gezien dat zus een vordering heeft (als ze wil) zal dat genoteerd staan bij het beslissing doorgeven en zal ze op deze manier ook geïnformeerd worden. (heb ik begrepen toen de biologische vader van mijn vader overleed)quote:Op maandag 27 juni 2022 13:41 schreef AnneX het volgende:
Wat een ontzettend verdrietige en nare situatie voor je zus. Veel sterkte.
Vraagje: hoe kom je te weet dat de vrouw is overleden? gezien de situate.
Dank je, handig om te weten!quote:Op maandag 27 juni 2022 13:47 schreef Nizno het volgende:
[..]
gezien dat zus een vordering heeft (als ze wil) zal dat genoteerd staan bij het beslissing doorgeven en zal ze op deze manier ook geïnformeerd worden. (heb ik begrepen toen de biologische vader van mijn vader overleed)
Alleen daarom al zou ik de portie opeisen. Die nieuwe partner zou ik het iig niet gunnen. Wie weet hoe de situatie over x jaar is en ze het nodig heeft, maar, ze kan het ook altijd nog aan een goed doel schenken bijv.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:32 schreef Leandra het volgende:
Wat vreselijk triest dat een ouder zich zo door een (nieuwe) partner laat inpalmen dat een eigen kind onterfd wordt, ik kan er niet bij.
Heel veel sterkte voor je zus
voor de zekerheid wel na laten vragen op moment dat ze inderdaad besluit om dr legitieme deel te aanvaarden.quote:
Dit sowieso.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:49 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
Alleen daarom al zou ik de portie opeisen. Die nieuwe partner zou ik het iig niet gunnen. Wie weet hoe de situatie over x jaar is en ze het nodig heeft, maar, ze kan het ook altijd nog aan een goed doel schenken bijv.
Wat verdrietig.quote:Op maandag 27 juni 2022 12:59 schreef Miss-X het volgende:
Update:
Vader heeft haar in zijn testament onterfd, partner is enige erfgenaam, zus kan haar legitieme portie pas opeisen wanneer partner overleden is. Zus hoopte vooral dat er misschien een brief of iets dergelijks was voor haar, zodat ze eindelijk kon begrijpen waarom hij geen contact met haar wilde. Maar die is er niet en door het onterven voelt ze zich nog meer buiten gesloten en heeft nu nog meer moeite om het af te sluiten.
Het is wel gedoe in de zin dat je dan met de erfgenamen van de partner te maken hebt. En de vordering alleen een bedrag in geld is. Niet in goederen.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:10 schreef Fe2O3 het volgende:
An sich is dat 'veel gedoe' niet super ingewikkeld.
Partner gaat straks dood, dan is er erfenis X van vader, waarvan de zus dus recht heeft op de helft van die erfenis. Ze was toch de enige erfgenaam?
En misschien is ze wel onterfd om die reden, als hij bijv. een koophuis had met die nieuwe partner was de zus van TS eigenaar geworden van de helft (of misschien zelfs helemaal). Maar dat had ook anders opgelost kunnen worden natuurlijk ...
Heeft zus überhaupt inzicht in hoeveel die legitieme portie dan is? Als er bijv. schuld is en geen positief saldo is het handiger en beter om het nu helemaal maar af te sluiten natuurlijk.
Je bent een lieve zusquote:Op maandag 27 juni 2022 13:21 schreef Miss-X het volgende:
Bedankt voor de reacties, ja het is gewoon echt zo triest. Vanavond even uitgebreid kletsen en een weekendje Nederland boeken, zodat ik er voor haar kan zijn. Fijn dat iedereen meegedacht heeft!
Mwoah zolang niemand een onderzoek wil laten doen gaat het niet gebeuren. Dus zal dat de reden zijn dat er nog geen contact wasquote:Op vrijdag 17 juni 2022 18:41 schreef Miss-X het volgende:
[..]
Tja, hij is in maart al overleden, je zou dus denken dat ze gevonden zou moeten zijn, maar niet dus. Het is al erg genoeg dat er niet eens getracht is haar te informeren over het overlijden van haar vader.
Wat betekent hier ‘mja’?quote:Op maandag 27 juni 2022 17:48 schreef Fe2O3 het volgende:
Wanneer je bent onterfd moet je zelf actie ondernemen. Als nabestaanden je niet informeren dat je vader dood is, mja.
Er valt alleen nog niks op te eisen.quote:Op maandag 27 juni 2022 18:21 schreef SjoukjeHooynaayer het volgende:
Shit happens.
Keihard zijn en je legitieme portie opeisen.
Neem een goede advocaat om de hoogte daarvan nu vast te stellen en vast te laten leggen.
Als het tenminste ergens om gaat, en niet een om paar pepernoten.
Maar dat moet je dus eerst uitzoeken.
Stel dat de normale erfenis 2 ton is, dan is bij mijn weten de legitieme portie 1 ton.
Dan kun je gaan zitten treuren over die ene ton die je misloopt.
Of blij zijn met die andere ton die je toch krijgt.
Zoals ik het lees wordt er niet getreurd over het misgelopen geld maar over het feit dat de onterving voelt als nog een trap na.quote:Dan kun je gaan zitten treuren over die ene ton die je misloopt
Dat je daar het jouwe van kan denken.quote:
Je kunt alleen hopen op goed fatsoen.quote:Op maandag 27 juni 2022 18:45 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
Dat je daar het jouwe van kan denken.
Ik kan niet bepalen wat goed fatsoen is bij mensen die het blijkbaar niet nodig vinden een kind te vertellen dat een ouder is overleden (of het op zijn minst via een notaris oid laten weten).
Stel de weduwe verkoopt het huis en verbrast de erfenis incl. de verkoopopbrengst. Kan "zus" dat tegenhouden door, na huisverkoop, onmiddelijk de legitieme deel op te eisen?quote:Op maandag 27 juni 2022 14:10 schreef Fe2O3 het volgende:
An sich is dat 'veel gedoe' niet super ingewikkeld.
Partner gaat straks dood, dan is er erfenis X van vader, waarvan de zus dus recht heeft op de helft van die erfenis. Ze was toch de enige erfgenaam?
En misschien is ze wel onterfd om die reden, als hij bijv. een koophuis had met die nieuwe partner was de zus van TS eigenaar geworden van de helft (of misschien zelfs helemaal). Maar dat had ook anders opgelost kunnen worden natuurlijk ...
Heeft zus überhaupt inzicht in hoeveel die legitieme portie dan is? Als er bijv. schuld is en geen positief saldo is het handiger en beter om het nu helemaal maar af te sluiten natuurlijk.
Plus wat er aan uitsluitingsclausule(s) in het testament staat?quote:Op maandag 27 juni 2022 20:49 schreef Fe2O3 het volgende:
Ja en nee; er zijn wel wat juridische middelen, maar ga er maar aan staan. Theorie en praktijk denk ik. Actio pauliana erfenis in google en je vindt meer dan genoeg leesvoer.
Op het wel of niet direct opeisbaar zijn van de legitieme portie kan TS het beste een notaris raadplegen. Als TS het ooit nog wilt opeisen is het wel een beetje handig als nu duidelijk is hoeveel de erfenis totaal is.
quote:Op maandag 27 juni 2022 12:59 schreef Miss-X het volgende:
Vader heeft haar in zijn testament onterfd, partner is enige erfgenaam, zus kan haar legitieme portie pas opeisen wanneer partner overleden is
Nee. Een kind kan daar niets tegen doen. Ook een niet-onterfd kind kan in deze vorm niet voorkomen dat een partner de boel al uitgeeft. Dat is ook de gedachte achter de wettelijke verdeling; je wil dat je partner ongestoord verder kan leven en dat de kinderen op hun beurt moeten wachten.quote:Op maandag 27 juni 2022 20:25 schreef blomke het volgende:
[..]
Stel de weduwe verkoopt het huis en verbrast de erfenis incl. de verkoopopbrengst. Kan "zus" dat tegenhouden door, na huisverkoop, onmiddelijk de legitieme deel op te eisen?
In het verbruiken van de erfenis door de partner wordt niet snel een paulianeuze handeling gezien, doorgaan is het juist de bedoeling dat de partner ongehinderd moet kunnen doen en laten wat ie wil. Bij testament kan dit wel wat ingeperkt worden, maar het is in beginsel gewoon toegestaan.quote:Op maandag 27 juni 2022 20:49 schreef Fe2O3 het volgende:
Ja en nee; er zijn wel wat juridische middelen, maar ga er maar aan staan. Theorie en praktijk denk ik. Actio pauliana erfenis in google en je vindt meer dan genoeg leesvoer.
Op het wel of niet direct opeisbaar zijn van de legitieme portie kan TS het beste een notaris raadplegen. Als TS het ooit nog wilt opeisen is het wel een beetje handig als nu duidelijk is hoeveel de erfenis totaal is.
quote:Op maandag 27 juni 2022 14:29 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Je bent een lieve zusFijn dat je er voor haar kan zijn
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |