Oh yeah. Thanksquote:Op dinsdag 13 september 2022 16:15 schreef FlippingCoin het volgende:
ik vind jou helemaal niet schattig overkomen ouwe papoea
ik vermoed dat je juist zelf het meest bezig bent ermee en er enorm onzeker over zit te doen... en dat die onzekerheid dan makkelijk opgepikt wordt.quote:Op dinsdag 13 september 2022 16:10 schreef Medusa666 het volgende:
En zijn er hier toevallig mensen die durven toe te geven kleinere vrouwen/ mannen misschien ook minder serieus te nemen of bepaalde vooroordelen over hebben?
Ja klopt wel, ik ben ook veel te onzeker. Maar ik hoor het ook echt van meerdere mensen…quote:Op dinsdag 13 september 2022 16:27 schreef RM-rf het volgende:
[..]
ik vermoed dat je juist zelf het meest bezig bent ermee en er enorm onzeker over zit te doen... en dat die onzekerheid dan makkelijk opgepikt wordt.
Waarom zou je je zo druk maken over wat anderen over je denken, als je zelf aangeeft dat je assertief genoeg bent, is het enkel een voordeel dat mensen daardoor verrast kunnen worden.
verder hebben al die uiterlijke kenmerken evengoed veel voordelen en kan je daarvan volop gebruik maken.
genoeg erg grote en lange vrouwen, die mogelijk meer mannelijk overkomen en een zware stem hebben, drinken roken en schelden, die evengoed een klaagverhaal kunnen ophangen dat iedereen hen als 'grote lange vrouw met een donkere stem ziet en daardoor al direkt een beeld hebben (wat overigens soms gewoon ook klopt, alhoewel niemand voor de volle 100% binnen stereotypiseringen past)
Het spectrum van de vooroordelen geeft op alles af wat anders is dan de 'norm' - gemiddelde lengte, sociaal gedrag, uitgaand, veel vrienden, (goed) werk, (hoog) inkomen, gezinsomstandigheid, enzovoort.quote:Op dinsdag 13 september 2022 16:10 schreef Medusa666 het volgende:
En zijn er hier toevallig mensen die durven toe te geven kleinere vrouwen/ mannen misschien ook minder serieus te nemen of bepaalde vooroordelen over hebben?
Dat zouden ze nou ook precies over mijn vrouw zeggen en het klopt ook nog!quote:Op dinsdag 13 september 2022 16:10 schreef Medusa666 het volgende:
Medusa lijkt mij echt aardig, zo’n meid die voor je gaat koken en je verzorgt enzo.. en deze opmerking is mij wel echt bijgebleven, omdat ik het zo’n denigrerende opmerking vond. Het gaf mij het gevoel alsof ik toch niet als volwaardig werd gezien ofzo.
Iets met seksisme..quote:Op dinsdag 13 september 2022 16:49 schreef hangtime het volgende:
[..]
Dat zouden ze nou ook precies over mijn vrouw zeggen en het klopt ook nog!
Waarom denigrerend?
Mijn vrouw kookt ook met veel liefde de beste maaltijden die je bedenken kan.
Ik snap niet waarom je dat niet als volwaardig ziet?
Alsof iemand die verzorgend is, niet volwaardig is?
Dat vind ik dan weer denigrerend naar mijn vrouw toe haha
quote:Op dinsdag 13 september 2022 16:42 schreef Metalfrost het volgende:
[..]
Het spectrum van de vooroordelen geeft op alles af wat anders is dan de 'norm' - gemiddelde lengte, sociaal gedrag, uitgaand, veel vrienden, (goed) werk, (hoog) inkomen, gezinsomstandigheid, enzovoort.
Met je 1,57 meter heb je te maken met een stereotype wat de gemiddelde lengte van een vrouw - 1,70m - niet aantikt, en dus ben je onderwerp van de vooroordelen die daarbij horen; schattig, lief, aanhankelijk, hulpbehoevend, kleinzerig, enzovoort.
Dit zit ingebakken in de mens. Discriminatie, het auditief of anderszins presentatief kenbaar maken van vooroordelen aan een persoon of personen, is verboden bij de wet. Het wil helaas niet zeggen dat vooroordelen door die aanduiding er niet zijn, integendeel. Op sociaal vlak heb je er mee te maken, vooral als de rest van de mensen de eigenschappen van de norm aantikken. Dit gebeurt automatisch.
Ja het is oneerlijk, omdat je zo gemaakt bent. Je kunt er niks aan doen, en toch gebeurt het.
De manier voor jezelf om het te doen verlichten is door karakterontwikkeling toe te passen en werken aan je zelfvertrouwen zodat de opmerkingen die je naar je toe geslingerd krijgt minder hard aankomen.
Zelfspot is hierin erg belangrijk. Als je dat niet kunt of wilt leren, is negeren de enige optie.
Goede tip inderdaad! En dankjewel, ik wil mezelf inderdaad wel vaak veranderen enzo. Ik moet leren tevreden zijn met mezelf.quote:Op dinsdag 13 september 2022 16:42 schreef Kemestry het volgende:
Wees jezelf en maak je niet druk over wat andere mensen over je denken. Tis toch nooit goed. Verander jezelf nóóit voor anderen. Tenzij je zelf anders wilt overkomen op die anderen. En als je anders bent dan sommige mensen denken... dan is dat alleen maar verrassend en grappig en kan je die mensen op het verkeerde been zetten.
En vind je het écht vreselijk als mensen awww roepen als je binnenkomt.. doe dan juist op dat moment iets onverwachts zoals keihard gaan gillen en rondspringen of iemand op zn bek slaan.
Heeft niets met seksisme te maken toch?quote:
De kunst van zelfspot is om iets negatiefs naar iets positiefs om te zetten. Waar beide partijen om kunnen lachen, want zo verander je het beeld van hun woorden naar jezelf naar iets waar je mee kunt leven, maar houd je hun grap intact. Let er wel op dat je de uiting terug niet te langdradig maakt, anders heeft de uitdagende partij alsnog 'gewonnen'.quote:Op dinsdag 13 september 2022 16:53 schreef Medusa666 het volgende:
Zelfspot vind ik lastig wat mijn schattige en lengte betreft. Moet daar nog iets op vinden
Ja heel herkenbaar! Vooral dat mensen over je heen gaan kijken of die langere persoon eerst gaan aankijken.quote:Op dinsdag 13 september 2022 16:56 schreef dexamfetamine het volgende:
Ik ben man en 1.65m (niet etnisch Nederlands obviously). Herken sommige die je benoemt. Als kleine man wordt je minder (snel) serieus genomen, dat wil zeggen: mijn collega is bijna 2m en als mensen tegen ons praten kijken ze vaak eerst naar hem en daarna naar mij.
Ook als ik in de rij sta voor iets wordt er vaak letterlijk over mij heen gekeken.
Daten is ook lastig als kleine niet blanke man zijnde.
Er is zeker wel discriminatie gaande als het aankomt op lengte. Kijk maar naar Wesley sneijder. Meeste interlands gespeelt, grote clubs, prijzen gepakt, maar eerste waar ze hem op proberen te pakken zijn opmerkingen over zijn lengte.
Wat eigenlijk best raar is toch? Iemand belachelijk maken en denigreren puur vanwege een lichamelijk iets waar je niks aan kan doen?
Ja dat laatste zei ik idd een keer, maar toen vond die langere vrouw mij volgens mij weer arrogant.quote:Op dinsdag 13 september 2022 17:03 schreef Metalfrost het volgende:
[..]
De kunst van zelfspot is om iets negatiefs naar iets positiefs om te zetten. Waar beide partijen om kunnen lachen, want zo verander je het beeld van hun woorden naar jezelf naar iets waar je mee kunt leven, maar houd je hun grap intact. Let er wel op dat je de uiting terug niet te langdradig maakt, anders heeft de uitdagende partij alsnog 'gewonnen'.
Bijv. als ze roepen:
"Hé kleine!" dat jij dan zegt "Klein maar fijn!" .
Moet meteen aan Bubbles denken.quote:Op dinsdag 13 september 2022 16:10 schreef Medusa666 het volgende:
Ik ben 1.57 meter.. vrouw, hoge stem en veel mensen vinden mij altijd heel schattig.
Het werkt ook niet bepaald mee dat ik meisjesachtige hobbies erop nahoud, van disney houd, dieren mijn kamer vol met roze spullen zit, van roze en van jurken enzo. Ik scheld verder nooit, drink niet meer en rook niet.
Ik merk dat anderen mij vaak uittesten, waardoor ik toch weer continu mijn grenzen moet bewaken omdat iemand anders (meestal een vrouw, maar ook soms een man) over mij heen walst.
Mannen zijn meestal juist aardig en met name verzorgend ofzo, maar ik hoorde ook een keer achter mijn rug om (was wel héél lang geleden tho) Medusa lijkt mij echt aardig, zo’n meid die voor je gaat koken en je verzorgt enzo.. en deze opmerking is mij wel echt bijgebleven, omdat ik het zo’n denigrerende opmerking vond. Het gaf mij het gevoel alsof ik toch niet als volwaardig werd gezien ofzo.
Aan de andere kant zien anderen mij minder vaak als een bedreiging, waardoor ik een hogere gunfactor krijg.
Maar er zitten ook van die vervelende mensen tussen die om wat voor reden dan ook mij toch gaan uittesten, mij veel te erg betuttelen en niet serieus nemen en ook een aantal die over mij heen walsen en durven (passief) agressief tegen mij te zijn.
Is dit herkenbaar voor een aantal mensen hier die ook klein of heel erg meisjesachtig zijn dat je het gevoel hebt dat je iets te compenseren hebt en op je hoede bent?
En zijn er hier toevallig mensen die durven toe te geven kleinere vrouwen/ mannen misschien ook minder serieus te nemen of bepaalde vooroordelen over hebben?
Ik ben trouwens wel assertief, maar dat verwachten mensen dus helaas niet van mij.
INB4 nee geen pics :’)
Was het door jou opgemerkte arrogantie of juist bescherming van haar omdat ze verslagen was in haar opvatting?quote:Op dinsdag 13 september 2022 17:30 schreef Medusa666 het volgende:
[..]
Ja dat laatste zei ik idd een keer, maar toen vond die langere vrouw mij volgens mij weer arrogant.
Ik vind dat lastig. Je bereikt toch het meeste soms met bepaalde dingen wanneer je aardig wordt gevonden door veel mensen.quote:Op dinsdag 13 september 2022 17:38 schreef Metalfrost het volgende:
Bovendien moet je niet willen dat echt iedereen je aardig gaat vinden door onophoudelijk iedereen te willen pleasen.
Je moet ook tijd over houden voor jezelf om leuke dingen te kunnen doen.
Ik vind dat persoonlijk gewin niet moet afhangen door invloed van buitenaf, maar door eigen initiatief, kunde en doorzettingsvermogen. Twee tot vijf mensen aan hulp is prima, maar door meerdere mensen gestuurd worden, wordt het idee dat je zelf hebt, vertroebeld, en zo heb je kans van koers worden geraakt omdat je eigen input niet meer voldoet aan de eisen die zij stellen. Dan ben je niet meer dan een pion in hun strijd, anders dan de koningin in je eigen (om een metafoor te treffen in het schaakspel).quote:Op dinsdag 13 september 2022 17:52 schreef Medusa666 het volgende:
[..]
Ik vind dat lastig. Je bereikt toch het meeste soms met bepaalde dingen wanneer je aardig wordt gevonden door veel mensen.
Een pion is dan ook een onderdeel, en niet het hoofdonderwerp.quote:Ik word ook al aardig gevonden door veel mensen.. maar echt serieus genomen soms niet.
wtfquote:Op dinsdag 13 september 2022 17:03 schreef Metalfrost het volgende:
[..]
De kunst van zelfspot is om iets negatiefs naar iets positiefs om te zetten. Waar beide partijen om kunnen lachen, want zo verander je het beeld van hun woorden naar jezelf naar iets waar je mee kunt leven, maar houd je hun grap intact. Let er wel op dat je de uiting terug niet te langdradig maakt, anders heeft de uitdagende partij alsnog 'gewonnen'.
Bijv. als ze roepen:
"Hé kleine!" dat jij dan zegt "Klein maar fijn!" .
Raar dat dit jou zo erg lijkt te triggeren, maar ik heb nergens gezegd dat ik zelf mega intelligent ben en vind dat ook helemaal niet van mezelf.quote:Op dinsdag 13 september 2022 18:21 schreef Selenophilia het volgende:
[..]
Overigens vind ik het wel raar dat ts overal altijd zegt geen contacten te kunnen leggen met mensen onder haar niveau omdat ze zo mega intelligent is…echt![]()
Werk aan je onzekerheid..
Raar dat je alleen dit uit mijn post haalt.quote:Op dinsdag 13 september 2022 18:41 schreef Medusa666 het volgende:
[..]
Raar dat dit jou zo erg lijkt te triggeren, maar ik heb nergens gezegd dat ik zelf mega intelligent ben en vind dat ook helemaal niet van mezelf.
Dit klinkt wel logischer in de oren dat het stukje “zelfspot” hebben voor mij ja. Ik krijg vaak het gevoel dat mensen die teveel zelfspot hebben, dus ook het gevoel dat er een stukje zelfhaat/ onzekerheid is.. maar dacht dat het aan mij lag.quote:Op dinsdag 13 september 2022 18:21 schreef Selenophilia het volgende:
[..]
wtf![]()
Dat is geen zelfspot, komt bij mij echt over als iemand die spot met jou wilt pleasen. Als jij niet wil dat iemand je kleine noemt dan zeg je duidelijk dat ze je gewoon bij je naam mogen noemen. Stel je grenzen, twijfel niet, weet wat je wilt en weet je waard. Mensen waarderen zelfverzekerde mensen gewoon meer.
Nee hoor. Maar je stalkt mij wel nogal. In een andere topic begon je er ook al over. Dus het triggert jou ook wel iets.quote:Op dinsdag 13 september 2022 18:42 schreef Selenophilia het volgende:
[..]
Raar dat je alleen dit uit mijn post haalt.
Ik wil niet alleen maar aan mezelf denken en ik haal er ook geluk uit om iets voor anderen te betekenen.quote:Op dinsdag 13 september 2022 18:09 schreef Metalfrost het volgende:
[..]
Ik vind dat persoonlijk gewin niet moet afhangen door invloed van buitenaf, maar door eigen initiatief, kunde en doorzettingsvermogen. Twee tot vijf mensen aan hulp is prima, maar door meerdere mensen gestuurd worden, wordt het idee dat je zelf hebt, vertroebeld, en zo heb je kans van koers worden geraakt omdat je eigen input niet meer voldoet aan de eisen die zij stellen. Dan ben je niet meer dan een pion in hun strijd, anders dan de koningin in je eigen (om een metafoor te treffen in het schaakspel).
[..]
Een pion is dan ook een onderdeel, en niet het hoofdonderwerp.
Pardon? Ik ben gewoon online?quote:Op dinsdag 13 september 2022 18:45 schreef Medusa666 het volgende:
[..]
Nee hoor. Maar je stalkt mij wel nogal.
Ik hoop dat jij in ieder geval trots bent op je reacties.quote:Op dinsdag 13 september 2022 18:47 schreef Selenophilia het volgende:
[..]
Pardon? Ik ben gewoon online?Bewust laat reageren is voor onzekere zieltjes. Ga lekker irl bijdehand doen kleine opdonder.
Ik hoop dan wel voor je dat je jezelf niet opzij zet om iets voor die andere te betekenen.quote:Op dinsdag 13 september 2022 18:47 schreef Medusa666 het volgende:
[..]
Ik wil niet alleen maar aan mezelf denken en ik haal er ook geluk uit om iets voor anderen te betekenen.
Ja dat is wel weer een valkuil inderdaad.. ik vind het inderdaad lastig om daarin een balans te vinden. Wanneer je wel luistert naar anderen en wanneer niet, maar het gaat steeds beter.quote:Op dinsdag 13 september 2022 18:49 schreef Metalfrost het volgende:
[..]
Ik hoop dan wel voor je dat je jezelf niet opzij zet om iets voor die andere te betekenen.
Wat een ander zegt altijd opvatten als advies, niet als wat je moet doen, want advies kun je altijd weigeren op te gaan volgen. En te negeren.quote:Op dinsdag 13 september 2022 18:58 schreef Medusa666 het volgende:
[..]
Ja dat is wel weer een valkuil inderdaad.. ik vind het inderdaad lastig om daarin een balans te vinden. Wanneer je wel luistert naar anderen en wanneer niet, maar het gaat steeds beter.
Vervelend voor je. Koop een paar stelten en je bent al wat langer.quote:Op dinsdag 13 september 2022 16:10 schreef Medusa666 het volgende:
Ik ben 1.57 meter.. vrouw, hoge stem en veel mensen vinden mij altijd heel schattig.
Het werkt ook niet bepaald mee dat ik meisjesachtige hobbies erop nahoud, van disney houd, dieren mijn kamer vol met roze spullen zit, van roze en van jurken enzo. Ik scheld verder nooit, drink niet meer en rook niet.
Ik merk dat anderen mij vaak uittesten, waardoor ik toch weer continu mijn grenzen moet bewaken omdat iemand anders (meestal een vrouw, maar ook soms een man) over mij heen walst.
Mannen zijn meestal juist aardig en met name verzorgend ofzo, maar ik hoorde ook een keer achter mijn rug om (was wel héél lang geleden tho) Medusa lijkt mij echt aardig, zo’n meid die voor je gaat koken en je verzorgt enzo.. en deze opmerking is mij wel echt bijgebleven, omdat ik het zo’n denigrerende opmerking vond. Het gaf mij het gevoel alsof ik toch niet als volwaardig werd gezien ofzo.
Aan de andere kant zien anderen mij minder vaak als een bedreiging, waardoor ik een hogere gunfactor krijg.
Maar er zitten ook van die vervelende mensen tussen die om wat voor reden dan ook mij toch gaan uittesten, mij veel te erg betuttelen en niet serieus nemen en ook een aantal die over mij heen walsen en durven (passief) agressief tegen mij te zijn.
Is dit herkenbaar voor een aantal mensen hier die ook klein of heel erg meisjesachtig zijn dat je het gevoel hebt dat je iets te compenseren hebt en op je hoede bent?
En zijn er hier toevallig mensen die durven toe te geven kleinere vrouwen/ mannen misschien ook minder serieus te nemen of bepaalde vooroordelen over hebben?
Ik ben trouwens wel assertief, maar dat verwachten mensen dus helaas niet van mij.
INB4 nee geen pics :’)
Wauw super tof hoe je hiermee omgaat en dat je zo stevig in je schoenen staatquote:Op dinsdag 13 september 2022 18:50 schreef Cause_Mayhem het volgende:
Is wel herkenbaar. Ik ben ook een kabouter, hou van jurken dragen en van dingen waar ik blij van word.
Schijn ook een redelijke schattigheidsfactor te hebben.
Ik zie het niet echt als een nadeel. Ik sta mijn vrouwtje wel, dus als ze me uit willen testen loopt dat op niets uit voor ze. Maar mensen zijn vaak ook vriendelijker erdoor en behulpzamer, ook vaker aangenaam verrast omdat ik niet zo hulpbehoevend ben en meer ben dan blijkbaar schattig. Dat maakt contact maken makkelijker en maakt dat ze ook vlotter zien dat ik meer in mijn mars heb dan schattig zijn. Ook voor hun wat kan betekenen.
Ik kan dat als nadeel zien, oh ze zien me niet als iemand die wel kan aan en doorpakken, maar dat is hun probleem en niet de mijne. Wie me kent weet wel hoe het zit en ik vind het gewoon fijn mezelf te zijn. Met dingen die me blij maken, zonder gescheld en raar gedoe, met positieve insteek.
En een kabouter zijn bevalt me ook wel, de paar kabouter struggles die ik tegenkom kan ik wel om lachen.
Jaaaa klopt. Maar ben je ook noch koud en noch warm als mensen jou een compliment geven?quote:Op dinsdag 13 september 2022 18:57 schreef Rogue2.0 het volgende:
Herkenbaar, hoor. Toen ik nog tiener was voelde ik me gevleid en geliefd en stond ik af en toe in stilte naast mijn schoenen
Nam het nooit negatief op, want ik nam mezelf ook niet serieus. Haha
Maar nu besteed ik er geen aandacht meer aan. Ik word koud noch warm van wat mensen zeggen
Dat is wel een goede manier inderdaad om erop te kijken. Thanksquote:Op dinsdag 13 september 2022 19:03 schreef Metalfrost het volgende:
[..]
Wat een ander zegt altijd opvatten als advies, niet als wat je moet doen, want advies kun je altijd weigeren op te gaan volgen. En te negeren.
Ooooo. Veel dingen die herkenbaar zijn! zoals die opmerking van je moeder. Zulke opmerkingen heb ik ook gehad, dat ik iemand nodig heb die heel zoetsappig is of zo.quote:Op dinsdag 13 september 2022 19:13 schreef TAmaru het volgende:
Ik (man) heb misschien meer het omgekeerde, namelijk dat ik langere vrouwen vaak wat intimiderend vind overkomen. Zeker van die stevige Hollandse vrouwen die dan bijvoorbeeld ook nog eens niet heel slank zijn ... daar kan ik me dus qua relatie bijvoorbeeld niets bij voorstellen. Ook al zijn ze misschien heel lief, maar qua karakter ben ik ook al best zachtaardig, dus dan voel ik me toch wat vreemd bij zo'n grote vrouw.
Ik heb twee exen die resp. 1.55 en 1.50 waren. Allebei etnisch niet Nederlands. Die eerste hield ook van Disney (ik zelf ook) en we hadden samen een enorme verzameling met knuffels. Ik kan eerlijk zeggen dat ik haar nooit anders heb gezien dan een andere ex van me die 1.70 was. Zeker niet als minderwaardig ofzo. Ik moet wel zeggen dat we het seksueel wel een beetje uitspeelden, dus dat ze het fijn vond om rondgegooid te worden op bed door me en dat ze me ook wel opgeilde met opmerkingen over haar lengte en haar leeftijd (ze was ook een stuk jonger dan ik). Dus ik denk dat je er ook slim mee moet omgaan en je eigenschappen als kwaliteiten moet gebruiken
Mijn kleine exen leken wel heel lief maar ik wist ook best dat ze een heel andere kant hadden die helemaal niet zo lief was. Maar ik vond het op zich wel prettig dat ze klein waren en misschien vind ik het stiekem ook wel schattig en geeft het me meer vertrouwen. Mijn ex van 1.55 had er wel vaak mee te maken dat mensen over haar heen walsten, maar dat had ook met haar leeftijd te maken en het feit dat ze gewoon niet zo mondig was. Ik had wel echt vaak het idee dat ik dan voor haar op moest komen.
Ik vind het dus wel leuk als een vrouw wat kleiner is en ik moet eerlijk toegeven dat het me ook wat meer zelfvertrouwen geeft als ze wat kleiner is dan ik (en liefst ook wat jonger). En ik vind het esthetisch gezien ook gewoon schattig. Ik herken wel wat je zegt dat mensen denken dat je te lief bent. Mijn ex is vreemdgegaan met een aantal mannen van het internet. Toen ik dat aan mijn moeder vertelde zei ze: "Ach nee, die kleine lieve X? Vreemdgegaan? Dat kan ik me niet voorstellen."
Maar aangezien ik X beter kende dan zij, wist ik ook wel dat ze niet altijd zo schattig was als ze eruitzag maar dat ze ook een hele andere kant had. Dus de mensen die je goed kennen weten wel wie je echt bent. Laat de rest maar lekker kletsen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |