abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_202945973
Wat tekenen ze nu , dat ze elkaars geldprinter gaan lenen>??

========================================
Het is al weer even geleden dat er hier een discussie was omtrent de ineenstorting van het corrupte Erdogan rijk met zijn megalomane kasteel

Maar ondertussen gaat de ineenstorting van de Lira valuta gewoon door omdat hij net als zijn dikke vriend Maduro gewoon doorgaat met miljarden aan Lira printen en omruilen voor Euro

Vooral het laatste jaar is de val duidelijk


https://www.finanzen.net/devisen/euro-tuerkische_lira-kurs


quote:
Presidentieel Paleis Turkije 58 keer groter dan het Witte Huis
pi_202948040
quote:
0s.gif Op donderdag 30 december 2021 22:55 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Dat gaat de tijd laten zien.
Als er werkelijk geen enkele behoorlijke vergoeding tegenover de counterparty risc staat is daar niet veel tijd voor nodig vrees ik. Het huidige regime heeft nogal wat kruit verschoten wat betreft vertrouwen. Het verbod van okt 2018 bedrijven te verbieden salarissen in dollars of euros uit te betalen heeft het vertrouwen ook geschaad immers hebben werknemers die voorheen zo'n salaris ontvingen sinds 2018 hun koopkracht aanzienlijk achteruit zien gaan.

quote:
Turkish sales of security safes explode as citizens keep cash at home
Demand for safes is increasing because of COVID-19 and after the Turkish authorities instructed banks to tax deposit holders for holding foreign currency, said Haluk Dündar, chairman of safe-maker Kasataş. That means more people are now electing to keep their cash at home, he said.
Er is een precedent van hoe dat kan aflopen de dollar te koppelen aan de peso bijv. Het liep catastrofaal af voor de argentijnse bevolking. 20 jaar later zitten ze er nog steeds in een economisch dal :X


[ Bericht 3% gewijzigd door Digi2 op 31-12-2021 01:02:35 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_202957193
quote:


De Turkse President Recep Tayyip Erdogan heeft zijn landgenoten tijdens een toespraak in Istanboel opgeroepen hun spaargeld in Turkse lira's aan te houden. Volgens hem is de koers van de munt weer stabiel, nadat de lira in de afgelopen maanden flink in waarde was gedaald.

"Ik wil dat alle burgers hun spaargeld in ons eigen geld aanhouden, al hun zaken met ons eigen geld doen en ik beveel dit aan", zei Erdogan. "Laten we dit niet vergeten: zolang we ons eigen geld niet als maatstaf nemen, zijn we gedoemd te mislukken." Ook riep hij Turken op hun goudtegoeden in het banksysteem te brengen.

Verder herhaalde de president zijn onorthodoxe standpunt dat hoge rentes de oorzaak van inflatie zijn. De inflatie in Turkije is zeer hoog, maar onder druk van de president heeft de centrale bank sinds september herhaaldelijk de rente verlaagd. Dit druist tegen het gebruikelijke beleid van economen in. Normaal gesproken wordt de rente juist verhoogd om inflatie tegen te gaan.

"Al enige tijd voeren we een strijd om de Turkse economie te redden uit de cyclus van hoge rente en hoge inflatie", aldus Erdogan. Hij benadrukte de Turkse economie te willen laten groeien met investeringen, het verbeteren van de werkgelegenheid, het opvoeren van de productie en een hogere export.

De inkomens in Turkije zijn in de afgelopen maanden fors gedaald als gevolg van de crash van de lira. De munt verloor dit kwartaal bijna een derde van zijn waarde, doordat Turken massaal op dollars overstapten om hun spaargeld te beschermen. In het afgelopen jaar werd de munt 40 procent minder waard, wat ervoor zorgde dat veel Turken direct minder konden kopen met hun geld.

Eerder deze maand kondigde Erdogan al maatregelen aan om een koersdaling van de lira tegen te gaan. Een programma moest ervoor zorgen dat het spaargeld niet minder waard zou worden. Zijn aankondiging had effect: op 21 december steeg de koers van de lira met bijna een kwart. Volgens financieel persbureau Bloomberg was dit de hoogste koersstijging van de munt sinds 1983.

Nu.nl


[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 31-12-2021 13:27:33 ]
pi_202957349
Het domme boerenvolk wat in zijn praatjes trapt zijn niet de mensen met het grote geld die de lira kunnen redden. Niemand met een beetje spaargeld gelooft nog in zijn praatjes. Het zakt weer lekker door. De volgende keer zal het ingrijpen nog minder effect en geloofwaardigheid hebben. Zolang het Erdogan gevaar niet geneutraliseerd wordt is het brandjes blussen.
pi_202957412
Mocht Turkijė om wat voor reden dan ook gaan aankloppen bij de EU om financiėle hulp dan mogen de Grieken ironisch genoeg meebetalen aan het redden van hun neefjes aan de andere kant van het water :P
  vrijdag 31 december 2021 @ 13:37:45 #6
488213 BMW1993
Het echte leven.
pi_202957476
Toch wel vreemd dat bijvoorbeeld Werkperd nog achter Erdogan staat.

De meeste van dat soort lui hebben geen recht van spreken. Zij zitten immers per slot van rekening lekker in het financieel stabiele Nederland zonder dat hun koopkracht dagelijks als de sneeuw voor de zon wegsmelt. Buitengewoon hypocriet om allea en iedereen de schuld te geven voor de huidige problematiek terwijl in feite mr. de President de hoofdrol speelt als destabiliserende factor.

Mja, de Turkse achterban in NL die de schuld geeft aan iedereen, behalve hun lover Erdogan is een typerend voorbeeld van onderontwikkeling.

Laten we wel wezen, de meeste turken in NL zijn gewoon nakomelingen van gastarbeiders, die deden laagopgeleid werk in de fabrieken.

Het CBS laat zien dat de Turkse Nederlanders het samen met de Antillianen het slechtst doen op school.



[ Bericht 6% gewijzigd door BMW1993 op 31-12-2021 13:45:00 ]
pi_202957540
quote:
1s.gif Op vrijdag 31 december 2021 13:26 schreef tuinkabouter50000 het volgende:
Hij benadrukte de Turkse economie te willen laten groeien met investeringen, het verbeteren van de werkgelegenheid, het opvoeren van de productie en een hogere export.

Het maakt nogal wat uit wat voor investeringen dat zijn en hoe die gefinancierd worden. Gaat het om overheidsprojecten die gefinancierd worden middels begrotingstekorten die vervolgens gemonetariseerd worden?
Private investeerders maar die stellen prijs op een meer onafhankelijk gestuurde centrale bank en geen restrictief beleid t.a.v. foreign exchange. Devaluatie leidt tot een aanzienlijk lagere lonen maar trekt dat private investeerders ondanks deze horden over de streep?
Werkgelegenheid kan ook werkverschaffing zijn. De kwaliteit van die jobs lijkt me nogal van belang.
Hogere export van wapentuig, hazelnoten?
Ik zie er geen duidelijke visie achter hoe dat te bevorderen?
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_202957653
99% van de Turken weet niet eens waar het over gaat. En zolang deze man blijft schreeuwen in die microfoons met zijn Turks vlaggetje in het colbertgaatje, bruine ondertanden en het muisje ingepakt in een hoofddoek dat moet doorgaan voor zijn vrouw, zullen ze op hem blijven stemmen.
pi_202958099
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 13:35 schreef WammesWaggel het volgende:
Mocht Turkijė om wat voor reden dan ook gaan aankloppen bij de EU om financiėle hulp dan mogen de Grieken ironisch genoeg meebetalen aan het redden van hun neefjes aan de andere kant van het water :P
De ECB en de Fed hebben al eerder duidelijk gemaakt geen swapline te willen met de turkse centrale bank.
Bij een financiele crisis kunnen de turken terecht bij het IMF of de chinezen. Dat maakt nogal duidelijk dat je niet eens in de buurt wil komen van een dergelijk scenario. Waarom een bevolking dat noodlot toch blijft tarten is mij een raadsel?
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_202958118
quote:
0s.gif Op maandag 20 december 2021 21:11 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Het punt is dat de koers van de dollar niet meer zal stijgen en niet meer voor instabiliteit kan zorgen. Dit is geen plan die slechts binnen een dag op tafel is gezet. Hier wordt waarschijnlijk al maanden over vergaderd en alle berekeningen zijn gemaakt. Het vertrouwen in de Lira wordt sterk hersteld.
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 december 2021 19:35 schreef Werkperd het volgende:
Heb nog paar dagen geleden dat we richting de 10 - 9 zullen gaan.

Goed bezig Turkije.
Zitten nu alweer op de 15...
pi_202961520
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 00:28 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Als er werkelijk geen enkele behoorlijke vergoeding tegenover de counterparty risc staat is daar niet veel tijd voor nodig vrees ik. Het huidige regime heeft nogal wat kruit verschoten wat betreft vertrouwen. Het verbod van okt 2018 bedrijven te verbieden salarissen in dollars of euros uit te betalen heeft het vertrouwen ook geschaad immers hebben werknemers die voorheen zo'n salaris ontvingen sinds 2018 hun koopkracht aanzienlijk achteruit zien gaan.

Snap niet wat hier onlogisch aan is. Waarom zou een bedrijf een Turk in een butienlandse valuta uitbetalen? Vrije markt wordt wel gehanteerd maar dit betekent niet dat die vrijheid grenzeloos moet zijn. Je hebt veel landen die eigen maatregelen hanteren om hun eigen valuta te beschermen.
pi_202961546
quote:
15s.gif Op vrijdag 31 december 2021 13:59 schreef Tlaloc het volgende:

[..]
[..]
Zitten nu alweer op de 15...
Gaat om $
pi_202961936
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 15:54 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Snap niet wat hier onlogisch aan is. Waarom zou een bedrijf een Turk in een butienlandse valuta uitbetalen? Vrije markt wordt wel gehanteerd maar dit betekent niet dat die vrijheid grenzeloos moet zijn. Je hebt veel landen die eigen maatregelen hanteren om hun eigen valuta te beschermen.
Meestal willen werknemers dat ook niet omdat er van het salaris valuta wisselkosten afgaan als ze bijv. boodschappen willen doen. Als een valuta redelijk stabiel is dan is dat geen voor de hand liggende keuze voor een werknemer. Er zijn echter bedrijven die veel exporteren en die optie eenvoudig kunnen bieden en zo werknemers aan zich binden als 's lands valuta inflateert of erg instabiel is. Deze mogelijkheid wegnemen is een min voor je investeringsklimaat immers de binding van werknemers is van belang.

[ Bericht 0% gewijzigd door Digi2 op 31-12-2021 16:35:19 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_202962076
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 15:55 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Gaat om $
Die staat op 13
pi_202962314
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 15:54 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Snap niet wat hier onlogisch aan is. Waarom zou een bedrijf een Turk in een butienlandse valuta uitbetalen? Vrije markt wordt wel gehanteerd maar dit betekent niet dat die vrijheid grenzeloos moet zijn. Je hebt veel landen die eigen maatregelen hanteren om hun eigen valuta te beschermen.
T gaat om de keuze. Als t logisch is om in de lokale valuta uit te betalen, doet een bedrijf dat.
Als t opgelegd wordt, is t niet meer een logische keuze maar dwang.
pi_202963559
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 16:13 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Meestal willen werknemers dat ook niet omdat er van het salaris valuta wisselkosten afgaan als ze bijv. boodschappen willen doen. Als een valuta redelijk stabiel is dan is dat geen voor de hand liggende keuze voor een werknemer. Er zijn echter bedrijven die veel exporteren en die optie eenvoudig kunnen bieden en zo werknemers aan zich binden als 's lands valuta inflateert of erg instabiel is. Deze mogelijkheid wegnemen is een min voor je investeringsklimaat immers de binding van werknemers is van belang.
Nee. Dit klinkt onrealistisch. We praten over werkgevers en werknemers. Een export bedrijf in Nederland betaalt ook niet uit in dollar. Heeft verder ook niets met valuta te maken. De uitbetaling wordt gedaan op basis van uurloon. Dit is ook de reden waarom Turkije veel kan exporteren.

Enige risico is dat hoogopgeleiden buitenlandse werkaanbod kunnen accepteren. Ze gaan dan het land uit.
pi_202963579
quote:
1s.gif Op vrijdag 31 december 2021 16:29 schreef Elbosia het volgende:

[..]
T gaat om de keuze. Als t logisch is om in de lokale valuta uit te betalen, doet een bedrijf dat.
Als t opgelegd wordt, is t niet meer een logische keuze maar dwang.
Dwang? Wetgeving is volgens jou dwang?
pi_202963667
Wetgeving is geen dwang nee.
“Wetgeving” is wel dwang ja.
pi_202963726
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 17:16 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Nee. Dit klinkt onrealistisch. We praten over werkgevers en werknemers. Een export bedrijf in Nederland betaalt ook niet uit in dollar. Heeft verder ook niets met valuta te maken. De uitbetaling wordt gedaan op basis van uurloon.

Enige risico is dat hoogopgeleiden buitenlandse werkaanbod kunnen accepteren. Ze gaan dan het land uit.
Als het onrealistisch is dan is er ook geen reden het te verbieden ;)
Dat het werd verboden is op zich al bewijs genoeg dat het de realiteit was. Werknemers en werkgevers ertoe verplichten benadeeld vooral de werknemers want die hebben hun koopkracht sinds 2018 enorm zien dalen.

quote:
Dit is ook de reden waarom Turkije veel kan exporteren.
Ten koste van de koopkracht van de werknemers, but who cares :|W

Desondanks is de handelsbalans behoorlijk negatief nov 2021.
Vermoedelijk vooral vanwege de hoge energieprijzen en grondstofprijzen.
quote:
Turkey posted a trade deficit of USD 5.40 billion in November 2021, the largest gap since August 2020
Turkey Balance of Trade
imports advanced 27.3 percent also to a record of USD 26.91 billion, due to purchases of intermediate (39.8 percent) and capital goods (3.4 percent).


[ Bericht 10% gewijzigd door Digi2 op 31-12-2021 17:55:06 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_202963872
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 17:17 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Dwang? Wetgeving is volgens jou dwang?
In dit geval ja
  vrijdag 31 december 2021 @ 17:30:33 #21
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_202963926
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 17:23 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Als het onrealistisch is dan is er ook geen reden het te verbieden ;)
Dat het werd verboden is op zich al bewijs genoeg dat het de realiteit was. Werknemers en werkgevers ertoe verplichten benadeeld vooral de werknemers want die hebben hun koopkracht sinds 2018 enorm zien dalen.
[..]
Ten koste van de koopkracht van de werknemers, but who cares :|W
Ik werd in Saudi Arabiė ook in dollars betaald en niet in Saudi Riyal. Nu zaten die wel op een vaste wisselkoers en gezien de olieproductie in Saudi is het ook niet echt een groot risico, maar dollar voelde toch fijner. Ook meteen naar een rekening buiten Saudi.
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
pi_202975546
Ten opzichte van de US$ is de lira 44% in waarde gedaald in 2021.
Gaat Quatar dit jaar opnieuw miljarden $ swappen met de turkse centrale bank om de val van de lira te stutten of worden de turkse goudreserves van de centrale bank daarvoor aangewend?

quote:
Turkish Lira/U.S. Dollar
Performance
5 Day -9.98%

1 Month 2.88%

3 Month -33.48%

YTD -44.17%

1 Year -44.15%
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_202975600
Gewoon weer steady boven de 15.
pi_202979640
Er komt een nieuw turks exportprodukt op de markt.
De turkse bevolking wordt behoorlijk geprikt, op naar de 5e ronde :D
quote:
Turkije start toediening vijfde coronaprik
In Turkije is de toediening van een vijfde dosis coronavaccin een feit. Dat geldt voor ieder die eerst tweemaal is geprikt met het Chinese vaccin Sinovac en tweemaal met Pfizer(-BioNTech), waarna nu een booster volgt

Ook is sinds kort mogelijk dat Turken zich laten prikken met het eigen vaccin TurkoVac _O-


[ Bericht 5% gewijzigd door Digi2 op 01-01-2022 17:02:16 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_202979876
Vijfde prik of een uiting van wantrouwen in sinovac.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')