Ja alleen het verschil is dat jij geen verwachtingen had van het dier. Mensen die zo’n hond voor de lange termijn in huis halen hebben verwachtingen en die begrijpen niet dat zo’n beest uit een totaal andere leefsituatie en omgeving komt. Niet gek omdat zoals CL zelf zegt ze worden aangeboden als probleemloze pups. Imo zijn die hondjes die massaal aangeboden uit het buitenland net zo slecht af als pups die via een broodfokker worden aangeschaft. Er mist gewoon zoveel info zowel medisch als wat de dieren hebben doorstaanquote:Op zondag 6 maart 2022 19:59 schreef Dqod het volgende:
[..]
Soms is 't 't ook wel waard hoor, ook voor de hond zelf.
I mean, heb er hier een tijdje een in de pleeg gehad die zo ontzettend onbegrepen was en hij kwam hier echt tot bloei én rust. Was zo godse mooi en dankbaar om te zien eh.
Maar goed, het rugzakje is wel enorm bij dergelijke honden, vaak
Wellicht heb ik 'het geluk' dat ik met diezelfde hond natuurlijk al heel veel ervaring had opgedaan, ja, maar (om het toch even te zeggen) de asielhonden die gewoon uit NL komen hebben net zo goed enorme problematiek (de meeste dan). Soms zelfs erger.quote:Op zondag 6 maart 2022 20:04 schreef Senn88 het volgende:
[..]
Ja alleen het verschil is dat jij geen verwachtingen had van het dier. Mensen die zo’n hond voor de lange termijn in huis halen hebben verwachtingen en die begrijpen niet dat zo’n beest uit een totaal andere leefsituatie en omgeving komt. Niet gek omdat zoals CL zelf zegt ze worden aangeboden als probleemloze pups. Imo zijn die hondjes die massaal aangeboden uit het buitenland net zo slecht af als pups die via een broodfokker worden aangeschaft. Er mist gewoon zoveel info zowel medisch als wat de dieren hebben doorstaan
Tuurlijk hebben ze recht op adoptie. Die beesten kunnen er niets aan doen dat de buitenlandse hondjesmarkt net zo ruk is als de broodfokwereld. En inderdaad veel asielhonden hebben ook een backpack. Het systeem blijft wat dat betreft ook wel rukquote:Op zondag 6 maart 2022 20:09 schreef Dqod het volgende:
[..]
Wellicht heb ik 'het geluk' dat ik met diezelfde hond natuurlijk al heel veel ervaring had opgedaan, ja, maar (om het toch even te zeggen) de asielhonden die gewoon uit NL komen hebben net zo goed enorme problematiek (de meeste dan). Soms zelfs erger.
Wel ben ik het met je eens dat het eens moet ophouden dat mensen te pas en te onpas honden uit het buitenland moeten gaan halen, vooral wanneer ze geen enkele weet hebben van de voorgeschiedenis en hoe het er daar allemaal aan toe gaat. Wat dat betreft is de zogenoemde hulpvaardigheid van de mens ernstig ondoordacht, absoluut. Ik sta daar dan ook geenszins achter.
Maar als ze hier dan al zitten in het asiel, hebben ze m.i evenveel recht om geadopteerd te worden dan iedere andere hond. Maar ok, dat spreekt voor zich uiteraard
Absoluut. Ik kan en mag er natuurlijk niet teveel over uitwijden, maar zie dagelijks genoeg ellende en vaak (bijna altijd) buiten de schuld van het dier om. Prachtige wereld, maar ook knetterhard en met een hoop kuilenquote:Op zondag 6 maart 2022 20:20 schreef Senn88 het volgende:
[..]
Tuurlijk hebben ze recht op adoptie. Die beesten kunnen er niets aan doen dat de buitenlandse hondjesmarkt net zo ruk is als de broodfokwereld. En inderdaad veel asielhonden hebben ook een backpack. Het systeem blijft wat dat betreft ook wel ruk
Ja, ik weet niet. Ik vind dit toch wel net ff iets anders denk ik, gezien het feit van oorlog.quote:Op zondag 6 maart 2022 20:29 schreef CherryLips het volgende:
Al die hondjes in Oekraïne die nu her en der worden opgevangen
Alleen als de honden niet verkocht worden stop je dat.quote:Op zondag 6 maart 2022 20:20 schreef Senn88 het volgende:
[..]
Tuurlijk hebben ze recht op adoptie. Die beesten kunnen er niets aan doen dat de buitenlandse hondjesmarkt net zo ruk is als de broodfokwereld. En inderdaad veel asielhonden hebben ook een backpack. Het systeem blijft wat dat betreft ook wel ruk
Ja ellende. Een vrouw heeft al haar paarden losgelaten in het bos omdat ze ze nergens kon onderbrengen. Had de tranen in mijn ogen staan bij dat filmpjequote:Op zondag 6 maart 2022 20:29 schreef CherryLips het volgende:
Al die hondjes in Oekraïne die nu her en der worden opgevangen
Is ook. Mensen zijn zo kutquote:Op zondag 6 maart 2022 20:36 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Alleen als de honden niet verkocht worden stop je dat.
Vanuit Oekraïne gingen vliegtuigen vol met populaire honden naar Noord-Amerika. Als een deel niet levend aan kwam was dat jammer en kwam er wel weer een volgende vlucht.
Mijn ouders kochten ooit een blinde pup bij een broodfokker, die konden ze daarna gewoon omruilen en kregen ze meteen een nieuwe mee. Toen ben ik wel een tijdje redelijk kwaad geweest.
Het is toch verdomd ziek, eigenlijk eh. Doet echt zeerquote:Op zondag 6 maart 2022 20:36 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Alleen als de honden niet verkocht worden stop je dat.
Vanuit Oekraïne gingen vliegtuigen vol met populaire honden naar Noord-Amerika. Als een deel niet levend aan kwam was dat jammer en kwam er wel weer een volgende vlucht.
Mijn ouders kochten ooit een blinde pup bij een broodfokker, die konden ze daarna gewoon omruilen en kregen ze meteen een nieuwe mee. Toen ben ik wel een tijdje redelijk kwaad geweest.
Ja ik snap, maar plz CL. Plz kijk alsjeblieft eerst hier.quote:Op zondag 6 maart 2022 20:38 schreef CherryLips het volgende:
Ja ik bedoel dan niet dat ik een populair rashondje uit Polen haal ofzo, maar zo'n beestje dat daar op straat is geschopt en een oogje mist ofzo.
Ja, ik kan daar heel erg slecht tegen. Vaak is het onwetendheid van mensen en dan wordt daar simpel misbruik van gemaakt.quote:Op zondag 6 maart 2022 20:40 schreef Dqod het volgende:
[..]
Het is toch verdomd ziek, eigenlijk eh. Doet echt zeer
Ik doe het ook niet hoor, maar het is nog verdomd lastig om überhaupt aan een hond te komen waar geen ellende mee is. M'n nicht had twee jaar geleden ook ineens een hond, een of andere kruising tussen een beagle en nog iets. Dan denk ik hoe dan. Geen wachtlijst. Mankeert ie niks? Wat voor fokker was het? Was er een advertentie geplaatst?quote:Op zondag 6 maart 2022 20:43 schreef Dqod het volgende:
[..]
Ja ik snap, maar plz CL. Plz kijk alsjeblieft eerst hier.
Want ik zie al 5 jaar af en aan een shitload aan buitenlandse hondjes voorbijkomen waar ik werk.
Die dus idd om dezelfde redenen naar NL zijn gehaald en vervolgens kunnen ze er niks mee of zijn ze gewoon te lam om er tijd en moeite in te steken. En dan zitten ze hier, vast in een kennel. Terug naar het buitenland gaan ze (doorgaans) niet en voor de medewerkers enorme struggles om de juiste match te vinden omdat er simpelweg enorm veel werk in ze zit en wat doorgaans alleen maar is verergerd door ze in de 1e plaats hierheen te halen.
En we weten natuurlijk allemaal wat er gebeurd als ze écht niet plaatsbaar blijken te zijn
Ook die hondjes zijn inmens populair. Denk terug aan de frummel reclame van de postcodeloterij.. Ik ben het eens met Dqod zou voor een NL vuilnisbakje gaan dat een oog mist, die zijn hier ook. Of een hondje van een hoogbejaarde die niet mee mag naar een verzorgingstehuis. Die heeft mogelijk nog wat te leren op het gebied van alleen thuis blijven maar dan weet je wel waar je aan toe bent..quote:Op zondag 6 maart 2022 20:38 schreef CherryLips het volgende:
Ja ik bedoel dan niet dat ik een populair rashondje uit Polen haal ofzo, maar zo'n beestje dat daar op straat is geschopt en een oogje mist ofzo.
Marktplaats, facebook of op de hoek vd straat. Ze zijn overalquote:Op zondag 6 maart 2022 20:46 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ik doe het ook niet hoor, maar het is nog verdomd lastig om überhaupt aan een hond te komen waar geen ellende mee is. M'n nicht had twee jaar geleden ook ineens een hond, een of andere kruising tussen een beagle en nog iets. Dan denk ik hoe dan. Geen wachtlijst. Mankeert ie niks? Wat voor fokker was het? Was er een advertentie geplaatst?
Ja dat snap ik dan niet, daar zou ik niet op reageren.quote:Op zondag 6 maart 2022 20:49 schreef Senn88 het volgende:
[..]
Marktplaats, facebook of op de hoek vd straat. Ze zijn overal
Toch ben ik van mening dat wij daar, mens zijnde, sowieso een enorm aandeel in hebben. Ook als in; al die rassen die wij eigenlijk 'creeren'quote:Op zondag 6 maart 2022 20:46 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ik doe het ook niet hoor, maar het is nog verdomd lastig om überhaupt aan een hond te komen waar geen ellende mee is. M'n nicht had twee jaar geleden ook ineens een hond, een of andere kruising tussen een beagle en nog iets. Dan denk ik hoe dan. Geen wachtlijst. Mankeert ie niks? Wat voor fokker was het? Was er een advertentie geplaatst?
Boeiendquote:Op zondag 6 maart 2022 20:54 schreef Dqod het volgende:
Sorry overigens voor mijn hartenluchtposts. Ik vind het erg fijn om er ff honderduit over te praten. Hope y'all don't mind
T zijn doorgaans geweldige hondjes, absoluut. Zo jammer van al die fysieke tekortkomingen iddquote:Op zondag 6 maart 2022 20:57 schreef CherryLips het volgende:
Ik vind mopsen echt geweldig. Kleine debieltjes. Ook qua gedrag en karakter en uithoudingsvermogenMaar zou er nooit zelf eentje nemen omdat ze zo zielig zijn. Als er eentje in een asiel zit misschien, die is er al, maar dan zou ik ook zo m'n twijfels hebben bij wat ik me dan op de hals haal.
Nou, dit is wel heel kortaf hoorquote:
Ok, dat kan ik goed waarderen. Dat kan ik namelijk zelf wel :$quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |