Tappa 3: Kaposvár - Balatonfüred, 201 kmJeetje, of Yatesje, dat was een verrassende tijdrit. Althans, ik had Yates niet opgeschreven voor de zege. Hij heeft in het verleden wel vaker een goede tijdrit afgewerkt, zeker over zo'n afstand, maar toch vaker niet dan wel. Dat het hem nu lukt wil zeggen dat hij in vorm is, of dat hij weer ouderwets te vroeg piekt. Laten we dat laatste hopen, want het blijft een zeldzaam lege huls. Een platgereden egel beschikt over meer uitstraling, en heeft waarschijnlijk ook zinnigere dingen te vertellen. Dat Yates met al zijn gebrek aan boeiendheid de tijdrit won was extra jammer aangezien er achter hem twee vlaggetjes te vinden waren. Tom Dumoulin reed een bijzonder sterke tijdrit, ook al dacht hij daar zelf anders over. Tijdens de tijdrit reden de renners over een brug, ik stel voor dat we die brug goed in de gaten gaan houden want Tom ziet het nu al niet meer zitten. Derde in de tijdrit op vijf seconden van de winnaar, maar toch was het allemaal weer kut. Dit was gewoon prima, je stuit toevallig op een absoluut fenomeen en iemand die naar het schijnt een nieuw aerodynamisch pak had en tijdrittraining krijgt van ingenieur Marco Pinotti. Niets aan te doen, dus. Mathieu Heijboer mag terug naar de tekentafel. Goed, Dumoulin derde dus, achter Yates en natuurlijk Mathieu van der Poel. Die blijkt gewoon een ontzettend goede tijdrijder te zijn, dat is ondertussen geen toeval meer. Als hij er werk van zou maken wint hij dit soort tijdritjes altijd, maar gelukkig voor de concurrentie zal hij niet snel terug te vinden zijn in een windtunnel. Enfin, zelfs met een matige positie en wat bij elkaar geraapt materiaal komt hij in de buurt van de ritzege, waardoor hij in ieder geval de roze trui wist te behouden. Die gaat mee naar Sicilië, vermoeden we. Verder was het totaal geen boeiende tijdrit, met weinig significante verschillen. Zelfs iemand als Landa wist de schade te beperken, dan weet je het wel. Leuke citymarketing, verder niets. Door naar de volgende rit, de laatste buiten Italië. Het verblijf in Hongarije gaat afgesloten worden met een bijzonder vlakke rit, die ongetwijfeld zal eindigen in een massasprint. Het wordt lekker weer, dus ik stel voor dat we met z'n allen mooi wat anders gaan doen.
![FynQOObOjMI6xo9NDEhV_220422-043921.jpg?v=20220422183921]()
![B2kZKmWAGcblVwKJkvzE_090322-031109.jpg?v=20220309161109]()
Uit startplaats Kaposvár is Kometa afkomstig. Een ordinair vleesverwerkingsbedrijf, niet geheel ontoevallig de sponsor van een van de aanwezige ploegen.
![kometa_building_03468981aa.png]()
Echte salami uit Hongarije, fantastisch.
![large.jpeg]()
We mogen een aantal jongens van Eolo in de aanval verwachten, niet in de laatste plaats de Hongaar Erik Fetter. Die eet tegenwoordig geen worsten van Kometa meer, want daarvan wordt Erik Fetter. Ja, dit het niveau dit jaar. Zaaddodende rit, volledig vlak, niets te beleven. Na een kilometer of 100, halverwege de rit, komen de renners langs het Balatonmeer te fietsen. Dit meer moet onder de aandacht worden gebracht, want Orban en zijn vriendjes hebben rijkelijk geïnvesteerd in deze omgeving, van ONZE centen. Alle toeristen moeten richting Hongarije en afgaande op de reacties na de tijdrit lijkt dat nog te lukken ook. Wat een mooie stad zeg, dat Boedapest. Mij niet gezien. Hoe dan ook, in de finale van de rit is er nog een klein klimmetje te vinden, dat brengt ons naar het plaatsje Tihany. Ziet er mooi uit, toegegeven. Het ligt op een schiereiland, boven op de heuvel staat een kerk en daar is het uitzicht over het meer fantastisch. Tenminste, nu nog wel. Ik heb een foto gevonden met daaronder een fantastische kop.
![Tihany-Peninsula.jpg]()
Fidesz oligarchs' hotel investment to damage the Tihany peninsula of Lake Balaton, says LMP - Daily News Hungary
Als LMP het zegt moet het wel heel ver gaan wil het niet waar zijn. Kort gezegd komt het er op neer dat alle natuur moet wijken voor een eindeloze stroom aan hotelletjes. Op zich geen onbekende praktijken, iedere toeristische omgeving treft hetzelfde lot. Maakt het niet minder erg natuurlijk. Maar goed, na dit klimmetje, stelt geen reet voor, valser plat dan vals plat, is het nog een paar kilometer fietsen tot de finish. Ziet er op papier vrij eenvoudig uit. In de praktijk? Geen idee.
![V6uWKagwtvmfbm1EimOi_220422-043923.jpg?v=20220422183923]()
![eX3FSDxKbmuHHfZ33Zis_220422-043930.jpg?v=20220422183930]()
Laatste kilometer in licht dalende lijn wel, zo te zien. Scheelt maar een paar meter, maar toch. De snelheid zal hoog liggen, we noteren de eerste massale chute van deze ronde nu alvast. De rit eindigt in Balatonfüred, een plaats waar een Wikipediaan ejaculerend en richting het eind fulminerend een stukje over heeft geschreven.
quote:
Balatonfüred is een badplaats in Hongarije, hoofdplaats van het district Balatonfüred (Balatonfüredi járás), gelegen aan de noordoostelijke zijde van het Balatonmeer. De stad heeft ongeveer 13.300 inwoners en ligt op 18 km ten zuiden van Veszprém in het gelijknamige comitaat en op 15 km van het eveneens zuidelijk gelegen Csopak.
Balatonfüred kreeg voor het eerst bekendheid door de koolzuurhoudende bronnen en pas later door de ligging aan het meer. Balatonfüred of Füred zoals meestal wordt gezegd - de meest plaatsen aan het meer hebben immers Balaton voor hun naam - is de oudste, bekendste en meest internationale badplaats van Hongarije. In 1971 verkreeg de stad de kwalificatie 'Eerste Kuur- en Badplaats van Hongarije'. Wat de stad nog aantrekkelijker maakt, is de gunstige ligging achter heuvels die bescherming bieden tegen de koude winden, de mooie omgeving en het feit dat het aantrekkelijke Tihany-schiereiland slechts enkele kilometers verwijderd ligt. Vooral de brede baai tussen de stad en de oostelijke oever van Tihany geeft Balatonfüred een geheel eigen charme. Behalve de zeer vele badgasten komen er jaarlijks meer dan 10.000 mensen hier genezing zoeken. De meeste van hen zijn hartpatiënten. Zij logeren in het Elisabeth-Sanatorium aan het György-tér, het Kuurplein. De stad bestaat zoals de meeste Balatonplaatsen uit twee delen; het oude dorp Füred op de heuvels van het Balaton-gebergte, en het nieuwere gedeelte aan de oever van het meer waar ook het eigenlijke vakantiedorp ligt, met hotels, villa's, kuurinrichtingen en de campings die iets verder weg gelegen zijn. De beide dorpen zijn nu met elkaar vergroeid.
De campings van Balatonfüred zijn drukbezocht, want blijkbaar kent iedereen alleen maar; "Balatonfüred aan het Balatonmeer", alhoewel andere campings, iets meer in het binnenland gelegen, rustiger gelegen zijn dan deze. In de zomermaanden staan de caravans en mobilehomes, buiten aan de campingmuur, soms dagenlang te wachten om een staanplaats.
Voor de liefhebber is er nog meer, Wikipedia blijft bijzonder. Een top vijf blijft ook altijd bijzonder, daar gaan we weer.
1. Mareczko. Een waardeloze rit verdient een waardeloze winnaar. Mathieu heeft al aangegeven de sprint voor Kuba aan te gaan trekken, dus dit kan niet meer misgaan!
2. Cavendish. Ja, Morkov, leuk en aardig allemaal, maar het is natuurlijk geen Mathieu.
3. Bahaus. Dankzij de Bahreinbonus gaat hij voor het eerst een goede sprint rijden in een grote ronde. Al heeft hij er in al die jaren überhaupt nog maar twee gereden, ook wel bijzonder.
4. Ewan. Stramme spieren, vermoed ik.
5. Demare. Heeft niet voor niets een gigantische trein meegenomen. Moet je toch mooi vijfde mee kunnen worden.