Klinkt simpel maar volgens mij is het dat ook gewoon. Niet zo star denken als de rest van de zorgsector en gewoon een significant beter salaris bieden.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 14:40 schreef sjorsie1982 het volgende:
Ja, maar waar haal je het personeel vandaan?
Die bewoners zijn waarschijnlijk wel goed om er bij te hebben.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 14:51 schreef GS-Raw het volgende:
Werkt denk ik vooral als je je richt op bewoners met (heel) veel geld.
Daar ga je geen mensen met vermogen mee trekken.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 14:57 schreef tstile het volgende:
[..]
Die bewoners zijn waarschijnlijk wel goed om er bij te hebben.
Verder dacht ik aan een eenvoudig/sober gebouw zonder moderne luxe.
Waar gaan die gewone mensen dat van betalen?quote:Op vrijdag 18 februari 2022 15:05 schreef tstile het volgende:
Ik zou het liever betaalbaar houden zodat gewone mensen er ook terecht kunnen.
Schoonmakers, technische dienst (domotica).quote:Op vrijdag 18 februari 2022 15:07 schreef investeerdertje het volgende:
Per afdeling een verpleegkundige, per afdeling 20 bewoners.
Per afdeling 5 verzorgenden.
Een koffiedienst van een helpende.
's avonds ongeveer de helft aan personeel,
snachts twee man.
Dan heb je met 20 bewoners toch best een aardig maandinkomen aan huur nodig.
En dan heb je het over gewoon een verzorgingshuis.
Je kan beter geen ondernemer wordenquote:Op vrijdag 18 februari 2022 14:47 schreef tstile het volgende:
[..]
Klinkt simpel maar volgens mij is het dat ook gewoon. Niet zo star denken als de rest van de zorgsector en gewoon een significant beter salaris bieden.
Mensen de keuze geven om in loondienst of als freelancer te werken.
Niet werken met recruiters of uitzendbureaus. Die besparing direct bij het personeel laten komen.
Er is in de zorg gewoon iets raars aan de gang. Ik ken bijv. een gespecialiseerd hbo-v'er. Die verdiende in loondienst mss 3000 netto. Nu als zzp 65,- per uur. Weekenden etc 150 a 200%.....
Kijk, als de zorg nou gewoon gelijk een net sallaris zou bieden dan jagen ze niet iedereen weg. Maar daar zijn ze te star voor. Denken altijd in het loongebouw, gunnen mensen geen cent extra. Terwijl het geld er wel is. Want bij inhuur kan het ineens wel. En als je ziet wat ze verder uitgeven......
Zelf werk ik in een hele andere sector. Als zzp schrijf ik 35,- per uur. De vaste mensen krijgen +- 14,- bruto per uur in loondienst.
Ze hebben zo'n tekort dat ze zelfs de slechtste uitzendkrachten niet ontslaan.
Pas heeft een vaste kracht ontslag genomen omdat er niet 1 of 2 lullige eurotjes er uur bij konden.
Zomaar een voorbeel van een sector waar ze heel star denken terwijl als je slim bent je mensen prima gelukkig kunt maken en rendabel kunt werken.
Sterker nog, door goed te belonen heb je het personeel voor het uitkiezen.
Waarom kom je in een topic als je niks bijdraagt behalve dooddoenersquote:Op vrijdag 18 februari 2022 15:27 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Je kan beter geen ondernemer worden
Oh ik wilde het niet direct te complex maken. We begonnen lekker simpelquote:Op vrijdag 18 februari 2022 15:08 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Schoonmakers, technische dienst (domotica).
Doe maar eerst een volledig rekensommetje, dan zal je schrikken. Met nadruk op volledig. Tenzij je ervaring hiermee hebt gaat je dat niet lukken om die berekening te maken.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 15:22 schreef tstile het volgende:
Er is van alles mogelijk lijkt me?
Het lijkt me sowieso efficienter dan thuiszorg want je hebt geen reistijd meer.
Ook heb je het voordeel van schaalvergroting. Je doet ineens een hele berg beddegoed wassen, ineens meerdere kamers schoonmaken etc etc.
Het lijkt me dus per definitie goedkoper dan wanneer ze thuis wonen.
Juist die mensen die thuis wonen zijn vaak zelfredzamer en gezonder. Dit is juis goedkoper. Je kan de zorg flexibeler inzetten, vaker mantelzorg.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 15:22 schreef tstile het volgende:
Er is van alles mogelijk lijkt me?
Het lijkt me sowieso efficienter dan thuiszorg want je hebt geen reistijd meer.
Ook heb je het voordeel van schaalvergroting. Je doet ineens een hele berg beddegoed wassen, ineens meerdere kamers schoonmaken etc etc.
Het lijkt me dus per definitie goedkoper dan wanneer ze thuis wonen.
Ik draag juist bij dat jij veel en veel en veel te simpel denkt. Maar ik wist niet dat je niet serieus was. Ik kan wel met je meepraten hoor.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 15:29 schreef tstile het volgende:
[..]
Waarom kom je in een topic als je niks bijdraagt behalve dooddoeners
Schoonmakers zijn inderdaad niet nodigquote:Op vrijdag 18 februari 2022 15:29 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Oh ik wilde het niet direct te complex maken. We begonnen lekker simpel
Thuis blijven wonen is hoe dan goedkoper. Hooguit 5 x daags vaste thuiszorg, andere zorg alleen op afroep. Schoonmaak alleen wat hoognodig is. De rest doen de mantelzorgers.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 15:22 schreef tstile het volgende:
Er is van alles mogelijk lijkt me?
Het lijkt me sowieso efficienter dan thuiszorg want je hebt geen reistijd meer.
Ook heb je het voordeel van schaalvergroting. Je doet ineens een hele berg beddegoed wassen, ineens meerdere kamers schoonmaken etc etc.
Het lijkt me dus per definitie goedkoper dan wanneer ze thuis wonen.
Daar verdien je niks op.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 15:05 schreef tstile het volgende:
Ik zou het liever betaalbaar houden zodat gewone mensen er ook terecht kunnen.
Beter, mensen met een beperking inhuren, krijg je daar ook nog subsidie op!quote:Op vrijdag 18 februari 2022 16:07 schreef Bart2002 het volgende:
Je kan doen alsof het om een goed doel gaat en dan werken met vrijwilligers.En die oudjes gewoon 10 roodjes in de maand vragen.
Kijk dat is de spirit! Onvervalste ouderwetsche Hollandsche handelsgeest.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 19:18 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Beter, mensen met een beperking inhuren, krijg je daar ook nog subsidie op!
Over welke situatie heb jij het nu?quote:Op vrijdag 18 februari 2022 19:39 schreef Fer het volgende:
De meeste oudjes kunnen of vooral willen het er niet aan uitgeven. Ze zijn arm of gierig.
Je zult je echt moeten verdiepen in hoe die zorgvergoedingen lopen. Vaak hebben ze wel recht op hulp, bijvoorbeeld met douchen en schoonmaken. Maar nemen ze het niet om hun eigen reden.
Maar vaak is de huur van het huis al te duur voor ze en daar komt dan de service bovenop.
Ouderen die willen verhuizen naar een zorginstelling, maar nog niet zorgbehoevende genoeg zijn. Die moeten het dus zelf betalen of via het thuiszorg budget financieren.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 19:42 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Over welke situatie heb jij het nu?
Die komen zonder WLZ-indicatie volgens mij helemaal niet in aanmerking voor een zorginstelling.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 19:44 schreef Fer het volgende:
[..]
Ouderen die willen verhuizen naar een zorginstelling, maar nog niet zorgbehoevende genoeg zijn. Die moeten het dus zelf betalen of via het thuiszorg budget financieren.
Ja daar heeft de OP het toch over?quote:Op vrijdag 18 februari 2022 19:45 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Die komen zonder WLZ-indicatie volgens mij helemaal niet in aanmerking voor een zorginstelling.
Maar hoe kom je er dan bij dat ze te arm of te gierig zijn? Ze zijn nog niet ‘slecht’ genoeg om in aanmerking te komen.quote:
TS heeft het over de groep die tussen wal en schip valt. Hebben die wel genoeg budget (ZIN of pgb) om in aanmerking te komen?quote:Op vrijdag 18 februari 2022 19:52 schreef Cat-astrophe het volgende:
Je verzint niet echt iets nieuws, particulier gerunde kleinschalige woonvormen (gaat meestal tot max een bed of 30) bestaan al jaren.
https://www.pgb.nl/toolki(...)ernemer-met-een-pgb/
Kwestie van slim woning ontwerpen, passend bij de meest waarschijnlijke doelgroep, je fondsen kennen, sponsoren zoeken en evt overkoepelende samenwerking aangaan met organisatie die het HRM deel voor je regelt. Samenwerking kan ook lonend zijn voor het verpleegtechnische deel. Het is bij voorbeeld goedkoper om een verpleegkundige incidenteel in te vliegen voor verpleegtechnische handelingen, dan die vast in dienst hebben en onder opleidingsniveau te laten werken.
Is die groep er echt? Als je niet meer thuis kunt wonen (ik neem aan door lichamelijke/mentale) achteruitgang dan rolt daar vanzelf* een indicatie uit. En een (spoed)plaatsing, al kan dat soms wel weken of incidenteel maanden duren.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 20:00 schreef Lienekien het volgende:
[..]
TS heeft het over de groep die tussen wal en schip valt. Hebben die wel genoeg budget (ZIN of pgb) om in aanmerking te komen?
Ik heb de docu niet gezien, maar TS schrijft het: ‘Het blijkt dat er een mismatch is en weinig hulp voor ouderen die niet meer thuis kunnen wonen maar niet ziek genoeg zijn voor een verpleeghuis, als daar al plek is...’quote:Op vrijdag 18 februari 2022 20:09 schreef Cat-astrophe het volgende:
[..]
Is die groep er echt? Als je niet meer thuis kunt wonen (ik neem aan door lichamelijke/mentale) achteruitgang dan rolt daar vanzelf* een indicatie uit. En een (spoed)plaatsing, al kan dat soms wel weken of incidenteel maanden duren.
Als je niet meer thuis wíl wonen, dan heb je het imo niet over een verzorgingshuis maar een woongroep. Veel minder aanpassingen nodig, nauwelijks of geen zorgvraag, die door een lokale thuiszorgorganisatie kan worden geleverd. Als je een club mensen vindt die allen een deel van de huur/bijdrage aan exploitatiekosten pand willen betalen ben je er al. Word je meer een huisbaas dan zorgverlener.
* natuurlijk niet vanzelf, maar wordt wel in gang gezet.
Ik heb hem net gescand dus mogelijk zaken gemist, maar de nadruk lijkt toch vooral te liggen op het falen van marktwerking.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 20:10 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ik heb de docu niet gezien, maar TS schrijft het: ‘Het blijkt dat er een mismatch is en weinig hulp voor ouderen die niet meer thuis kunnen wonen maar niet ziek genoeg zijn voor een verpleeghuis, als daar al plek is...’
Aanvulling: de docu is van voor Covid. En hier vond ik een samenvatting: https://www.floorzorgt.nl(...)r-ouderen-van-zembla
Nee, dus zullen ze het zelf moeten betalen als ze toch in een verzorgingsflat willen wonen en dan in vaak de servicekosten en verplichte abonnementen te duur.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 19:59 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Maar hoe kom je er dan bij dat ze te arm of te gierig zijn? Ze zijn nog niet ‘slecht’ genoeg om in aanmerking te komen.
Ik weet niet wat voor verzorgingsflats jij bedoelt. De enige die ik ken, zijn die waarvoor je een indicatie nodig hebt.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 21:13 schreef Fer het volgende:
[..]
Nee, dus zullen ze het zelf moeten betalen als ze toch in een verzorgingsflat willen wonen en dan in vaak de servicekosten en verplichte abonnementen te duur.
Ja meestal op basis van Wet Langdurige Zorg (wlz) of PGBquote:Op vrijdag 18 februari 2022 21:18 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ik weet niet wat voor verzorgingsflats jij bedoelt. De enige die ik ken, zijn die waarvoor je een indicatie nodig hebt.
Jij denkt dat zo’n locatie enkel en alleen gerund wordt door verpleegkundigen?quote:Op vrijdag 18 februari 2022 21:35 schreef sirdanilot het volgende:
Hoe wil je precies een verzorgingstehuis beginnen als je zelf geen medische/verpleegkundige achtergrond hebt?
Ik vraag me af wat de stappen zijn die je dan wil gaan volgen.
Verpleegkundige is ook een BIG geregistreerd beroep.
Het thuiszorg budget? Wat bedoel je? De Wmo of de Wlz? Als je een indicatie hebt voor de Wlz voor een Mpt of Pgb kan je ook naar een zorginstelling. Lastige is dat daar niet veel plekken voor zijn en dat er mismatch is tussen plekken en de regio’s.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 19:44 schreef Fer het volgende:
[..]
Ouderen die willen verhuizen naar een zorginstelling, maar nog niet zorgbehoevende genoeg zijn. Die moeten het dus zelf betalen of via het thuiszorg budget financieren.
Het probleem ligt niet zozeer bij de hoogte van de salarissen. Het tekort aan personeel wordt vooral veroorzaakt door een hoge uitstroom en dat zijn al mensen die voor een baan in de zorg hebben gekozen. Ondanks het salaris dus. Het moet ook gewoon in iemand zitten om in de zorg te willen werken. Je kan mij een verdubbeling van m'n salaris geven, ik ga niet in de zorg werken. Het salaris is voor zorgmedewerkers vaak niet de grootste drijfveer.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 14:47 schreef tstile het volgende:
Kijk, als de zorg nou gewoon gelijk een net sallaris zou bieden dan jagen ze niet iedereen weg. Maar daar zijn ze te star voor. Denken altijd in het loongebouw, gunnen mensen geen cent extra. Terwijl het geld er wel is. Want bij inhuur kan het ineens wel. En als je ziet wat ze verder uitgeven......
Wat is daar nieuw aan? Naast veel verzorgingshuizen en verpleeghuizen staan een partijtje aanleunwoningen waar ouderen terecht kunnen wanneer ze nog niet "slecht genoeg" zijn voor het verzorgingshuis. De bewoners van de aanleunwoningen kunnen dan wel thuiszorg krijgen (bijv schoonmaak of hulp met aankleden/douchen) vanuit de organisatie die het verzorgingshuis/verpleeghuis runt. En indien gewenst ook een alarmknop die gekoppeld is aan de verpleegkundigen van het verzorgingshuis, of maaltijden, of deelnemen aan activiteiten etc.quote:Op vrijdag 18 februari 2022 20:20 schreef Cat-astrophe het volgende:
[..]
Ik heb hem net gescand dus mogelijk zaken gemist, maar de nadruk lijkt toch vooral te liggen op het falen van marktwerking.
Waardoor indicaties op zich laten wachten en er wachtlijsten zijn voor ernstig zieke mensen, als ze die indicatie eenmaal hebben.
Waarbij ik er toch weer op uitkom dat ondernemerschap in kleinschalig wonen niet nieuw is. Dat gat in de markt, daar is allang op ingesprongen.
En huisbaas zijn voor gezonde ouderen wel nieuw is, maar ik twijfel of die doelgroep er is. Ik zag hem in ieder geval niet in de docu.
Dat is inderdaad niet nieuw en mij bekend, maar volgens mij niet waar TS op doelt.quote:Op zaterdag 19 februari 2022 08:50 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Wat is daar nieuw aan? Naast veel verzorgingshuizen en verpleeghuizen staan een partijtje aanleunwoningen waar ouderen terecht kunnen wanneer ze nog niet "slecht genoeg" zijn voor het verzorgingshuis. De bewoners van de aanleunwoningen kunnen dan wel thuiszorg krijgen (bijv schoonmaak of hulp met aankleden/douchen) vanuit de organisatie die het verzorgingshuis/verpleeghuis runt. En indien gewenst ook een alarmknop die gekoppeld is aan de verpleegkundigen van het verzorgingshuis, of maaltijden, of deelnemen aan activiteiten etc.
En voor ouderen die nog helemaal geen structurele (thuis)zorg nodig hebben, hebben veel woningcorporaties ook "senioren-complexen" in beheer. Daar kun je alleen huren als je bijvoorbeeld 60+ bent.
Die hoge uitstroom komt in mijn ogen door twee belangrijke oorzaken:quote:Op vrijdag 18 februari 2022 23:03 schreef Accordtje het volgende:
[..]
Het probleem ligt niet zozeer bij de hoogte van de salarissen. Het tekort aan personeel wordt vooral veroorzaakt door een hoge uitstroom en dat zijn al mensen die voor een baan in de zorg hebben gekozen.
Wat ik in de magere berichten van TS lees, gaat het vooral om een "bejaardenhuis" waarbij de zorg vooral bestaat uit het verlenen van huishoudelijke diensten en niet zozeer uit lichamelijke verzorging/verpleging. Een aanleunwoning waar de schoonmaakhulp van de thuiszorg komt en waarbij je maaltijden kunt afnemen en aan activiteiten kunt deelnemen komt daar in mijn ogen heel dicht bij.quote:Op zaterdag 19 februari 2022 09:03 schreef Cat-astrophe het volgende:
[..]
Dat is inderdaad niet nieuw en mij bekend, maar volgens mij niet waar TS op doelt.
Die wil geen complex met zelfstandige wooneenheden met zorg op afroep beginnen, maar een complex waarin groepswonen centraal staat. Eigen slaapkamer en evt eigen sanitair maar recreëren en maaltijden worden centraal geregeld.
En dat is volgens mij iets wat wel best nieuw is voor vitale ouderen. En waarvan ik betwijfel of die groep daar belangstelling voor heeft, of liever hun eigen woning (aanleun of in de wijk) behouden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |