quote:Leger ingezet bij RIVM voor boerenprotest, zeker 15 vrachtwagens paraat
Defensie heeft meerdere vrachtwagens richting de Rijksdienst voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) gestuurd. Dat is gebeurd met het oog op het boerenprotest dat voor morgen gepland staat. Het zijn ongeveer vijftien vrachtwagens, met ongeveer veertig militairen.
De vrachtwagens staan er op verzoek van de burgemeester van De Bilt. Het is de bedoeling dat ze straten afsluiten. Er zijn nu ook al blokkades opgesteld, dat heeft te maken met de onvoorspelbaarheid van de protesten, zegt de woordvoerder van de gemeente. Bij eerdere boerenprotesten werden in Den Haag ook al legervrachtwagens ingezet.
In Utrecht verboden
In de provincie Utrecht is het vandaag en morgen verboden om te demonstreren met landbouwvoertuigen op de openbare weg, op parkeerplaatsen en op alle andere openbare plekken in de provincie.
[twitter]https://twitter.com/jeroenwetzels/status/1285610803845050369[/twitter]
Actiegroep Farmers Defence Force heeft zijn achterban nu opgeroepen om met de auto naar het protest te gaan. Ze demonstreren tegen het stikstofbeleid van het kabinet, waaronder nieuwe veevoerregels.
Enige gemeente
De Bilt is de enige gemeente die om bijstand van Defensie heeft gevraagd, zegt een woordvoerder van het ministerie.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)-vrachtwagens-paraat
quote:Demonstraties met tractoren in meerdere regio's verboden
In navolging van Utrecht hebben nu meerdere veiligheidsregio's een demonstratie met landbouwvoertuigen verboden voor morgen. Farmers Defence Force (FDF) heeft een grootschalige actie aangekondigd waar ook veel tractoren bij worden verwacht.
Het gaat om onder meer de veiligheidsregio's in Groningen, Flevoland en de Gooi- en Vechtstreek. Bij het RIVM in De Bilt worden demonstranten verwacht. Daar is inmiddels het leger ingezet om blokkades op te zetten.
Lelystad Airport
Volgens de Veiligheidsregio Flevoland heeft de FDF via sociale media opgeroepen om met tractoren te komen demonstreren, met als mogelijke locatie Lelystad Airport.
Om opstoppingen en onveilige situaties in het verkeer te voorkomen, is besloten om op 21 en 22 juli een verbod in te stellen op het demonstreren met landbouwvoertuigen. Dat verbod geldt op de openbare weg, parkeerplaatsen en andere openbare plaatsen in de veiligheidsregio Flevoland.
Volgens de Veiligheidsregio Groningen is duidelijk geworden 'dat representanten van boeren, waaronder Farmer Defence Force, opnieuw voornemens zijn op grote schaal demonstraties, blokkades of andere ontwrichtende acties te organiseren'. Daar geldt het verbod op 22 juli, van middernacht tot middernacht.
Demonstraties niet gemeld
Volgens de veiligheidsregio in Groningen hebben in het recente verleden 'demonstraties van groepen boeren en sympathisanten met trekkers en andere zware (landbouw)voertuigen op verschillende plekken geleid tot opstoppingen en gevaarlijke situaties. Deze demonstraties waren vooraf niet gemeld. Hierdoor was het niet mogelijk om afspraken te maken over hoe op een veilige manier gedemonstreerd kon worden'.
De veiligheidregio Gooi- en Vechtstreek meldt dat het Mediapark ook een mogelijk doelwit zou zijn van FDF. Er is een verbod ingesteld 'om opstoppingen en onveilige situaties in het verkeer te voorkomen'.
In de provincie Utrecht was het al verboden om vandaag en morgen te demonstreren met landbouwvoertuigen op de openbare weg, op parkeerplaatsen en op alle andere openbare plekken in de provincie.
Met de auto
FDF heeft zijn achterban opgeroepen om met de auto naar het protest in De Bilt te gaan. Ze demonstreren tegen het stikstofbeleid van het kabinet, waaronder nieuwe veevoerregels.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)tratie-met-tractoren
En dan al ons voedsel importeren zodat de prijzen nog verder omhoog moeten? Puik idee...niet.quote:
Merken we nauwelijks iets van, zo'n beetje alles wat hier van vlees in de supermarkt ligt is toch al geïmporteerd.quote:Op woensdag 22 juni 2022 16:12 schreef Hathor het volgende:
[..]
En dan al ons voedsel importeren zodat de prijzen nog verder omhoog moeten? Puik idee...niet.
Het meeste van ons voedsel komt al uit het buitenland. 75% om exact te zijn. Feiten zijn soms schokkende dingen.quote:Op woensdag 22 juni 2022 16:12 schreef Hathor het volgende:
[..]
En dan al ons voedsel importeren zodat de prijzen nog verder omhoog moeten? Puik idee...niet.
We importeren sowieso al ons voedsel al.quote:Op woensdag 22 juni 2022 16:12 schreef Hathor het volgende:
[..]
En dan al ons voedsel importeren zodat de prijzen nog verder omhoog moeten? Puik idee...niet.
Na de VS is Nederland de grootste exporteur van land en tuinbouwproducten.quote:Op woensdag 22 juni 2022 16:15 schreef Stoney3K het volgende:
[..]
We importeren sowieso al ons voedsel al.
dat doen we voor het overgrote deel toch al...quote:Op woensdag 22 juni 2022 16:12 schreef Hathor het volgende:
[..]
En dan al ons voedsel importeren zodat de prijzen nog verder omhoog moeten? Puik idee...niet.
In Kcal, Geld of Kg?quote:Op woensdag 22 juni 2022 16:14 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het meeste van ons voedsel komt al uit het buitenland. 75% om exact te zijn. Feiten zijn soms schokkende dingen.
Dat zegt niemand maar wat in Nederland geproduceerd wordt sluit niet aan op wat er in Nederland geconsumeerd wordt aan agrarische producten.quote:Op woensdag 22 juni 2022 16:15 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Milieu verhaal: Think Global Act Local, koop locale producten, geen lange aanvoerwegen, kleinere CO2 footprint
Ook milieu verhaal: Alle boeren het land uit
En Nederland Exporteert weer veel puik rundvlees.quote:Op woensdag 22 juni 2022 16:16 schreef Nielsch het volgende:
[..]
dat doen we voor het overgrote deel toch al...
ons rundvlees komt voornamelijk uit Duitsland, Polen, België, het VK en Ierland.
Ja en daarnaast importeren we ook heel veel waaronder voedsel..quote:Op woensdag 22 juni 2022 16:16 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Na de VS is Nederland de grootste exporteur van land en tuinbouwproducten.
Kwestie van mensen opvoeden.quote:Op woensdag 22 juni 2022 16:17 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat zegt niemand maar wat in Nederland geproduceerd wordt sluit niet aan op wat er in Nederland geconsumeerd wordt aan agrarische producten.
Misschien is dat iets waar we eens aan moeten werken of zo?quote:Op woensdag 22 juni 2022 16:17 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat zegt niemand maar wat in Nederland geproduceerd wordt sluit niet aan op wat er in Nederland geconsumeerd wordt aan agrarische producten.
Duurde even voordat migranten erbij werd gehaald... En dat in een topic over boeren, voedsel, stikstof.quote:Op woensdag 22 juni 2022 16:19 schreef inslagenreuring het volgende:
Fijn dat gejank over export en import. 50% van de nieuwe Nederlanders wordt ook geïmporteerd.
Net zoals zo'n beetje 80% van al onze producten.
OPEN grenzen, vrije handel. Dat mag je niet begrenzen vanuit EU verdragen dus tuigen we maar een natuurrampje op.
Ten koste van woningbouw en andere economische activiteiten inmiddels. Is toch op geen enkele manier goed economisch beleid als we van ons eigen land het afvoerputje voor alle vervuiling in Europa maken?quote:Op woensdag 22 juni 2022 16:17 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
En Nederland Exporteert weer veel puik rundvlees.
Of je voedt boeren op om producten te verbouwen die wij wel consumeren, natuurlijk. Lijkt mij een stuk makkelijker dan Nederlanders gaan vertellen dat ze 10 maal zoveel rund en varkensvlees moeten eten, denk je niet?quote:
En het belangrijkste: minder consumerenquote:Op woensdag 22 juni 2022 16:15 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Milieu verhaal: Think Global Act Local, koop locale producten, geen lange aanvoerwegen, kleinere CO2 footprint
Ook milieu verhaal: Alle boeren het land uit
Dat betekent natuurlijk niet dat je het (door prijsbeleid) moet gaan stimuleren.quote:Op woensdag 22 juni 2022 16:19 schreef inslagenreuring het volgende:
Fijn dat gejank over export en import. 50% van de nieuwe Nederlanders wordt ook geïmporteerd.
Net zoals zo'n beetje 80% van al onze producten.
OPEN grenzen, vrije handel. Dat mag je niet begrenzen vanuit EU verdragen dus tuigen we maar een natuurrampje op.
*Alle boeren die alleen willen boeren op een manier die schadelijk is voor de omgeving.quote:Op woensdag 22 juni 2022 16:15 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Milieu verhaal: Think Global Act Local, koop locale producten, geen lange aanvoerwegen, kleinere CO2 footprint
Ook milieu verhaal: Alle boeren het land uit
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |