[..]
Dat klopt niet. Bij een annulering heeft een luchtvaartmaatschappij 3 verplichtingen:
1. Terugbetaling of vervangende vlucht
2. Ondersteuning op de luchthaven
3. Compensatie, mits geen overmacht en als de annulering minder dan 14 dagen voor vertrek.
En het is 1 en 2 en 3.
Bron: Verordening 261/2004
[..]
Hm ja dan heeft de medewerker mij aan de telefoon niet goed geinformeerd. Maar dan nog als ik de vlucht geaccepteerd had dan was ik te laat op mijn bestemming, dus ik kon niet anders dan annuleren en ergens anders een nieuwe vlucht boeken die wel ging.quote:Op maandag 31 oktober 2022 14:04 schreef miss_sly het volgende:
[..]
In het geval van refund is de luchtvaartmaatschappij klaar met terugbetalen van de kosten van het ticket.
Waar lees jij dat er een staking was van de luchtverkeersleiding? Tot nu toe zie ik nergens een reden van overmacht in dit topic. Ja Transavia beroept zich daarop, maar dat moeten ze aantonen. Als er daadwerkelijk een staking was, tja dan inderdaad geen compensatie.quote:Op maandag 31 oktober 2022 14:04 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat is zeker waar.
Maar als je niet op de luchthaven komt omdat de annulering vantevoren plaatsvindt, en er geen sprake is van compensatie wegens overmacht (staking luchtverkeersleiders valt daaronder) dan hou je alleen punt 1. over: terugbetaling of vervangende vlucht.
In het geval van omboeking naar een vervangende vlucht vallen gemaakte kosten zoals hotelovernachting(en), eten, drinken, vervoerskosten te declareren.
In het geval van refund is de luchtvaartmaatschappij klaar met terugbetalen van de kosten van het ticket.
Ik gaf aan wat mijn probleem was en TS reageerde met dat dat bij hem ook zo was.quote:Op maandag 31 oktober 2022 18:24 schreef miro86 het volgende:
[..]
Waar lees jij dat er een staking was van de luchtverkeersleiding? Tot nu toe zie ik nergens een reden van overmacht in dit topic. Ja Transavia beroept zich daarop, maar dat moeten ze aantonen. Als er daadwerkelijk een staking was, tja dan inderdaad geen compensatie.
Transavia geeft aan dat het een staking was inderdaad. Ondanks dat heb ik mn kosten voor het duurdere ticket ook terug gekregen (iig toegezegd dat ik het terug krijg)quote:Op maandag 31 oktober 2022 18:25 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik gaf aan wat mijn probleem was en TS reageerde met dat dat bij hem ook zo was.
Hoe ben je voor de compensatie in aanmerking gekomen? Een staking zou onder overmacht vallen. Was het bij jou ook de staking in Italië?quote:Op dinsdag 8 november 2022 07:20 schreef 111210 het volgende:
[..]
Transavia geeft aan dat het een staking was inderdaad. Ondanks dat heb ik mn kosten voor het duurdere ticket ook terug gekregen (iig toegezegd dat ik het terug krijg)
Een eerder geannuleerd ticket van klm op die zelfde dag kreeg ik direct terug, incl 250,- compensatie. Dit stond binnen 3 dagen op mn rekening.
Geen idee, heb het idee dat iedere medewerker er andere regels hanteert.quote:Op dinsdag 8 november 2022 07:28 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Hoe ben je voor de compensatie in aanmerking gekomen? Een staking zou onder overmacht vallen. Was het bij jou ook de staking in Italië?
Ik heb toezegging voor het grootste deel van de gemaakte kosten. Niet volledig omdat ze een deel van de gedeclareerde kosten ‘excessive’ vonden. Ik wacht nog op antwoord over welke kosten dat gaat.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |