Duitsers zetten bijna overal lidwoorden voor.quote:Op dinsdag 22 februari 2022 11:22 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Dit is al zo sinds de Tweede Wereldoorlog. Wellicht een germanisme ofzo?
https://www.deutschlandfu(...)inder-fleck-100.html
Thnx! Das duidelijkquote:Op dinsdag 22 februari 2022 11:26 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Ik zat aardig in de buurt. Oekraïne kan zowel met als zonder lidwoord gebruikt worden. De voorkeur gaat uit naar het gebruik zonder lidwoord.
Oorspronkelijk is Oekraïne een streeknaam. Streeknamen komen soms mét en soms zónder lidwoord voor; zo is het de Veluwe en de Provence, met lidwoord, maar Twente en Lapland zonder. De aanduiding de Oekraïne hoort bij de eerste groep. Toen (de) Oekraïne in 1991 een onafhankelijk land werd, werd de streeknaam opeens ook de aanduiding voor het land. En landnamen worden in principe zónder lidwoord gebruikt. Vandaar dus Oekraïne.
Het is een streek in de voormalige Sovjet Unie.quote:Op dinsdag 22 februari 2022 11:35 schreef RedFever007 het volgende:
De Oekraïne is correct. Het is een streek in Rusland
De Congo is er ook zo eentje jaquote:Op dinsdag 22 februari 2022 11:40 schreef Tyranoesauroes het volgende:
De Oekraïne, De Congo, De Nederlanden.
dat komt van de Democratische Republiek Congo volgens mijquote:Op dinsdag 22 februari 2022 11:50 schreef Starhopper het volgende:
[..]
De Congo is er ook zo eentje ja
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |