Hier is een signaal.quote:Op maandag 29 mei 2023 19:29 schreef michaelmoore het volgende:
Daar gaat de lira dan weer verder
https://www.telegraaf.nl/(...)lira-verder-onderuit
https://www.finanzen.net/devisen/euro-tuerkische_lira-kurs
Erogaat weer flink geld uitgeven aan een turkse electrische auto net als musk en een nieuwe vliegveld en een super paleis
https://www.nrc.nl/nieuws(...)a-zijn-zege-a4166252quote:Erdogan heeft na de verkiezingen gesuggereerd dat hij het roer wil omgooien en wil terugkeren naar een orthodoxer economisch beleid. „We zijn vastbesloten stappen te ondernemen om het verlies aan welvaart in verschillende delen van onze samenleving te compenseren”, zei hij woensdag tegen ondernemers in de hoofdstad Ankara. Hij zei dat zijn regering een goede staat van dienst heeft wat betreft het bestrijden van inflatie – wat in de eerste helft van zijn bewind ook zo was. „Wij waren degenen die onze mensen hebben ontlast door de structureel hoge inflatie, waar de economie al jaren mee kampte, terug te brengen tot enkele cijfers. En dat zullen we opnieuw doen.”
Om dit te bereiken, wil Erdogan een internationaal gerespecteerd economisch team aanstellen. Zaterdag zal hij zijn nieuwe kabinet presenteren. De president is in gesprek met Mehmet Simsek, een econoom die het vertrouwen heeft van buitenlandse investeerders. Hij was eerder al vicepremier en minister van Financiën, maar vertrok toen Erdogan in 2018 zijn eigen schoonzoon op die post benoemde. Zijn terugkeer zal een signaal zijn dat Erdogan bereid is van koers te veranderen. Maar de vraag is hoeveel ruimte Simsek krijgt om pijnlijke maatregelen te nemen. Volgend jaar zijn er alweer lokale verkiezingen.
in zuidamerika deden ze delen door 100quote:Op zondag 4 juni 2023 17:35 schreef HiZ het volgende:
GS ziet de dollar naar 28 gaan in de komende 12 maanden.
Ik moet zeggen dat ik niet zou weten hoe je uit deze situatie moet komen.
GS?quote:Op zondag 4 juni 2023 17:35 schreef HiZ het volgende:
GS ziet de dollar naar 28 gaan in de komende 12 maanden.
Ik moet zeggen dat ik niet zou weten hoe je uit deze situatie moet komen.
Gedeputeerde Statenquote:
waarom kan ik niet handballen ?/quote:Op zondag 4 juni 2023 18:32 schreef HiZ het volgende:
@:slayage : Goldman Sachs.
En waarom kan ik niet quoten?
quote:LONDON, June 4 (Reuters) - Goldman Sachs revised its Turkish lira forecast in the wake of President Tayyip Erdogan't cabinet revamp, saying it now expected the currency to weaken to 28 to the dollar in 12 months compared with a previous prediction of 22.
Misschien cookies ff verwijderen?quote:Op zondag 4 juni 2023 18:32 schreef HiZ het volgende:
@:slayage : Goldman Sachs.
En waarom kan ik niet quoten?
quote:ISTANBUL - De Turkse president Erdogan heeft na zijn inhuldiging zaterdag direct het nieuwe kabinet bekendgemaakt.
De econoom Mehmet Simsek is teruggekeerd als minister van Schatkist en Financiën.
De internationale markten hebben positief gereageerd op deze benoeming.
Simsek is van 2009 tot 2015 ook minister van Financiën geweest en maakte toen internationaal een goede indruk. Daarna was hij drie jaar vicepremier.
10% op een dag is el hoog , bijna 24 voor een euro nu alquote:Op woensdag 7 juni 2023 00:03 schreef marsan het volgende:
Is er een specifieke reden waarom t vandaag best veel is gedaald in 1 dag?
Volgens Bloomberg heeft de TCMB opgegeven de wisselkoersen te verdedigen. ¤1 = ¤ 24,77 (of meer)quote:Op woensdag 7 juni 2023 08:56 schreef Basp1 het volgende:
Verwacht de markt snel ingrijpen van die nieuwe minister van Financiën en zetten ze hem zo onder druk?
Nieuw beleid van Şimşek. Erdogan is al jaren bezig om de staatskas te plunderen om de TL te verdedigen (het verkopen van buitenlandse valuta om zo de TL in waarde te laten stijgen) en natuurlijk in de laatste maanden de verkiezingen te winnen. Dat is op de lange termijn natuurlijk onhoudbaar. Erdoğan heeft waarschijnlijk geluisterd naar de mensen om hem heen en heeft Şimşek weer aangenomen om orde op zaken te stellen. Wat we nu met de TL zien gebeuren is dat de markt de TL een marktwaardige prijs geeft het was veel te hoog gewaardeerd door Erdogans merkwaardige praktijken Het is nu de vraag of Erdogan Şimşek zijn werk laat blijven doen. Het is op de korte termijn pijnlijk. Op de lange termijn echter noodzakelijk voor een gezonde TL.quote:Op woensdag 7 juni 2023 00:03 schreef marsan het volgende:
Is er een specifieke reden waarom t vandaag best veel is gedaald in 1 dag?
Idd..dat idee had ik dus ook. T kunstmatig hooghouden is gestopt. Verkiezingen achter de rug en nu is t aan de markt.quote:Op woensdag 7 juni 2023 12:45 schreef Slayage het volgende:
[..]
Nieuw beleid van Şimşek. Erdogan is al jaren bezig om de staatskas te plunderen om de TL te verdedigen (het verkopen van buitenlandse valuta om zo de TL in waarde te laten stijgen) en natuurlijk in de laatste maanden de verkiezingen te winnen. Dat is op de lange termijn natuurlijk onhoudbaar. Erdoğan heeft waarschijnlijk geluisterd naar de mensen om hem heen en heeft Şimşek weer aangenomen om orde op zaken te stellen. Wat we nu met de TL zien gebeuren is dat de markt de TL een marktwaardige prijs geeft het was veel te hoog gewaardeerd door Erdogans merkwaardige praktijken Het is nu de vraag of Erdogan Şimşek zijn werk laat blijven doen. Het is op de korte termijn pijnlijk. Op de lange termijn echter noodzakelijk voor een gezonde TL.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |